O co chodzi w tej bitwie?

Polsce wypowiedziano wojnę polityczną i ekonomiczną. Na naszym terenie jej objawem jest bitwa toczona przez Wolną Polskę vs Konsultanci - tak to nazywam od pewnego czasu. O co tak naprawdę chodzi, wystarczy prześledzić atak na nasz koncern paliwowy Orlen i jego Prezesa oraz aferę "Katar Gate". Pozornie jedno z drugim nie ma nic wspólnego, ale... w obu przypadkach jest łącznik: to rusko niemieckie interesy i chęć dominacji nad Europą i Wolną Polską. W Europie "konsultantów" nazwano wprost: To szpiedzy - płatni agenci działający na szkodę europejskich interesów. Kto ich finansował? Jest ślad rosyjski, niemiecki i francuski. Najbardziej niebezpieczny wydaje się ten rosyjski, a to ze względu na trwającą wojnę i uzależnienie energetyczne Europy.

Rosja wydała na ten cel ok. 300 mln. dolarów, jak twierdzą Amerykanie. Ile wydali Niemcy i Francuzi, wkrótce się dowiemy. Wspólnotę interesów rosyjsko-francusko-niemieckich widać gołym okiem, choćby w stosunku do Putina i do wojny na Ukrainie. Innym przykładem jest sekowanie Polski i zaangażowanie w to euro posłów oskarżanych dzisiaj za łapówkarstwo czyt. branie kasy od naszych wrogów właśnie za sekowanie Polski. Została obnażona szczególna perfidia wobec Polski ze strony Niemiec. To oni finansowali te łapówkarskie organizacje które przygotowywały haniebne rezolucje wobec Polski. Bo jak się dzisiaj okazało, to w nich głównie usadowili się łapówkarze. No i nie zapominajmy, że konsultantami - doradcami, byli w nich Polacy vide Rafał Trzaskowski.

Symbolem "polskiego śladu" w tej bitwie jest gwiazda ruskich mediów Radosław Sikorski. Ja nie napiszę że to pożyteczny idiota chcący pomóc Tuskowi wygrać wybory. Ja to powiem wprost Od Majdanu po dzisiejszy dzień jest "konsultantem" ruskich i niemieckich interesów, nie tylko w Polsce ale i w UE. Mam nadzieję że ABW szybko sprawdzi za co i skąd jego dodatkowe dochody. Pegasus prawdę nam powie!
W nadchodzących wyborach masz szansę przy urnie odprawić z kwitkiem wszelkich konsultantów.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

02-02-2023 [11:15] - u2 | Link:

Rosja wydała na ten cel ok. 300 mln. dolarów, jak twierdzą Amerykanie.

Kacapy wydali dużo, dużo więcej. Te 300 mln to oficjalne dane, uzyskane z oficjalnych źródeł. Nieoficjalnie to z pewnością co najmniej rząd wielkości więcej.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [11:20] - Ula Ujejska | Link:

U2
Patrząc na dochody Sikorskiego i przyłapanych euro posłów tyż tak myślę.

Obrazek użytkownika smieciu

02-02-2023 [11:50] - smieciu | Link:

Przez wszystkie te lata rządów, PiS nie nie podejmował żadnej walki z Niemcami. Ruskami, Francuzami czy UE. I jakoś w Polsce żyło się dobrze.
Teraz pani Danuta nawołuje do Bitwy. Tylko co chce przez to osiągnąć?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-02-2023 [12:11] - Tezeusz | Link:

@śmieć rus
Wali ruskim szambem od śmiecia hak zwykle..

Obrazek użytkownika sake3

02-02-2023 [15:33] - sake3 | Link:

@smieciu......No tak PiS nie podejmowal żadnej walki.To wg pana dobrze czy źle?A może nawet i dobrze i źle.Przecież pan jest zwolennikiem poddawania się bez walki( Rosji czy Niemcom) jak to widac z pańskich wypowiedzi więc bierność PiS-u powinien pan chwalić.Żle,że to znienawidzony przez pana PiS działa zgodnie z pańską linią rozumowania.No jak tupana zadowolić? I jaka pani Danuta nawołuje do Bitwy?.

Obrazek użytkownika u2

02-02-2023 [15:36] - u2 | Link:

To wg pana dobrze czy źle?

Z sojusznikami nie idzie się na udry. No chyba, że to jednak nie są sojusznicy. Wtedy trzeba udawać durnia, jak jest się słabszym i udawać że się negocjuje kamienie ko(s)miczne :-)

Obrazek użytkownika smieciu

02-02-2023 [15:49] - smieciu | Link:

@sake3
Po prostu chciałbym się dowiedzieć o co autorce tekstu chodzi.
Dlaczego mamy mamy toczyć jakąś bitwę. Jak? Co mielibyśmy osiągnąć?
Naprawdę nie ciekawi cię to sake3? Autorka sama przecież zadaje to pytanie ale nie udziela odpowiedzi.
Przykładowo KPO może być efektem pracy tych skorumpowanych posłów. Właściwie jest gdyż neguje próby działań Ziobro. Jednak rząd walczy o KPO z całej siły. Czy o to chodzi w tej bitwie?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [15:58] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Wszystkie nurtujące  pana odpowiedzi są w notce - jeśli pan nie rozumie, to daj pan notkę do przeczytania komuś mądrzejszemu to wytłumaczy.

Obrazek użytkownika sake3

02-02-2023 [16:14] - sake3 | Link:

@smieciu......Wszystko mnie ciekawi.Żwłaszcza to ,że stawiamy sobie pytania.Autorka postawiła,pan postawił ,ja swoim starym zwyczajem staram się ogarnąć Myśle ze tu rację ma pan @u2. Nie da się iść całkiem na udry i głośno wołąć -,,ty jesteś moim wrogiem'' choć wiemy że ten,,ktoś;; nam nie sprzyja.Od tego są negocjacje jako swoiste przeciąganie liny i które trzeba niestety prowadzić nawet jeśli widać ,że druga strona zwodzi albo gra cynicznie i chamsko.jak to ma miejsce z tym zas...nym.KPO.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [16:01] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Śmieciu próbuje dopisać do mojej notki swoje pierdoły których  w niej nie ma. Tym prymitywnym sposobem chce zmienić cały kontekst. No i wychodzi na wsiowego głupka.

Obrazek użytkownika smieciu

02-02-2023 [16:15] - smieciu | Link:

Nie pani Ulu. Ja po prostu zmierzam wykazania że jedyne o co chodzi w tej bitwie to by przy korycie władzy pozostali pani faworyci. To wszystko.
Nie zależy pani na czymkolwiek innym gdyż przecież nie wskazuje pani na żaden konkret. KPO jest właśnie świetnym przykładem całej hipokryzji gdyż rząd walczy o realizację celów wyznaczonych (według pani) przez tych, przed którymi pani straszy. Czy to w przypadków sądownictwa czy w przypadku kamieni milowych, które przeobrażą Polskę zgodnie reklamami, które bez przerwy zamawia Orlen.

Zauważyłem że tu na NB wielu blogerom się wydaje że jeśli sobie sklecą tekst z różnych sloganów to będzie fajnie. Że wystarczy tylko ciągle pisać nasi są dobrzy a tamci to źli. Dorzucając coś o złych Niemcach czy Ruskach. Zgodnie z PRLowską zasadą istnienia wroga, brudnego karła kontrrewolucji.
Mnie jednak znudził już ten babski pudelek. Do pani nawet nie mam wielkich pretensji gdyż w końcu jest pani kobietą ;) Ale inni robią to samo. A ja po prostu chciałbym czytać to co trzyma się kupy, posiada logiczny wywód a autorzy podają uzasadnienie swoich tez.

Przykładowo skąd pani wie że Niemcy zamawiali coś u tych skorumpowanych posłów? Dlaczego wrzuca pani do tego (antyniemieckiego zła) worka Trzaskowskiego czy Sikorskiego, którzy mają dużo większe związki z USA? Podobnie jak amerykańska TVN.
To właśnie o to mi chodzi. Przecież każdy sobie może napisać cokolwiek nie mającego podstaw w faktach. Wolałbym by jednak ludzie starali się ich trzymać.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [16:25] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
A prosiłam, że jak pan czegoś nie rozumie, to proszę dać do przeczytania komuś bardziej rozgarniętemu? 🤣 Konkretów brakuje w notce? Koniecznie chce pan zrobić z siebie idiotę?
Na koniec za darmo - wniosek: wie pan czego chcę? Chcę aby Polacy w następnych wyborach dali kopa wszelkim konsultantom obojętnie z jakiej opcji politycznej pochodzą.

Obrazek użytkownika smieciu

02-02-2023 [16:32] - smieciu | Link:

Dobrze.
Jeszcze tylko jedno pytanie.
Na jakiej zasadzie uznaje pani że Sikorski sprzyja Ruskom? Jakieś konkretne wypowiedzi, zachowania sobie pani przypomina? Tylko proszę nie pisać o tym że rząd PiS rozważał rozbiór Ukrainy gdyż taką propozycję dostać miał też Tusk o czym informował nie kto inny jak Sikorski.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [16:39] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Zawsze zakładam, że moi komentatorzy i czytelnicy skoro już tu są i piszą pod notką, to mają pewien minimalny poziom wiedzy w temacie. A pan niestety nie należy do tych co się wykazują nie tylko minimalną wiedzą konieczną w dyskusji - pan także nie potrafi przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem. Ja to nawet rozumiem - troling ma uratować np. twarz Sikorskiego. Niestety, gdyby pan miał choćby minimalną wiedzę, to nie zadawał by pan głupawych pytań i nie próbował skierować dyskusji na inny tor.
Koniecznie chce pan zrobić z siebie idiotę?

Obrazek użytkownika Jabe

02-02-2023 [16:21] - Jabe | Link:

Ta bitwa jest na pokaz dla ciemnego luda. Wybory idą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [19:21] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Nie zawiodłeś mnie oświecony ludku - właśnie od ciebie czekałam na taki komentarz.
Wyjaśniam i precyzuję:
Ta notka jest o oświeconych nie tylko z Polski ale i z UE.

Obrazek użytkownika juur

02-02-2023 [14:42] - juur | Link:

Sikorski to jeden element z drogiego i długofalowego projektu zamykania Polski. Ilu jest takich Sikorskich, którzy się nie ujawnili?  Tym o których wiadomo, też nie dzieje się krzywda. Czy jest możliwe, że sami się wyniosą? Czy trzeba im pomóc? I jak to zrobić?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [19:27] - Ula Ujejska | Link:

Juur
W nadchodzących wyborach wystarczy mądrze wybierać.

Obrazek użytkownika sake3

02-02-2023 [20:03] - sake3 | Link:

@ Ula Ujejska@smieciu........Zapozna... się państwo z moim komentarzem o 18:49......To może coś wniesie do rozmów o rosyjskiej propagandzie. 

Obrazek użytkownika sake3

02-02-2023 [18:49] - sake3 | Link:

Po co te przepychanki? Palącą sprawą są prorosyjskie wypowiedzi Sikorskiego.Ale bardziej potrzeba spojrzenia poza Sikorskim.Propaganda rosyjska w Polsce nie tylko ma się bardzo dobrze ale i postępuje. Zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce abp Sawa wysłał list do patriarchy Cerkwi Moskiewskiej Cyryla I-go z okazji czternastej rocznicy jego intronizacji. Polski duchowny przekonuje ,że popierająca napaść Rosji na Ukrainę i mordowanie cywilów ukraińskich Rosyjska Cerkiew,,lśni duchowym odrodzeniem i służy przykładem dla innych''.Tak więc Polska Cerkiew stała się oficjalnym przekaźnikiem rosyjskiej narracji.To doskonały pretekst by Cerkiew Rosyjska ingerowała w sprawy Polskiej Cerkwi argumentując ,,obroną Prawosławia przed  państwem polskim''. Ostatnio taka ingerencja skończyła się rozbiorami Polski i zniknieciem z mapy Europy.  Inna przemilczana sprawa to bagatelizowanie ordynarnych wypowiedzi o Polsce w internecie niejakiego Igora Isajewa podającgo się za ukraińskiego dziennikarza.Co on jeszcze robi w Polsce?To o on mówi i pisze nie da się podciągnąc pod wolność słowa tylko świadome wystąpienia przeciw Polsce.A co my robimy? Ano dyskutujemy o skarpetkach.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2023 [00:30] - Jabe | Link:

Jakie zaś prorosyjskie wypowiedzi Radosława Sikorskiego?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-02-2023 [10:54] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Jak widzę, to jesteś bardziej oświecony od Śmiecia 🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-02-2023 [09:36] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Nie życzyłbym sobie wojsk niemieckich na polskim terytorium. Przynajmniej siedem pokoleń musi minąć, zanim to będzie dopuszczalne - powiedział Kaczyński." w 2014 roku, gdy był w opozycji.

A tym czasem, za rządów Kaczora dzieje się coś takiego: "Jak podała niemiecka armia, do Polski wraz z patriotami trafiło 350 żołnierzy, ale w razie potrzeby ich stan może zostać zwiększony nawet do 650 osób."
https://wpolityce.pl/polityka/...

Jak się czujesz sake z tym, że wnuki hitlerowców depczą prastare piastowskie ziemie i to za zezwoleniem twojego wodza.

Obrazek użytkownika Maverick

02-02-2023 [19:11] - Maverick | Link:

Polecam filmik dla  odmużdźonym na szczypawkach. https://www.imdb.com/title/tt1...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-02-2023 [19:33] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Kolejny oświecony konsultant za ruskie srebrniki🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Maverick

02-02-2023 [22:41] - Maverick | Link:

Wiem ze jesteś covidiantka wierząca w każdą bzdurę globalistów, czyli nowych komuchów.

A oto iloraz inteligencji covidianów.

https://www.facebook.com/jozek...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-02-2023 [10:53] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
I znów bredzisz esbeku. Ktoś te twoje brednie czyta / ogląda? Wątpię.

Obrazek użytkownika marsie

02-02-2023 [19:49] - marsie | Link:

O co chodzi w tej bitwie? Ano o to, by załatwić PiS i z powrotem ulokować w Polsce rządy Tuska i jego ferajny, co zapewni Niemcom spokój na Wschodzie i da wolną rękę w budowie „europejskiej” IV Rzeszy!
Pozdrawiam Autorkę!
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-02-2023 [10:57] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Marsie
Dokładnie tak. Ale jak widzisz, oświeceni pod notką rżną głupa.
Pozdrawiam.