Sojusz Wschodniej Flanki

Brytyjczycy w ubiegłym roku coś takiego już zaproponowali. NATO jest instytucją zbyt ociężałą wobec nowych wyzwań związanych zwłaszcza z wojną na Ukrainie. Natomiast Unia Europejska staje się coraz bardziej organizacją bez większego znaczenia. Błędy polityczne i gospodarcze popełnione przez Niemców przez ostatnie lata walnie się do tego przyczyniły. Putin postawił tu kropkę nad "i" wszczynając wojnę i obnażając głupotę UE. Co może być alternatywą dla tego euro zidiocenia? Pomysł Brytyjczyków wydaje się być właśnie tym rozwiązaniem. Czy podróż Prezydenta Bidena tylko do Kijowa i Warszawy, z całkowitym pominięciem rozgrywających w UE, jest tego początkiem? A spotkanie z bukaresztańską dziewiątką było sondowaniem możliwości ewentualnej współpracy wojskowej i gospodarczej? 

Na tym tle bardzo intrygująca jest wypowiedź Prezydenta Bidena o zapewnieniu na dziesięciolecia bezpieczeństwa w tym rejonie Europy. Lekki Sojusz Wojskowy i gospodarczy plus Ukraina przy udziale Anglosasów jest więc całkiem prawdopodobny. Niemcy tak na prawdę, nie mają wyjścia i muszą się przystosować do USA jeśli chcą nadal aspirować do jednej z potęg na Świecie. A że bardzo chcą, to chyba nikt nie ma wątpliwości? Na tym nowym Lekkim Sojuszu mogą nawet nieźle zarobić np. na dostawach wojskowych, bo sami Amerykanie wszystkiemu nie podołają. Jak więc się zachowają Niemcy? Ostatnio modne jest "całowanie ręki" - więc potulnie ucałują prezydenckie ręce. Nie mogą sobie pozwolić na marginalizację. Ostania wizyta Bidena w Kijowie i w Warszawie była ostrzeżeniem i lekcją bardzo bolesną.

 Co do nowej wschodniej wspólnoty gospodarczej, tu Niemcy będą zapewne chciały się przyłączyć. Mam nadzieję że Polska i Anglosasi pokażą im środkowy palec? Dość już szwabskich idiotyzmów i politycznej ingerencji w suwerenność innych państw. Czy ta ewentualnie nowa wspólnota będzie gwoździem do trumny dla UE? Mam nadzieję że tak!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-02-2023 [18:30] - Ijontichy | Link:

Zapomniałaś Urszulko o federalizacji Europy...zanim się Angole dogadają z NATO,zanim dojdzie do CZEGOKOLWIEK,to Niemcy "zjednoczą" całą Europę pod swoja flagą...bez jednego wystrzału
Rosjanie pomogą,kosztem tej całej 9.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-02-2023 [18:37] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
Każdy Traktat można wypowiedzieć, a wyroki sprzedajnych euro sądów olać. I co nam zrobią? Myślisz że Niemcom zależy na wypchnięciu Polski z UE? No nic gorszego nie mogłoby ich spotkać, tylko w UE mogą coś tam wpływać na polskie sprawy. Żadnej federalizacji nie będzie - w tym temacie wiele państw w UE ma podobny do Polski pogląd.

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-02-2023 [19:18] - Ijontichy | Link:

Niemcom na polskich montowniach tego i owego,wcale nie zależy.Wszystkie zakłady,nawet te strategiczne typu huty,elektrociepłownie i elektrownie...sprzedane za Balcerowicza.
Fabryki zlikwidowane,sprzedane i nawet gruz nie został ]vide Huta Sedzimira] okrągły stół likwidował zakłady pracy,które zatrudnialy ok.100 osób i więcej...aby sie nie powtórzyła 
Solidarność!!!
A co zostało? Montownie niemieckie,francuskie,japońskie,koreańskie...ile to roboty zamiast z Polską,robić interesy z Chinami.

A nasi magistrowie i profesorowie z landów...będą jeździc na szparagi i karaluchy...

UW wypuszcza analfabetów...w sam raz do zbierania pająków

Obrazek użytkownika juur

23-02-2023 [19:48] - juur | Link:

"Żadnej federalizacji nie będzie..." odnoszę wrażenie, że decyzje już zapadły a PMM podpisał co okaże się w dogodnym czasie i będzie to jak zawsze "ogromny sukces".
Teraz gdy upłynęło półtora roku do podpisania przez PMM ok 200 dokumentów, dowiadujemy się, pojedynczo, co to za sukcesy zostały klepnięte. Dalej lepiej nie będzie.
Tzw. opozycja jest zupełnie ślepa i głucha na poczynania PMM co dowodzi tylko jednego, że jest to wspólny program okrągłostołowców. Nawet już się nie silą na zachowanie pozorów.

Obrazek użytkownika Ryan

23-02-2023 [20:42] - Ryan | Link:

Rosja chwali się niszczeniem HIMARSów. Okazuje się… że to czeskie atrapy

Rosjanie ciągle chwalą się, że gdzie nie przeprowadzą ataku tam zniszczą wyrzutnię HIMARS czy MLRS. Jednak do dziś nie mogli przedstawić na to dowodów. Teraz mamy przynajmniej poszlaki, by stwierdzić, że Rosjanie naprawdę zniszczyli parę wyrzutni… które były wabikami stworzonymi przez Czechów.

https://geekweek.interia.pl/militaria/news-rosja-chwali-sie-niszczeniem-himarsow-okazuje-sie-ze-to-czes,nId,6615678

Obrazek użytkownika RinoCeronte

23-02-2023 [21:22] - RinoCeronte | Link:

Lepsze najczęściej jest wrogiem dobrego. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

23-02-2023 [22:42] - Chatar Leon | Link:

Fajnie ludzie, że zaczynacie myśleć, ale myślcie szybciej.
Co da teoretyzowanie na temat ewentualnego spadku znaczenia Niemiec, skoro pajac Pinokio wpycha nas nadal w uzależnianie nas od Niemiec tym razem pod hasłem "krajowych planów odbudowy"?
Czym się ta radosna twórczość różni od szkodnictwa Donka Kondonka?