Alarm! - Czy czekają nas powodzie i przesiedlenia?

To jest mój trzeci już tekst na ten temat. 

Obiecałem, że będę monitorował wszystko, co dzieje się wokół "zielonego światła" jakie w dniu 24.01.2023 roku dała na wprowadzenie zmian w traktacie o Unii Europejskiej Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności w Parlamencie Europejskim.  Propozycja tej komisji zakłada, że z kompetencji państw członkowskich UE wyjęte zostaną m.in. kwestie dotyczące lasów, zarządzania gruntami, ładem przestrzennym, wodami a także zarządzania finansami i energetyką [1].

Wczoraj też wskazałem, że musimy postawić weto w każdej z tych spraw, nie tylko dotyczącej lasów! [2]. Dodatkowo w jednym z komentarzy do tego tekstu napisałem, iż np. oddanie naszych gruntów w zarządzanie przez UE może też oznaczać m.in. roszczenie sobie UE do tego co jest pod powierzchnią gruntów, czyli naszych zasobów naturalnych! A tych zasobów mamy bardzo dużo [3]. 

Okazuje się jednak, że istnieje jeszcze wiele innych niebezpieczeństw związanych z proponowaną zmianą w traktatach unijnych. Za ich wskazanie dziękuję Pani minister klimatu i środowiska. Cieszę się, że Anna Moskwa śledzi losy tej niebezpiecznej dla nas (ale przecież nie tylko) propozycji i stara się pokazywać jakie skutki mogłyby wynikać z jej przyjęcia do realizacji. Potwierdza też, że Polska postawi wobec tych propozycji weto, które w tej sytuacji jest jeszcze możliwe.

Ale też w rozmowie z Katarzyną Gójską (niezależna.pl) dodaje, że: "w wyniku wydarzeń na Ukrainie i wojny powstała praktyka przyjmowania decyzji większością i UE, wykorzystując trochę tę sytuację, próbuje po cichutku poszerzać swoje kompetencje, ale w bardzo istotnych obszarach. Trzeba wskazać, jakie ma to konsekwencje - na przykładzie rybołówstwa, polska ryba nie jest już dzisiaj polską rybą według polityki unijnej, ale jest rybą wspólnotową, co oznacza, że Rada w formacie ministrów ds. rolnictwa, podejmuje decyzje, ile, kiedy i ryb jakiego gatunku może złowić polski rybak. Pomysł absolutnie dziwny, nieakceptowalny, odbierający kompetencje państwom - tak samo wyglądałoby to w lasach, wodach i na innych obszarach. UE decydowałaby o funkcji rekreacyjnej, gospodarczej lasu, możemy wyobrazić sobie, że byłyby okresy, kiedy możemy zbierać grzyby, a kiedy nie" [4].

Kontynuując swoją wypowiedź Pani minister stwierdza, iż: "Jest jednocześnie rozporządzenie o odtworzeniu zasobów. (...) Mówi o renaturyzacji terenów leśnych, jak i wszystkich rzek w Europie, czyli zburzeniu wszystkich budowli wodnych, przeciwpowodziowych. Niemcy się chwalą, że taki plan już przygotowują. To szersza koncepcja, która różnymi drobnymi działaniami jest w UE wdrażana, i o ile ta ścieżka poszerzenia kompetencji traktatowych UE jest obwarowana jednomyślnością, o tyle to rozporządzenie w podstawie prawnej wskazuje większość kwalifikowaną. Króciutkie, ogólnymi zdaniami napisane o dbaniu o ekosystem, ale gdy głębiej się w nie wejdzie i spojrzy w intencje, zarządzanie glebami, jakość upraw. Jednocześnie jest tam takie zdanie, że KE przekazuje swoje zalecenia, które państwo członkowskie ma obowiązek wdrożyć. Niby nic, a jednak bardzo silne narzędzie. Jest to miękki zapis, ale gdy spojrzymy z perspektywy orzecznictwa i Trybunału, bardzo mocny i niebezpieczny, bokiem wprowadzony" [4].

Hipotetycznie wskazuje też, że: ""Wyobraźmy sobie, że nie możemy prowadzić żadnych inwestycji na Odrze i wszystkich działań przeciwpowodziowych, które są niezbędne, czy na Ziemi Kłodzkiej, czy na innych ziemiach, ze względu na ekosystem, priorytet gospodarki wodnej rozumianej tylko jako środowisko. Nikt nie jest sobie w stanie tego wyobrazić, natomiast pamiętam spotkanie w Brukseli, także z jedną z polskich urzędniczek, która pytała, czy w Kotlinie Kłodzkiej dla budowania jednego ze zbiorników dokonaliśmy analizy wariantów alternatywnych. Zapytałam, jakie to warianty, bo przecież ludzie mieszkają tam od zawsze i teren jest zalewowy, to urzędniczka zapytała, czy rozważyliśmy wariant wysiedlenia tych 100 tys. osób mieszkających, bo jest "to jakaś możliwość", być może korzystniejsza dla środowiska. Te ostatnie lata nie były dużym sukcesem tzw. organizacji ekologicznych, wykorzystują końcówkę pracy KE na różne pomysły, a także parlament, który jest coraz bardziej "zielony"" [4]. 

Celowo obszernie przytoczyłem wypowiedzi Pani minister, bo po ich wnikliwej analizie rysuje się koszmarny obraz przyszłego Jednego Państwa Europa ze stolicą w Berlinie, które jest m.in. zafiksowane "zielonym ładem". 

A elity unijne są zdolne do największych absurdów. Siedzą sobie oderwani od rzeczywistości i po prostu coraz bardziej głupieją. 

Czy można sobie wyobrazić, że kiedyś będziemy kupować bilety na wejście do lasu i zabronione zostaje nam grzybobranie? Oczywiście tak a monitoring będzie śledził każdy nasz ruch! 

Czy możliwe jest zburzenie w Polsce instalacji przeciwpowodziowych? Ależ tak, bo już teraz UE chce renaturyzacji terenów leśnych, jak i wszystkich rzek w Europie, czyli zburzeniu wszystkich budowli wodnych, przeciwpowodziowych! 

Czy w imię terroryzmu ekologicznego możliwe jest przymusowe wysiedlenie setki tysięcy ludzi, którzy pozbawieni zostaną swojej własności? Ależ tak, na co też wskazuje Pani minister! 

Proponuję popuścić wodze fantazji i wyobrazić sobie co też jeszcze w tych zakutych, unijnych łbach może absurdalnego powstać... 

Ostatnio UE dopuściła do konsumpcji świerszcze i jakieś inne a'la robaki. Naciska na kraje unijne, aby na ich rynek została wprowadzona np. mąka ze świerszczy. I to się już dzieje! 

Czy następnym krokiem nie będzie czasem wprowadzenie tabletek żywieniowych, które zastąpią nam wszystkie dotychczas konsumowane produkty spożywcze? A owszem, bo "ślad węglowy" i ochrona środowiska wskażą, iż takie tabletki są bardzo ekologiczne. 

Naprawdę zastanówmy się czy w takiej Unii Europejskiej chcemy być...

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] Pisałem o polskich zasobach naturalnych i ich szacowanej wielkości  m.in. w: https://krzysztofjaw.blogspot....
[4] https://niezalezna.pl/472904-u...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

27-01-2023 [14:40] - Czesław2 | Link:

Czytałem ten wywiad. Powiem prawdę . Nie ma już nawet chęci krzyczeć. Nie ma do kogo. MM jest fanatykiem Zielonego Ładu, a ściślej KASY do przewalenia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-01-2023 [15:03] - krzysztofjaw | Link:

@Czesław2
Chociaż próbujmy jak umiemy o tym pisać lub mówić. Nie wiem jak długo jeszcze Pani Anna Moskwa będzie dopuszczana do głosu, więc wykorzystujmy i przekazujmy dalej jej wypowiedzi. Ja próbowałem na stronach PE znaleźć treść tych propozycji. Na razie mi się nie udało, bo tam jest taki misz-masz, że trudno się połapać. Znalazłem jakieś dwa dokumenty o tej samej nazwie, ale jeden jest z 15.12.2021 a drugi z 24.01.2024.

Nie dziwię się, że Pani minister powiedziała, iż: "To, co robimy teraz, to pracujemy z innymi państwami, by przetłumaczyć te dokumenty na język codzienności, co to może spowodować w poszczególnych państwach. Mamy spotkania na poziomie ministrów, wiceministrów, pracowników w Brukseli - dodała. Pytana, jak szeroka jest ta koalicja sprzeciwu, odpowiedziała, że "na razie świadomość jest jeszcze niska", bo dokumenty "są niejednoznaczne" i mimo zaznaczonych dobrych intencji, "szczegóły dokumentów są niebezpieczne".

Naprawdę ja już przestałem wierzyć, że PMM jest zdolny do postawienia jakiegokolwiek weta. Werbalnie w Polsce gaworzy o swoich sukcesach na arenie unijnej a w UE podpisuje wszystko, co mu ona nakazuje a co umniejsza naszą suwerenność. 

Dziś mam wolny dzień, więc tak sobie na kompie włączyłem TVP Info i sobie cały czas leci w tle. Na razie tematem przewodnim jest oczywiście katastrofa w Katowicach oraz afera łapówkarska w UE. Na razie nic na temat, o którym piszę od trzech dni, a który uważam za bardzo ważny. 

Pozdrawiam 
 

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2023 [15:49] - sake3 | Link:

Minister Moskwa mówi o małym zainteresowaniu tematem wśród europosłów w Brukseli.Dlaczego ? Przecież ten problem ich też dotyczy i dziwne że godzą się na tak niekorzystne perspektywy. A może wiedzą,że te wszystkie planowane działania są skierowane wyłącznie przeciw Polsce i żadne zmiany w traktatach ich nie będą dotyczyć.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-01-2023 [14:45] - Czesław2 | Link:

Cały problem w mediach pozamiatany, duet MM- Duda nawet nie zająknął si e o tym.

Obrazek użytkownika u2

27-01-2023 [14:54] - u2 | Link:

kiedy możemy zbierać grzyby, a kiedy nie

Nie kiedy, tylko gdzie :

GDZIE NIE WOLNO ZBIERAĆ GRZYBÓW
*na obszarach chronionych: w rezerwatach i parkach narodowych,
*na uprawach do 4 m wysokości,
*w drzewostanach nasiennych i powierzchniach doświadczalnych,
*w ostojach zwierzyny,
*na terenach należących do wojska. (żródło: Lasy Państwowe)

https://www.gov.pl/web/psse-sl...

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2023 [15:58] - sake3 | Link:

Tak zawsze było na tych wymienionych obszarach.Ale skoro las będzie unijny(niemiecki) to nie tylko zerwać grzyba czy poziomkę nie będzie wolno,ale i wejść do niego.Skąd wiedzieć czy niemiecki lesniczy nie zacznie strzelać do Polaka za zakłócanie ,,miru'' leśnego? Przecież w przyjazne nastawienie Niemców do Polaków wierzy chyba już tylko pan @smeciu i pan @rolnikzmazur..

Obrazek użytkownika u2

27-01-2023 [18:32] - u2 | Link:

Skąd wiedzieć czy niemiecki lesniczy nie zacznie strzelać do Polaka za zakłócanie ,,miru'' leśnego?

Droga sake, Niemcy musieliby nas znowu najechać, co wcale nie jest nierealne. No i nie ma ich tylu, aby robić za gajowego Maruchę i do nas strzelać. Jak już pisałem do mojego śp. stryjka strzelał Ukrainiec w służbie niemieckiej. Trzy kule trafiły, ale stryjek uciekł i przeżył wojnę. Z tym, że teraz Ukraińcy to nasi sojusznicy. No nie ma takich konfliktów etnicznych u nas jak przed drugą wojną światową :-)

Obrazek użytkownika Es

27-01-2023 [15:23] - Es | Link:

Jeżeli rzecznik Muller i Pani minister mówią: nie ma na to naszej zgody,  to znaczy, że czeka nas trochę cyrku jak z " praworządnością ", ale jest już pozamiatane. 
No co ja zrobię, że nie wierzę tej ekipie za grosz. Nie oznacza to oczywiście, że ewentualni zmiennicy nie zrobią tego samego i pewnie nawet szybciej, ale pociecha to żadna. 
W polsce takie " manewry" zostały już przeprowadzone. W Białowieży. I minister Szyszko mógł się dwoić i troić. Pióro do podpisów trzyma i tak kto inny
Założę się jednak, że od surowych zapisów przyjętych przez brukselskie komisje będą liczne wyjątki. Ale Polska " zapomni" ich wynegocjować.  

Obrazek użytkownika juur

27-01-2023 [19:15] - juur | Link:

"....trzeba cenić się a nie drożyć..." czyli sprowadza się wszystko do ceny kto i ile.

Obrazek użytkownika Ijontichy

27-01-2023 [15:51] - Ijontichy | Link:

Nie siej tu paniki defetysto! 
Mamy żydowskiego premiera,mamy delegowanego przez diasporę żydowska prezydenta i geniusza nad geniusze...samego Kaczyńskiego.
KTO MA TAKĄ TRÓJCE? Chyba nikt...

Obrazek użytkownika Czesław2

27-01-2023 [16:02] - Czesław2 | Link:

Jak to nikt? Nie przegiął Pan? W uni głosują 28:0, to chyba nie nikt.