Polska Platformy

Politycy Platformy i innych partii opozycyjnych, z upodobaniem używają określenia ‘Polska PiS’. Takie określenie ma sugerować, że Polska rządzona przez PiS nie jest państwem demokratycznym a także, że PiS nie przestrzega zasad demokracji. To jest przekaz w pierwszej warstwie znaczeniowej. Ale jest jeszcze przekaz w drugiej warstwie, tzw. podprogowy. I ten drugi przekaz jest następujący. To Platforma jest partią demokratyczną i Polska Platformy będzie państwem demokratycznym. Oczywiście określenie Polska Platformy, politycy PO nie używają, gdzieżby tam.
Kilka dni temu, prezydent Warszawy p. Rafał Trzaskowski, niedawno kandydat na prezydenta RP (btw kandydat w wyniku ‘demokratycznej’ podmianki jaką dokonała Platforma w trakcie kampanii wyborczej, widząc kompromitację oficjalnej kandydatki PO) poszedł o krok dalej. Otóż sekretarz miasta stołecznego Warszawa, w którym p. R. Trzaskowski jest prezydentem, został oskarżony o korupcję. Prokurator złożył wniosek i sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanego. Natomiast prezydent Warszawy, przez dwa dni nie zabierał głosu, tak jakby nic się nie stało. W końcu odezwał się na tweeterze i w lakonicznym wpisie poinformował o tymczasowym zawieszeniu swojego współpracownika w jego obowiązkach. Oczywiście w tweecie nie zabrakło wspomnianego na początku określenia ‘Polska PiS’, które prezydent Trzaskowski rozbudował następująco: „w Polsce PiS obowiązuje zasada domniemania winy’.
Procedura aresztu jest standardową procedurą w demokratycznym i praworządnym państwie. Areszt podejrzanego może nakazać (albo nie nakazać) tylko sąd. I tak też było w tym przypadku, sąd nakazał areszt. Widocznie dowody przedstawione przez prokuratora były wystarczająco mocne i sąd nie miał innego wyjścia. Z kolei nikt z rządzącej opcji politycznej nie napisał ani nie powiedział, że podejrzany jest winien. Czy podejrzany jest winien, sąd ustali dopiero po zbadaniu sprawy. A mimo to, R. Trzaskowski napisał - w Polsce PiS obowiązuje zasada domniemania winy.
Na jakiej więc podstawie p. R. Trzaskowski wyciągnął taki wniosek? Powiem wprost. Nie było żadnych podstaw. A napisał tak tylko po to, aby zaatakować PiS! Zaatakować przekazem podprogowym, który upowszechnia Platforma używając określenia ‘Polska PiS’. Przekazem, który insynuuje, że Polska nie jest państwem demokratycznym, nie jest państwem prawa. Co więcej, zaatakował i oskarżył również niezależny sąd, który wydał nakaz aresztu na podstawie przedstawionych dowodów.
No dobra, według R. Trzaskowskiego, Polska PiS nie jest demokratyczna, nie jest państwem prawa, stosuje domniemanie winy a nie domniemanie niewinności. Jednym słowem PiS jest zły i ma ostre kły. Dlaczego? Ano dlatego, że sąd nałożył areszt na jego współpracownika, który jest podejrzany o korupcję.
Zobaczmy więc jakimi barankami są ludzie PO i jakimi demokratycznymi wartościami kieruje się sama Platforma.
Jakiś czas temu (jeszcze przed tweetem RT), szef Platformy Donald Tusk zapowiedział program cela+. Co się tłumaczy na język potoczny, że Platforma (jak dojdzie do władzy) będzie ludzi zamykać. W programie cela+ Donalda Tuska, nie ma nic o domniemaniu niewinności, niezależnych sądach i państwie prawa. Jest natomiast cela+ czyli wsadzanie ludzi do więzienia. A więc typowe domniemanie winy, czyli to o co prezydent Trzaskowski oskarża PiS.
Jeszcze wcześniej (przed programem cela+), D. Tusk mówił o wyprowadzaniu z urzędów. Tomasz Siemoniak, następny prominentny polityk Platformy zapytany jak to ‘wyprowadzanie’ będzie wyglądać powiedział "Przyjadą silni ludzie i go przekonają do tego, że nie jest prezesem Narodowego Banku Polskiego". No tak, prezesa NBP, który zgodnie z konstytucją jest nieodwoływalny, ‘silni ludzie’ przekonają, że nie jest prezesem NBP. Brawo demokratyczne i praworządne standardy Platformy.
Rafał Trzaskowski, w swoim tweecie, w którym skomentował aresztowanie swojego współpracownika podejrzanego o korupcję napisał również takie zdanie: ‘W Polsce, w którą wierzę i o którą będę walczył obowiązuje zasada domniemania niewinności’. Piękne słowa. Ale czytając te słowa rodzą się pytania, które słowa są prawdziwe?
Czy te, które mówi D. Tusk o ‘wyprowadzaniu z urzędów’ i o ‘celi+’? A Tomasz Siemoniak o ‘silnych ludziach, którzy przekonają prezesa NBP, że nie jest prezesem’? Czy to co mówi R. Trzaskowski o Polsce, w której obowiązuje zasada domniemania niewinności? I kolejne, które słowa są pustym frazesem a które wyrazem prawdziwych poglądów o demokracji, praworządności i niezawisłość sądów oraz konstytucyjnej zasady nieusuwalności z niektórych urzędów? Za kilka miesięcy będziemy mieli wybory i jest niewykluczone, że Platforma wygra wybory toteż rodzi się następne pytanie.
Co nas czeka w Polsce Platformy?  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2023 [16:05] - Jabe | Link:

Politycy i zwolennicy PiS z upodobaniem zajmują się tym, co mówią i myślą politycy Plat­formy i innych partii opozy­cyj­nych. Przekaz pod­progowy jest taki: my jesteśmy dobrzy, bo oni są źli. Wszyscy natu­ralnie są źli, bo Tusk, bo Trzaskowski...

Co do demokracji, co prawda wybory się od­bywają, lecz nie zawsze w terminie. Media pań­stwo­we zajmują się pro­pagandą partyjną. W­prowadzono cen­zurę. Czyli jak w innych dzie­dzinach śmiało kro­czymy ku demo­kracji ludowej, rzec można.

Proszę spróbować uczciwie od­powiedzieć sobie na pytanie: czym PiS różni się od PO? Jakie fakty o tym świad­czą? Fakty, nie opinie i prze­konania.

Obrazek użytkownika Ptr

05-03-2023 [16:37] - Ptr | Link:

PO przeprowadzała demontaż państwa, służb, instytucji i agencji strzegących watości.
PO prowadziła politykę prowadzcą do marginalizacji Polski pomiedzy sąsiadami z groźbą poważnego zagrożenia bytu.
PO nie dopilnowało wyjaśnienia zamchu smoleńskiego. Wiemy o co chodzi. 
PO prowadziło bardzo złą politykę społeczna i gospodarczą z celowo wysokim bezrobociem, ucieczką młodych kadr na zachód.
PO nie mogła czy niechciała sobie poradzić z patologiami społecznymi jak używki i dopalacze.
PO propagowało w mediach obraz życia społecznego jako kryzys i cimnotę , z wyjątkiem grup uprzywilejowanych.
PO wprowadziło mechanizmy zarządzania strachem przy pozorach demokracji. Polityka miłości i tradycja rozpędzania demonstracji siłą i bicia ludzi. 
itp.
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2023 [17:53] - Jabe | Link:

To są opinie.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

05-03-2023 [17:22] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ jabe - 'czym PiS różni się od PO'
Różnic jest wiele, tylko ślepy (politycznie) ich nie widzi, toteż nie będę ich wyliczał. Natomiast powiem co innego. We wszystkich rozwiniętych i demokratycznych krajach funkcjonuje system dwupartyjny. I sprawdza się! Najlepszym przykładem są kraje anglosaskie, USA i UK. Takie są fakty, proszę zaprzeczyć jeżeli uważa pan, że tak nie jest.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-03-2023 [17:31] - Chatar Leon | Link:

Jednak w takich USA republikanie i demokraci czymś się różnią, co widać choćby, porównując rządzone przez nich stany.
Co do realiów polskich natomiast to obawiam się, że możemy mieć wkrótce wybór pomiędzy jedzeniem robali "tolerancyjnie europejsko LGBT" i jedzeniem robali z hasłami patriotycznymi że "wstawaniem z kolan" i "po bożemu".

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2023 [18:00] - Jabe | Link:

No właśnie – zero różnic, na korzyść PiS-u przynajmniej. Dodam tę wadę, że pro­paganda w­mawia, że socjalizm w­prowa­dza nam pra­wica.

Pańskich wyobrażeń na temat „wszy­stkich roz­winiętych demo­kracji” wolę nie komen­tować. Jestem jednak ciekaw, skąd po­trzeba po­dziele­nia się nimi akurat teraz.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

05-03-2023 [18:41] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ jabe - 'Pańskich wyobrażeń na temat „wszy­stkich roz­winiętych demo­kracji” wolę nie komen­tować'
Proszę się nie krepować i walić śmiało ...

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2023 [19:07] - Jabe | Link:

Napisałem, czemu. Pan zaś nie od­powie­dział.

W tym rzecz, że łatwiej ob­smarowy­wać tych drugich. Obie strony to robią, czego przy­kładem jest choćby ta notka.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

05-03-2023 [21:12] - Tadeusz Hatalski | Link:

@jabe ja nie mowiłem aby pan mi coś wyjaśniał ja poprosiłem aby pan powiedział co pan myśli o moich wyobrażeniach na temat rozwiniętych demokracji zachodu. Powtarzam, proszę walić prosto z mostu.

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2023 [18:58] - sake3 | Link:

Im bliżej wyborów tym większa bezczelność,agresja PO.Groźby,manipulacje,ordynarne zachowania nawet już nie maskowana korupcja,która dla PO jest cnotą.Autor pisze o przechwalaiu się liderów tej partii i akolitów z PSL czy Lewicy co bedą robić po wygranych wyborach.Piszemy o silnych panach,groźbach jakie miotają prominentni politycy,ale czy tylko oni? Czy tylko ich się należy bać? W warszawskim klubie ,,Stodoła'' odbył się ,,szczególny'' koncert zespołu ,,Bajm'' z jego tłustą wokalistą Kozidrak pod hasłem ,,J,,,ć PiS. Piosenkarka usatysfakcjonowana emocjami i pewnie jeszcze czymś skandowała razem z tłumem,chwaliła publiczność i rycząc zagrzewała do jeszcze wiekszej działalności.,,Ale fajne to było aż nózka sama chodziła to wiecie co teraz macie robić chrypiała '',wokalistka ? Wiemy ,odpowiadał ryczący tłum. Fajne ,co?  Będziecie więc mieli naszoblogowi potakiwacze PO to co chcieliście i nad czym tak pracowaliście w pocie czoła. Dla was każdy z PiS to psychopata,szumowina ,gangster,złodziej,morderca.Każdy sympatyk PiS to dla was tępy tłuk,,analfabeta,niedorozwój i ścierwo.No więc będziecie mieli kryształową władzę bez afer z praworządnością gngstera i z silnymi panami nad sobą jeśli tylko ośmielicie się pisnąć.No ale wy do tej miłej grupy dołaczyliście już dawno.

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2023 [19:09] - Jabe | Link:

Tylko źle o konkurencji, tylko emocje.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-03-2023 [21:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Dla was każdy z PiS to psychopata,szumowina ,gangster,złodziej,morderca.Każdy sympatyk PiS to dla was tępy tłuk,,analfabeta,niedorozwój i ścierwo."
Owszem tak. Osobiście tak myślę o tobie i innych wielbicielach talentów Prezesa Kaczyńskiego.
Czy elektorat tzw. Dobrej Zmiany innymi słowami opisuje przeciwników politycznych. Nie!!! 
Więc w czym problem?

Obrazek użytkownika Pers

06-03-2023 [00:22] - Pers | Link:

@sake
//każdy z PiS to psychopata,szumowina ,gangster,złodziej,morderca.Każdy sympatyk PiS to dla was tępy tłuk,,analfabeta,niedorozwój i ścierwo.//

Jesteś chyba zbyt surowa dla swojej ukochanej partii. Aż tak źle chyba nie jest.
Zresztą PiS-PO to jedno zło.

Obrazek użytkownika sake3

06-03-2023 [08:12] - sake3 | Link:

@Pers.......No proszę,odezwał się mój ulubiony komentator ,Jak miło,aż się stęskniłam.  I jak zwykle z wątpliwym dowcipem i nie przeczytawszy nawet tego co napisałam.Z końcówką pana komentarza do mnie zgadzam się tylko połowicznie.To PO jest całe zło.Nawet się rymuje.

Obrazek użytkownika Ptr

05-03-2023 [19:51] - Ptr | Link:

Ci sympatycy opozycji totalnej tutaj tworzą pozory racjonalnej dyskusji. Zadają wyszukane pytania i argumentują tak jak panowie wokół stoliczka do gry w trzy karty kiedyś na bazarze - może cztelnicy przyjmą ich punkt widzenia,  chociaż tylko pobieżne przypomnienie faktów dyskwalifikuje platformę.
Jakoś tak jest ,że skompromitowani po kilku latach wracają jak pszczoły  do miodu.
No i jest drugi syndrom Jacka Soplicy. Dostał czarną polewkę i sprzymierzył się z diabłem strzelając z ruskiej broni do Polaka.
I tak jest u nas. Ktoś dostaje karę za ewidentnie złe zachowanie i już staje się największym wrogiem obecnego porządku. Prywata. Wszystko to o samowoli magnackiej opisywało się na maturze  a teraz sami to robią. Bo jest stworzona dla nich opcja  niemiecko-rosyjska.pl czyli mówisz po polsku, ale tak jak wrogowie. Bo tak cię wkurzyli osobiście ci patrioci.
Takie wkurzenie gówniarza Soplicy czy Kmicica co własnej narzeczonej  wsie palił , a powinien walczyć z Moskalem bo właśnieto oni palili całą Litwę. 
Mamy opcję patriotyczną i rabację jakichś dziwnych pozostałości pozaborczych,któa grozi obywatelom.  

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-03-2023 [21:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pana Tadeusza i Potop to chyba z skryptów znasz Prawdziwy Polaku.

Obrazek użytkownika Ptr

06-03-2023 [00:29] - Ptr | Link:

Nawet nie wiesz ,że to była najdłużej trwająca i kluczowa dla Rzeczpospolitej wojna z Moskwą. A taki Chorąży Orszański zimą 1654 roku powinin nękać Moskali, bo prowadzili właśnie rabunek i deportację ludności Litwy w głąb Rosji. H.Sienkiewicz ci tego nie wyjśnił, bo musiałby mniej o kobiecie. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-03-2023 [22:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

Prezes PiS wprost zapowiedział iż będzie niszczyć ludzi, tymi ludźmi będą ci  którzy mają inną koncepcję funkcjonowania Polski w Europie niż On Prezes i Zbawca Ojczyzny sobie wyobraża.
W połączeniu z tęsknotą działaczy i elektoratu tzw. Dobrej Zmiany za przywróceniem kary śmierci, pełnym podporządkowaniu aparatu sprawiedliwości partyjnej klice i likwidacji mediów krytycznie oceniających tzw. Dobrą Zmianę daje to mieszankę zbliżającą Polskę do standardów putinowskich.
Wolę Tuska.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-03-2023 [07:48] - Chatar Leon | Link:

"Wolę Tuska"
No nie, akurat idiotów i maniaków, ubeków bądź pociotków żołnierzy Wehrmachtu to wg zasad NB być tutaj nie powinno...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-03-2023 [08:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co tam na NB, w Polsce nie powinno być zdaniem pisiorów takich jak ja.  Stąd wynika oczekiwanie iż partia rządząca sięgnie po rozwiązanie ostateczne, by zadowolić swój elektorat.

Obrazek użytkownika spike

06-03-2023 [15:45] - spike | Link:

"@zdzichu
"Prezes PiS wprost zapowiedział iż będzie niszczyć ludzi, tymi ludźmi będą ci  którzy mają inną koncepcję funkcjonowania Polski w Europie niż On Prezes i Zbawca Ojczyzny sobie wyobraża."

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jakby twoja głupota mogła latać, mógłbyś już dawno osiedlić się na Marsie, z daleka o Prezesa.

Swoją drogą, podaj źródło tych słów, bo to oszczerstwo, ale nie mając zdolności honorowych, będziesz dalej to robił, a Prezesa Kaczyńskiego to możesz pocałować tam, gdzie ty możesz pana majstra w dupę pocałować. :))))))))))))

a że wolisz Tuska, wiadomo, folksdojcz ciągnie do folksdojcza.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-03-2023 [07:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jakby co, to odpowiedź na twoje insynuacje była wysłana, ale admin się przestraszył faktów.

Obrazek użytkownika u2

06-03-2023 [00:17] - u2 | Link:

Tusk zapowiedział program cela+

To zrozumiałe, w celach PDT ma rekordowe poparcie. Co prawda zawsze się dziwiłem dlaczego, skoro siedzą tam z woli "po-wolnych sądów", a siedzenie w celach to żadne wczasy :-)

Obrazek użytkownika sake3

06-03-2023 [08:20] - sake3 | Link:

Wczasy jak dla kogo. ,,Liderowi'' gangu obcinaczy palców nawet się opłaciły i zwróciły dzięki łaskawości i niezawisłości (od przyzwoitości) pana Tuleyi zwanego zombie.Teraz kolejny krok w kierunku kariery-start do Sejmu zapewne.