Zagrożenia dla Polski

Cóż, mogłoby się wydawać, że żyjemy w miarę normalnym świecie, a wychodzi na to, że żyjemy w cyrku którego dyrekcja ma dodatkowo radykalne globalne ambicje. Problem też w tym, że ten globalny dyrektoriat powoli sukcesywnie spycha nas do kategorii tresowanych zwierząt, które niestety wydzielają ten przeklęty CO2 (jakoś zapomnieli, że potrzebny roślinom!). W sumie wszystko się w tym cyrku zgadza “jak w banku”  (wiadomo fachowcy banksterzy) i po spersonalizowanej specjalnej operacji C-19 (szczep się, albo zagrażasz ludzkości!) jesteśmy ofiarami pierwszej globalnej wojny. Niestety  “znakomita” większość poddanych reaguje jednak zgodnie z doświadczeniami akademika Pawłowa porzucając swoją duchowość i eksponując swoją “zwierzęcość”. Coraz więcej załączników, zakazów, ograniczeń i rozporządzeń pożerających wolności (wszystko dla Twojego dobra), godność, tożsamość i prawa obywatela. Cel pozostaje ten sam. “Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy!” 
  https://www.the-sun.com/wp-con... 
Gdzie podział się materiał genetyczny i spadkobiercy naszych bohaterskich przodków z bitew niezwyciężonej husarii, wojny bolszewickiej 1920 r., II w.św.? Dzisiejsze elity dbają głównie o swoje tłuste “zadki”, o dostęp do miejsca przy pełnym smakołyków stole zarządzającym podatkami obywateli, o których istnieniu elity przypominają sobie jedynie tuż przed kampanią wyborczą. Nie wiem, ale chyba racjonalną konkluzją byłaby refleksja, że w Polsce trwa nieurodzaj elit w zakresie patriotyzmu. Natomiast w najlepsze szerzy się partiokracja i odzieranie obywateli z szans na lepszą przyszłość poprzez niesamowite zadłużanie, które nakręca inflację i zabija klasę średnią, której klasycznie rozmiar i stan stanowi o stanie demokracji.

Wszystkie większe dzisiejsze polskie partie polityczne wypełzły spod “okrągłego stołu” zaaranżowanego przez globalistycznych macherów przejmujących zarządzanie masą upadłościową państwa i balansujących między dogadanymi  ciągle trzymającymi realną władzę komuchami, a wyselekcjonowanymi ambitnymi opozycjonistami godzącymi się właściwie na wersję socjalizmu z “ludzką twarzą” pod nowym zarządem globalnych koncernów z szansą dla siebie na lepsze życie. 

Wydaje się, że prawideł historii nie da się oszukać, jeśli my Polacy tym razem nie wywalczyliśmy sobie niepodległości, suwerenności, a uzyskaliśmy jej namiastkę z łaski obcych mocarstw, to może nie powinniśmy się dziwić, że jest tak jak jest. Tylko w twardej walce społeczeństwa wyłaniają swoich godnych zaufania wodzów, bohaterów, liderów, ludzi wiernych wspólnym ideałom. Przecież nie można się takich jakości spodziewać, doszukiwać się i znaleźć wśród ludzi z nadania, czy sponsoringu z zewnątrz. Stąd ten cały dzisiejszy dramat w polskiej polityce. 

Wojna to nieszczęście dla zwykłych ludzi w jej obszarze, ale to też wielki biznes dla producentów broni i gra o rozszerzenie wpływów i awansu wśród uczestniczących w niej elit. Polska jest w nowej sytuacji spowodowanej wojną za swoją wschodnią  granicą. Polski rząd podjął decyzję o niesamowitej, destabilizującej ekonomię wszechstronnej pomocy dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Od podarowanych czołgów, wszelkiej broni, paliw i amunicji, poprzez otwarcie granic przez, które przeszło co najmniej 8 mln Ukraińców (czasem w wieku poborowym!) oferując im pomoc socjalną i hojną integrację w aspekcie pobytu, zatrudnienia, edukacji i silnego dyplomatycznego poparcia na arenie międzynarodowej.

 Miejmy nadzieję, że dzisiejsi politycy podejmujący decyzje o wielkości pomocy,  dramatycznie i zabójczo nie zadłużą Polaków na drodze do bankructwa. Może ta sytuacja kojarzyć się z jej zaprzeczeniem z jesieni 1938 r., czyli z nie udzieleniem pomocy Czechosłowacji w sytuacji jej zagrożenia przez hitlerowskie Niemcy. Z Czechosłowacją też mieliśmy nie wyrównane stare porachunki (Śląsk Cieszyński, 1919 r. inwazja wojsk czechosłowackich) i w przededniu inwazji niemieckiej odebraliśmy zdradziecko przedtem zagarnięte Zaolzie. Tym razem rząd polski kokietowany do zagarnięcia Lwowa, postąpił inaczej otwierając serca i portfele dla Ukraińców, mimo uzasadnionych polskich urazów i pretensji. Należy pamiętać, że Polska postawa uznania wojny rosyjsko-ukraińskiej za “naszą wojnę” jest w rażącym kontraście do stanowiska węgierskiego (“W tym konflikcie Węgry stoją po stronie Węgier”, Orban), miejmy nadzieję, że ta pomoc nie odbije się nam znaną z historii kozacką czkawką.

W USA prosperują również media reprezentujące rosyjski punkt widzenia. Najbardziej aktywnymi gośćmi tych mediów (goszczącymi też w mediach rosyjskich) są płk Douglas McGregor strateg, na krótki okres związany z administracją Trumpa, oraz były oficer wywiadu, inspektor broni ONZ Scott Ritter.Ten ostatni w/g Wikipedii,  jest związany z pedofilskimi oskarżeniami z 2001 r. i ponownie z 2009 r. (obnażył się do kamery przed “15-latką”). W 2011 został skazany na 1,5 do 5,5 r., ale uwolniony w 2012 r. W swoich wywiadach serwuje linię rosyjskiego patrioty. Oglądałem ich wiele razy, płk McGregor uważa, że Putin jest zbyt delikatny w stosunku do Ukrainy. Poziom tych wywiadów jest bardzo rozczarowujący. Prowadzący wywiad redaktor (“judge”) Napolitano  w pewnej chwili pyta gościa: “a z jakimi państwami graniczy Ukraina na zachodzie?”. W innym przypadku odnosząc się do zaangażowania w pomoc Ukrainie Rumunii judge rzucił obserwację; “Rumunia pewnie chce wstąpić do NATO?” (!).

Nieco na wyższym poziomie są wywody gwiazdy konserwatywnej stacji FOX News (Tucker Carlson), który bardzo ubolewa nad korupcją i rządowym zamordyzmem na Ukrainie, ale ani słowa nie powie o podobnie skorumpowanej Rosji i “tolerancji” dobrodusznego Putina wobec rosyjskiej opozycji. Ostatnio Tucker oskarżył o brak tolerancji prezydenta Żeleńskiego wobec prorosyjskiej opozycji w czasie rosyjskiej inwazji (!). Inne zarzuty Tuckera wynikające z totalnego niezrozumienia miejscowej sytuacji nawiązują do totalnego prześladowania przez reżim Żeleńskiego kościoła chrześcijańskiego na Ukrainie. Zupełnie nie ma pojęcia, że chodzi tu o kościół prawosławny ściśle związany z Moskwą (brak rozdziału kościoła od państwa), na którego czele stoi były współpracownik KGB aktywnie popierający wojnę na Ukrainie. Poza tym kościołem jest przecież ukraiński prawosławny kościół i unici (ok. 10% wierzących). Moskiewski kościół prawosławny przypomina katolicki kościół w Chinach, który jest całkowicie podporządkowany i kontrolowany przez chińskich komunistów.    

Aby nie przedłużać spójrzmy jeszcze na owoce wizyty Żeleńskiego w Białym Domu. Biden przyznał Ukrainie pomoc wojskową (w tym baterie Patrioty) wartości $1,8 mld, a ogólnie $45 mld na szeroko rozumianą pomoc. Dotąd USA przyznało Ukrainie pomoc wartości ok. $105 mld (!). Oczywiście część tych dotacji zostanie w USA jako zapłata za dostarczony sprzęt wojskowy, część wróci do amerykańskich polityków w ramach wsparcia ich kampanii wyborczych przez lobbystów przemysłu wojskowego. Przyjmuje się, że USA dotują wojnę na Ukrainie w wysokości $2,5 mln na godzinę (!) 

W jakiej sytuacji znajduje się dziś Polska, co jej zagraża oprócz świątecznie szybującego w niebiosa zadłużenia? Ze strony wschodniej mamy do czynienia z tradycyjnym zagrożeniem przez stary znany nam rosyjski imperializm, czy też (jeśli Rosja się wycofa) z nowym wygenerowanym ukraińskim nacjonalizmem odwołującym się już dzisiaj do tradycji banderowskiego nazizmu. 

Z drugiej strony trwa bezwzględna ofensywa globalistycznej Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego wyniszczająca polską suwerenność (superpaństwo europejskie), gospodarkę (zielone wariactwa), kulturę i edukację (genderyzm). To ruch cyfrowego totalitaryzmu obejmujący gospodarkę, medycynę i wolności obywatelskie. On jest bardziej niebezpieczny, likwidujący wszelkie prawa i wolności. Ilu ludzi w Polsce zdaje sobie dziś z tego sprawę? Czy kuszenie elit chwilowymi korzyściami skutecznie odetnie je od reprezentowania tradycyjnych pragnień Narodu?

Co prawda nie żyjemy w raju, gdzie dobry Bóg wyjmując Adamowi żebro otworzył przed nim świat w którym rodzaj ludzki mógł owocować i prosperować. Może dziś Polakom nie pozostaje nic innego jak zbudować wokół Ziobry zdecydowaną odpowiedź na unijne i niemieckie szykany, których celem jest likwidacja i zagłada Polski jaką znamy?

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Kalifornia, 2022/12/27
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

27-12-2022 [08:01] - Pers | Link:

//Miejmy nadzieję, że dzisiejsi politycy podejmujący decyzje o wielkości pomocy,  dramatycznie i zabójczo nie zadłużą Polaków na drodze do bankructwa.//
Spoko, Ukraiy to nasi bracia a my jesteśmy ich sługami więc nie mamy wyboru.

//oraz były oficer wywiadu, inspektor broni ONZ Scott Ritter.Ten ostatni w/g Wikipedii,  jest związany z pedofilskimi oskarżeniami z 2001 r. i ponownie z 2009 r. (obnażył się do kamery przed “15-latką”). W 2011 został skazany na 1,5 do 5,5 r., ale uwolniony w 2012 r//
Tobie też służby mogą zainstalować na twoim komputerze pedofilskie treści i zrobić z ciebie pedofila.

Obrazek użytkownika Ijontichy

27-12-2022 [08:38] - Ijontichy | Link:

Dlatego Ziobro jest atakowany przez Dudę,Moraweca,Kaczyńskiego i cały obóz żydowsko-niemiecko-rosyjski!
Ziobro sam zawalił w 2020...powinien wyjść z tego nierządu...i zrobić secesję...ale...

Pierwszy błąd zrobił w 2017...podczas zimowego zamachu stanu Dudy...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

27-12-2022 [08:57] - Lech Makowiecki | Link:

Drogi Jacku! Źle to wszystko wygląda. Ze studiów na Politechnice wyniosłem nie tylko znajomość matematyki i fizyki, ale również umiejętność posługiwania się statystyką, logiką i rachunkiem prawdopodobieństwa - gdy brak innych, pewnych źródeł informacji... Tzw. zdrowy rozsądek zakłócany jest nagminnie przez strach... Strach i dezinformację - celowo wzbudzane przez "elity" układające nam życie. Jeden ze znanych profesorów-wirusologów (zdeklarowany anty-szczepionkowiec) - dr Wolfgang Wodarg - gdy już skończyła mu się cierpliwość przy objaśnianiu najprostszych  zagadnień związanych z ryzykiem szczepień podsumował całą debatę z sarkazmem: trudno, skoro tak, niech przyroda sama eliminuje jednostki słabsze i ... głupsze... Wykształcenie (zdobywane ostatnio coraz częściej ponad swą inteligencję) wcale nie pomaga w zrozumieniu tego świata...
Pozdrawiam! 
PS Przypominam link do POŻEGNANIA Z WOLNOŚCIĄ
https://www.youtube.com/watch?v=et_dGB47Oik
 

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [10:03] - u2 | Link:

szybującego w niebiosa zadłużenia?

Trzeba czytać uważniej artykuły na NB. Europoseł Kuźmiuk niedawno niezbicie wykazał, że zadłużenie Polski względem PKB ciągle maleje. To są twarde dane międzynarodowych agencji rejtingowych. Więc żadna propaganda sukcesu.

Obrazek użytkownika zbychbor

27-12-2022 [11:40] - zbychbor | Link:

@u2
taki duży, a taki naiwny.
Na jaką sumę Polska zadłużona jest dzisiaj – tego oczywiście nie wiemy, bo to najściślej strzeżona tajemnica państwowa, ale wiemy, że w roku 2024, a może nawet jeszcze w roku przyszłym, same koszty obsługi tego długu przekroczą 105 mld złotych rocznie (...)
wg http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=5309

 

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [11:54] - u2 | Link:

http://michalkiewicz.ru/

Typowa ruska onuca, która robi dla kremla.

https://naszeblogi.pl/64914-dl...

Twarde dane pokazują, że dług publiczny w relacji do PKB spada, a nie rośnie jak twierdzi opozycja

1. We wszystkich debatach dotyczących stanu naszych finansów publicznych, zarówno w Parlamencie jak i w mediach, politycy opozycji wręcz prześcigają się w oskarżeniach rządów Zjednoczonej Prawicy o niekontrolowane zadłużanie kraju.

Obrazek użytkownika Pers

27-12-2022 [12:28] - Pers | Link:

@u-bucik
//Typowa ruska onuca, która robi dla kremla.// - rzuciła z wścieklizną w oczach chazarska onuca.

Obrazek użytkownika zbychbor

27-12-2022 [12:49] - zbychbor | Link:

@pers
w punkt :)
przywieziona na sowieckich tankach

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [13:22] - u2 | Link:

przywieziona na sowieckich tankach

Znowu piszesz o sobie i fekaliuszu, tacy chazarscy bracia rodem z kremla jesteście :-)

Obrazek użytkownika zbychbor

27-12-2022 [13:48] - zbychbor | Link:

@u2
o tobie. Na pewno twój ojciec/dziad ci przekazał, gdzie są brańcy z obławy augustowskiej.
Bądź człowiekiem i przekaż informacje rodzinom

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [15:24] - u2 | Link:

#fekaliusz

Nie ściemniaj fekaliusz, to żeś złośliwy kacapski troll to widać, ale na szczęście nie czuć, bo jesteś po drugiej stronie linii internetowej :-)
 

Obrazek użytkownika zbychbor

27-12-2022 [15:38] - zbychbor | Link:

@fek2
mam serce tylko dla Polski, dlatego nie mogę milczeć, gdy głupstwa publikujesz.
Też czasem jem czosnek, dla zdrowia. Na pewno nie takie ilości, jakie ty pochłaniasz
;)

Obrazek użytkownika Pers

27-12-2022 [15:28] - Pers | Link:

zbychbor
Ja to bym mu boczki przysmażył jak Kmicic Kuklińskiemu i zaraz by śpiewał.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-12-2022 [15:57] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Naiwny czy głupi? Chlopie wróć do podstawówki i naucz się liczyć.

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [16:20] - u2 | Link:

#jungingen

Właśnie czytam wspomnienia Untersturmführera Eri­cha Stahla w książce Piotra Zychowicza pt. Ukraińcy. Jak wy Niemcy byliście zaślepieni i nadal jesteście. Mogliście być wyzwolicielami Europy i świata od komunizmu, jak teraz od putinizmu, a przynosicie zawsze gigantyczne nieszczęścia światu.

Obrazek użytkownika zbychbor

27-12-2022 [18:04] - zbychbor | Link:

@fek2
Niemcy przecież zainstalowali w Rosji komunizm.
Dlaczego mieli ratować świat

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-12-2022 [20:46] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
nie osmieszaj się tym Zychowiczem. Może jeszcze Bartosiaka czytasz ? Zychowicz i Bartosiak  - guru ubita. Każdy sam jest winny swoim nieszczęściom. 

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [20:53] - u2 | Link:

Bartosiaka czytasz ?

Częściej słucham, ale mam jego wspólną książkę z Piotrem Zychowiczem pt. "Nadchodzi III wojna światowa". Pisałem już o tym na NB, czyli ty ##jungin-gen## nie jesteś tutaj służbowo i nie czytasz wszystkich wpisów jak twój ziomal ##Puters## ? :-)

PS. Mam również nową książkę tego tandemu pt. Atak na Ukrainę. Czy Puters rozpętał 3 wojnę światową.

PS2 Ale obecnie czytam książkę pt. "Ukraińcy" autorstwa Piotra Zychowicza. Doskonała pozycja. Wiele wyjaśnia. Nie uprawia antypolskiej propagandy jak ty jungi, tylko przedstawia historię realną, czyli tak jak było naprawdę :-)

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [11:53] - u2 | Link:

https://naszeblogi.pl/64914-dl...

Twarde dane pokazują, że dług publiczny w relacji do PKB spada, a nie rośnie jak twierdzi opozycja

1. We wszystkich debatach dotyczących stanu naszych finansów publicznych, zarówno w Parlamencie jak i w mediach, politycy opozycji wręcz prześcigają się w oskarżeniach rządów Zjednoczonej Prawicy o niekontrolowane zadłużanie kraju.

 

Obrazek użytkownika Jabe

27-12-2022 [12:04] - Jabe | Link:

PKB zależy od wydatków państwa.

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [13:21] - u2 | Link:

PKB zależy od wydatków państwa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Produkt krajowy brutto (PKB, ang. gross domestic product, GDP) – jeden z podstawowych mierników efektów pracy społeczeństwa danego kraju stosowany w rachunkach narodowych. PKB opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku)[1].
PKB jest miarą wielkości gospodarki. Wzrost lub spadek realnego PKB oraz dynamika tych ruchów stanowi miarę wzrostu gospodarczego. Przy obliczaniu wartości PKB kryterium geograficzne jest jedyne i rozstrzygające. Nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, własność przedsiębiorstw itp.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-12-2022 [20:50] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
To zdradź ile jest tego zadłużenia? To wszystko jest tak niejasne, poupychane w różnych agencjach i Zusach. Szacuję, ze 4-5 x PKB.

Obrazek użytkownika u2

27-12-2022 [20:59] - u2 | Link:

#jungingen

Szacuję, ze 4-5 x PKB.

Podaj swoje obliczenia, czyli jak to obliczyłeś hans :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

27-12-2022 [20:05] - Jan1797 | Link:

@Jacek K.M.
Proszę wybaczyć, argumentacja wpisu miała przypominać wciskanie buta i dłoni w drzwi przed kilkoma dniami? Jeśli wpis tak miał wybrzmieć to obejdzie się bez moich komentarzy i rozczarowania. Poczekam na inny. Czy nie uważa pan, że w dyskusji do komentarzy trzeba by odpowiadać na echa/komenty informacji o Polsce na poziomie proszę wybaczyć -opinii tak berlińskich, jak bezmyślnych? Tak miał wyglądać wpis; groch z kapustą? :-)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

28-12-2022 [01:04] - Jacek K.M. | Link:

Wpis zawiera wiele wątków ponieważ odnosi się do tyluż wydarzeń i ich możliwych konsekwencji, które doświadczamy w tym roku. Generalnie wypowiadam, czy też jedynie sygnalizuję opinie w napisanym tekście i czytam uwagi, aby zrozumieć inne punkty  widzenia jeśli ktoś takowy zaprezentuje. Co do grochu z kapustą to bywa bardzo smaczny, a podobno ma też dobre własności odżywcze. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan1797

29-12-2022 [19:15] - Jan1797 | Link:

 Stąd ten cały dzisiejszy dramat w polskiej polityce. 
----------
 Nie wielość wątków zauważam. Dramat polega na tym, że od dnia wyborów 2015 roku część polityków i komentatorów samo obwinia się niebytem politycznym. Krytykują wreszcie próbują „naprawiać” rzeczy, o których nie mają zielonego pojęcia, a tym samym doświadczenia. Wciskają działającym w przemyśle, nieumiejętność wyłaniania „swoich godnych zaufania wodzów, bohaterów, liderów, ludzi wiernych wspólnym ideałom”. Nie ma u maluczkich żadnej cudownej intuicji, żadnej egzaltacji, a jedynie taki wybór rządzących, szarych i zwykłych, by polska kolej mogła wrócić pod polską trakcję kolejową z polskim zasilaniem i zaopatrzeniem zgodnie z zasadami bezpieczeństwa państwa jak to ma miejsce dzisiaj. Żenujące jest tłumaczenie, spoglądając na polityków, komentatorów i dziennikarzy, jakim dramatem jest tłumaczenie faktów w polskiej rzeczywistości. Tradycyjnie w wigilię była to kapusta z "perłówką", teraz osobno podawany jasiek. Smaczne  i zdrowe ;-) Pozdrawiam