Elżbieta Witek – Laureatka „Gazety Polskiej” 2022

Jednym z ważniejszych problemów polskiej sceny politycznej jest jakość naszej demokracji. Sama zasada władzy pochodzącej z demokratycznego wyboru podważana jest zarówno przez opozycję, jak i potężne siły działające w UE. 
Instytucje mające silny mandat od wyborców atakowane są przez koterie działające na terenie Unii czy w polskim wymiarze sprawiedliwości. Nierzadko padają też groźby użycia siły. Podważane są podstawowe warunki do wolnych wyborów, jakie tworzy niepodlegająca cenzurze debata. Co gorsza, jedna z izb parlamentu broni na swoim stanowisku groteskowej postaci zamieszanej w kolejne afery korupcyjne. To wszystko powoduje, że wizytówką, a wręcz twierdzą polskiej demokracji staje się urząd marszałka Sejmu. Z tego powodu tym bardziej istotne jest to, kto ten urząd sprawuje, i jakiego formatu jest osoba, której go powierzono.

To, że ciągle możemy z szacunkiem mówić o polskim parlamentaryzmie, jest w dużej mierze zasługą marszałek Elżbiety Witek. Jest poważana zarówno na polskiej scenie politycznej, jak i za granicą. Jej obecność i mocne słowa na zorganizowanych przez Kluby „Gazety Polskiej” demonstracjach na rzecz wolnej Ukrainy pokazują wielkie wyczucie społeczne. Mimo że nie należy do polityków w pierwszej kolejności zabiegających o popularność, potrafi przekonywać do swoich racji, a przede wszystkim trzyma porządek w zanarchizowanym Sejmie. Jej droga życiowa jest ściśle związana z walką o wolność. Od samego początku związku członek Solidarności, za co zapłaciła represjami i aresztowaniem. Lojalna i pracowita, co doceniają nawet Jej przeciwnicy.

Felieton pochodzi z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 8 lutego 2023

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika foros

08-02-2023 [21:42] - foros | Link:

Ciekawy wybór. Bowiem w obecnej kadencji marszałek Witek wyróżniła się dwiema rzeczami:
a. nie zdecydowała się na frondę wobec Mateusza i wystawienie własnej kandydatury na premiera - utrzymując tym samy obecny kierunek ugrupowania ale i jedność PiS
b. jako nieformalny przywódca frakcji nauczycielskie PiS wsparła politykę edukacyjną PiS sygnowaną przez Czarnka - zjadając tym samym swój własny język. Witek była bowiem autorką wcześniejszego programu edukacyjnego PiS ogłoszonego na katowickiej konferencji Polska Wielki Projekt. Aktualne działania Czarnka to przeciwieństwo programu Witek.

Nagrodzona została więc lojalność i troska o jedność nawet wbrew własnym przekonaniom i ideom i chyba taki przekaz GP chce wyrazić swoim czytelnikom, co jest też zapewne zapowiedzią realnych działań PiS w przypadku utrzymania władzy przez tę partię.

Obrazek użytkownika u2

08-02-2023 [21:47] - u2 | Link:

Aktualne działania Czarnka to przeciwieństwo programu Witek.

Typowe pustosłowie. Kiedy nauczysz się pisać konkretnie ? :-)

Obrazek użytkownika foros

08-02-2023 [22:11] - foros | Link:

chętnie odpowiedziałbym ale
a. staram się unikać rozmów z ludźmi nieuczciwymi, działającymi wg ubeckiego paradygmatu - a za takiego pana uznaję - oraz niezdolnymi do refleksji intelektualnej (ale oczywiście mogę je wskazać jeśli ktoś poważny będzie chciał się dowiedzieć)
b. autor chciał rozmawiać o marszałek WItek, z szacunku więc, nie będę wekslował rozmowy na inne tematy

Obrazek użytkownika Jan1797

09-02-2023 [16:40] - Jan1797 | Link:

"To, że ciągle możemy z szacunkiem mówić o polskim parlamentaryzmie, jest w dużej mierze zasługą marszałek Elżbiety Witek."

W moim środowisku pracoholików Pani Marszałek Witek ma opinię doskonałą. Nadzwyczaj dzielna kobieta w chwilach próby. Muszę przyznać przyglądamy się z uznaniem reprezentacji zagranicą Pani Marszałek.