Moje złoto

"Pewien zbrodniarz wojenny zrobił dziewięć pierścieni i myśli, że pomoże mu to wygrać.
Czytaliśmy Tolkiena i mamy dla niego tylko złe wieści"

„Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem, /
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach, /
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych, /
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie /
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie, /
Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć, /
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać /
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie”.

Ciekawe, czy Putin wiedział, że od ponad roku Rosję porównuje się do Mordoru, a jej żołnierzy do orków.
Chociaż w rzeczywistości „światowa diaspora orków” na początku inwazji na pełną skalę nagrała apel wideo i prosiła, by nie nazywać w ten sposób Rosjan, bo prawdziwi orkowie „nie będą celować w kobiety i dzieci, kraść pralek i srać na dywany” ”.

Nazgul to 9 lordów, którzy zostali zniewoleni przez Pierścień Wszechmocy i służyli Sauronowi.

Putin wręczył szefom krajów WNP noworoczne pierścienie z symbolami wspólnoty. W sumie na to wydarzenie wykonano 9 metalowych obrączek.
Komu Putin dał pierścionki
Putin zatrzymał jeden pierścień dla siebie. Takie same upominki otrzymali prezydenci:

Azerbejdżanu - Ilham Alijew,
Kazachstanu – Kasym-Zhomart Tokajew
Kirgistanu - Sadyr Zaparow,
Tadżykistanu - Emomali Rahmon,
Turkmenistanu – Serdar Berdymuhamedow,
Uzbekistanu - Szawkat Mirzijojew.
Białoruśi -  Łukaszenka.
A także premier Armenii Nikol Paszynian.

Łukaszenka jako jedyny od razu włożył pierścionek na palec. Dlatego Ukraińcy od razu porównali go do Golluma, który bardzo kocha swojego zwierzaka.
Ogólnie rzecz biorąc, nie jest zaskakujące, że Ukraińcy od razu skojarzyli dowcip Putina z legendarną sagą fantasy Johna R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. W końcu Czarny Lord Sauron próbował podporządkować ludzi swojej woli za pomocą pierścieni mocy. Problem w tym ze wyznawcy islamu, którymi jest część przywódców Wspólnoty Niepodległych Państw, mają zakazane noszenie złotych pierścieni.

Ogólnie rzecz biorąc, Putin pojawił się w dwóch postaciach - Saurona i Golluma. Chociaż Łukaszenka bardziej pasuje do tej roli
Ale światło pokona ciemność. Armia ukraińskich żołnierzy położy kres panowaniu Saurona Putina. W szczególności SBU i Państwowa Służba Graniczna stale monitorują Wszechwidzące Oko, aby zadać ostateczny cios, gdy wróg nie jest na to gotowy.

Powstaje również pytanie. Jeśli Putin to Sauron, to Zełenski to Frodo, ktory zniszczy Pierścień Suwerenności

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [19:40] - u2 | Link:

pierścienie z symbolami wspólnoty

Widać pewien postęp w kacapskich podstępach. Była drewniana pieczęć-orzeł wręczona przez kacapskich pionierów, teraz jest kacapski pierścionek z tombaku :

https://spidersweb.pl/2021/12/...

W 1946 roku Rosjanom udało się umieścić urządzenie podsłuchujące w gabinecie Williama A. Harrimana, ambasadora Stanów Zjednoczonych na terenie Związku Radzieckiego. Nie dość że udało się je umieścić niezauważenie, to przy jego pomocy radzieckie służby z sukcesem mogły podsłuchiwać dwóch kolejnych ambasadorów, przez siedem lat. Dopiero wtedy urządzenie zostało zlokalizowane.

Jak tego dokonano? W 1946 roku grupa pionierów sprezentowała ambasadorowi drewnianą replikę tzw. wielkiej pieczęci, czyli płaskorzeźby przedstawiającej bielika amerykańskiego, trzymającego trzynaście strzał, gałązkę oliwną o 13 liściach oraz z piersią zasłoniętą tarczą w kolorach amerykańskiej flagi. Wizerunek ten używany jest na oficjalnych dokumentach, a ambasadorowi drewniana rzeźba tak się spodobała, że powiesił ją w swoim gabinecie w rezydencji, którą zajmował (tzw. Spaso).

 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-12-2022 [20:09] - RinoCeronte | Link:

Ukraińcy giną,  a wam baśnie w głowach. Co za czasy, co za ludzie!