Zakłamane wyzwolenie

Nie było żadnego wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Na SG Neonu widnieje notka szacownego Zawiszy Niebieskiego opowiadająca o rosyjskiej propagandzie, dotyczącej  m.in. wyzwolenia obozu niemieckiego Auschwitz-Birkenau.

   Przez dziesiątki lat wmawiano nam w szkołach, książkach i  w mediach, że niemiecki obóz zagłady w Oświęcimiu wyzwolili Rosjanie, gwoli prawdy to bramę obozu otworzyli żołnierze 1 frontu Ukrańskiego, ale tak naprawdę nikt jej nie otworzył, była otwarta.
Niemcy bowiem nim front na Wiśle ruszył zdążyli się ewakuować z obozu wraz z większością więźniów, którzy ginęli masowo w okrutnym marszu śmierci na zachód ( o czym poniżej).

Więc po cóż te bajki około wyzwoleńcze?

   Jak słusznie zauważył czcigodny Zawisza stosuje je się do dzisiaj dla wygodnej propagandy, która miała wtedy (a teraz?) przykryć  masowe zbrodnie popełniane  na Polakach  przez sowieckich gierojów aspirujących do roli wyzwolicieli.
Tak więc, ani Warszawa nie została wyzwolona z rąk niemieckich,  ani  też niemiecki obóz zagłady w Oświęcimu z rękoma rosyjskimi.  Idąc przez Polskę  w kierunku Berlina, Armia Czerwona bowiem niszczyła wszystko, co stało jej na drodze, również miasta.
Jednak np. takiemu Krakowowi, udało się  wyjść ze zniszczeń obronną ręką.
Dlaczego?
Przecież Armia Czerwona nie słynęła z wyzwalania miast, tym bardziej że Rosjanie mieli swoją skuteczną technikę oblężniczą (stosowaną i dzisiaj na Ukrainie) polegającą  na konsekwentnym bombardowaniu i ostrzeliwaniu z dział dalekiego zasięgu wszystkiego, co stało jej na drodze, także miast.
Jednak Kraków mimo tego ocałał.
    Marszałek Koniew się tutaj mocno postarał? Był wykształconym oficerem, więc wiedział jaka perła historyczno- architektoniczna stoi na jego drodze? Tak bowiem latami twierdzono w szkołach, książkach. Z tego powodu marszałkowi Koniewowi krakowski magistrat za starania wystawił nawet pomnik, który później ze wstydem jednak  zdemontował.
Nonsens, Kraków leżał na drodze do Górnego Śląska, matecznika hut, kopalni i innych wartych gry wojennej zakładów przemysłowych, a więc tego wszystkiego czego Stalin potrzebował wówczas najbardziej i co zakreślił nawet  na mapie pod nazwą "złoto".
To dzięki temu Kraków ocalał, mimo że Niemcy zaplanowali dla spokojnego grodu polskich królów taki sam los jak dla zbuntowanej  Warszawy.  Jednak błyskawiczny manewr oskrzydlający wojsk 1 Frontu Ukraińskiego im to uniemożliwił.

A jak wyglądało naprawdę wyzwolenie Auschwitz przez Rosjan, który również znajdował się na drodze do skarbu? Ano tak:

"W połowie stycznia 1945 roku Niemcy czując na swojej skórze że Auschwitz długo nie przetrwa rozpoczęli ostateczną likwidację obozu. Od 17 do 21 stycznia 1945 roku wyprowadzono z KL Auschwitz i jego podobozów około 56 000 więźniów w pieszych kolumnach ewakuacyjnych, głównie na zachód, przez Górny i Dolny Śląsk. Tylko około 2200 więźniów z dwóch podobozów – „Eintrachthütte” w Świętochłowicach i „Laurahütte” w Siemianowicach – ewakuowano 23 stycznia transportem kolejowym. Główne piesze trasy ewakuacyjne wiodły do Wodzisławia Śląskiego i Gliwic, skąd więźniów wywożono dalej na zachód koleją. Jedna z najdłuższych tras przypadła do przebycia 3200 więźniom z podobozu w Jaworznie. Wiodła ona do KL Gross-Rosen na Dolnym Śląsku, a jej długość wynosiła 250 km. Razem z dorosłymi więźniami wyruszyli w drogę także małoletni więźniowie – dzieci żydowskie i polskie. Na wszystkich trasach esesmańscy konwojenci strzelali zarówno do więźniów usiłujących zbiec, jak i do więźniów nienadążających za współtowarzyszami z powodu wyczerpania fizycznego. Zarówno piesze, jak i kolejowe trasy ewakuacyjne usłane zostały tysiącami zwłok więźniów zastrzelonych oraz zmarłych z wycieńczenia lub przemarznięcia. Tylko na Górnym Śląsku poniosło śmierć około 3000 ewakuowanych więźniów. Ocenia się, że w trakcie całej akcji zginęło co najmniej 9000 więźniów KL Auschwitz, choć ich liczba może nawet sięgać 15 000.
20 stycznia 1945 roku wysadzono w powietrze krematoria: II i III, a 26 stycznia – znajdujące się dotąd w stanie pełnej zdatności do użytku krematorium V. 23 stycznia podpalono tzw. Kanadę II, kompleks baraków – magazynów z mieniem pozostałym po ofiarach eksterminacji. W niepewnej sytuacji znalazło się blisko 9000 więźniów, w większości chorych i skrajnie wyczerpanych, pozostawionych w obozie macierzystym (Stammlager, Auschwitz I), Birkenau (Auschwitz II) i podobozach. Nie nadawali się oni do ewakuacji pieszej, więc władze SS dążyły do zgładzenia wszystkich lub niemal wszystkich tych więźniów. Tylko zbieg okoliczności sprawił, że w większości uniknęli oni zagłady. Pomiędzy wymarszem z obozu ostatnich kolumn ewakuacyjnych a nadejściem żołnierzy Armi Czerwonej SS zdążyła ich jedynie wymordować  m.in. w podobozach: „Fürstengrube” w Wesołej, „Tschechowitz-Vacuum” w Czechowicach i „Blechhammer” w Blachowni Śląskiej – było to około 700 więźniów żydowskich."

To z tymi SS-manami starli się zapewne 27 stycznia żołnierze marszałka Koniewa. Jeśli uznać to za wyzwolenie obozu, to czapki z głów, mimo że na  rosyjskie "Urra", poległo w walce z cofającym się SS  230 żołnierzy sowieckich.
Powierzchnia Auschwitz wynosiła zresztą 140 hektarów, nie dziwne więc że jeden z ocalałych z niemieckiej masakry więźniów wspominał po latach, że po prostu następnego dnia zmienił się w obozie pomiędzy drutami kolor mundurów.
I chyba tak można nazwać owe "wyzwolenie" Polski przez Stalina z rąk Hitlera - zmienił się jedynie kolor munduru. Praktyka doświadczania Polaków pozostała jednak dalej ta sama.

ps.
Powyższa wersja tamtych, nie tak przecież odległych, wydarzeń zapewne nie spodoba się "deep state" Neonu i spróbują potraktować Kolegę metodami "cancel culture" lub niewybrednymi wyzwiskami.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [17:51] - Pers | Link:

Zawisza "szacowany" i "czcigodny" :)))))
Teraz to już jest skompromitowany na maksa...
On chociaż wie co mu zrobiłeś @kaczuś?

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2023 [19:00] - Tezeusz | Link:

@Pers twój stopień kompromitacji sięga kosmosu,  NEonka to już chyba  tylko do likwidacji z sieci..

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-01-2023 [19:09] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Widzisz ruski leszczu
Jak ci Dżon wypierdolił lewe konta to ile teraz Zawisza ma ocen i minusów
​Przykre co?

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [19:17] - Pers | Link:

@kwaczuś
//ile teraz Zawisza ma ocen i minusów//
Nie wiem jak teraz ale zwykle miał same pały.
I ze 30 plaskaczy w komentarzach..
Przykre, co? :))))
 

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [20:54] - Pers | Link:

@kwaczek
//Jak ci Dżon wypierdolił lewe konta//
Ten pajac to wiesz co mi może?
Opara zresztą też :)))
Inna sprawa, że nigdy nie miałem żadnych lewych kont.
Ale wasze podobno poleciały w kosmos.

Zresztą co mnie to obchodzi?
Mam wy...e na NEon. Za dużo śmiecia się zlazło.

Obrazek użytkownika Ryan

31-01-2023 [21:24] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
do jakiego śmiecia,parcha,ścierwa itp należały konta
@pies na trolle
@SpirytoWorld
@szperaczka
​Znasz tego kutasa?

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [21:55] - Pers | Link:

@r-jasiu
//ruszkiewicz
do jakiego śmiecia,parcha,ścierwa //
Tylko jedno z wymienionych i to było konto redakcyjne pajacyku.
Reszta to twoje konfabulacje.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-02-2023 [08:12] - Tezeusz | Link:

Kłamiesz Ruszkiewicz a  twoje słynne konta "szperaczkowe"  na portalu Niepoprawni.pl to co ? zapomniałeś przypomnieć ile ich miałeś ? A moze zapytać Admina tego portalu - znowu mataczysz i kłamiesz.

Obrazek użytkownika spike

31-01-2023 [22:38] - spike | Link:

"Wyzwolenie" polegało na tym, że drugi oprawca gonił pierwszego, by dalej okupować.

Nie ma co ukrywać, za aprobatą i zgodą aliantów, Churchill Polskę sprzedał za butelkę wódki, jak był z wizytą u Stalina, ten go spił, bo wiedział że to alkoholik i po pijaku uzgodnił ze Stalinem, że Polska i pozostałe kraje naszego bloku, będą po jego okupacją, to była cena "sojuszu".
Ten "sojusz" był zagrożony, gen.Sikorski miał dowody na zbrodnię Katyńską, chciał to ujawnić, ale zginął w "katastrofie lotniczej", nie bez powodu Brytole dokumenty o niej, utajnili na kolejne 50 lat, by okrutna prawda nie wyszła, przypomnieć należy, że Churchill i gen.Sikorski byli przyjaciółmi, często u niego bywał, jak i jego córka, po której ślad zaginął.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-02-2023 [06:24] - Tezeusz | Link:

Tak wyglądało to wyzwolenie !!
Wyzwoliciele czy mordercy?
"Obiecywali wolność. Zdruzgotany okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybaw odicieli przyszli bezwzględni zbrodniarze. Jeszcze nie ucichły strzały II wojny, a NKWD już otworzyło w Auschwitz własny obóz. Według propagandy, wojska radzieckie „wyzwoliły” Oświęcim. Było to jednak wyzwolenie takie, jakiemu podlegała cała Polska. O tym mówi się mało albo wcale. Dlaczego ta zbrodnia stalinowska została całkowicie przemilczana? Tyle się pisze dziś o wyzwoleniu Auschwitz ale nie mowi się że NKWD zajęło miejsce nazistów. JAKA JEST PRAWDA O Auschwitz ??
Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele.
Gdy Niemcy tracili miasto za miastem, ewakuowali fabryki i panicznie uciekali na zachód, wydawało się, że już niedługo nastanie koniec piekła. Wielu z tych, którzy tak myśleli, miało się dopiero przekonać, jak wygląda otchłań.
Wiemy, jak wyglądało "wyzwolenie" Armii Czerwonej. Dla kobiet rozpoczął się nowy koszmar -gwałty. Gwałcono staruszki i małoletnie dziewczyny. Nie oszczędzono nawet ciężarnych i kobiet z niemowlętami na rękach.
Widząc apogeum grozy w postaci obozów śmierci, ludzie przysięgli: „Nigdy więcej”. Jednak obozy koncentracyjne jako takie nie zniknęły, a wręcz się rozmnożyły.
Polacy nie uczą się o tym, że wraz z wypędzeniem niemieckiego najeźdźcy piekło obozów koncentracyjnych i pracy przymusowej wcale się nie skończyło. To co znajdowało się za bramami tych obozów.do dziś budzi przerażenie.
Dawne miejsca zagłady zaczęły funkcjonować na nowo już w ostatnich miesiącach wojny, Szacunki ekspertów mówią o istnieniu od kilkudziesięciu do grubo ponad tysiąca różnego rodzaju obozów: przejściowych, zbiorczych, pracy przymusowej, filtracyjnych, internowania, reedukacyjnych...
Wkraczające wojska sowieckie gładko przejęły infrastrukturę wykorzystywaną przez nazistów i razem z UB doprowadziły do śmierci około 25 000 więźniów
Każdy z komunistycznych obozów był na swój sposób przerażający, jednak najgorszą sławą cieszył się ten w Świętochłowicach.. Pierwszych zatrzymanych skierowano do obozu Swiętchłowice Zgoda już w lutym 1945 r.  O tym obozie napiszę pózniej.
https://naszeblogi.pl/61223-ja...

Obrazek użytkownika sake3

01-02-2023 [09:21] - sake3 | Link:

@Tezeusz........Wiedzę o obozie w Świętochłowicach i jego psychopatycznym komendancie Morelu warto może szerzej przybliżyć.Sam Morel już po likwidacji tego piekła pędził spokojny żywot w Izraelu z wysoką polską emeryturą do końca swoich dni.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-02-2023 [15:11] - Tezeusz | Link:

Jak działa kacapska agentura jest o tym głośno :
https://niezalezna.pl/473483-s...

Pisałem o tym wielokrotnie :
https://dziennikarzobywatelski...

A co do materiałów antypolskich szerzących i promujących  roSSyjską agitlę  - zgłaszamy do ABW to patriotyczny obowiązek.

Obrazek użytkownika Pers

01-02-2023 [15:44] - Pers | Link:

@ścierwousz
Polecasz wyjątkowe gnioty.
Ale p. Żaryna lubię i szanuję.
Zawsze potrafi mnie rozbawić :)))
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-02-2023 [22:23] - Tezeusz | Link:

@Pers rus..
ABW potrafi ciebie rozbawić....ciekawe ? Cieszą się twoimi rusofilowymi gniotami...fajnie ! i dlatego straciłeś bloga i kop w dupsko ze wszystkich portali gdzie pisałeś swoje agitki..Brawo  postępy faktycznie..
Czekam na kolejne zawsze uwielbiam je komentować na stronce..i nie tylko ja..masz wielu fanów..Masz dużą konkurencje na scierwoneonku...oj masz ! cieszysz się.
Patriotyczny obowiązek przede wszystkim..