Chińczycy, balony Bidena i Tyrmand…

Jest poważny ruch w biznesie, w ciągu trzech dni siły powietrzne USA zestrzeliły nad swoim i kanadyjskim  terytorium 3 balony i jak tak dalej pójdzie to może zabraknąć  pocisków dla Ukrainy. Jest podejrzenie, że niektóre z balonów mogły być rosyjskie.   Jeden pocisk na strącenie takiego (UFO) kosztuje $400 tys., a cała gorączka zaczęła się od braku decyzji co zrobić z chińskim szpiegowskim balonem (przekrój 40 m) płynącym w poprzek Ameryki akurat nad najbardziej tajnymi obszarami z bronią atomową w kilku stanach. Pech chciał że zbliżający się od strony Alaski i Kanady balon sfotografował prywatny obywatel i wrzucił zdjęcie na społecznościowe media. Amerykanie domagali się zestrzelenia chińskiego balonu, ale prezydent Biden pozwolił mu na pełne zakończenie szpiegowskiej misji, aby zestrzelić go dopiero na atlantyckich wodach południowej Karoliny. Rzecznicy gaworzyli, że chciano uniknąć ewentualnych ofiar, zapominając, że przecież mogli go zestrzelić jeszcze nad słabo zaludnioną Alaską. W ruch osłonowo ruszyła propaganda sugerująca, że za urzędowania Trumpa takie balony latały jak dzikie gęsi, bezkarnie i nikogo to nie obchodziło, czego jednak nie potrafiono udowodnić. Są opinie, że te balony mogą przykrywać skandale nieudolnej administracji Bidena. Zadziwia też humor Chińczyków, którzy wyrazili swoje oburzenie i zażądali zwrotu zestrzelonego balona. Jeszcze ciekawiej wypowiedział się amerykański gen. Glen D. Van Herck, który nie wyklucza wizyt …UFO!
              https://thelibertydaily.com/wp-content/uploads/2021/07/More-People-Believe-In-UFOs-than-God-435x245.jpg
Wydaje się, że wojna na Ukrainie miała zablokować pogłębiające się związki zasobnej w surowce Rosji z myślą technologiczną i potrzebami niemieckiej UE, co mogłoby doprowadzić do wypchnięcia USA z Europy (imperium od Władywostoku do Lizbony). Jednocześnie miała osłabić do tego stopnia Rosję, aby w razie konfliktu USA-Chiny, Rosja nie stała się głębią strategiczną Chin. Przeciwnie osłabiona Rosja zabiegała by o sympatię USA, w trosce o swoje dalekowschodnie terytoria. Jak to zwykle bywa na wojnie dowodzenie i powodzenie od obydwu stron przejmuje Bóg Wojny i naszych oczach Rosja zbliża się do Chin. Putin też pomylił się w swoich rachunkach na szybki i wielki sukces, a USA pomyliły się w szacunkach, że nakładane na Rosję sankcje obniżą jej PKB o 40-50% (spadek w 2022 r. o jedynie 4%). W konsekwencji odkopano stary scenariusz sprzed 100 lat (I w.ś) i mamy wojnę na wyniszczenie z tym, że Putin niszcząc infrastrukturę Ukrainy spycha ją do średniowiecza. Z 52 mln Ukrainy (1992 r), dziś jej pozostałych mieszkańców szacuje się na 25 do 37 mln (!). Teraz powstaje dylemat, czy zachód jako głębia strategiczna Ukrainy, zechce (Niemcy) i zdąży dostarczyć jej odpowiedniej broni.

Prawdą jest, że potężniejący  od dekad i alienujący się Deep State kierowany przez ponad narodowe ośrodki globalistyczne w koncercie z mainstreamowymi mediami,   BIG PHARMĄ i potężnym konglomeratem zbrojeniowym (przed którego wpływami ostrzegał jeszcze prezydent Eisenhower) używa armię USA do osiągania własnych celów. To przecież amerykański i zachodni kapitał i technologie zbudowały dzisiejszą potęgę Chin zarabiając również krocie, jednocześnie podziwiając sposób kontroli populacji przez komunistyczną partię Chin. Ta pogoń zachodniego wielkiego kapitału za większym zyskiem doprowadziła do przeniesienia miejsc pracy i technologii ze swoich krajów głównie do Chin i innych azjatyckich ekonomicznych tygrysów. Tak krystalizowały się marzenia wielkiego kapitału o nadzorowaniu i przekształceniu (RESET) starego świata w bardziej sprawnie i bezwzględnie zorganizowany NWO.

W USA trwa ustawianie sceny z przepychanką wśród pretendentów do walki o fotel prezydencki, której finał nastąpi jesienią 2024 r. Ze strony Republikanów kandydaturę zgłosił były prezydent Trump i ostatnio Nikki Haley (była amb. do ONZ za prezydencji Trumpa), jednak prawdziwym konkurentem Trumpa byłby gub. Florydy Ron DeSantis, który jeszcze się ociąga. Ostatni sondaż  Morning Consult potwierdza dużą, bo aż 18% przewagę Trumpa, którego poparło 49% ankietowanych, z 31% dla DeSantis, dalej 7% dla b. wiceprezydenta Mike Pence i 3% dla Nikki Haley (związana z klanem Bushów). Przypomnijmy, że DeSantis i Pence jeszcze nie zgłosili swoich kandydatur. Ankietowani Republikanie  najbardziej preferują Trumpa (80%), przeciwnego zdania jest 18%. DeSantis jest ulubieńcem 73% ankietowanych,  9% jest przeciwnego zdania, a kolejne 9% nigdy o nim nie słyszało (!). Najniższe pozytywne notowania miała Liz Cheney, tylko 18% gdyby zgłosiła swoją  kandydaturę. 

Inny sondaż przez Harvard CAPS-Harris Poll badający poparcie w wypadku 8 kandydatów w prawyborach wykazał poparcie aż w 48% dla Trumpa i 28% dla DeSantis. Sondaż przeprowadzony wśród zarejestrowanych wyborców na początku lutego przez ABC News and the Washington Post wskazuje na przewagę Trumpa nad Bidenem (48% do 45%). Co interesujące, wyborcy niezależni poparli Trumpa w 50%, natomiast Bidena w 41%. Niedawny sondaż NBC wykazał, że aż 71% Amerykanów sądzi, że USA idzie w złym kierunku. Zbliżają się prezydenckie wybory,  stetryczały Biden ledwo trzyma się na nogach, śmiszka Kamala Harris jest bez szans. Republikanom otwiera się szansa na zwycięstwo (jeśli będą w stanie przypilnować liczenia głosów), byleby tylko się wcześniej  wzajemnie nie wyrżnęli.

Trump znany jest z brutalnych ciosów więc ewentualne pojedynki w prawyborach mogą być widowiskowe. Na dziś może tylko obiecywać co zrobi w wypadku swojej wygranej. 44 letni (katolik) DeSantis jest w innej sytuacji, możemy obserwować co on robi, a robi sporo. Ostatnio zablokował w szkołach dla dzieci ideologię gender i materiały propagujące treści seksualne. W szkołach wyższych zwalcza rasistowską krytyczną teorię ras i inne lewackie programy. Bardzo ograniczył też bestialski program chirurgicznej zmiany płci u dzieci. Zwolennicy Trumpa lubią też jego bardziej młodszą ugładzoną i bardziej metodyczną wersję jaką jest DeSantis.

Republikańscy przeciwnicy DeSantis podejrzewają, że jest on związany ze starym republikańskim establishmentem, który sypnie mu groszem na kampanię, aby odstrzelić Trumpa. Z perspektywy wydaje się, że największym błędem prezydenta Trumpa była niechęć do wojen (nie tylko na Bliskim Wschodzie) i próba skupienia się na odbudowie siły i wartości Ameryki. To nie mogło podobać się “grupie trzymającej władzę”, zobaczymy czy zdołają go wyeliminować w tych nadchodzących wyborach.

Na koniec ciekawostka. Pamiętacie syna polskiego pisarza (“Zły”) Leopolda Tyrmanda? Otóż 42 letni Matt nieco pracował na giełdzie, następnie brylował w Polsce, dalej w Brazylii (przegrane wybory Bolsonaro) i na Ukrainie (u Steve Banonn), od kilku dni jest jednym z głównych liderów puczu obalającego Jamesa O’Keefe, twórcę Projektu Veritas. James O’Keefe stał się legendą tropiąc i obnażając korupcję w rządzie i w wielkich korporacjach. Niedawno zorganizował “zasadzkę” na jednego z liderów Pfizera, która obnażyła szczepionkowy wielki biznes. Istnieje podejrzenie, że pucz w 65 osobowym zespole Projekt Veritas ma zatrzymać dalsze obnażanie korupcji wielkiego biznesu i może być popierany przez Big Donors (Koch), Big Republican Club (zwolennicy DeSantis) i Big Pharma (Pfizer). O’Keefe został przegłosowany i wysłany na płatny urlop, aby odpoczął. Oczywiście wśród jego fanów zawrzało! Miejmy nadzieję, że ten przewrót  się nie powiedzie…

Jacek K. Matysiak                                                                                                             
Kalifornia, 2023/02/15

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

15-02-2023 [04:31] - Adam66 | Link:

@Autor
"Jeszcze ciekawiej wypowiedział się amerykański gen. Glen D. Van Herck, który nie wyklucza wizyt …UFO!"..  - to pewnie będzie następny etap prania mózgów społeczeństw Ameryki Pn., "śmiertelny wirus" już był, "nadszczepionki też, wojna na Ukrainie staje się nudna, więc trzeba znaleźć nowy temat do straszenia pospólstwa.  Pewnie zmiany klimatyczne w to zostaną włączone i zarządy różnych krajów (głównie tych bogatych) będą to jeszcze bardziej bohatersko zwalczać, oczywiście kosztami obciążając ogłupiałych ludków...

Obrazek użytkownika spike

15-02-2023 [09:30] - spike | Link:

"44 letni (katolik) DeSantis jest w innej sytuacji, możemy obserwować co on robi, a robi sporo. Ostatnio zablokował w szkołach dla dzieci ideologię gender i materiały propagujące treści seksualne. W szkołach wyższych zwalcza rasistowską krytyczną teorię ras i inne lewackie programy. Bardzo ograniczył też bestialski program chirurgicznej zmiany płci u dzieci."

-jakim cudem tego dokonał, szatany nie dały mu rady?
no tak, oni nie czekają na kasę z KPO i nie mają V kolumny POlszewików.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-02-2023 [10:16] - Czesław2 | Link:

Szatany nie muszą czekać na KPO, sami kasę drukują. jeśli facet idzie pod prąd, w końcu zniknie.

Obrazek użytkownika sake3

15-02-2023 [10:18] - sake3 | Link:

Jakim cudem ten De Santis jeszcze żyje? Rozżarte i rozpychające się łokciami lewactwo jeszcze go nie dopadło?

Obrazek użytkownika spike

15-02-2023 [13:08] - spike | Link:

W USA jest tak, że każdy stan może wprowadzać swoje przepisy, zależy jaka tam formacja rządzi, z tego powodu jedni przestępcy uciekają do innego stanu, który ma łagodniejsze wyroki, niektóre stany jeszcze mają np. karę śmierci.

Obrazek użytkownika u2

15-02-2023 [11:26] - u2 | Link:

wojna na Ukrainie miała zablokować pogłębiające się związki zasobnej w surowce Rosji z myślą technologiczną i potrzebami niemieckiej UE, co mogłoby doprowadzić do wypchnięcia USA z Europy (imperium od Władywostoku do Lizbony)

Doprawdy ?

To dlatego JR Biden odblokował ruhrę nr 2 i dał wolną rękę Niemcom dla gazu z Rosji ?

Tylko ten niedobry Putin wszystko zepsuł i sam siebie zablokował przez tę durną wojenkę z Ukrami ? :-)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

15-02-2023 [19:18] - Jacek K.M. | Link:

@u2
Tak, własnie dlatego i Putin dał się podpuścić. Myślał, że otwierają się drzwi...

Obrazek użytkownika u2

15-02-2023 [19:23] - u2 | Link:

Putin dał się podpuścić

No dał się, bez dwóch zdań, ale czy Xi też da się podpuścić ? :-)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

16-02-2023 [01:03] - Jacek K.M. | Link:

Chińczycy wyznają filozofię cierpliwego czekania i tysiąca uderzeń chyba, że Xi też odbije palma...

Obrazek użytkownika u2

16-02-2023 [10:17] - u2 | Link:

chyba, że Xi też odbije palma

Z tego co widać, to już odbiła. Zrobił się na Mao, czyli chce rządzić dożywotnio. Krytykują go sami Chińczycy za wprowadzanie kultu jednostki. Tacy nawiedzeni rewolucjoniści są najbardziej niebezpieczni.

PS. Słuchałem wypowiedzi niejakiego Timmermansa, kolejny nawiedzony rewolucjonista, mówi o jakowejś rewolucji technicznej, ale żaden z niego inżynier. Ale chce wprowadzać politykę klimatyczną, czyli rewolucję w przemyśle. Typowy nawiedzony rewolucjonista, który sądzi, że sprzątaczka Lenina może rządzić państwami.