Jak prawicowe sępy rozgrabiają dobro wspólne

W kraju sterroryzowanym przez autorytarny reżym z każdego zakamarka wyziera zgroza. Drapieżne sępy pokroju Przemysława Czarnka rozszarpują resztki demokracji. Aby chociaż na chwilę złagodzić egzystencjalną panikę paraliżującą me jestestwo, zanurzam się w odmętach prozy Jacka(Dżeka) Ketchuma kojącej skowyt upiornej pospolitości. Wprawdzie uważam, że entuzjazm Stephena Kinga dla literackiej maestrii autora “Dziewczyny z sąsiedztwa” jest nieco przesadzony, ale to istotnie kawał ekscytującego horroru.
Jednak nie sposób tkwić zbyt długo w relaksującej otulinie opowieści o psychopatycznych wdowach, seryjnych mordercach, dewiantach seksualnych i takich tam indywiduach o nieposkromionej osobowości, gdyż dla demonów destrukcji nie istnieją żadne bariery, bowiem nie zna granic ni kordonów pieśni zew, brednia i destrukcja właśnie.
Ściślej, jest pewien szlaban dla tej zmory. Wystarczy strusim zwyczajem schować głowę w piasek i odciąć się od wszelkich mediów, zwłaszcza, że zażartuję, wolnych, z amerykańskim telebimem PO na czele. Ale tak wypierać całą prawdę całą dobę, usiłują jedynie klerykalne kołtuny. Progresywne społeczeństwo obywatelskie chłonie jak bibuła, czarno na białym, rozmaite kleksy czy jak je tam nazywał Dyndalski z “Zemsty”, bo ma prawo wiedzieć.
I naturalnie wie jak podle i haniebnie postąpił minister Czarnek dzieląc czterdzieści milionów resortowego szmalu między prawicowe, najczęściej bogoojczyźniane, nacjonalistyczne stowarzyszenia, fundacje i skrzyknięte ad hoc organizacje pożytku własnego. Krewni i znajomi królika, akurat, raczej szakala, dostali za darmochę 12 willi, lokale w biurowcach, parcele, etcetera… O tej właśnie szubrawej niegodziwości od wielu dni surmują(stopień wyższy od: trąbią) generatory rzeczywistości urojonej. Hasztag: “Willa plus” przyćmiewa, ba, wypiera wszystkie inne, nawet te również bijące w zjednoczoną(?) prawicę, choć jest ich przecież bez liku.
Owa willa plus to warta 5 milionów złotych nieruchomość przy ulicy Łowickiej na warszawskim Mokotowie, która decyzją Przemysława Czarnka przypadła fundacji polska Wielki Projekt. Za fasadą tej z pozoru zacnej organizacji kryje się wszak prawicowa ekstrema, profesorowie: Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Legutko, Andrzej Zybertowicz, redaktor Bronisław Wildstein i kilku konserwatywnych polityków z kręgu władzy, którym w roku 2013, gdy powstawała fundacja, było daleko do tych kręgów.
Zastanawiające, że na symbol deprawacji reżymu funkcjonariusze medialni gru wybrali właśnie tę konfraternię. I co więcej, przypisują jej członkom niskie pobudki geszefciarskich spekulantów, którzy zapewne za kilka lat opchną z zyskiem zabytkową willę, a forsę zakitrają w banku gdzieś na Kajmanach albo w Pcimiu. A populacja wyszkolona w traktowaniu insynuacji jak prawdy objawionej potakuje. Jeśli taki finał przewidują modernistyczne autorytety, to coś musi być na rzeczy.
Pod but tropicieli gigantycznych przewałów trafiła także powstała niedawno fundacja Megafon pozorująca pomoc dla niepełnosprawnych. W myśl zasady, że wszystkie chwyty dozwolone, megafoniarze jako kamuflażu dla szemranych interesów użyli inwalidy na wózku, czyniąc kalekę twarzą przedsięwzięcia.
Niejako w cieniu szalbierstw Czarnka swoje, a konkretnie podatników, do pieca niegodziwości dołożył minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej. Otóż z puli 30 milionów na rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży 14 odpalił swemu partyjnemu koledze Mieczysławowi Baczce, prezesowi zrzeszenia LZS, pod pretekstem wzmacniania krzepy wiejskich sportowców. To już wieśniaczej młodzi nie wystarczają karczmy i dyskoteki w remizach strażackich? Na marginesie, jednostki OSP zblatowane z władzą też dostają dotacje, podobnie jak bogobojne Koła Gospodyń Wiejskich.
Obiektywni komentatorzy już ochrzcili, wróć, nazwali te karygodne decyzje grandą roku. Co ja plotę?! Toż to nikczemność jakiej świat jeszcze nigdy nie doświadczył! Pocieszająca w tej hucpie jest jedynie świadomość, że działaniami zdegenerowanej prawicy kieruje panika. Totumfaccy Kaczyńskiego już wiedzą, że ich łajba tonie i szykują sobie szalupy ratunkowe. Ale ich niedoczekanie. Ludzie Tuska w mig po wyborach zrobią z nimi porządek!
Na razie zaś progresywne endżiosy pozbawione ministerialnego wsparcia będą po staremu korzystać ze szczodrości donatorów pokroju Georga Sorosa. A sądząc z liczby światłych organizacji ekologicznych, prawnoczłowieczych, antyhomofobicznych i antydyskryminacyjnych w ogóle, pacyfistycznych, proaborcyjnych, antyklerykalnych, antynacjonalistycznych, feministycznych, genderowych, jednym słowem prodemokratycznych, o kasę zewsząd nietrudno. Nie może być zresztą inaczej, no bo jeśli Radosław Sikorski potrafił w pojedynkę uciułać na boku prawie 800 tysięcy euro, to co dopiero może zdziałać prężny zespół aktywistów i aktywistek płci wszelakich.
Ja, niestety, nie mam sponsora, więc muszę znacznie ograniczać swoją pisaninę non profit i brać się za odśnieżanie.
 
Sekator
 
Ps.

- Odśnieżasz przecież też non profit - mruczy mój komputer.
- Ależ nie non profit, mój Eustachy - ripostuję, - tylko by móc wyjechać z parkingu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

07-02-2023 [07:29] - AŁTORYDET | Link:

Jeśli Pan ufa, że publika, dostrzeże ironię i sarkazm w Pana tekście, to jest Pan w błędzie. Motłoch tak się zafiksował w dosłowności, że użyją go, do poparcia swoich ataków. Tacy ludzie...

Obrazek użytkownika Zofia

07-02-2023 [08:45] - Zofia | Link:

@Ałtorytet - czytając ten tekst też pomyślałam, że "publika z półki- nie bo nie" weźmie na poważnie i będzie nosić ten tekst na sztandarach. Rozchwianie umysłowe jest tak wielkie, że nie wiadomo co jest prawdą a co ironią. I oni to mają.

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-02-2023 [09:41] - Ijontichy | Link:

Nawet tu na NB są problemy z odczytaniem ironii :-((

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

07-02-2023 [09:44] - AŁTORYDET | Link:

Tichy:
Właśnie tu nie mają z tym problemów. Ale jak widać, ty masz.

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-02-2023 [10:16] - Ijontichy | Link:

I od razu atak ad personam...każdy idiota jak nie ma co napisać,to próbuje obrazić ...no właśnie kogo? 
Mnie ty nie jesteś w stanie obrazić...nie ten poziom.

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2023 [10:32] - sake3 | Link:

@Ijontichy....Nie ma problemu z odczytaniem ironii na NB przez  stałych blogerów czy komentatorów. Jednak mozna założyć,że zawsze znajdzie się jakiś inny czytelnik ciekawy treści na różnych portalach który nie do końca albo i wcale zrozumie tekstu.Nie jest to jednak powód by nazywać kogoś idiotą za uwagę czy pogląd czy przytyków do ,,poziomu''.

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2023 [10:02] - sake3 | Link:

Autor zdaje się uważa,że wszyscy pojmą,zrozumieją i pochwalą ostrze satyry i ciety dowcip.Otóż nie.Nie w polskiej rzeczywistości dodatkowo przedstawianej działaniami ,,soku z buraka'' Nie w polskiej rzeczywistości gdzie dowcip i satyra zostały zastąpione chamstwem i bluzgami.

Obrazek użytkownika juur

07-02-2023 [12:18] - juur | Link:

"Autor zdaje się uważa,że wszyscy pojmą,zrozumiej..." Szanowna Sake3, autor prawidłowo ocenia odbiorców swoich tekstów. Na NB nie trzeba nikomu tłumaczyć co widzi, co czyta i co to oznacza.... Takie tłumaczenia to głównie domena tzw. opozycji.  Warto odróżniać głupotę od "udawania głupiego" co jest zdecydowanie nadużywane przez obie strony. Gdy ktoś zadaje pytanie " co ci durnie robią" odpowiadam "..kasę, ogromną kasę..." bo tak się utarło, że głupota rozgrzesza. "oszukali" też zaliczam do tej kategorii.

Obrazek użytkownika Jacenty Krotofil

07-02-2023 [13:51] - Jacenty Krotofil | Link:

Ot i skąpiec ci ten, minister prof. Przemek Czarnek!
Węża ma w kieszeni?! Tylko 30 (słownie: trzydzieści) baniek (słownie: milionów zł). Masakra.
Kudy mu do Rafała Dupnika-Czajkowskiego, któren w Warszawce (info w TVP Info) 200 mln złotych
(słownie: dwieście milionów zł) darował różnistym organizacjom, w tym takiej która szkoli ulicznych zadymiarzy.

A to tylko skromny samorządowiec, który jest nad wyraz samożądny.
Wstyd Przemku Czarnek!!! Wstyd.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-02-2023 [15:17] - Czesław2 | Link:

Dalszy ciąg oszukanego Morawieckiego. Takie dane są codziennie
https://dorzeczy.pl/kraj/40160...
https://www.wnp.pl/budownictwo...
Mimo, że Lafarge jest już prawie monopolistą w produkcji betonu w Polsce, bez problemu dostał zgodę na transakcję. Co następne. ? Do skutku.

Obrazek użytkownika Darek65

07-02-2023 [15:32] - Darek65 | Link:

@Czesław
To niestety pochodne dwóch faktów. Po pierwsze, polityka Balcerowicza doprowadziła do wyprzedaży lub zniszczenia polskich firm. Drugi, to brak kapitału w Polskich firmach. Jak można konkurować z takim potentatem bez kapitału. Takim katalizatorem tych zmian jest dodatkowo "polski" ład wprowadzony przez bandytę Morawieckiego.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-02-2023 [16:16] - Czesław2 | Link:

UOKIK jest powołany do tego, aby przede wszystkim walczyć z dumpingiem. Jak to widzimy, jest dobrze. Przejęta firma miała kilka cementowni, to nie był stragan na targu, więc albo słup, albo starcie z banksterami okazało się śmiertelne. Tyle, że od tego jest prawo i państwo. Z dykty. ( prawdopodobnie dykta jest celowa). Ustawa SP o zawetowaniu ETS leży prawdopodobnie w szufladzie u Pani Witek.

Obrazek użytkownika juur

07-02-2023 [18:11] - juur | Link:

Dawno J. Pietrzak powiedział: "...gdybym nie wiedział, że to głupota to pomyślałbym, że to sabotaż..."
Dzisiaj to powinno brzmieć  ".. gdybym nie wiedział,  że to sabotaż to pomyślałbym, że to głupota..."

Obrazek użytkownika Darek65

07-02-2023 [15:19] - Darek65 | Link:

W naszym codziennym życiu granice pomiędzy ironią, a rzeczywistością, pomiędzy prawdą, a fake newsem, pomiędzy teorią spiskową, a nieodległą przyszłością zupełnie się zatarły. Wielu nam, również czytających i piszących na NB, nigdy dawniej by nie przyszło do głowy coś, co dzisiaj staje się rzeczywistością.
https://twitter.com/WolnoscO/s...

 

Obrazek użytkownika Maverick

07-02-2023 [18:10] - Maverick | Link:

Moja odpowiedż Leo na Gojówce na temat planów mośków rozszabrowania Rosji. Dotyczy Madeleine Albright jakby niedoinformowani nie wiedzieli o co chodzi,
Widzę ze dzisiaj mośki dalej podświadomie zaprogramowali niektórych w Polin, bo jakby powtarzali jej mantry o rzekomym podzieleniu Rosji.

Leo # 15. Też widziałem te jej ubolewania i dodawała ze Rosja powinna się dzielić z mośkami. Potem z sanityzowano googla, youtuba i wszystkie media i to zostało na zawsze usunięte. Tak to mośki kontrolują narrację dla goim.

Innym aspektem jest cały czas podminowywanie tradycji, i kultury chrześcijańskiej. Niestety wśród gojów jest sporo takich co już utracili kompas moralny. Imponuje im tzw. genderowy postęp.

Moja analiza jak pod pozorami wolności rozmydlono pojęcia etyki i moralności. Najlepiej pokazały to gramofonowe nagrody tzw. Grammy Awards w ubiegły weekend.

Moja analiza:
https://www.youtube.com/watch?...