NWO pokazał, jaką śmierdzącą kloakę dla nas szykował

Coś umilkły dyskusje i przestrogi o NWO. Niektórzy pewnie już zapomnieli, co to takiego.
NWO – New World Order; Nowy Porządek Świata to utopijna wizja przyszłości, odmiana niegdysiejszej idei komunizmu, a potem krwawego bolszewizmu.
To geocentryzm. Jeden świat i jedno państwo. Oraz oczywiście jedna władza. I nie martwcie się wybieraniem tej władzy. Do mikrofonu i kamery tego nie mówimy, ale na naszych ucztach, między sobą mamy zgodę, że po prostu za głupi jesteście by nas wybierać.

Dziś chyba za wyjątkiem najdurniejszych tumanów, widzimy, jaki śmierdzący pasztet nam szykowano. Nie mam pewności, że użycie czasu przeszłego jest słuszne. Macron pewnie już został przez mamusię nieco wyprostowany, ale taki Scholtz, czy Schwab nadal dążą do swojego raju.

Po II Wojnie Światowej, gdy jeszcze wszyscy najchętniej by wyrżnęli wszystkich Niemców, wąsaty aliant – Stalin, miał swoje plany. Już okroił Polskę z połowy terytorium, poustawiał pribałtikę i te zachodnie respubliki.
A żeby jeszcze się tym durnym burżujom w głowach się nie poprzewracało tak, jak temu kowbojowi Pattonowi, car Józef Wąsaty subtelnie zajął wschodnie Niemcy, wraz z połową Berlina, a przerażonych szkopów – czary mary – zamienił w karne owczarki niemieckie. Hau hau! Spasiba. Jawohl jawohl ich liebe alkohol!
No cóż, trzeba było wymyślić coś nowego.

I tak oto zaczął się upadek cywilizacji białego człowieka. Cywilizacji dumnie nazywanej łacińską. Albo chrześcijańską.

Zachodni przywódcy wymęczonych i wystraszonych po wojnie narodów, jeszcze tego nie wiedzieli, że poddając się Wąsatemu zostali bolszewikami. No, może tylko kandydatami do Komsomołu, gdzie na początku uczą jeść z ręki, a potem komendy siad!

Tak więc rozpoczęli w ramach łączenia proletariuszy wszystkich krajów, budować wspaniałą, ogólnoświatową instytucję, która spowoduje, że nigdy już nie będzie strasznych wojen i konfliktów. To oczywiście Organizacja Narodów Zjednoczonych – ONZ. Wielki sukces obywateli świata.

Sama Europa też nie zasypywała gruszek w popiele. Parła do przodu. Najbardziej ex-nazistowskie Niemcy, których amerykańska durnota, sterowana przez sowieckich agentów w Białym Domu, nakarmiła Planem Marshalla, oraz, żeby nie musieli wydawać marek na armię i uzbrojenie, zdecydowali sami zająć się ich bezpieczeństwem.
Nie ma więc wątpliwości, dlaczego jeszcze dzisiaj, co widzieliśmy po Tante Andżeli (Wilkommen! Wilkommen!) i upartym kłamczuchu, który hełmy Wehrmachtu uważa za najskuteczniejszą broń przeciwko ruskim, Olafie Schotzu, szkopy są tak zgnuśnieli, głupi i rozpaskudzeni. Wysilać za nich, gdy już USA ich broni, mają się Chińczycy ze swą tandetną, groszową robotą, Rosja ma zapewniać towar, energetyczne surowce, a reszta wschodniej Ojropy, z Polską na czele ma konsumować zakupione w Kauflandach, OBI, Lidlach, a nawet w ALDI, to, czego u siebie sprzedać nie mogą.
Żyć, nie umierać w Vaterlandzie! Można sobie bez przerwy organizować Schwantzparady, Oktoberfesty i generalnie – pierdzieć w stołek.
Tylko... to naród, mimo tej gnuśności i durnocie, bardzo ambitny. Zawsze chcą więcej. Zawsze mają mało. Wielki naród, (tak sądzą o sobie), potrzebuje wielkich przestrzeni. Nazywają to Lebensraum. Nie wyszło, jak zakochali się w Hitlerze, przypominam – austriackim malarzu, powiększyć ten swój życiowy land, poprzez Polskę, do Uralu, Więc po wojnie ich mądrale przypomnieli sobie o Karolu Marksie, przecież swoim rodaku z Trewiry i wychowawcy tak wielkich ludzi, jak Lenin i Stalin, że Raum można łatwiej zdobyć - po prostu spacyfikować całą Ojropę.
No i poooszło!

Spryciule, z autentycznie mądrym Niemcem, Konradem Adenauerem na czele, wiedzieli, że zbyt imperialistyczny program raczej poparcia by nie zyskał, skromnie, już w 1952 roku, kiedy ja już umiałem dodawać i odejmować, lecz mnożyć i dzielić jeszcze nie umiałem. wraz z kumplami – sąsiadami utworzyli Wspólnotę Węgla i Stali. Niezły pomysł. Po co ta biurokracja, różne podatki, opłaty i cła na granicach, jak można to wszystko zrównać, ujednolicić, a nawet znieść. I świat z tą stalą i węglem natychmiast lepiej się kręci.

Nie minęło sześć lat owocnej współpracy i już w 1958 roku, widząc sukcesy Wspólnoty, postanowiono jeszcze bardziej się rozwinąć. I tak oto powstało EWG – Europejska Wspólnota Gospodarcza. W jej skład wchodziło sześć państw – Francja, Niemcy Zachodnie, Holandia, Belgia, Luksemburg i makaroniarze – Włochy.

Szło dobrze, więc co się ograniczać – hopla – skaczemy do góry.,

I tak oto, po podpisaniu w roku 1992 słynnego Traktatu z Maastricht, już rok później EWG zostało zamienione w Unię Europejską. Zrzeszała ona 15 państw europejskich.
A ponieważ też inne napalone owieczki – 10 kolejnych państw, niestety również Polska, błagały o przyjęcie do elitarnego klubu UE, to po kolei, od 2004 do 2013 łaskawie zostały dopuszczone do żłobu. Dodam, że jeszcze siedem innych państw z niecierpliwością oczekuje, by będąc kandydatem, zostać pełnoprawnym członkiem.

Tak oto, po II WŚ, świat powiększył się o dwie wielkie, ponadnarodowe instytucje, które zgodnie ze swoimi założycielskimi zasadami, miały czuwać, by było dobrze: - dbać o pokój, a ludziom żyło się dostatniej i bezpieczniej.

*****

Dlaczego tutaj przywołuję te dwie, powszechnie znane organizacje międzynarodowe, stworzone w szczytnym celu?

Piszę z perspektywy roku 2023 – 19 lat po wstąpieniu Rzeczpospolitej do Unii Europejskiej i rok od rozpoczęcia krwawej napaści Rosji na Ukrainę.
Właśnie to ruskie, toczące się od roku bestialstwo – ludobójstwo i demolowanie terytorium państwa, stało się katalizatorem, który pozdzierał wiele masek, z wszystkich ponadnarodowych instytucji, oraz ujawnił prawdziwą jakość poszczególnych państw.

Dodatkowym zdarzeniem, które pozwoliło ludziom przyjrzeć się bez typowego retuszu i makijażu wspomnianym instytucjom, była poprzedzająca wojnę rosyjsko ukraińską pandemia COVID19, gdzie paskudny nowy wirus, został rozwleczony po całym świecie z Chin.

Nie wątpię, że początkowy impuls, by budować takie międzynarodowe instytucje był uczciwy i zamiary były szczytne: pomóc całej światowej ludzkości, a potem również planecie, by było lepiej. Dostatniej, zdrowiej i bezpieczniej.
Niestety, oparto się na fundamentalnym paradygmacie – wszystko będzie dobrze funkcjonować, jeżeli cały czas atrybutem nadrzędnym tych wszelakich urzędów, wielkich ponadpaństwowych struktur, będzie uczciwość.
Niewytłumaczalna naiwność zakładała, że niemal wszyscy, są przyzwoici. A już na pewno ci, którzy do tych organizacji będą wybrani. Cóż za dziecinada. Ludzka uczciwość jest towarem reglamentowanym. Eksperci w temacie z zakresu nauk behawioralnych ciągle się kłócą, czy liczba ludzi kierujących się wyłącznie dobrem – i to głównie dobrem wspólnym, nie oszukujących, nie kradnących, nie wyzyskujących i wykorzystujących innych, ludzi nie zdemoralizowanych, to 75 procent. Lecz tylko parę procent tych, których nazywa się super-uczciwymi.

Tu potrzebne jest drobne wyjaśnienie: naukowcy anglosascy, konkretnie (na czym się opieram) amerykańscy posługują się tutaj słowem honest, które znaczy zarówno uczciwy, jak i szczery. Więc przede wszystkim swoje tezy opierają na skłonności człowieka do kłamstw. A to tylko element nieuczciwości.[1]
Termin super-honest dotyczy ludzi praktycznie nieskazitelnych, na wskroś uczciwych, ludzi, którym nie można nic poważnego zarzucić. Tacy właśnie powinni przewodzić nie tylko organom władzy, lecz przede wszystkim wszystkim międzynarodowym organizacjom – bo tu wpływ na wielką liczbę ludzi na całym świecie jest ogromny.

Lecz życie pokazuje, że jest bardzo często odwrotnie.

Czy ktoś z was może zaprzeczyć, patrząc wstecz na historie przeróżnych cywilizacji, a w szczególności na naszą cywilizację łacińską, właśnie dobiegającą do końca i pogardliwie nazywaną już na świecie cywilizacją białego człowieka, że do wszelkich instytucji, urzędów i organizacji, gdzie jest władza, więc i są pieniądze, najbardziej i najszybciej garną się, jak niedźwiedź do miodu, a muchy do gnoju, ludzie z gruntu nieuczciwi. Generalnie skoncentrowani na sobie i swoim dobrobycie, a mający w nosie dobro wspólne, wszelkiego rodzaju psychopaci, zakłamani hipokryci, chciwi oszuści, sadyści, odrealnieni jakąś idiotyczną ideą fanatycy.
Niby według nauki jest ich tylko dwadzieścia pięć procent z nas, czyli dwudziestu pięciu na stu obywateli, jednakże z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że w ośrodkach koncentracji władzy i finansów, procent nieuczciwości jest o wiele wyższy.

Koncentrując się wyłącznie na tych dwóch wspomnianych instytucjach – Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej; oraz zawężając okres obserwacji do wybuchu pandemii COVID19, (w Polsce to zaczęło się oficjalnie 4 marca 2020, czyli wkrótce, będą to trzy lata), popatrzmy na kilka przykładów świadczących jak potężnie skorumpowane i przestępcze stały się i ONZ i UE.

Początek COVIDu, zanim jeszcze ogłoszono pandemię, to zamieszanie, bałagan i kłamstwa, dotyczące etiologii i patogenezy choroby. Generalnie – skąd i jak się to przeklęte choróbsko wzięło.
Na pewno dowiedzieliśmy się, że wszystko zaczęło się w Chinach. Poznaliśmy nawet, że początek choroby, wywołanej przez wirus SARS-CoV-2, miał miejsce we wielomilionowym mieście Wuhan. Tyle jest bezspornej prawdy, odnośnie choroby, która przeorała cały świat i zabiła 6,8 miliona ludzi i zainfekowała 670 milionów (z których wielu do dzisiaj cierpi na pokowidowe powikłania, albo na to, co już oficjalnie nazwano na zachodzie Long-COVID).
A reszta to już same krętactwa, kłamstwa i "dochodowe oszustwa".

Wiadomo od bardzo dawna, że Chiny są mistrzami ukrywania prawdy, matactw i iluzji. Na przykład, do dzisiaj, na podstawie ich doniesień, przyjęto, że choroba rozpoczęła się w połowie grudnia 2019. Obecnie już, bez najmniejszych wątpliwości, wiemy, że walczono z nią już dwa miesiące wcześniej, w październiku. Najśmielsze doniesienia mówią, że zaistniała ona już nawet latem, czyli niemalże pół roku wcześniej, a Chiny utajniły to. Interesujący jest też taki fakt, dzisiaj kompletnie zamieciony pod dywan, że gdy już istnienie COVIDu dotarło do światowej opinii publicznej, to Chiny wstrzymały loty samolotów na swoim terytorium. Lecz tylko loty na wewnętrznym obszarze Chin. Loty międzynarodowe odbywały się tak jak zwykle. Można by pomyśleć, ze Chiny świadomie chciały, by wirus rozprzestrzenił się po świecie. Tak właśnie rozpoczął się tragiczny pogrom we Włoszech, bo wirusa dostarczył Chińczyk, lecący ze swojej ojczyzny.

Wszystkie te nieuczciwe i bardzo szkodliwe, a nawet tragiczne działania ChRL nie byłyby możliwe, gdyby po cichu nie były wspierane przez ONZ. Warto też dodać, że Chińczycy byli zdesperowani by ukryć atak nowego wirusa. Do tego stopnia, że jeden z lekarzy, który od początku walczył z COVID-19, złamał zmowę milczenia i upublicznił ostrzeżenie o epidemii, został zamordowany przez tajne służby ChRL.

Mamy podstawy przypuszczać, że mimo tej całej konspiracji, od pewnego momentu, Chiny poufnie komunikowały się ze Światową Organizacją Zdrowia – World Health Organization, WHO, która jest ważnym, wyspecjalizowanym elementem ONZ i do której należy dzisiaj 194 państw (stan na lipiec 2020).
Uwaga dziennikarzy i analityków zajmujących się ONZ przyciągnął generalny dyrektor rezydujący w centrali WHO, z siedzibą w Genewie, Tedros Adhanom Ghebreyesus. [2]. Ten 57 letni Etiopczyk jest szefem WHO od 2017 roku.
Nie znalazłem, kto pierwszy wywęszył, wścibscy dziennikarze śledczy, czy Stowarzyszenie Służb Specjalnych Świata (to taki mój żart, ale tak jest na prawdę), że tłusty pan Ghebreyesus od dawna jest w bliskim i raczej poufnym kontakcie z władzą Chin, i wygląda na to, że pracuje na ich zamówienie.
Zrobiło się o tym głośno – lecz tylko na chwilę. Może dowody były za słabe na prawne zarzuty, albo wyciszono, jak onegdaj sprawę pani Clinton, czy obecnie przekręty syna prezydenta Bidena.
Szef WHO, mataczył, przeciągał ostrzeżenia, nie ogłosił na czas alertu, wymyślał banialuki o etiologii choroby (słynny nietoperz, który ugryzł świnię, a głodni ludzie kupili ją na targowisku w Wuhan i zeżarli ze smakiem), odsuwał podejrzenia o niechlujstwie badań laboratoryjnych Chińczyków i wstrzymywał ogłoszenie pandemii. A potem, aż do końca kombinował przy pandemii. Kwestia szczepionek, poszukiwania leku, manipulacje niezbędnym sprzętem i materiałami medycznymi, itd.
Skala jego hipokryzji i korupcji była tak wielka, że gdy prezydent Trump, bądź co bądź, najpotężniejszy wówczas człowiek świata, został o tym poinformowany, wściekł się do tego stopnia, że zdecydował o wyjściu USA z WHO. Poważny ruch, bo Stany Zjednoczone dostarczały połowę pieniędzy na działalność. Po zmianie pasażera w Białym Domu, Joe Biden, sam o niezbyt czystych łapach, anulował decyzję Trumpa.

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest tworem chybionym. Jest impotentem. Ma nawet swoją kukiełkową armię, ale sam osobiście widziałem w Libanie w czasie wojny w 1985, co mogą zdziałać wojownicy ONZ w niebieskich beretach.
Choć najsłynniejszą ich kompromitacją było „utrzymywanie pokoju” w bałkańskich wojnach, głównie ex-Jugosławii.
A jeszcze bardziej idiotyczne jest to, że najważniejszy organ tych biur i sal z Nowego Jorku - Rada Bezpieczeństwa ONZ został tak skonstruowany, że teraz, gdy na Ukrainie dzieje się ruskie bestialstwo – ludobójstwo i kompletna dewastacja do gołej ziemi suwerennego państwa, Rada Bezpieczeństwa siedzi, jak stado eunuchów, bo członkiem rady jest też bolszewicki agresor – Rosja – i śmieje się tej pokracznej „misji pokojowej” ONZ prosto w twarz.
W grupie pięciu najważniejszych stałych członków RB ONZ, są i Chiny i Rosja. Co za idiota o dużej władzy zdecydował, że te dwa, najbardziej krwiożercze państwa świata, będą uczciwym obrońcą pokoju, bezpieczeństwa i sprawiedliwości.
Odpowiedź jest jedna – już od początku było nieuczciwie – liczyły się interesy, więc zawsze istniała towarzysząca temu korupcja.

Potworność pandemii wirusa SARS-CoV-2 i cały brud generowany przez amoralnych szubrawców, kombinatorów i skorumpowanych urzędników, pozwoliły się obżerać naszemu europejskiemu gniazdu żmij, jaką są władze Unii Europejskiej – komisja, parlament i Trybunał Sprawiedliwości (TSUE).
Nie wymienię ile w czasie pandemii zrobiono przekrętów, nie opiszę, jak Niemcy, jak najlepsi rozbójnicy, obrabowali sprzęt medyczny, kupiony przez Włochów w Chinach.

Wystarczy tylko przykład zwyczajowo najważniejszej osoby w całej strukturze UE, pani komisarz Ursuli von der Leyen, wobec której, skrupulatnie wyciszane, toczą się działania śledcze dotyczące popełnionego przestępstwa.
Pani przewodnicząca Komisji Europejskiej jest lekarzem. Więc sprawy zdrowia są jej bliskie. Niestety, widać że napełnienie swoich kieszeni pachnącą gotówką (pecunia non olet), z powodu wrodzonej wady chciwości jest ważniejsze.
Ta brzydka chciwość cechująca niektórych ludzi, doprowadziła ciągle atrakcyjną, mimo 64 lat, Niemkę do aż podwójnego zarzutu korupcyjnego

Pierwszy [3] jest dosyć zrozumiały: - jakże to kochająca żona miałaby nie wspomóc swojego męża, jeśli ona rozdziela na szczytne cele miliardy euro z dyspozycji Unii Europejskiej. Wtrącę tylko, że UE nie ma żadnych swoich pieniędzy. Wszystkim czym dysponuje, to składki wszystkich państw członkowskich, regularnie wpłacanych rokrocznie do kasy Unii.
Kochany mąż, Heiko von der Leyen pełni funkcję dyrektora medycznego Orgenesis, międzynarodowej firmy działającej w sektorze biomedycznym. Małżonek pani przewodniczącej Ursuli, ze swoją firmą współpracuje nad projektem we włoskim uniwersytecie w Padwie. Więc, żeby chłopaki nie musiały biegać, gdy głodni, do najbliższego food-tracka i wcinać podejrzaną pizzę, a do pracy nie jeździć tym włoskim badziewiem na kółkach, troskliwa małżonka przyznała im 320 milionów euro z włoskiego planu odbudowy. A co? Trzeba dbać o dobre małżeństwo.

Mimo tak pięknego przykładu małżeńskiej miłości i troskliwości, biedna pani Ursula, jak donoszą roztocza z jej poduszki, nie może spać po nocach. Te złośliwe gady, co tylko czekają na objawy kobiecej dobrotliwości i tego małego grzeszku, jakim jest gadanie, w tym wypadku za pomocą telefonu komórkowego i internetu, zaczęli się czepiać pogaduszek pani przewodniczącej z prezesem największej światowej firmy farmaceutycznej Pfizer, panem Albertem Bourlą. [4] Podobno bardzo sympatyczny gość, szczególnie, gdy się robi z nim dobre interesy. A zakup kowidowej szczepionki przez Unię Europejską w ilości, jak podają jedne źródła, 4,3 miliarda dawek, to jak złota manna z nieba w postaci tygodniowej ulewy. Dziś Pfitzer puszy się jak paw, oświadczając, że na covidzie zarobili na czysto, bagatela, 30 miliardów dolarów.
Więc prokuratorzy muszą sprawdzić ile tego i za jaką cenę wynegocjowała osobiście pani przewodnicząca. Lecz zacięła się i treści swoich pogaduszek nie zamierza udostępnić.

Dodam, że pani komisarz, to „głowa” całej UE. A stare powiedzenie mówi – ryba psuje się od głowy.

Jednakże do napisania tego tekstu zmusiła mnie afera na skalę światową, jaka się toczy w Parlamencie Unii Europejskiej. Jeżeli człowiek dotychczas miał jeszcze pewien szacunek do międzynarodowych instytucji, a w szczególności do Unii Europejskiej, która rzeczywiście lat dwadzieścia wydawała się rajem i spokojną przystanią dającą pomoc i dobrobyt, od ostatnich tygodni stracił już złudzenia i pojął, że mamy do czynienia z wyjątkowo paskudną kliką.

Cóż takiego dzieje się w Parlamencie UE?
Parlament liczy 751 tzw. europosłów (w tym 52 Polaków). Opierając się na naukowych tezach [1], możemy wyliczyć, że znajduje się tam 25% = 187 europosłów nieuczciwych. Albo o tak niskim morale, że przy lada okazji, są skłonni bez wahania popelnić przestępstwo.
Belgijska prokuratura, co ciekawe – nie żadne unijne instytucje kontrolne – oświadczyła, że skorumpowana sieć wewnątrz parlamentu liczy 60 osób. Rozumując ich metodą, oznacza to, że na tylu mają już dowody przestępstwa. Jednakże biorąc pod uwagę naukowe tezy, można się spodziewać, że służby śledcze nie odkryły jeszcze pozostałych 120 skorumpowanych. To może się szybko zmieniać, bowiem pierwsi zatrzymani przestępcy zgodzili się współpracować z policją i dostarczyć całą informację.
To już dzisiaj oznacza, że Parlament Unii powinien zostać rozwiązany, jako chory, niewiarygodny i nieuczciwy organ. To pociąga za sobą powtórne, przyspieszone wybory, również w Komisji, TSUE i pozostałych izbach.
Chociaż, uważam, że naprawdę sprawiedliwie by było, gdyby traktatowo zmieniono sposób selekcji kandydatów do władz UE, tak, by eliminować osoby potencjalnie niewiarygodne, szkodliwe i podatne na korupcję.

Tak, czy inaczej, jeszcze niedawno zdrowo-rozsądkowcy twierdzili, że to sfanatyzowani idioci, lecz dzisiaj nie ma wątpliwości, że większość, to nieuczciwi, skorumpowani osobnicy, którzy nigdy nie powinni zasiadać w urzędach dających jakąś władzę.

Więc niestety, nie mam wątpliwości, że władze i urzędy UE z Brukseli i Strasburga, same z siebie, w poczuciu kompromitacji się nie rozwiążą. Te zwyczajowe 9 tys. euro pensji europosła + szereg dodatkowych apanaży, oraz wypasiona emerytura, to mały pikuś, bo prawdziwą kasę zdobywa się na boku. Taki dosyć egzotyczny europoseł od nas, Radosław Sikorski, w ciągu roku zdołał na boku uciułać aż 800 tyś euro (dzisiaj to wg NBP 3774080 zł.). A inni? Jak już wiemy, ci o wiele sprytniejsi od pana Radka, operują już na poziomie dziesiątków milionów dolarów, dość głupio schowanych na kontach w Panamie.
A my, polscy patrioci, w miarę uczciwi ludzie, w tym nasi politycy działający na międzynarodowym obszarze, ciągle jesteśmy za słabi, by skutecznie walczyć z tymi, jak ja to nazywam neo – bolszewikami, ukrytymi pod pseudo-ideologiami, jak liberalizm, czy socjalizm. Więc przyjdzie nam jeszcze poczekać na nasz czas.

Mamy już bezsporne dowody, że w parlamencie istniały przestępcze kliki. To nie były indywidualne korupcje. Była sieć i był system. Lecz pytanie zasadnicze, które trzeba postawić, to: - czy Unia Europejska to już jest kartel? Jak te w Meksyku, w Kolumbii, czy w moskiewskim Sołncewie.

Tak, czy inaczej: Unia Europejska utraciła wiarygodność, zaufanie i już przez większość obywateli Europy, zaczyna być postrzegana, jako chory, zgniły, przestępczy twór. My w Polsce (przynajmniej część z nas) wiemy o tym już od dawna. Epoka komunistycznego terroru PRLu obudziła w nas zmysł nieufności. Lecz potulne owieczki na zachodzie, karmione socjalem i iluzją wiecznego, liberalnego dobrobytu, dopiero powoli zaczynają się budzić. To te miliony demonstrujące we Francji, bo gówniarz zdecydował zastosować metodę Tuska, podnosząc wiek emerytalny.

Jaki wniosek z powyższego płynie?
Demokracja, którą raczej teoretycznie mamy, jest dobra i działa, jak to udowodnili Grecy 2 tysiące lat temu, gdy stosuje się do raczej niewielkich polis – czyli, jak to wówczas miało miejsce, w państwach – miastach, na niewielkim terytorium, gdzie raczej wszyscy się znali. To tam działało.
Nauka, fizyka w szczególności, świetnie wiedzą, że złożone systemy, a takie właśnie są państwa, działają dobrze tylko do pewnych granic wielkości i złożoności. Po przekroczeniu krytycznej bariery po prosu się psują – stają się niesterowne i nieprzewidywalne. Stają się niestabilne.
Na dodatek, jeżeli w takim systemie istnieją elementy, lub podzespoły wadliwe, lub popsute, a takimi właśnie są podatni na korupcję posłowie i urzędnicy, to każdy taki zbiór musi się w końcu rozsypać.

Podsumowując - moja ostateczna teza jest taka, że budowanie wielkich, ponadpaństwowych instytucji nie ma sensu. Nawet jeżeli są tworzone w dobrej wierze, to w końcu się zdegenerują i zostaną opanowane przez pasożyty – ludzi bez moralnego kręgosłupa, skłonnych kraść, kłamać i oszukiwać. Działać wyłącznie w swoim osobistym interesie, albo interesie tego, kto dobrze zapłaci, a nie dla powszechnego dobra, prawdy i sprawiedliwości.

Podane dwa przykłady – ONZ wraz z WHO i Unia Europejska, dobitnie pokazują, że tworzenie podobnych, w końcu ogarniających cały świat instytucji, czy też jednego światowego rządu, jest zabójcze dla ludzkości.
Wiele innych międzynarodowych molochów, jak OPEC, czy te sportowe MKOl, FIFA, UEFA to również kompletnie skorumpowane organizacje.

Ojcowie założyciele, czy twórcy takich światowych instytucji, wykazując nawet dobrą wiarę, zaprezentowali wielką naiwność i infantylne, baśniowe marzenia klasy - … a potem żyli długo i szczęśliwie. Tak ogromne, chaotyczne i skomplikowane systemy muszą się popsuć i zdegenerować. To Boskie (i naukowe) prawo entropii.

I niestety ta ludzka natura: - gdyby przyzwoici ludzie nie byli tacy naiwni i łatwowierni, a byli sprytniejsi i bardziej czujni, to żaden złodziej by nie okradł; i żaden oszust by nie oszukał. Nie należy tego rozumieć, że uczciwi są po prostu głupsi (choć cwaniacy tak właśnie twierdzą, co widać w opinii o „ciemnym ludzie”, w którą wierzą lewaccy celebryci, one z ustami glonojada i oni w spodniach rurkach i fryzurach Alfonsa). Uczciwi, sądzą po sobie, oraz tak zostali wychowani, że nie potrafią sobie wyobrazić, iż zło czai się za rogiem.

Teraz w naszym świecie za nowe porządki, właśnie między innymi, poprzez ONZ i Unię, ponownie zabrali się komuniści. O wiele bardziej niebezpieczni od tych we flanelowych koszulach z zakasanymi rękawami, lub w gumofilcach i widłami w garści. To miliarderzy, najbogatsi ludzie świata. Którzy już mają wszystko, co zechcą i nudzi ich to. Więc pragną się bawić w przebudowę całego świata, a z ludzkości zrobić kukiełki z klocków Lego.

Nic dużego na świcie nie wyjdzie porządnie tak długo, jak pośród nas będzie 25% nieuczciwych.
Mówi się, że łyżka dziegciu wystarczy, by zepsuć beczkę miodu.
Więc jaki jest wpływ na ludzkość, gdy co czwarty z nas jest niemoralny – może kłamać, kraść, oszukiwać, szkodzić innym – i jak to widać nie tylko w unijnym parlamencie – za pewną sumę można go kupić.

_________________

[1] https://www.newswise.com/artic...

[2] Tedros Adhanom Ghebreyesus (Tigrinya: ቴዎድሮስ አድሓኖም ገብረኢየሱስ, sometimes spelt ቴድሮስ ኣድሓኖም ገብረየሱስ; born 3 March 1965) is an Ethiopian public health official, researcher, and Director-General of the World Health Organization since 2017.
...
[3] https://pch24.pl/pfizergate-fi...

[4] https://forsal.pl/swiat/unia-e...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [10:59] - u2 | Link:

szkopów – czary mary – zamienił w karne owczarki niemieckie

Jednak w 1953 kacapy musieli krwawo stłumić protest niemieckiego proletariatu w Berlinie, któremu już było dość komunistycznej biedy :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2023 [12:32] - jazgdyni | Link:

@u2

Faktycznie, takie wydarzenie miało miejsce. Warto pamietać,że tę rewoltę robili ludzie, którzy pamiętali, jak im się żyło pod Hitlerem. Chyba im było wtedy lepiej niż pod własnie wziętym do piekła Stalinem.

Ps. Sądzę, ze jak Stalin żył, to bali się podskoczyć.

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [14:45] - u2 | Link:

jak Stalin żył, to bali się podskoczyć.

Próbowali szczęścia. Tyle że byli rozbrojeni. Z czołgami kilofami się nie wygra :-)

Obrazek użytkownika r102

04-02-2023 [12:51] - r102 | Link:

Ogólnie ok, czepię się tego Marksa z "Trewiry" - tak się tego nie odmienia tylko z Trewiru...

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [07:38] - jazgdyni | Link:

@r102

Pewien jesteś, że w języku polskim =Trewira= jest rodzaju męskiego?

Obrazek użytkownika zbychbor

07-02-2023 [15:31] - zbychbor | Link:

Miasto to Trewir, nie Trewira

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-02-2023 [07:22] - jazgdyni | Link:

@zbychor

Faktycznie. Pomyliłem. Miałem wełniany garnitur z trewiry, więc to pewnie mi pomieszało. Dzięki.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2023 [13:50] - Jabe | Link:

Może by tak wreszcie przepędzić emisariuszy NWO z Polski. Co Pan na to? Nie sądzę, bym w tym słowotoku znalazł odpowiedź.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [15:00] - sake3 | Link:

Najpierw ich trzeba znaleźć i wskazać.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2023 [15:18] - Jabe | Link:

Okrągłostołowcy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-02-2023 [21:49] - Tomaszek | Link:

Prawie Jabe , czyli podokrągłostołowcy albo okrągło podstołowcy . Ze swoim rozdawaczem piątych asów w talii .

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [07:41] - jazgdyni | Link:

Cześć Jabe

"Może by tak wreszcie przepędzić emisariuszy NWO z Polski."   Pewnie że tak!  Słuchaj, masz zapewne świetny pomysł na to. Taki błyskotliwy i sprytny jesteś.

Obrazek użytkownika Jabe

05-02-2023 [09:38] - Jabe | Link:

Pomysł: Zacznij od zaprzestania gło­sowania na nich!

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [11:52] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Ale ja lubię głosować. To powiedz mi, na kogo mam tym razem to zrobić?

Obrazek użytkownika Jabe

05-02-2023 [12:05] - Jabe | Link:

Przede wszystkim nie na okrągło­stołowców.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2023 [02:31] - jazgdyni | Link:

@Jabe

No dobra - nie okrągłostołowców. Chętnie się zgodzę. W takim razie kogo? I to dzisiaj, nie za 10 lat. Korwina? Brauna? Czarzastego? Zandberga?

Obrazek użytkownika Jabe

06-02-2023 [11:07] - Jabe | Link:

Wiążę pewne nadzieje z Kon­federa­cją, oczywiście.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2023 [18:18] - jazgdyni | Link:

Niedawno stawiałem sporo na Sławka Mentzena. Niestety, teraz, gdy śledzę jego wszystkie publiczne wystąpienia, coraz bardziej mnie rozczarowuje. Brak mu prawości i chetnie manipuluje.
W moich notowaniach Robert Bąkiewicz wyprzedza Mentzena coraz bardziej.

Tak, czy inaczej - ja bym bardzo chciał, by powstała młoda, nowa prawica.

Obrazek użytkownika Jabe

06-02-2023 [18:34] - Jabe | Link:

Spotkał się Pan z jakimiś jego ma­ni­p­ula­cja­mi, czy sam mani­puluje? Spotkał się Pan z jakąś jego nieprawością, czy może te stwier­dzenia są objawem Pańskiej własnej?

Pan Bąkiewicz pozwolił uzależnić Marsz Niepodległości od władzy (tej i przy­szłych). Nie wiem, czy to brak wy­robienia, czy może jakieś profity, lecz przez to Polacy stracili jedyną wielką oddolną imprezę polityczną. To nie­powet­o­wana szkoda.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-02-2023 [05:18] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Tak, spotkałem się z wieloma jego manipulacjami. Manipulacją (często od początku kowidu stosowaną przez Gadowskiego i od lat przez Michalkiewicza) jest dobór tematu i przedstawianie faktów tak, że coś dobrego i słusznego wygląda jak za przeproszeniem g.

Bzdury pan gada, że Marsz Niepodległości został uzależniony od władzy. Dostali tylko maleńki wycinek - dobrze odseparowany i widoczny dla wszystkich.

"...Polacy stracili jedyną wielką oddolną imprezę polityczną. To nie­powet­o­wana szkoda." No właśnie... taki pogląd świadczy o niedojrzałości i rozumieniu, że tylko oddolna inicjatywa jest prawdziwą demokracją. Czyli parlamenty, rządy i właściwie państwo są niepotrzebne, a wybory to maskarada. Takie prymitywne myślenie doczekało się już naukowego opisu. To Ochlokracja - władza motłochu. Albo: panowanie gminu ulicznego - gminowładztwo.
"...Ujęcie Rousseau obejmuje formę władzy sprawowanej bezpośrednio przez lud i tak pojmowana jest przez lewicowych rewolucjonistów, prowadzącą do całkowitej redystrybucji dóbr, realizowanej bez udziału instytucji przedstawicielskich. ..."

Dokładnie 50 lat temu, po wydarzeniach grudniowych 1970, wyleczyłem się z tej dziecinady na sicher.

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2023 [07:05] - Jabe | Link:

Sam Pan widzi, że niczym swych słów poprzeć nie potrafi. A to mimo ka­tegory­cznych oskarżeń. (Brak mu pra­wości i chetnie mani­puluje.)

Marsz Niepodległości jest formalnie pod opieką władzy. Nie ma zna­czenia, jaki kawałek dostali (i kto).

Nie pisałem nic o demokracji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-02-2023 [10:08] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Drogi Kolego

Ja nie potrafię, albo nie chce podać faktów, a Pan ich nigdy nie podaje. Wszystkie pańskie komentarze są gołosłowne, wymyślone i wyssane z palca. Jedyny argument to: bo tak jest. I już.
 

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2023 [10:53] - Jabe | Link:

Oczekuje Pan, że wykażę niezbicie, że Marsz Niepodległości jest pod opieką rządzących? Po co, skoro naj­wyraźniej to nie jest sporne?

Natomiast ja oczekuję, że choć opisze Pan te niecne czyny prezesa Men­tzena, które do­prowadziły Pana do takich kon­kluzji. Inaczej to Pan wy­chodzi na łgarza i man­ipulanta.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-02-2023 [14:26] - jazgdyni | Link:

Ślepemu kolorów nie pokażę.

Poza tym, co Pan sobie wyobraża?  Że tu naukowa dyskusja? Rany, jacy ludzie niedouczeni - bez pojęcia, co to publicystyka, co to felieton i co to wymiana poglądów.
Pan może się z moimi tezami i poglądami zgadzać, albo nie. Ale domagać się ode mnie, że będę coś udowadniał, bo Pan jest za leniwy, by samemu poszukać, to Panie metoda z Komisariatu. To już minęło. Pamięta Pan?

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2023 [17:05] - Jabe | Link:

Naukowo o francuskich filozofach dało się przy tej okazji napisać, nie?

Obrazek użytkownika tricolour

07-02-2023 [17:21] - tricolour | Link:

Jabe, gość dwa tygodnie temu był zakochany w Mentzenie, a dziś już nie jest. Co Mentzen zrobił w trakcie tych dwóch tygodni? No, nic nie zrobił więc nie ma powodu do zmiany poglądów na przeciwne.

Poza jednym powodem: piszemy, co wiemy, zamiast " wiemy, co piszemy". Tak to jest gdy się omnipotent zna na wszystkim.

Obrazek użytkownika juur

06-02-2023 [19:49] - juur | Link:

Z tzw. młodych to Artur Dziambor wart jest uwagi. Sławomir  Mentzen nie budzi zaufania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-02-2023 [05:20] - jazgdyni | Link:

@juur

To prawda. Dziambor jest OK. Nie ma w sobie ani krztyny cwaniaczka.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [14:29] - sake3 | Link:

Jeden świat,jedna władza,jedno państwo,jeden kierunek działań,może nawet i nasz wygląd tez pewnie jednaki.Na tę utopijną wizję składają się elementy duże i mniejsze poruszone przez autora.Jak mało znacząca komentatorka chciałabym wiedzieć jakiim siłami,jakimi środkami ta wizja ma być wprowadzona.Czy ludzie mają tylko czekać aż lepsi i mądrzejsi  nam to odgórnie wprowadzą i przekaż do wdrożenia czy też nam będzie wolno też ruszyc swoją głową. Ostatnio słyszymy o dopuszczalności owadów,larw,poczwarek jako produktów spożywczych w UE.Organizacje unijne inspirowane prze ruchy ekologiczne atakują więc tradycyjne rolnictwo.To początek zmian w rolnictwie,,bo czekają na światło dzienne unijne rozporządzenia o dopuszczalności kolejnych owadów do celów spożywczych. Kto sponsoruje te nową modę,bo przecież żaden z ekologów nigdzie nie pracuje,więc wypełniają zlecenia za pieniądze.Zachodnie media donosza,że działalność ekologów jest sponsorowana przez Rosję będącej w czołówce dostawców żywności ale czy tylko? Czy społeczeństwa będą pokornie czekać na kolejne dziwaczne projekty nie pytając nawet kto jest ich autorem?  Czy w tym jednym państwie będącym utopijną wizją trzeba się będzie bezwzględnie podporządkować korporacjom ciągnącym kolosalne zyski? I w czym ta wizja jest dobra? Autor zapewne uzna że komentarz nie na temat.Ja podałam tylko jeden przykład,a one moga składac sie na całokształt.Wpis autora jak najbardziej na czasie,ktoś musi wreszcie temat podjąć. I czy nie da się zauwazyć co zrobić z masą rolników po zniszczeniu tradycyjnego rolnictwa?

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [14:51] - u2 | Link:

co zrobić z masą rolników po zniszczeniu tradycyjnego rolnictwa?

Nad tym głowili sie komuniści, bo mieli mało oleju w głowie. Dla nich ważna była kolektywizacja, która przywiodła do Wielkiego Głodu nie tylko na Ukrainie w 1932-33, ale również w Chinach, kiedy Mao wprowadził tzw. "Wielki Skok" pod koniec lat 50-tych. Jak pisze prof. Roszkowski w swoim podręczniku HiT, zginęło wtedy z głodu ponad 30 milionów Chińczyków.

Wniosek z tego prosty, zabranie ziemi ludziom prowadzi do masowego głodu i masowej śmierci ludzi. W Związku Zdradzieckim po kolektywizacji był chroniczny deficyt jedzenia, aż do jego upadku.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [15:15] - sake3 | Link:

Więc dlaczego mamy wchodzić do tej samej rzeki? Niestety z pobłażaniem a i małym zainteresowaniem śledziliśmy koszmarne wygibasy niejakiej Spurek,a przecież te jej wizje są już wprowadzane bez słowa sprzeciwu.Dalej będzie tylko gorzej.Będziemy te owady i pędraki łapać po łąkach czy zahodujemy niczym dżdżownice kalifornijskie na specjalnych ,,łożach''jako nawóz do podlewania roślin.Czym jeszcze wielkie korporacje chcą nas uszczęśliwić? O tych sprawach trzeba wreszcie mówić,bo potem będzie za późno Ne wystarczy podanie tła historycznego z którego taka wizja jednego państwa się wynurza..

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2023 [15:19] - Jabe | Link:

Miska ryżu powinna wystarczyć, nie?

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [15:39] - u2 | Link:

Czym jeszcze wielkie korporacje chcą nas uszczęśliwić?

Droga sake. Wielkie korporacje to nie komunizm. Wielkie korporacje to taki straszak wymyślony przez komunistów, którzy nadal chcą rządów "proletariatu" na Ziemi, czyli de facto rządów biedy z nędzą. Płatne trolle i użyteczni idioci odsądzają od czci i wiary Billa Gatesa, a to normalny człowiek, który osiągnął niebywały sukces. To że trafnie przewidział wielką epidemię, na którą ludzkość nie była dobrze przygotowana, to świadczy o jego niepoślednich zdolnościach, a nie komunistycznych zapędach wprowadzenia władzy proletariatu, czyli biedy z nędzą.

PS. Wielkie zachodnie i wschodnie korporacje kojarzą mi się niezwykle pozytywnie, w odróżnieniu od komunistów, których władzę poczułem na własnej skórze w czasach PRL.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2023 [19:21] - Imć Waszeć | Link:

Wielkie korporacje to jest komunizm komórkowy. Rolę Jedynej Partii pełni zarząd. Wszyscy inni są wymienialni i do utylizacji po wyciśnięciu.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2023 [20:39] - Jabe | Link:

Nie. Parte mogą się zmieniać. Korporacje od dojrzałych demokracji różnią się tym, że ich zarządy same w sobie nie mogą nakładać podatków (i nie trzeba z nich emigrować).

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2023 [22:36] - Imć Waszeć | Link:

A sterowanie pensjami to niby co jest?

Obrazek użytkownika Jabe

05-02-2023 [09:40] - Jabe | Link:

Pensja od nieruchomości, np.?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-02-2023 [18:27] - Imć Waszeć | Link:

A i owszem. Właściciel nieruchomości składa się na kilka "nadmiarowych" pensji: geodety, rzeczoznawców od poszczególnych instalacji, pieców, worków na śmieci, czasem urzędasa od liczenia powierzchni użytkowej, za każde nadmiernie wyrośnięte drzewko zabuli odpowiedniemu wydziałowi w gminie przy ścinaniu, ogniska też już nie zapali, bo mandat, i jeszcze można tu wymieniać ze sto spraw, ale chęci mi brak.

Obrazek użytkownika Jabe

06-02-2023 [13:56] - Jabe | Link:

Jak to się ma do „opodatkowania” przez korporacje, „sterując pensjami”?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-02-2023 [08:20] - Imć Waszeć | Link:

Tysiąc pięćset procentowa różnica pomiędzy aspirantem z dołu a członkiem zarządu, chyba mówi wszystko o tym za jaką "pracę" w korporacji się płaci. I nie ma żadnego sensu beczenie o "prywatnej firmie, która może". Równie dobrze można stworzyć taką firmę, która w oparciu o europejskie ustawodawstwo zabija tych, co nie wykonają planu, czyli robi eutanazję. To też będzie "prywatna sprawa"? Tak więc skoro stosunki w korporacji są nieprzyzwoite, to i pensje są wyszarpywane przez tych, co mają więcej siły i lepsze plecy. Zupełnie jak w parszywej komunie.
https://www.wiadomoscihandlowe...

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2023 [17:21] - Jabe | Link:

Równie dobrze można stworzyć taką firmę, która w oparciu o euro­pejskie ustawo­dawstwo zabija tych, co nie wy­konają planu, czyli robi eutanazję. To też będzie "prywatna sprawa"?

Proszę bez demagogii. Skoro mowa o u­sta­wach, mowa o pań­stwie.

Chciałem tylko zwrócić wszystkim uwagę, że państwo jest taką właśnie prze­rośniętą korporacją. Ono może zabić tych, którzy nie wykonują planu, w prze­ciwieństwie do „pry­watnych” kor­poracji. (To­wa­rzy­stwa akcyjne są w istocie wła­snością spo­łeczną.) Wszy­stkie chyba choroby kor­poracji doty­kają również państw.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [11:54] - jazgdyni | Link:

@Jabe

pewien jestem, że ty, nigdy w życiu nie miałeś kontaktu z wielkimi korporacjami. Gdybyś miał, to pewnie dzisiaj byłbyś marksistą. I to całkiem słusznie.

Obrazek użytkownika u2

05-02-2023 [23:37] - u2 | Link:

Wielkie korporacje to jest komunizm komórkowy.

No nie, nie ma tam biedy z nędzą, nie ma rządów "proletariatu", czyli sprzątaczki Lenina aka Lenia. Wielkie korpo to szansa dla tych, którzy decydują się na pracę dla nich. A konkurencja jest szalona :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2023 [02:26] - jazgdyni | Link:

@u2

Imć Waszeć ma rację. To, co nazywa "komunizm komórkowy" nie ma nic wspólnego z historycznym marksizmem i z Leninem. Za to wiele bierze z bolszewizmu, zarówno Stalina, Mao, czy Pol Pota.
Korporacje są okrutniejsze, bardziej bezwzględne i żądające bezdyskusyjnego posłuchu, niż oddziały wojsk specjalnych. Na dodatek korporacje tworzą sieci (stąd komórkowe), Gdy kogoś wywalają, bo ciężko zgrzeszył, to są w stanie dać mu "wilczy bilet" i żadna inna korporacja nie przyjmie delikwenta do pracy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2023 [15:30] - jazgdyni | Link:

@sake3

Witaj Sake

Oni usiłują wygrać prawem kaduka. Czyli ma tak być, jak sobie życzy silniejszy. Siła dzisiaj, to siła pieniądza. Dlatego taki Soros ze swoimi miliardami jest w stanie tak potężnie szkodzić w Europie.
Jak widzisz, Niemcy i ich dział egzekujący - Unia Europejska - już przestała się pytać kogokolwiek o zgodę. Więc oprócz tych robaków z grilla, zażyczyła sobie kontrolę nad lasami. Nasi mądrzy ojcowie i dziadkowie z II RP, przewidzieli takie zakusy i przedsiębiorstwo Polskie Lasy (Co za cwaniak zmienił nazwę na Lasy Państwowe?! To mi śmierdzi.) zostało usadowione poza jurysdykcją sejmu i rządu. UE ma to w nosie, podobnie jak naszą konstytucję, czy prezydenta i żąda przekazania jej kontroli nad jedną trzecią terytorium RP.

Pytasz więc, jak oni to zrobią? Każdym sposobem, jakim będą mogli pokonać naszą słabość. Bez oglądania się na prawo i traktaty.

Obrazek użytkownika juur

04-02-2023 [17:35] - juur | Link:

Jest wysoce prawdopodobne, że PMM, tradycyjnie, zostanie "oszukany" w kwestii Lasów Państwowych o ile to już się nie stało i czekamy tylko na ogłoszenie kolejnego sukcesu.
Czy ktoś to dostrzega, że tzw. obecna, opozycja, mówi okropne rzeczy i je robi a druga strona, nazwijmy ją bogobojną-ojczyźnianą jest systematycznie "oszukiwana" tak mniej więcej od Joaniny. Dalej jest już tylko gorzej a od czasu PMM to już zupełna katastrofa.
Reasumując, niezależnie kto rządzi zmierzamy w tym samym kierunku, pozornie, pod innymi sztandarami. Kładzenie na szali kto nas bardziej sprzedał nie ma sensu, (pomimo znacznej przewagi PMM) bo cel jest jednaki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2023 [19:26] - Imć Waszeć | Link:

Ktoś kto jest stale oszukiwany powinien zająć się mniej wymagającą pracą. To samo tyczy się seniora mecenasa. Uznanie Uroszczeń żydów w "cwanym planie" uzyskania reparacji to była kropka nad "i".

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [08:01] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Hej!

Czy uznaliśmy już roszczenia żydów? Nic o tym nie wiem. I jakich żydów? Izraelskich? Amerykańskiego lobby żydowskiego? Przedsiębiorstwo Holocaust, sp. z o.o.?

To takie same pohukiwania, jak my o reparacjach od Niemców.

A, jak pisałem, jednym ruchem można załatwić oba tematy jednocześnie i szybko. Należy w tym celu zatrudnić jedną z najpotężniejszych nowojorskich kancelarii adwokackich, z których większość jest żydowska. Oni pracują na procent od uzyskanych efektów + zwyczajowe koszty (dziś jedna godzina pracy prawnika, to ok. 1000 usd)
Nie mam wątpliwości, że tak możemy wygrać. I jedno i drugie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-02-2023 [18:19] - Imć Waszeć | Link:

A dlaczego nie agencja chińska? Podobno też są dobrzy w ściąganiu długów z tymi swoimi triadami. Wytłumaczenia innego nie widzę jak tylko przywiązanie do tradycji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2023 [02:18] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Czy chińskie agencje (kancelarie prawnicze?) są skuteczne i cieszą się renomą w wielkich międzynarodowych sporach? Nic mi o tym nie wiadomo. Idąc w tym kierunku można też powiedzieć, że najsprawniejsze są potężne kartele przestępcze (pierwszy krok nacisku - mały palec lewej ręki kanclerza Scholtza ciachnięty sekatorem).

Obrazek użytkownika juur

05-02-2023 [17:21] - juur | Link:

"Ktoś kto jest stale oszukiwany powinien zająć się mniej wymagającą pracą"
Taak coś w tym jest. Ale praktyka dnia codziennego wskazuje,  że ci co nie są entuzjastycznie nastawieni do roli "oszukanych", decyzją prezesa są usuwani z szeregów.
A tak na marginesie uważa Pan, że ktoś byłby wstanie oszukać PMM? Baron Munchausen to amator przy PMM.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-02-2023 [18:23] - Imć Waszeć | Link:

Szczerze w to wątpię. Co innego jest grać jakąś rolę, a co innego obmyślać szachowe ruchy. Już po kilku pierwszych "reformach" i "zaostrzeniach" widać było, że facet mało myśli o skutkach. W trybie "rzucić granat w szambo", a potem pomyśleć jak to wykorzystać propagandowo, potłumaczyć, ponaprawiać i te sprawy, to i ja umiałbym POrządzić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2023 [02:12] - jazgdyni | Link:

@juur & Imć Waszeć

Panowie nie biorą pod uwagę, że "bycie oszukiwanym", czyli ofiarą, a nawet ofermą, to przecież nie tak rzadko stosowana dla zmylenia broń. Przecież kobiety stosują to notorycznie i często nawet nieświadomie (nie z premedytacją).

Obrazek użytkownika juur

06-02-2023 [10:30] - juur | Link:

Można też powiedzieć, że głupota nie jest penalizowana a zdrada już tak.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [07:50] - jazgdyni | Link:

@sake3

Cześć sake. O, nie kokietuj, że jesteś jakąś tam przeciętną blogerką 8-))) .

Idea unifikacji społeczeństw jest bardzo stara. Pamiętasz jak komuchy podprogowo programowali nas, choćby takim - wszyscy mamy równe brzuchy ? Jednak najdalej się posunął Mao w Chinach i Pol Pot w Kambodży. Tylko zawsze okazywało się, że to na prawdę ma być równa bieda dla wszystkich.
Człowiek myślący zawsze pozostanie indywidualistą. A jeśli człowiek myślący na dodatek jest mądry i empatyczny, to dobrze wie, gdzie są granice tego indywidualizmu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [15:26] - u2 | Link:

W grupie pięciu najważniejszych stałych członków RB ONZ, są i Chiny i Rosja.

Prawdopodobnie wkrótce te kraje mocno się pożrą. I wtedy rzeczywiście dojdzie do światowego kataklizmu. I nastanie "nowy ład", w którym Polacy odegrają niepoślednią rolę :-)

PS. Nadaję o tym na NB, bo chciałbym aby jednak nie doszło do światowego kataklizmu. Jednak za krótki jestem, by powstrzymać self-fulfilling prophecies. Całkiem możliwe że je napędzam, a nie powstrzymuję :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [08:04] - jazgdyni | Link:

@u2

Cześć

Jak to zawsze w kryzysie, znajdujemy się w przestrzeni chaosu. A tu dobre prognozowanie jest niemalże niemożliwe.

Obrazek użytkownika u2

05-02-2023 [23:40] - u2 | Link:

znajdujemy się w przestrzeni chaosu

Moja teza jest taka, że lepszy chaos od ... nudy. Nuda nas zabija :-)

PS. Co prawda ja lubię nudę, czyli kiedy nic się nie dzieje. Ale na dłuższą metę taka nuda nie jest możliwa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2023 [02:07] - jazgdyni | Link:

@u2

I masz rację, co do chaosu. Wg. obecnych koncepcji wszystkie nasze mózgi (oprócz tych z problemami, jak np. koma) pracują w przestrzeni chaosu.
Ja idę jeszcze dalej - stawiam pytanie, czy pożądanym stanem aktywności człowieka jest walka (także w myślach), czy spokój. A społecznie - pokój, czy wojna.

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2023 [18:30] - tricolour | Link:

@jzg

No i co? Znów długaśny, ale płytki felieton. Na sprawozdawcę się nadajesz, z refleksjami masz wielki problem.

Napisz odważnie jakiej klasy polityków dostarczyła Polska do europarlamentu? Jakieś stare komuchy poszły dla kasy i emerytury więc zrozumiałe, że trzymają gęby na kłódkę. Ale masz tu też dwóch pisowskich europarlamentarzystów i co? Czym się ich partyjne potakiwanie (innej aktywności nie ma) różni od wazeliniarstwa w Dumie? Niczym.

Więc czego oczekujesz od Unii, czy innych, skoro - swoim głosowaniem - budujesz ją tandetą i służalstwem?

Jesteś w stanie spojrzeć na to w ten sposób? Że twoje codzienne wybory budują świat wokól? Że gdy nazwiesz młodą kobietę pindą tylko dlatego, że stanęła w kolejce dla starych ludzi, to ona może stać się rzeczywiście pindą dla ciebie?

Wątpię, że jesteś do tego zdolny, a szkoda.

Obrazek użytkownika juur

04-02-2023 [18:51] - juur | Link:

"New World Order" to jeden z ważniejszych o ile nie najważniejszy artykuł na NB w ostatnich miesiącach. Natłok zdarzeń i informacji bieżących odwrócił naszą uwagę od sprawy dla mnie najważniejszej. Dokąd zmierzamy a raczej gdzie prowadzą nas wybrańcy narodu. W moim odczuciu nie wygląda to dobrze. Unijnych parlamentarzystów dało się przekupić a tzw. " naszych"  nie trzeba, bo robią to bezinteresownie, za mgliste obietnice lub dają się "oszukiwać".
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [11:48] - jazgdyni | Link:

@juur

Cześć!

Bardzo się cieszę, że masz dobrą wyobraźnię i prawidłowy porządek rzeczy. Większość niestety ma perspektywę paru dniową, zgodnie z zasadami - bliższa koszula ciału, oraz widzenie do czubka nosa.

NWO zaliczam do kategorii możliwych kataklizmów. Ludzie bardzo się starali, lecz po prawdzie, nawet I WŚ i II WŚ nie objęła całej planety. Potem był Czernobyl i później nawet gorzej - sumaryczne zdarzenia: - trzęsienie ziemi, tsunami i wybuch reaktora #3 w japońskiej elektrowni atomowej w mieście Fukushima. Lecz nawet te tragedie, w które człowiek był zaangażowany, nie spowodowały światowego kataklizmu.
A taka Natura, rozumiana jako cała nasza planeta plus nieodległy kosmos, o czym wiemy na pewno, bardzo, bardzo dawno temu walnęła z nieba kometą, czy meteorem o kilometrowej średnicy w Ziemię, anihilując w taki oto sposób całe ciągle świetnie rozwijające się królestwo dinozaurów i 50 metrowych paproci. Był też plus tego wielkiego kataklizmu - ssaki, wówczas jak malutkie pieski, uzyskały przestrzeń i warunki rozwoju i wcale nie tak długo potem, powstały mamuty, tygrysy szablozębne i cała reszta ssaczej menażerii. Także zaczęły w oceanach królować wieloryby.
Następny, już nie tak dobrze znany kataklizm, też autorstwa Natury, to dopiero był zestaw katastrof. Najpierw, jak pokaz sztucznych ognii zbombardowały nas meteory z grupy Plejad, potem, ponieważ akurat była kolejna mała epoka lodowcowa, uwolniły się z lodów masy wody. A potem już poooszło! Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, tsunami i brudne deszcze plus długotrwałe pyły w atmosferze. Jakie to było wielkie, świadczy taki fakt, że tam gdzie dzisiaj Indonezja ma swoje wyspy - Borneo, Jawa, Sumatra i tysiąc pomniejszych, przed kataklizmem to był podobny do indyjskiego, subkontynent. Nie ma go dzisiaj, bo światowy poziom mórz i oceanów podniósł się o około 100 metrów. To była też wielka tragedia dla ludzi. To już nie hipoteza, że na świecie wówczas zginął szereg dawnych cywilizacji. Pozostali tylko prymitywni, wędrowni zbieracze i myśliwi.
A my teraz, nieco po Hiroshimie, mamy w rękach potencjał do spowodowania - jako myślący ludzie, a nie bezmyślna Natura - kataklizmu ostatecznego - całowitej zagłady ludności świata.

Niesławny NWO też jest potencjalnym kataklizmem. Jednak nie wybije on ludzi na świecie, tylko cofnie nas o ponad 1000 lat i ponownie zrobią z nas niewolników.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2023 [18:56] - Imć Waszeć | Link:

Podoba mi się ta rycina. To bardzo ładna rycina ;)

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [08:10] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Polecam Wojtka Korkucia
https://www.poster.pl/plakaty/?q=korkuc_wojciech

Można też sobie posłuchać moich młodych przyjaciół z W-wy. Choć to dopiero początki. (To nie projekt biznesowy. Zabawa po prostu)
https://www.youtube.com/live/iBiePl5i6as?feature=share

.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

05-02-2023 [08:56] - Czesław2 | Link:

W artykule brakuje mi spoiwa łączącego namiestników Schwaba w Europie i największych krajach, właściwie to anglosaskich, na całym świecie. Tam jest po prostu powielana ta sama dokładnie narracja z Davos ( przy okazji, ktoś tu kiedyś pytał, co tam robił Morawiecki z Dudą?  ). Schwab bez globalnej kasy nie może rządzić. A, jak widać, rządzi. Zresztą, ten temat jakoś sprytnie WSZĘDZIE jest pomijany. Po prostu smród. Jednoznacznie wodzionkowy.

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2023 [11:22] - sake3 | Link:

@Czesław2......Temat sprytnie pomijany,ale wpolityce.pl można znależć artykuł Dariusza Matuszaka o ,,zlocie'' w Davos i działaniach Schwaba oraz roli najwiekszej firmy europejskiej Siemens.Ten gigant nadzoruje całą Europę a nawet świat w branży elektronicznej,slektrycznej,komunikacyjnej i telekomunikacyjnej zarabiając krocie na zielonej energii,epidemiom czy walce z globalnym ociepleniem.Davos to zjazd miilarderów pouczający nas jak mamy żyć, co jeść i w co wierzyć.Ogłoszenie przez Schwaba ,,Wielkiego Resetu'' to ustanowienie nowego światowego porządku.Davos to narzędzie w rękach władców świata dla których kłamstwo i fałsz to chleb powszedni by elity jeszcze łatwiej mogły manipulowac ludźmi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [13:21] - jazgdyni | Link:

@sake3

Sake! Bój się Boga!

Skąd u ciebie ta miłość do Siemensa?! Tyle już pisałem, że to upadający moloch - bez pomysłu, bez innowacji. Gdyby nie wiatraki, to już byłby w poważnym kłopocie.
Jaką oni elektroniką się zajmują? Ja nie wiem. Jaką automatyką, jaką robotyką? A może informatyką?
Już 10 lat temu, jak potrzebowałem dobry silnik elektryczny, czy wysokoprądowy stycznik, to zastrzegałem - tylko nie Siemens!.
Niemcy odpuścili sobie innowacyjność. Trzaskają tylko to, co im sie już sprawdziło na świecie.

Więc w Europie na pierwszym miejscu ( pod względem zysku ze sprzedaży) jest Volkswagen. Ktoś poświadczy, że nadal jest to w 100% firma niemiecka? Że jakiś Black Rock, nie trzyma już łapy na 50,5 procentach akcji. Jak, co wiem na pewno - na Boschu.
Siemens jest na 6 miejscu, wraz ze szwajcarskim Nestle, które pracuje w żarciu. Przychody "wielkiego" Simensa są o 2,5 raza mniejsze od Volkswagena.

Zajrzyj Sake tutaj :   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_European_manufacturing_companies_by_revenue

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2023 [14:27] - sake3 | Link:

@Jazgdyni.......Żadna to miłość do Siemensa,ale to oni zaczynają nam wciskac nawyki żywieniowe.JIm Hageman Snabe szef rady nadzorczej Siemensa mówi na konferencji w Davo że miliardy ludzipowinno zrezygnować z jedzenia mięsa. Założona przez Schwabe organizacja ma opracować produkcję alternatywnego mięsa.i wytyczać kierunki dla całej ludzkości. Siemens będzię nam ustalał jadłospis.Jest więc wszechstronny w swej działalności.

Obrazek użytkownika juur

05-02-2023 [17:13] - juur | Link:

Nie mogę się zgodzić, że Siemens to takie nic. Siemens Telekomunikacja to największa ujawniona afera korupcyjna w czasach współczesnych.Skończyło się likwidacją tego działu i ogromnymi odszkodowaniami dla poszkodowanych państw. Jest też i wątek dotyczący naszego kraju a mianowicie Polska jako jedyny kraj nie podjęła śledztwa i nie ukarała uczestników procederu a Siemens w owym czasie, praktycznie, zmonopolizował naszą telekomunikację. Z ciekawości sprawdziłem czy jakieś służby zainteresowały się tematem i jedyna dostępna informacja to, że ABW ustawiało przetarg pod Siemensa dla Poczty Polskiej. Można się zadumać, kto tu nie bierze z naszych wybrańców? Chyba tylko ten co nie ma możliwości?

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-02-2023 [18:48] - jazgdyni | Link:

@juur

Siemens telekomunikację??? Jaką komunikację?  Wireless? Ericsson im na to pozwolił? Bez jaj.

Strony