Afera w USA wokół “ściśle tajnych” dokumentów…

W Ameryce czas partyjnych manewrów i pozycjonowania tuż przed nadchodzącą prezydencką kampanią wyborczą. Każdy tydzień obfituje w kolejne sensacje związane z ustalaniem strategii stron z tradycyjnym dobrodziejstwem tzw. podkładania świń (również w obrębie partii), która to procedura ma oczyścić pole dla wyselekcjonowanych wstępnie kandydatów. Najpierw na wiele sposobów usiłowano zablokować, zniszczyć szanse byłego prezydenta Trumpa przy pomocy procesów sądowych i dochodzeń, teraz z kolei obserwujemy szereg manewrów wewnątrz Partii Demokratycznej, których celem jest urzędujący prezydent Joe Biden. 
  https://thespectator.com/wp-content/uploads/2020/09/GettyImages-1228768907-e1601314930279-768x512.jpg  
Politycy i ich zasobni promotorzy już aktywują swoje “prezydenckie” rozbudzone ambicje i kiedy fizycznie stetryczała bidula Joe Biden zapowiedział, że wkrótce ponownie zgłosi swoją kandydaturę, wtedy sponsorzy konkurencji wyciągnęli długie noże. Murzyn zrobił swoje, teraz powinien odejść, a jest tak uwikłany w  korupcję, że skompromitować go nie będzie żadnym problemem. 

Jest wiele możliwych interpretacji i scenariuszy właśnie rozgrywanej sytuacji, jedna z nich zakłada, że w atmosferze rozwojowego skandalu ustępuje prezydent Biden, automatycznie prezydentem zostaje dotychczasowy wiceprezydent (śmiszka) Kamala Harris i na wiceprezydenta powołuje silnie powiązanego z poprzednim spikerem Kongresu (Nancy Pelosi) aktualnego gubernatora Kalifornii, którym jest ambitny, zwariowany lewak Gavin Newsom. Co prawda wtedy jego kandydaturę musiałby zatwierdzić Kongres i Senat. Z uwagi na bardzo niskie notowania roztrzepanej Kamali Harris przewiduje się, że nie będzie ona startowała  w nadchodzących wyborach i tym samym automatycznie otworzy drogę Newsomowi. W innym scenariuszu wymiennie na scenę wchodzi nie Newsom, ale sama Michelle Obama, żona byłego prezydenta Obamy, bądź nawet “nieśmiertelna”  (kłamczucha) w swoich prezydenckich ambicjach Hillary Clinton.

Wróćmy jednak do klocków którymi tak uroczo bawią się ostatnio politycy, media i wyborcy. Kilka miesięcy temu podczas nieobecności byłego prezydenta Trumpa do jego ogromnej posiadłości na Florydzie w sierpniu przed świtem w świetle kamer  wdarli się liczni uzbrojeni po zęby agenci FBI w związku z podejrzeniem, że Trump nielegalnie przechowuje  dokumenty opatrzone klauzulą “ściśle tajne”. Agenci zarekwirowali nawet nagrania z kamer, aby ustalić kto i kiedy odwiedzał Trumpa. Komentujący ten “najazd” z oburzeniem zauważają, że agenci grzebali nawet w bieliźnie Melanii Trump (!).  Trzeba tu nadmienić, że kilka tygodni wcześniej Trumpa w jego rezydencji w Mar-a-Lago grzecznie odwiedziło FBI, zainteresowane bezpieczeństwem przechowywanych przez niego swoich prezydenckich dokumentów i wszystko było OK. Każdy były prezydent zabiera ze sobą interesujące go swoje dokumenty, ponieważ sprawując najwyższy urząd w państwie ma prawo jednoosobowo odtajnić “ściśle tajne” dokumenty. Dodajmy tu, że już np. wiceprezydent, czy sekretarz stanu, nie ma takich kompetencji i mocy “odtajniania”.  

Przypomnijmy, że FBI podlega Departamentowi Sprawiedliwości (szef Merrick Garland, rodzina pochodzi z Polski), który podlega prezydentowi Bidenowi. Mainstreamowe media zawyły ze zgrozy, swoje potępienie lekkomyślności Trumpa głośno wyartykułował prezydent Biden. Przypomnijmy, że agenci FBI sfotografowali najpierw rozrzucone na podłodze dokumenty z nagłówkami “ściśle tajne” i taka fotografia zdobyła ogromną karierę w mediach jako dowód na przestępczą lekkomyślność Trumpa. Trzeba przyznać, że wielu ludzi w których posiadaniu znalazły się jakiekolwiek dokumenty opatrzone klauzulą “ściśle tajne” było skazywanych na kilka lat więzienia. Szef sprawiedliwości Garland powołał specjalnego prokuratora Jacka Smitha (którego cała rodzina “nienawidzi” Trumpa), który ma przeprowadzić śledztwo w/s tajnych dokumentów znalezionych w Mar-a-Lago. Podobno innym celem “najazdu” FBI było zdobycie dowodów, które wskazywały by na udział Trumpa w koordynowaniu i organizowaniu słynnego protestu na Kapitolu z 6 stycznia 2021 r. (zaprzysiężenie Bidena na prezydenta).  

I teraz gruchnęła wiadomość, że “ściśle tajne” dokumenty odnoszące się do Ukrainy, Iranu, Wielkiej Brytanii i Chin znaleziono w szafie biura “think tanku” Bidena w Waszyngtonie w jego Penn Biden Center, w którym były wiceprezydent pracował po odejściu z Białego Domu w styczniu 2017 r. (roczna pensja ok. $1 miliona). Dodajmy, że ten “think tank” (i uniwersytet) fundacji Bidena otrzymał w ostatnich latach od Chińczyków, aż $67 mln! Z informacji wynika, że klucze do biura fundacji miał Biden i jego żona Jill, dodatkowo dorobiono klucze dla przyjaciół z Chin. Poza tym Biden przestał być wiceprezydentem w styczniu 2017 r., a swoje dokumenty mógł przenieść do swojej fundacji dopiero w drugiej połowie 2018 r., powstaje pytanie gdzie przebywały te dokumenty opatrzone klauzulą “ściśle tajne”? Kto miał do nich dostęp?

Co ciekawe, dokumenty te “znaleźli” prywatni prawnicy Bidena jeszcze na 6 dni przed listopadowymi wyborami! Oczywiście ogłoszenie takiego nadużycia mogłoby mieć  negatywny wpływ na decyzje wyborców, więc wszystko to trzymano w tajemnicy. Nie było “najazdu” FBI w świetle telewizyjnych kamer. Prawnicy Bidena (niczym archeolodzy) zwrócili się ze swoim “znaleziskiem” do szefa resortu sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Garlanda. Media, które z takim zaangażowaniem latem atakowały Trumpa, teraz wyciszały niespodziewany skandal z ich pupilkiem, twierdząc, że Biden współpracuje z resortem sprawiedliwości,  jednocześnie atakując lekkomyślnego Trumpa i o całej sprawie można zapomnieć. 

Niestety w następnych dniach (12 stycznia) adwokaci Bidena zgłosili Departamentowi Sprawiedliwości kolejne znalezisko tajnych dokumentów, tym razem w garażu jednego z domów Bidena w Wilmington w stanie Delaware (obok jego pięknej Corvetty), dom ten Biden wynajmował synowi Hunterowi w latach 2017/18 za “jedyne” $49,910 za miesiąc (czynsz za podobne domy w sąsiedztwie wynosił ok. $7,000). Hunter to słynny playboy (rosyjskie prostytutki), narkoman i alkoholik mocno zaplątany  w ciemne korupcyjne interesy na Ukrainie i w Chinach (Laptop Huntera). Kolejne tajne dokumenty znaleziono w domu Bidena w Wilmington. W tej sytuacji dziennikarze mainstreamowych stacji TV, którzy wcześniej ostro atakowali Trumpa, zaczęli szybko szukać wyjaśnień.  Generalny Prokurator Garland zdecydował się powołać specjalnego prokuratora (Robert Hur), aby przyjrzał się problemowi tajnych dokumentów rozrzucanych na lewo i prawo przez Bidena.

Można mieć wrażenie, że obserwujemy pewną grę, inscenizację wewnątrz Partii Demokratycznej mającej na celu utrącenie zapowiadanej kandydatury Bidena  w wyborach prezydenckich 2024 r. Innym ekstremalnym wariantem interpretacji obserwowanych posunięć byłaby dywersyjna interwencja “białych kapeluszy”, tajnego stowarzyszenia działającego rzekomo wewnątrz Deep State, czy też tajemniczej patriotycznej  sekty QANON. Mamy dziwną sytuację w której dwaj główni pretendenci do prezydentury z dwóch partii są podejrzanymi o podobne przestępstwa odnośnie zaniedbań i naruszenia prawa w posiadaniu i przechowywaniu państwowych “ściśle tajnych” dokumentów. Czyżby przygotowywano scenariusz kończący się utrąceniem obydwu kandydatur?  

Jest jeszcze jedna możliwość, czyli  działanie wyprzedzające kontrolowanego przez Bidena Departamentu Sprawiedliwości, które blokowało by zapowiadane dochodzenia o korupcyjnych  poczynaniach klanu Bidenów przez nowo wybrany Kongres w którym mają większość Republikanie. Skoro już mamy powołanego przez Garlanda specjalnego prokuratora (Robert Hur) prześwietlającego zaniedbania w przechowywaniu “ściśle tajnych” dokumentów Bidena (do których nie miał prawa jako wiceprezydent!), więc Kongres nie powinien się już tym zajmować. Powstaje pytanie, czy prywatni adwokaci Bidena mają upoważnienia, aby zajmować się przeglądaniem tajemnic państwowych z kategorii “ściśle tajne”. Co jeszcze może nas zaskoczyć? Chyba to, że pojawiłby się b. prezydent Obama twierdząc, że to on odtajnił “ściśle tajne” dokumenty i przekazał je w styczniu 2017 r. Bidenowi (?!).

Większość komentatorów tego gorącego tematu ostrzega, że w USA obowiązują dwa systemy sprawiedliwości: jeden dla Demokratów, a drugi dla Republikanów. Nie budzi też zaufania zadaniowanie i upolitycznienie FBI, przecież mieli oni słynny “skandaliczny” laptop Huntera Bidena z korupcyjnymi dowodami przez długi czas nic z nim nie robiąc, a nawet koordynując wyciszanie pojawiających się o nim informacji  z kierownictwami mediów społecznościowych jak Facebook, czy Twitter…

W tym narastającym bałaganie ktoś złośliwie zauważył, że FBI jednak powinna sprawdzić (tak na wszelki wypadek) czy czasem w schowku lśniącej Corvetty Bidena nie ma prezydenckich kodów do odpalania broni atomowej…  
 
Jacek K. Matysiak                                                                                                            Kalifornia, 2023/01/18

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-01-2023 [06:56] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Jacku

Powiem, że dla mnie to rozrywkowe, satyryczne "zabawy" klasy James'a Bonda, czy powieści Ludluma. Wszystko w tym chaosie, który obecnie w szczelinie (gap) między upadkiem starej cywilizacji "białego człowieka", a jeszcze nie znaną cywilizacją nową (broń nas Panie Boże, by nie była to cywilizacja bolszewicka, czy azjatycka, czyli rusko-mongolska) powoduje, że w kotle ze wrzątkiem, na powierzchnię wypływa brudna piana. FBI na rozkaz działa po bandycku. Uczestniczą w grze media mające dzisiaj zero wiarygodności. A na stanowiska pchają się, lub raczej są wypychani, durnie do potęgi. Już z Bushami było licho, lecz prawdziwa degrengolada rozwinęła się od władzy Obamy. Kogo więc mamy? Szemranych Clintonów, kowboja Trumpa, geriatrycznego Bidena; a wokół niego trzpiotki-idiotki, Harris, czy Pelosi. No dajcie spokój!
Jednak największym nieszczęściem jest to, że zwykli Amerykańce też się otumanili i teraz to klasyczne "Milczenie owiec".

Pięknie Pan opisał amerykańską rzeczywistość dnia dzisiejszego. Wkrótce będę się starał zanalizować ten niesłychany upadek, gdy dzban się przelał, po rewelacjach z mafijnego parlamentu UE.

Szacunek

 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-01-2023 [08:10] - RinoCeronte | Link:

Zatem na naszym krajowym podwórku nie jest aż tak źle :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2023 [08:35] - Czesław2 | Link:

Dlatego, ze nie ma krajowego podwórka. Sami Swoi.

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2023 [14:57] - sake3 | Link:

@jazgdyni.....No to Ameryka zapętlona na Amen.Trzeba sięgnąć jak zwykle w takich trudnych sprawach do przepowiedni i wizji i te przyjąć za wskazówki.W takiej Rosji na przykład na jedno skinienie Putina następuje zlot najsłynniejszych czarownic które po odprawieniu odpowiednich rytuałów przepowiedziały mu władzę na światem i końskie zdrowie do jej zdobycia.

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [08:50] - u2 | Link:

ma prawo jednoosobowo odtajnić “ściśle tajne” dokumenty

To zależy czy PDT zdążył je odtajnić kiedy był POTUS. Ale oczywiście bardziej umoczony jest bidula. Zabawna akcja w hameryce z tymi tajnościami. Złapał kozak tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma.

PS. Taka Hilaria Clinton nie poniosła chyba żadnych konsekwencji używania prywatnego konta do załatwiania spraw służbowych, co wskazuje że wszyscy w hameryce są równi, ale niektórzy są nawet równiejsi :-)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

18-01-2023 [08:59] - Jacek K.M. | Link:

Zniszczyła 30,000 emails, jako sekretarz stanu używała prywatnego serwera (dostępnego dla hackerów) przetrzymywanego w swoim domu, zniszczyła mechanicznie (młotkiem) służbowe telefony (karty). I nic jej nie było, pod ochroną Deep State...

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2023 [09:07] - Czesław2 | Link:

To już chyba od dawna każdy myślący człowiek wie, że w USA nie rządzi prezydent, a w Polsce nie rządzi premier. Wspólnym mianownikiem dziwnych zdarzeń ZAWSZE są drukarze kasy.

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2023 [08:59] - Pers | Link:

@u-bucik
Ale ty przecież kochasz USA...

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [12:27] - u2 | Link:

Ale ty przecież kochasz USA...

Oczywiscie fekaliuszku, co nie oznacza, że będę przymykać oczy na dziejące się bezprawie. Zaś ty fekaliusz kochasz ludobójców z kacapii, ja tam wolę wolny świat, nie twój fekalny raj krat :-)

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2023 [13:00] - Pers | Link:

@u-bucik
@fekaliusz/ścierwousz to niejaki @tezeusz.
Nie potrafisz sam nic wymyślić?
Prymityw jesteś litwaczku.

Obrazek użytkownika Ryan

18-01-2023 [15:48] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
ty ruski żołdaku
najpierw we własnym ścieku dupę Panu Jackowi obrabiasz,donosy piszesz
a teraz tu na polskim portalu u polskiego blogera ryj  parchaty wsadzasz
Pan Jacek powinien ci pojechać za Lempart
Wypier*alaj onuco

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2023 [16:25] - Pers | Link:

@r-jasiu
//Wypier*alaj onuco//
Buda!

Obrazek użytkownika J z L

18-01-2023 [18:17] - J z L | Link:

Ryan nie dziw sie alkoholikowi
une tak majom
https://media.tenor.com/K-ezGZB4AEAAAAAC/boom-russian.gif

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Ryan

18-01-2023 [22:40] - Ryan | Link:

Dykta ma moc

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [16:11] - u2 | Link:

fekaliusz/ścierwousz to niejaki

Nie ściemniaj fekaliusz, fekaliusz to ty po wsze czasy ;-)

Obrazek użytkownika zbychbor

18-01-2023 [13:11] - zbychbor | Link:

@u2
myślałem, że w Tworkach też są kraty. Ale to nie wolny świat

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [16:03] - u2 | Link:

myślałem, że w Tworkach też są kraty.

Czyli nadajesz z Tworek fekaliusz ? Jak wrażenia z wolnego świata bez krat i bez klamek ? :-)

Obrazek użytkownika Ryan

18-01-2023 [16:14] - Ryan | Link:

 zbychbor 

A jak tam twoja sasiadka z sali obok  Teresa Garland
wraca do zdrowia?