Chwała Polskiemu Mundurowi. Pomoc Turcji

8 lutego br. wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w mediach społecznościowych, że Wojsko Polskie pomoże Turcji w walce ze skutkami katastrofalnego trzęsienia ziemi (dwóch wstrząsów sejsmicznych z 6 lutego o magnitudzie 7,8 i 7,7, które nawiedziły Turcję i Syrię).
Do sojusznika z NATO zostanie skierowany personel medyczny z 2 Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia, łącznie 52 osoby, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Do Turcji wyleci także mobilny punkt pomocy wraz z wyposażeniem.

2 Wojskowy Szpital Polowy podlega Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. Powstał w 2009 jako jednostka zabezpieczenia medycznego 3 poziomu. Podlegają mu 6, 10 i 25 Grupa Zabezpieczenia Medycznego, stanowiące 2 poziom zabezpieczenia medycznego wojsk, z odpowiednio, Krakowa, Świętoszowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Żołnierze Szpitala brali udział w misjach poza granicami kraju: PKW Irak (wszystkie zmiany kontyngentu – Szpital wyznaczony był do ukompletowania pełnego zabezpieczenia medycznego co drugiej zmiany); PKW Afganistan; PKW Liban; PKW Syria (UNDOF); PKW KFOR (Kosowo); PKW EUFOR (Bośnia I Hercegowina); PKW Czad; PKW UNTAC (Kambodża); PKW UNTAG (Namibia). Również żołnierze 6, 10 i 25 Grupy Zabezpieczenia Medycznego wielokrotnie wykonywali zadania bojowe w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych, niosąc pomoc i ratując ludzkie życie. Doświadczenie i profesjonalizm personelu wysoko oceniany był i jest przez przełożonych, a przede wszystkim przez tych, którym udzielono pomocy.

Wcześniej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) skierowało Polską Ciężką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczej HUSAR. W skład grupy weszło 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej (PSP) m.in. z Łodzi, Krakowa, Warszawy i Gdańska wraz z 8 psami ratowniczymi. Grupa HUSAR wyruszyła do Gazantiep w południowej Turcji wieczorem, 6 lutego. Strona turecka rozmieściła polskich ratowników w miejscowości Besni na północny wschód od Gaziantep, w prowincji Adıyaman. Do dzisiejszego poranka (8 lutego) strażacy z grupy HUSAR uratowali 10 żywych osób, w tym czteroosobową rodzinę (dwoje rodziców i dwoje dzieci), 13-letnią dziewczynkę i młodą kobietę.

Również dziś, Polska Grupa Górnicza (PGG) poinformowała, że w porozumieniu z rządem 8 i 9 lutego do Turcji poleci 50 ratowników górniczych, którzy będą na miejscu współpracować ze strażakami z grupy HUSAR.

Łącznie, 20 państw NATO wysłało 1400 ratowników, których działania koordynuje Euroatlantycki Ośrodek Koordynacji Reagowania w Przypadku Katastrof (Euro-Atlantic Disaster Response Coordination Centre, EADRCC).

Według najnowszego bilansu, zginęło co najmniej 9650 osób, a ponad 44 660 zostało rannych (w tym ponad 8570 zabitych i 49 130 rannych w Turcji oraz ponad 2540 zabitych i 3750 rannych w Syrii.

" Murem za Polskim Mundurem" Chwała !

Żródło :
https://milmag.pl/personel-2-w...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2023 [19:19] - sake3 | Link:

Nie mamy powodu wstydzić się za nasze służby mundurowe.Jako jedni z pierwszych zjawili się na miejscu katastrofy.No ale za chwile i tak rozlegnie się ujadania europosłanki Ochojskiej czy gwiazdki reklam.Ciekaw czy choć przeznaczyły choćby jedno euro na pomoc w tym koszmarze.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-02-2023 [20:24] - Jan1797 | Link:

"Łącznie, 20 państw NATO wysłało 1400 ratowników,"

Tysiąc dwustu z nich to grupa Międzymorze.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [20:42] - Pani Anna | Link:

@Jan 
I z czego się tu cieszyć? Że  znowu największy frajer świata zajmuje się cudzymi sprawami bardziej niż własnymi? U nas nie ma trzęsienia ziemi - przynajmniej tego jednego nieszczęścia nam oszczędzono,  ale niech mi który tu przypomni, bo może mi pamięć szwankuje, KTO NAM POMOGL np. podczas powodzi tysiąclecia?

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [21:02] - Pani Anna | Link:

@Jan
I jeszcze gwoli lepszego zrozumienia. Turcja ma milionową,  świetnie wyposażoną armię.  A my?

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-02-2023 [21:30] - Tezeusz | Link:

A ty masz nieumyte osrane gary.
i co ?

Obrazek użytkownika u2

08-02-2023 [21:08] - u2 | Link:

#fekaliusz

największy frajer świata zajmuje się cudzymi sprawami bardziej niż własnymi?

Niebywałe, ale z ciebie sobek. To wyjaśnia te twoje antyszczepionkowe propaganduchy i pochwałę kacapskiego ludobójstwa.

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2023 [21:41] - sake3 | Link:

@u2.....Sam pan widzi jakie świat czyni postępy.To co jeszcze nie tak dawno nazywało się człowieczeństwem teraz okazuje się być największym frajerstwem świata.No tak byliśmy frajerami gasząc lasy w Szwecji, udzielając pomocy podczas kataklizmów na Haiti czy Nowym Orleanie. Frajerami są misjonarze w Afryce,frajerem ksiądz Cisło z misji Pomoc Kosciołowi w Potrzebie działający charytatywnie w Syrii którego z pewnością w Polsce okrzykną pedofilem bo ksiądz. Frajerami mozna nazwać Lekarzy Bez Granic robiących operacje i leczący tam gdzie o pomoc lekarską trudno.Frajerem można nazwać zakonnika o.Maksymiliana Kolbe którego tak opluwała na posiedzeniu Komisji d/s Rozwoju Języka Polskiego za granicą posłanka Jachira. O.Kolbe który w Auschwitz oddał życie za innego współwięźnia,który w 1039 roku w klasztorze w Niepokalanowie chronił ponad 1500 Żydów,wydawał lewe świadectwa chrztu i metryki wg tej happeningowej posłanki jest niegodny być patronem Instytutu Języka Polskiego a wedle dzisiejszej mody frajerem..Człowieczeństwo stało się już nie niemodne teraz najwazniejsza częścią ciała są łokcie którymi można się przepychać i gęba którą mozna kłapać.I świadomośc by nie być frajerem.Dziwny jest ten świat.ale mimo wszystko trochę budujące że są ludzie którym własne frajerstwo nie przeszkadza co pokazują zdjęcia z akcji.. 

Obrazek użytkownika u2

08-02-2023 [21:52] - u2 | Link:

by nie być frajerem

Określenia "frajer" używają zwykle gangusy. Gangusy uważają siebie za panów życia, a całą resztę za "frajerów", których chcą "dymać" :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [23:37] - Pani Anna | Link:

@sake3
Za to ty sake3 nie robisz żadnych postępów.  Byłaś jesteś i pozostaniesz zakuta pała. 3 zdań nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem. I ty podobno masz wyższe wykształcenie.  Pewnie za masło i jajka.

Obrazek użytkownika sake3

09-02-2023 [08:14] - sake3 | Link:

@Pani Anna....Za serki nabzdyczona paniusiu,za serki.To wyszło i tak tanio bo w pani przypadku nawet cielęcina spod lady w edukacji nic a nic nie pomogła. 

Obrazek użytkownika Jan1797

08-02-2023 [21:12] - Jan1797 | Link:

@Pani Anna,
To się nazywa Sojusz, nie "muszę się zastanowić":-)

"KTO NAM POMOGL np. podczas powodzi tysiąclecia?":
 

Wyborczo doskonałe pytanie. :-)  Nikt, dlaczego?

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-02-2023 [21:31] - Tezeusz | Link:

@anna
a kto tobie pomoze pomyć osrane gary sowieckim szambem...kto ?

Obrazek użytkownika Pers

09-02-2023 [08:48] - Pers | Link:

Ilu ratowników poleciało do Syrii i dlaczego NIKT?

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-02-2023 [12:45] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz w Syrii są twoi od osranego bandyty putlerka starczy...tyle kacapstwa na świecie niech pomagają skoro tam tak ochoczo wtykają swoje osrane  bandyckie dupy..

Obrazek użytkownika sake3

09-02-2023 [13:18] - sake3 | Link:

W Syrii też są ratownicy z ramienia NATO. Od lat działa polska misja Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzona przez księdza Cisło Jest uruchomione od lat konto Polsce posłowie też niejednokrotnie tam jeździli z pomocą.Nie ma co oczekiwać na pomoc Rosjan.Ich specjalnością w udzielaniu pomocy jest napaść na inne kraje,rozpisywania lipnych referendów i sianie terroru..

Obrazek użytkownika sake3

09-02-2023 [11:30] - sake3 | Link:

Ostatni bilans trzęsienia ziemi przekazany przez agencję AFP która powołała się na słuzby ratownicze Turcji i Syrii.W pierwszym kraju zginęło 12391 osób ,w Syrii liczba ofiar sięgnęła 2992.Pomocy udzielają ekipy z 20 krajów NATO.Zdjęcia i wstrząsające wiadomości obiegają świat.W Syrii wyciągnięto żywego noworodka wciąż związanego pępowiną z nieżyjącą matką.