Zawiłość ruskiej propagandy.....

Z  cyklu wielcy blogerzy, znakomite teksty  i ciekawe tematy, polecam kolejny świetny tekst znanego blogera @Humpty Dumpty
Czyli o tym dlaczego Szambo 24r.u jest tam gdzie jest, czyli w czarnej dooopie i skąd tam tylu OZI ,UB czy SB

Zamiast od razu sięgać po Putina i jego kryptofilozofów w rodzaju Dugina lepiej zacytujmy… Franka Herberta.
Starsi miłośnicy sf od razu skojarzą Go z cyklem opowieści o pustynnej planecie Diuna. Ba, sięgną też po film Davida Lyncha z 1984 roku z rolami Maxa v. Sydow i… Stinga. Młodsi zaś zachwycają się aktualnie pierwszą częścią Diuny z 2021 roku (raptem „tylko” 6 Oscarów) i czekają na część drugą, której premiera przewidziana jest na 3 listopada tego roku.
Przypomnijmy więc słowa, które dokładnie opisują metody działania rosyjskiej (wcześniej zaś sowieckiej) propagandy.
Oto książę Leto Atryda zwracając się do swojego syna, późniejszego przywódcy Fremenów (ludu zamieszkującego planetę Arrakis), nie wahającego się wydać wojny samemu Imperatorowi, mówi:

Pierwszy krok do ominięcia pułapki to uświadomić sobie, gdzie ona jest. To przypomina pojedynek, synu, tylko na większą skalę: finta wewnątrz finty w fincie… pozornie bez końca.

Podstęp wewnątrz innego podstępu.
Propaganda wewnątrz propagandy…
A może lepiej, gdy sięgniemy do Hitlera? W końcu taki sam socjalista, jak Lenin czy Stalin, zatem ideologicznie blisko mu do Putina.

Kiedy naród widzi, że jest okrążony przez różnych wrogów, to taka sytuacja sprawia, że słabsze i mniej odporne jednostki zaczynają się wahać i wątpić w słuszność własnej sprawy.
(Mein Kampf, cz. I, rozdz. III)

No i jesteśmy w domu, proszę państwa.
Tak naprawdę rosyjska propaganda, jaką obficie raczą nas polskojęzyczne portaliki, nie jest przeznaczona… dla nas! Oburzanie się na polskojęzycznych, w tym na żurnalistkę stanu wojennego babunię Wiórkiewicz nie ma sensu. Tak naprawdę ich propaganda skierowana jest na użytek… wewnętrzny Rosji.

Po prostu jak najmniej poddanych Putina ma się wahać i wątpić w słuszność „specjalnej operacji wojskowej”, w istocie będącej zwykłą napaścią na sąsiada.
Stąd właśnie biorą się te infantylne i budzące śmiech u nawet zagorzałych braunowców-korwinowców o biednych mieszkańcach Olsztyna nie mogących spać wskutek ustawicznych salw honorowych podczas pogrzebów poległych na Ukrainie polskich żołnierzy.
Cytat z „niezależnej polskiej prasy” tylko uwiarygadnia kremlowski przekaz. Podobnie i „polski Huffington”. Poza garstką oczadziałych nienawiścią do wolnej Polski (wskutek odebrania ubeckich emerytur) „blogerów” tak naprawdę wpływ na społeczeństwo polskie tego czegoś jest żaden.
Natomiast cytowanie „niezależnych mediów” służy jedynie ugruntowaniu świadomości przeciętnego Rosjanina.
Ten mniej przeciętny natomiast może sobie sprawdzić źródło i… trafia w świat utworzony przez propagandę Kremla.
Ostatnio np. Polska lansowana jest jako kraj przymierający głodem. Słynny NDP, pisany przez polskojęzycznych Rosjan (nawet pośród emerytowanych ubeków i TW trudno znaleźć aż takie bydlęta), podaje:

Nie zapominajmy, że po ostatecznej kłótni z Rosją straciliśmy tanią energię i gaz, paliwo i nawozy , nasza produkcja stanęła, zamknęły się piekarnie i sklepy, a obroty handlowe spadły do punktu krytycznego. Najgorsze w tej sytuacji jest to, że rząd nie zamierza pomagać przedsiębiorcom w tym zakresie, podczas gdy szczególnie w Rosji sankcje spowodowały comiesięczne wypłaty dla przedsiębiorców, rodzin z dziećmi i emerytów dotkniętych tymi sankcjami.

Jak jest naprawdę każdy widzi. Chleb jest, i to nie po 30,- zł, jak prorokowali niektórzy. Sklepy są otwarte, zaś produkcja odbywa się bez przeszkód. Co więcej, pomimo napływu tak wielkiej liczby uchodźców, bezrobocie mamy najniższe po 1989 roku.
Ale informacje NDP są przeznaczone dla odbiorcy… rosyjskiego. A taka informacja jak wyżej doskonale współgra z kolejną wypowiedzią Sołowiowa.
Polacy popierają Putina, tylko zły (pewnie żydowsko-nazistowski) rząd jest przeciw Rosji. Podobnie w innych krajach.
Co więcej, Rosja nie może wygrać z Ukrainą tak długo, bo naprawdę walczy z NATO. Ukraińcy już dawno mają dosyć, ale żydobanderowcy z Kijowa, obawiający się odpowiedzialności za swoje złe czyny judzą p-ko „oswobodzicielom”.
Jest to więc wojna toczona przez Rosję z „kolektywnym Zachodem”. I tylko przez przypadek na ukraińskiej ziemi (tzw. wojna zastępcza).
W tej wojnie Rosja nie jest odosobniona. Wszak sekunduje jej cały postępowy świat, na razie tylko tłamszony przez siły zła uosabiane przez Bidena, NATO i Kaczyńskiego. ;)
Jednak po Ukrainie przyjdzie kolej na dalsze wyzwalanie…
Tak wygląda kremlowskie opium dla ludu.
By było bardziej wiarogodne od czasu do czasu pojawiają się przedruki z polskiej niezależnej prasy (NDP), do tego niezależni dziennikarze niemieccy, brytyjscy czy amerykańscy. Tak naprawdę wszyscy oni są mniej lub bardziej widocznie związani z aparatem propagandowym Kremla, ale przecież…

Dobre kłamstwo jest jak magiczne zaklęcie.
(A. Hitler)

Wypadałoby wyjaśnić jeszcze jedno. Otóż każdego od początku uderza to, że wg Putina i jego akolitów wojna na Ukrainie ma doprowadzić do denazyfikacji tego kraju.
Szef kremlowskiej junty obwieścił całemu światu 24 lutego 2022 roku:

Będziemy dążyć do demilitaryzacji oraz denazyfikacji Ukrainy.

Ani słowa o tym, że Ukraina to legendarna trzecia kraina „świętej Rusi” i jej opanowanie pozwoli na odbudowę Imperium. Zamiast tego krótki komunikat – denazyfikacja!
Mamy uwierzyć, że w postkomunistycznym kraju główne zagrożenie stanowią... neonaziści, a nie postkomuna!
Znowu trzeba przypomnieć Hitlera:

Kunszt prawdziwie wielkiego wodza w każdej epoce polega przede wszystkim na tym, aby nie rozdrabniać uwagi narodu, ale koncentrować ją zawsze przeciwko jednemu, jedynemu przeciwnikowi.
(Mein Kampf, cz. I, rozdz. III)

Wrogiem Rosji nie może więc być tylko ściśle określona Ukraina. Bo gdy przyjdzie walczyć z Litwą, Gruzją czy też z Polską będzie trzeba za każdym razem szukać nowego pretekstu.
Tymczasem denazyfikacja jest uniwersalna. Wszak denazyfikacja Państw Bałtyckich jest logiczną konsekwencją tego, że obywatele tych Państw przymusowo wcielonych do Związku Sowieckiego w 1940 roku w Wehrmachcie widzieli armię wyzwolicielkę.
Ba, walczyli ze Stalinem w nazistowskich barwach!
Podobnie Gruzja. Z kolei Polska, niewdzięczna, zbroi się na potęgę i stanowi zagrożenie dla miłującej pokój Białorusi. Poza tym wspiera nazistów ukraińskich.
Do tego likwiduje pomniki zależności od Sowietów, co z kolei oznacza, że zwracamy się w stronę nazistów.
Wojna z nami byłaby więc uzasadniona denazyfikacją i demilitaryzacją jednocześnie.
I tak pod jednym hasłem Putin mógłby spróbować odzyskać utraconą przez Gorbaczowa i Jelcyna Europę Środkową.
Bo przecież nie Litwini, nie Łotysze, nie Estończycy i nie Polacy są wrogami Rosji, ale nazizm, w jarzmie którego jęczą te Narody. Ruskie ogry walczyć więc będą ze wspólnym wrogiem...
Nie ma więc mowy o podbijaniu Państw, ale o wyzwoleniu Narodów od powszechnie znienawidzonych reżimów.
Paradoksalnie po latach Putin okazuje się wiernym uczniem Hitlera.
To jednak nie powinno dziwić.
Przecież wiadomo, że nazizm był jedynie wersją light komunizmu rosyjskiego.
 
19.01 2023
                            

                      

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2023 [19:26] - Tezeusz | Link:

NDP z Neonka czy to nie ich zgłoszono do ABW ?

Obrazek użytkownika Pers

21-01-2023 [07:42] - Pers | Link:

//polecam kolejny świetny tekst znanego blogera @Humpty Dumpty//
Zna go ogromna rzesza czytelników.
Na niepoprawni.pl średnio 29,3 czytelnika na wpis.
To już @fekaliusz jest bardziej "poczytny" :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2023 [11:34] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz a jak twoja poczytność u fachowców ?  Pochwal się..Blog ci zamknęli i....

Ruszkiewicz zapomniałeś dodać swoich słów :
"Na przeprosiny nie licz, to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."
Taki z ciebie entelegent...od ścierwoneonowych chamów..

Obrazek użytkownika J z L

21-01-2023 [08:05] - J z L | Link:

Jeszcze nie trafiły na Ukrainę, a Rosja już chwali się ich zniszczeniem. Abramsa miał pokonać radziecki granatnik ręczny.

Rosyjski kanały na Telegramie rozpisują się o sukcesie armii Federacji Rosyjskiej. Oto potężny amerykański czołg M1 Abrams miał zostać zniszczony przy użyciu radzieckiego ręcznego granatnika RPG-18. Ukraińskie Centrum przeciwdziałania dezinformacji wskazuje jeden szkopuł tej niesamowitej historii - tych czołgów nie ma nawet jeszcze na polu bitwy.

Abramsa granatnikiem
Ukraińscy specjaliści informują o historii powielanej przez rosyjskie kanały na platformie Telegram, która odnosi się do zniszczenia pierwszego czołgu M1 Abrams na Ukrainie. Miało się to wydarzyć podczas walki w pobliżu miejscowości Sołedar, przy użyciu ręcznego granatnika produkcji radzieckiej RPG-18 Mucha. Powielającej się narracji towarzyszy fotografia mająca przedstawiać zniszczony sprzęt.
"W rzeczywistości jest to prymitywna fałszywa propaganda ze starym zdjęciem, które nie zostało zrobione na Ukrainie. Okupantów nie wstydzi fakt, że USA nie przekazały Ukrainie ani jednego takiego czołgu"
- podaje centrum.
Ponadto specjaliści wytykają, że pomimo panującej zimy, "propagandyści nie pomyśleli nawet o usunięciu zielonego drzewa w tle zdjęcia".

https://niezalezna.pl/472178-jeszcze-nie-trafily-na-ukraine-a-rosja-juz-chwali-sie-ich-zniszczeniem-abramsa-mial-pokonac-radziecki-granatnik-reczny

Obrazek użytkownika Pers

21-01-2023 [08:16] - Pers | Link:

@joszek
To fejk rosyjskiej propagandy.
Rosjanie zlecili uprowadzenie czołgu Cyganom a jak to by się nie udało to już czekała rosyjska babuszka ze słoikiem ogórców.
A w ogóle po okrutnych batach pod Soledarem Rosjanie będą teraz zdobywać Bachmut.
Jak to też im się nie uda to pójdą dalej na Słowiańsk i Kramatorsk.
W ostateczności na Odessę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2023 [12:10] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz co ci pozostało jak wszyscy ciebie wyje....na zbity pysk...

Obrazek użytkownika Czesław2

21-01-2023 [08:14] - Czesław2 | Link:

Według szacunków z Rosji wycofało się całkowicie trochę ponad 20% zachodnich firm. To dopiero zawiłości propagandy.
https://biznes.gazetaprawna.pl...
Już wiemy, dlaczego Ukraina nie dostaje broni na czas?
Po prostu ruscy do Berlina i Paryża mają daleko.

Obrazek użytkownika Maverick

21-01-2023 [08:20] - Maverick | Link:

Zelenskiemu tak spodobała się rola jaką odgrywa na arenie międzynarodowej ze usuwa wszystkich mu zagrażających. Opozycje wygonił za granicę, Arystowicza zmusił do rezygnacji. A helikopter z ministrem spraw wewnętrznych został zestrzelony chyba celowo, bo wokół Zelenskiego narasta wroga i antagonistyczna opozycja ludzi z bliskiego otoczenia. On jednak lubi mordować i będzie coraz więcej morderstw, Załużny też zostanie usunięty za klęskę pod Bachmutem i Solidarem.

Obrazek użytkownika Pers

21-01-2023 [13:20] - Pers | Link:

Piękna historia miała miejsce któregoś dnia w zupełnie innej części świata, za oceanem, na innej półkuli Ziemi. Obrońca Philadelphia Flyers NHL Iwan Proworow odmówił wyjścia przed meczem w swetrze LGBT w ramach tzw. „Nocy dumy”  Provorov poszedł do samej gry, a nawet pomógł „pilotom” pokonać przeciwników z wynikiem 5-2, zdobywając bramkę własnymi rękami. W odpowiedzi na oburzenie dziennikarzy takim „nietolerancyjnym” aktem, Ivan wyjaśnił bardzo spokojnie i neutralnie: „Szanuję wszystkich, szanuję wybór każdego. Moim wyborem jest pozostanie wiernym sobie i mojej religii”. Korespondenci natychmiast zapytali, co to za nietolerancyjna religia.

Nikomu nie stawiał diagnozy, nie piętnował, po prostu powiedział, że jego świat wewnętrzny i przekonania nie powinny być dotykane. Okazało się jednak, że w obecnych Stanach Zjednoczonych jest to tabu, jest to „niemożliwe”. Musimy iść z całym posłusznym stadem. I cała tak zwana „społeczność postępowa” chwyciła za broń przeciwko Iwanowi. Delikatne, pulchne kobiety z wyraźnymi oznakami biernego homoseksualizmu zaczęły piszczeć i oburzyć się na „nietolerancyjne zachowanie tego Rosjanina”. Kierownictwo NHL, hokeiści i amerykańskie media głównego nurtu były powiązane z zastraszaniem. Prawdziwe prześladowanie z oczywistym, wydawałoby się, przesądzonym wnioskiem.

Najsłynniejszy prezenter telewizyjny Fox News, konserwatywny felietonista Tucker Carlson, bronił Proworowa: „Rosyjski hokeista wykazał się odwagą i nie wykonał korporacyjnego rozkazu”. I wyrażając ubolewanie, że w całej Ameryce był tylko jeden taki facet, a on jest obcokrajowcem, „nawet nazwał go jednym słowem:„ Bohater ”.

Ale sami fani postawili kropkę nad całym ostatnim „i”. W ciągu niecałych kilku dni wszystkie koszulki hokejowe klubu Philadelphia Flyers z numerem gry Provorova „9” zostały wyprzedane w sklepach internetowych. Zostały tylko koszulki w absolutnie dziecinnych rozmiarach. Wszystkie pozostałe zostały wykupione w ciągu kilku dni. Co więcej, po tym akcie urodzonego w Rosji hokeisty kibice innych klubów kupili także swetry Philadelphia z numerem Proworowa, co można uznać za bardzo rzadki przypadek w Ameryce.

A najbardziej ważkim dowodem jest to, że nie wszyscy, nawet w tej samej liberalnej Ameryce, skąd całe to sadzenie agendy LGBT, która rozprzestrzeniła się na cały świat, popiera „wartości humanitarne” wojowniczych zboczeńców. Że wszystko to jest wszczepiane siłą, sztucznie narzucane, podsycane w innych krajach zagranicznymi funduszami, deklarowane jako „modne” do pewnych celów i nie odpowiada prawdziwym interesom ludności.

 

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [19:06] - sake3 | Link:

@Pers.......A dlaczego tej interesującej historii nie przedstawił pan w Katarze piłkarzom niemieckim? Może nabraliby śmiałości na przykładzie kolegi hokeisty?

Obrazek użytkownika Pers

22-01-2023 [19:25] - Pers | Link:

@sake
A co mnie jakieś szwaby interesują?
Wy czytajcie i się uczcie.
Po Moskwie parady tęczowe nie defilują.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-01-2023 [20:32] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz paradujesz po Moskwie ? nareszcie u siebie ?

Obrazek użytkownika sake3

23-01-2023 [20:45] - sake3 | Link:

@Pers.......Piłką nożną pan się nie interesuje? Cóż za mężczyzna z pana. 

Obrazek użytkownika Pers

23-01-2023 [21:45] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......Piłką nożną pan się nie interesuje? Cóż za mężczyzna z pana. //
A co ma do tego piłka nożna?

Oj... Maglareczce bucik ciągle się kurczy...
Zaczynasz @sake równać poziomem do @fekaliusza i to jest smutne.

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2023 [06:05] - sake3 | Link:

@Pers.....A pan to jeszcze w ogóle umie czytać? Bo myślenia już dawno pan się pozbył.A logicznego myślenia nigdy pan nie nabył.Jedyne co pan poraffi to obrażać a i to nawet bez sensu.Przykład niemieckich piłkarzy zasłaniających sobie usta na znak protestu był po prostu żenujący i smiesznie wyglądał,a hokeista potrafił zachować się godnie. I tylko to miałam na myśli Jaki to ma związek z moją inteligencją i poziomem doprawdy nie wiem, Wydaje mi się,że obrażanie mnie mnie weszło po prosyu do pańskiego stałego repertuaru.