Ukraina. Wojna czy Farsa?

Jakiś czas temu wyraziłem tutaj opinię że w obliczu napaści rosyjskiej najrozsądniejszą i najlogiczniejszą postawą rządu Ukrainy powinno być natychmiastowe poddanie się. Takie działania uratowałyby życie tysięcy ludzi. Oraz ocaliłyby kraj przed zniszczeniami. W szczególności takie rozwiązanie byłoby dobre dla zwykłych Ukraińców, którzy mogliby pracować i żyć w dotychczasowym modelu gospodarczo „państwowym”. Ukraińskie rodziny nie musiałyby zostać rozerwane. Matki z dziećmi nie znalazłyby w obcym kraju podczas kiedy mężowie i ojcowie ginęliby w wojennej maszynce do mielenia mięsa. Zaborca rosyjski przecież zainteresowany powinien być jedynie zawłaszczeniem cennych ukraińskich aktywów gospodarczych z których zwykli Ukraińcy i tak nie czerpali żadnych zysków. Byli tanimi robolami i tak zostałoby po ewentualnej zmianie właścicieli.
Takie wnioski można także wyciągnąć z historycznej lekcji jaką Polakom udzieliła II WŚ. Ruszyliśmy do wojny doskonale wiedząc że nie mamy możliwości bojowych uzasadniających sens walki. Mogliśmy się poddać i otrzymać niemiecką cywilną administrację. Zamiast tego wybraliśmy rozlew krwi oraz wojenną wrogą administrację zmuszoną do rządów twardej ręki. Oczywiście wielu będzie się oburzać uznając że trzeba walczyć by zachować honor i niepodległość. Tylko że jak pokazała II WŚ wygrawszy tą wojnę niepodległości nie zyskaliśmy, zwycięscy sojusznicy dali nam kopa w tyłek. Trafiliśmy z deszczu pod rynnę.

A stało się to z jednego podstawowego powodu: Ta wojna, II WŚ nie była tym czym na powiedziano. Dzisiaj większość Polaków wierzy że we wrześniu 1939 doszło do wojny Polsko - Niemieckiej. Tylko że jak dalszy przebieg zdarzeń pokazał, co dla polityków było jasne od początku, że znane nam wydarzenia z tamtego miesiąca, były jedynie swoistą Operacją w dużo większej rozgrywce. Dla Niemców Polacy nie byli wrogiem! Byli jedynie przeszkodą, etapem w politycznej grze, która zaczęła się wcześniej. Może w Monachium 1938 a może w innym momencie. Niemcy dążyli do osiągnięcia pewnych celów. I mieli przeciwników, którzy prowadzili grę by nie dopuścić do realizacji tych celów. W grze tej używano różnych metod. To co jest znane pod nazwą II WŚ jest jedynie częścią tej gry, etapem kiedy doszło do działań wojskowych.
Dla mas jednak liczy się tylko wojna. Nie obchodzi ich jakaś gra. Liczy się tylko że jacyś ludzie siłą weszli do jakiegoś kraju. Choć nie przeszkadzało im nadmiernie gdy to samo ci sami ludzie robili grzecznie za pomocą metod gospodarczo - finansowych.

Tamte wydarzenia wydają się być doskonałą analogią do tego co dzieje się na Ukrainie. Rosjanie od dawna robili interesy na Ukrainie. Zarządzający tym krajem Oligarchowie praktycznie wszyscy wywodzą się z układów powstałych za czasów ZSRR. Gdy Ukraina zyskała „niepodległość” kontakty się nie zmieniły. Interesy się zbytnio nie zmieniły.  Metody również. Cóż zmieniłoby się gdyby Ukraina stała się częścią Rosji? Tyle tylko że oligarchowie złożyliby hołd nowemu władcy i życie toczyłoby się dalej.
Aż nastałby dzień kiedy doszłoby może do kolejnej, trzeciej pomarańczowej rewolucji, która przywróciłaby na tron tego, którego usunąłby Putin a oligarchowie znów musieliby się przegrupować by zyski z pracy Ukraińców popłynęłyby do bieżącej Grupy Trzymającej  Władzę.

Tak mogłoby być ale podobnie jak w czasie II WŚ polityczne przepychanki nabrały rozpędu zamieniając się w wojnę.  Polakom powiedziano wtedy że trzeba walczyć o kraj i tak zrobili. A co wybraliby dzisiaj? Trudno stwierdzić ilu Polaków stawiłoby opór gdyby przykładowo Niemcy wjechali czołgami do Polski, instalując swój rząd  w ramach operacji powstrzymywania medialnie wykreowanego zagrożenia ze Wschodu. Jednak widać że na NB jest masa ludzi, która chciałaby stawić opór i ruszyć do walki.  A póki co kibicuje mocno Ukraińcom, którzy stanęli do walki z zagrożeniem, które dotarło do nich od Wschodu.
Z jakiegoś powodu masie czytelników NB podoba się że Zełenski powziął dokładnie taką samą taktykę jaką znamy z poczynań ostatniego rządu Sanacji. Która nie mając nic, poza słownymi zapewnieniami sojuszników, uczyniła z obywateli Polski narzędzie w obcej grze. Niech giną, kraj może być zniszczony. Co tam. W końcu to nie pierwszy raz w polityce!

Dzisiaj Zełenski nawołuje cały świat do pomocy Ukrainie. Szantażuje wręcz. Jeśli nie dostarczycie pomocy, zginiemy! I lud pomaga. Media, ludzie żądają by pomagać Ukrainie. Oraz nie zadają sobie pytania. Z czym tak naprawdę Zełenski ruszał na wojnę skoro wciąż i wciąż potrzebuje pomocy? Na jakiej zasadzie wysłał i ciągle wysyła Ukraińców na front skoro nie może wiedzieć czy nagle nie zostaną bez broni oraz innego wsparcia? Co będzie oznaczać powrót do punktu wyjścia tylko w gorszej sytuacji. Nie tylko Rosjanie i tak zainstalują swoją administrację ale będzie to administracja wojenna a Ukraińcy traktowani ostro jak wrogowie.

Ostatnio mamy kolejny akt tego widowiska. Zełenski żąda czołgów Leopard 2 i wszyscy mają go słuchać. Czyli tak jak to ostatnio jest. Nawet papież ma przecież słuchać.
Uważam, że nadszedł moment, aby papież odwiedził Ukrainę i dał w ten sposób bardzo mocny sygnał, że to Rosja musi zatrzymać to, co zaczęła - powiedział w sobotę we włoskiej telewizji Tg24 szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak
Niemcy jednak jakoś nie bardzo chcą słuchać i to jest źle. A jeśli nie posłucha papież? To pewnie też jest źle bo najprawdopodobniej są razem w zmowie oraz z Ruskami.
Zełenski jest niemal jak jakiś król Europy. Mówi czego chce. A reszta ma wykonywać.
A ludzie mają wierzyć że jeśli Niemcy odmówią Ukrainie tych czołgów to Ukraina przegra. Może przegra. Ale wracamy wtedy do punktu wyjścia. Jaki był plan Zełenskiego na wojnę skoro ta nie może wygrać bez tych czołgów? Na jakiej zasadzie uznał że te tysiące ludzi, którzy zginęli i kolejni, którzy zostali kalekami robią to co trzeba i Ukraina wygra?

Ukraina od początku wojny otrzymała gigantyczne wsparcie wojenne w postaci wielu setek sztuk czołgów i innego ciężkiego sprzętu. Proste pytanie. Skąd Zełenski wiedział że wszyscy zrzucą się na tą pomoc i Ukraina będzie w stanie ciągnąć tą wojnę w miarę zwycięsko? Skąd Zełenski wiedział że Rosjanie będą prowadzić tą wojnę tak głupio dzięki czemu Ukraińcy nie będą ginąć całkiem bez sensu? Skąd Zełenski wiedział że Ukraina będzie dostawać systematycznie te góry sprzętu. Że Polska natychmiast odda niemal wszystko co ma a i Rosjanie przeszkód stawiać nie będą? Dzięki czemu Ukraina dzielny stawi opór?

Czy to nie fascynujące? Tysiące sztuk ciężkiego sprzęty toczącego się powoli torami kolejowymi. Albo rozładowywanego w Odessie. Idealny cel na atak rakietowy. Ale nie! Ruskie mają rakiety, których jak ostatnio Ukraińcy się przyznali nie da się zestrzelić. Ale wolą nimi uderzyć w mieszkania lub wywołać jakieś drugorzędne zakłócenia w dostawach prądu. Z jakiegoś powodu Ruskom nie przyjdzie do głowy zniszczyć port w Odessie albo węzły kolejowe. Nie! Zełenski i to wiedział z góry. Musiał wiedzieć gdyż w jakich innych okolicznościach miałby sens opór? Gdyby było jasne że Europa sprzętu nie dostarczy a ten spokojnie nie dotrze na front by dzielny ukraiński wojak ruszył na front i tam zginał wraz jego alter ego po drugiej stronie frontu.

Jednak Europa i nie tylko, sprzęt dostarcza. Jakby nie mogła nie dostarczyć skoro od początku dostajemy info o barbarzyńskich poczynaniach Rusków? Każdy może się przekonać że niszczą, kradną i gwałcą. Dzieją tam widać rzeczy inne i straszniejsze niż w innych zakątkach naszego globu ogarniętego wojną. Stąd ta konieczność wspierania Ukrainy. I Zełenski wiedział to doskonale od początku. Wiedział że gdy tylko ludzie ujrzą te straszne obrazki, sprzęt popłynie szerokim strumieniem. Wiedział że głupie Ruskie uczynić wszystko by zrobić z siebie dzikich głupawych barbarzyńców wolących strzelać po szpitalach niż węzłach kolejowych.

Dzięki czemu nie tylko Europejczyk ale przede wszystkim Ukrainiec pojmie jasno i dobitnie że jego miejsce jest froncie. A jeśli z czasem nabierze wątpliwości to wróg wyraźnie da do zrozumienia że inaczej nie można! Jest ciężko takim Ukraińcom pod Bachmutem, Sołedarem. Giną tam setkami. Myślą sobie, gnijemy tutaj i pewnie zdechniemy. Ale wtedy pojawia się On. Putin. Wali rakietą w szpital. Albo w blok mieszkalny. I odrazu splątane myśli układają się w rytm marszowy. Naprzód! Do boju. Zniszczyć tą dzicz! Trzeba to zrobić bo padnie cywilizacja.
Zwątpienie szybko umyka. Nawet jeśli doradca Zełeńskiego stwierdził że rakietę, która uderzyła w blok mieszkalny zestrzelono. Po co o tym myśleć? Zestrzelono rakietę ale ta jednak wybuchła blok. A nie podłożony ładunek wybuchowy. Rakiety czasem dziwnie się zachowują. Jakby motywują... I tyle. Jakiś czas temu przecież ruska rakieta miała przelecieć granicę i zabić dwóch Polaków w Polsce. Zełenski długo się upierał że tak było. Ale choć wytłumaczono mu że jednak stało się inaczej to dymisji, w przeciwieństwie do Arestowycza, nie złożył.

Bóg, Honor, Ojczyzna. To się bowiem liczy. Albo to rozumiesz albo jesteś głupawym trollem. Ruskim. Ale czemu nie niemieckim?
Niemcy tego przecież nie rozumieją. Oni tylko knują wyrachowanie jak zawsze. Tyle trzeba się namęczyć żeby wydusić od nich ten sprzęt, który gdzieś tam zezłomują na Ukrainie. Albo Niemcy są głupi albo, co wielce prawdopodobne, trzymają z Ruskami!
Na szczęście my wiemy co jest słuszne a oni za swoje jeszcze dostaną! Kiedy już wojnę wygramy. My wiemy co trzeba robić. Polska wie, rząd wie. Media nas chwalą. Jesteśmy liderem Europy! Wspieramy Ukrainę całym sercem oraz całą resztą.

Ta wojna przecież jest słuszna i prawdziwa a my jesteśmy po słusznej stronie. Już niewiele trzeba. Ruskie kwiczą, sprzęt zamówiony, resztę dołożą sojusznicy.
Wiemy o co chodzi i nie zostaniemy wyrolowani. Dorwiemy i Niemców. Słusznie robi Zełenski cisnąć ich jak może. Zostaną skompromitowani a i my wyciśniemy z nich wszystko za nasze krzywdy.
Więc pewnie tak trzeba:
Naprzód Ukraino. Do boju Polacy!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

18-01-2023 [08:09] - Ijontichy | Link:

Zrzut z wyszukiwarki Google...wklejam.

smieciu - Nasze Blogi
https://naszeblogi.pl › users › smieciu
Nazwa (hasło) bloga: Anarchia czyli Świadomość. Pseudonim lub Imię i Nazwisko: smieciu. O mnie: Prosty człowiek nie wierzący w przypadki.
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

18-01-2023 [09:51] - Zbyszek_S | Link:

komentarz część a)

Zazdroszczę, ale i gratuluję, więc jest to zazdrość taka pozytywna, a nie negatywna, raczej podziw, a nie pogarda, bowiem, pod moimi notkami, to się pojawia zazwyczaj liczba komentarzy 3 albo 4, a u pana już 70! Jest różnica? Jest różnica. Trzeba umieć pisać, a wtedy człowiek znajduje oddźwięk u bliźnich. No ale gratuluję.

Teza, że Ukraina powinna się poddać jest oczywiście tak głupia, że nie ma sensu jej komentować, bo nikt ze zdrowym rozsądkiem by jej nie postawił. Każdy normalny wie, że to nie ludność państwa toczy wojnę, tylko władze państwa toczą wojnę i ta zasada dotyczy 95% konfliktów zbrojnych. Ludność jest od tego, by wzmożona uczuciami właściwymi w wojnie brać udział, a władze są od tego, by się nie poddawać, bo to może je kosztować utratę nawet głowy, a z pewnością władzy, a co to za przyjemność, być ludnością zamiast władzą. Miejscowość Kuty, a może wcześniej Zaleszczyki oraz rok 1939.

Wcale nie wiadomo, czy obca władza będzie lepsza dla ludności niż ta własna, złożona z osób tego samego pochodzenia i tła kulturowego. Polska szlachta poddała się doprowadzając do rozbiorów Polski, to znaczy ona się poddała polskim oligarchom, a ci kombinowali, że obca administracja, którą pan zachwala w notce, będzie lepsza albo nie gorsza niż polska. Byli w błędzie. Choć... z drugiej strony tego poddania się w postaci rozbiorów, dokonywała właśnie władza - szlachta i to dla niej owo poddanie skończyło się generalnie źle, co może i dobrze, bo to doprowadziło do budowy Polski obywatelskiej w miejsce szlacheckiej, która to szlachecka, nie była w stanie dokonać uwłaszczenia chłopów, a okazuje się, że administracja obca, właśnie to wobec ludności polskiej (większości mieszkańców) zrobiła.

Poddawanie się ma sens, gdy się  ciężko przegrywa. Ukranina nie znajduje się w takiej pozycji, przeciwnie, dwie ostatnie kampanie wygrała, więc postulat poddania się jest - jako się rzekło - głupi, a głupot nie ma sensu gadać, chyba, że w celu prowokacji, do dyskusji lub myślenia, ale to wątpliwy sposób i cel, bo większość jest imprenowana na myślenie, więc pozostaje dyskusja, albo raczej nawalanka, bo podyskutować to sobie może pan dr Martyka z orzekającym o jego winie sądem lekarskim, zresztą z takim samym skutkiem, jakim prowadzone są dyskusje internetowe, to znaczy ktoś zostaje pokonany.

Ciąg dalszy w następnej częsci komentarza...

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

18-01-2023 [10:09] - Zbyszek_S | Link:

komentarz część b)

Stawia pan tezę, że ta wojna, to w jakimś tam wymiarze farsa. Stawia pan tezę ale jej nie dokumentuje i nie argumentuje odpowiednio, pozostają w ludycznym, parodystycznym i prowokacyjnym klimacie hasła "Powinni się poddać". Jako się rzekło - nie powinni. Ale teza pierwsza przez to tonie w tym rozgardiaszu sypania piasku w szprychy. Tymczasem:

1. Poważny konflikt zbrojny w Syrii znajdował się w fazie prowadzącej do upadku armii rządowej. Okazało się, że niewielka ilość lotnictwa z Rosji - całkowicie zmieniła przebieg i losy tamtej wojny. W ogóle we współczesnych konfliktach, lotnictwo odgrywa rolę pierwszoplanową, bo jest najtańszym i masowym sposobem dostarczenia destrukcji, zarówno na pole walki jak i do infrastruktury przeciwnika. Hitler o mało nie wygrał z Wielką Brytanią, co ponoć niebybnie by się stało, gdyby na jego polecenie, nie przestano bombardować lotnisk brytyjskich. Więc o losach wojny rozstrzyga lotnictwo, chyba, że to Wietnam, niezmierzone dżungle itd.

Więc każdą wojnę zaczyna się obecnie od:
- zniszczenia obrony przeciwlotniczej i lotnictwa przeciwnika
- zniszczenia infrastruktury komunikacji, teletransmisji, energetyki

Na obecnym teatrze działań wojennych lotnictwo jest generalnie nieobecne albo my nic o tym nie wiemy. Rosja nie niszcząc infrastruktury komunikacyjnej i innej Ukrainy robiła wszystko, by Ukraina mogła prowadzić działania zbrojne. Jest to zachowanie niezrozumiałe. Ponadto liczne wizyty polityków zachodnich w Kijowie, wskazują na to, że są one uzgodnione ze stroną rosyjską, bo nie wierzę, że bez takich gwarancji, szef Niemiec czy Wielkiej Brytanii wsiadłby w pociąg i jechał tysiąc kilometrów w terenie, gdzie mogą spadać rakiety i pociski.

Dlaczego lotnictwo nie działa? Dlaczego nie zniszczono na początku węzłów kolejowych, dróg, mostów, elektrowni, masztów nadawczych? Z powodów humanitarnych? Przecież to by sparaliżowało Ukrainę i doprowadziło do upadku jej władzy.

2. Rosja ma ludzi, ale potrzebuje pieniędzy. Potrzebuje ich zarówno na broń jak i na to, by swoim ludziom zapewnić jakie takie życie, bo bieda jest matką rewolucji. Ukraina pomaga Rosji w uzyskiwaniu pieniędzy na prowadzenie działań zbrojnych, gdyż świadczy dla Rosji usługi transportowania do Europy jej węglowodorów, za które Rosja otrzymuje pieniądze od krajów z UE. Jest to praktyka dość niezrozumiała. Owszem Rosja płaci Ukrainie za tą pomoc i Ukraina ma też trochę pieniędzy z tej ruskiej ropy i gazu, ale będąc w stanie wojny świadczy dla wroga takie usługi?

3. Istotny pozostaje element moralny zupełnie przez pana ignorowany. To Ukraina została napadnięta i zaatakowana. Opowieści i "uzasadnionych pretensjach" do jakichś części terytorium, proszę wybaczyć, brzmią po hitlerowsku. Nie ma sensu też krytykować Ameryki, że budowała swoje wpływy na Ukrainie. Wychodzi na to, że Amerykanie robią to kasą, Rosjanie karabinem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-01-2023 [11:10] - jazgdyni | Link:

Panie Zbycho,

Pan się nie martwi i nie zazdrości, że bzdury mają 70 komentarzy. Głupota, a nawet skrajna durnota, cieszy się dużym wzięciem na rynku. Dziś mądrość i uczciwość nie są w cenie.
Poza tym pod mądrościami trudniej komentować. Bo można się zbłaźnić. Natomiast pod taką nędzą można się nawet popisywać i dowartościowywać. Bo oto mam dowód, że są głupsi ode mnie.

Ja, jeżeli to może Panu poprawić humor, bardzo Pana cenię. Dodał pan sporo świeżego powietrza (bez CO2) i ma Pan fajne pomysły.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

18-01-2023 [13:01] - Zbyszek_S | Link:

@jazgdyni: Dzięki za wspierający komentarz. Starałem się trochę "podpuścić" :). Ja piszę, na luzie, co mi wpadnie do głowy. Nie walczę o to, czy tamto. No... może o człowieka każdego z osobna, ale to ryzykowne zajęcie, wiec raczej pisze, jak mnie coś bawi, ciekawi, bulwersuje. Czasem, też bywa trochę prowokacyjnie, w tym sensie, że niezgodnie ze zdaniem większości :)

Obrazek użytkownika smieciu

18-01-2023 [12:46] - smieciu | Link:

@Zbyszek
Teza że Ukraina powinna się poddać jest według ciebie głupia? No to proste pytanie. Co Ukraina zamierzała czy zamierza osiągnąć stawiając opór?
Zgaduję że według ciebie kiedy już Ukraina przegra to uznasz za sukces śmierć dziesiątek tysięcy obywateli. Zniszczone rodziny itp?
Naprawdę mam wrażenie że wszyscy co cieszą się z oporu Ukraińców są hipokrytami. Hipokryzja się wręcz z nich wylewa bo żaden z tych cieszących się  nigdy nie zdobyłby się na spędzenie tygodnia w bombardowanych artylerią gnijących okopach ani nie wysłałby tam swojego dziecka.

Uważasz że rząd Ukrainy słusznie podjął walkę z Ruskami ale czy pomyślałeś co wybraliby sami Ukraińcy gdyby zrobiono w lutym zeszłego roku referendum w tej sprawie? Zastanowiłeś jakie poważanie i zaufanie mieli wtedy do swojego rządu? Dlaczego mieliby uznać że warto tracić swoje życie czy swoich bliskich w jego obronie?

Napiszę po raz kolejny.

Ludzie kierują się przede wszystkim emocjami. Jednym z głównych motorów napędowych tych emocji jest (auto) kreacja Putina na dzikiego zbrodniarza. CAŁA TA WOJNA OPIERA SIĘ NA TYM MOTYWIE. Dzięki wzbudzeniu tych emocji ludzie są przekonani że koniecznie trzeba stanąć do walki. Tym sposobem zagoniono Ukraińców do okopów. Tym sposobem Polacy wierzą że trzeba oddać cały sprzęt wojskowy jaki mamy. Tym sposobem cała Europa angażuje się w tą wojnę.

Wyżej zadałem pytanie. Dlaczego Putin lubi postrzelać po obiektach cywilnych. Dlaczego robi rzeczy, które obracają się przeciw niemu. Sprawiają że wszyscy wysyłają broń Ukrainie.
No dlaczego?
Bo jest dzikim wschodnim głupawym barbarzyńcą?
Przecież mógł poprowadzić kampanię zupełnie inaczej. I wojskowo i propagandowo. Tak by ani Ukraińcy ani Europa nie czuła motywacji do angażowania się w tą wojnę.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

18-01-2023 [12:58] - Zbyszek_S | Link:

@smieciu: Nie przechodziliśmy "na ty". Od czegoś wypada zacząć, zanim zacznie się mówić albo myśleć, bo inaczej, to mówienie i myślenie tyle warte, co początek.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2023 [13:57] - Pani Anna | Link:

@Zbyszek_S 
Proszę sie nie przejmować ilością komentarzy. Połowa to odpowiedzi autora, merytorycznych może 5%, reszta to: "jesteś glupi", "wcale nie, bo ty jesteś glupszy", oraz zwyczajowa porcja specjalnego tłumaczenia tekstu dla Sake3.

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2023 [14:47] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....A gdzie to można znaleźć pani merytoryczne komentarze nabzdyczona paniusiu? Na NB jakoś nigdy ich nie było i nie ma,widocznie te skarby paniusia trzyma w myslach i zazdrośnie strzeże. Nie zauważyłam aby ktoś mi cokolwiek tu musiał tłumaczyć bo o nic nie pytałam.Paniuśka za bardzo chce wchodzić w buty naszoblogowej celebrytki skrzącej dowcipem niestety tak durnym jak i wypowiedzi celebrytek telewizyjnych. Musisz się podszkolić jeszcze pańciu bo marnie ci idzie i wygląda to na zwykłą zawiść w stosunku do mnie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2023 [15:32] - Pani Anna | Link:

@sake3
Pokaż najpierw choć jeden własny,  merytoryczny i wskazujący na zrozumienie tekstu komentarz. Zawiść... Tłumacz sobie po swojemu.

Obrazek użytkownika sake3

18-01-2023 [15:47] - sake3 | Link:

Ależ ja nawet nie zamierzam z paniuśką dyskutować,bo i o czym i jak? Na zasadzie gadał dziad do obrazu? Śmieszysz mnie po prostu paniusiu.Szkoda mojej uwagi. 

Strony