Stereotyp Polaka-bydlaka

Pieprzyć wszystkich neoliberalnych lewaków. To bolszewicy od maleńkości.
Tak byli chowani. Tata płakał, jak przysięgał wierność Polsce Ludowej, partii i moskiewskim przyjaciołom. A mama w biurze pisała liściki i wysyłała pod znany adres, obsmarowując koleżanki i kolegów. Jakże więc te chłopię może być uczciwym człowiekiem?
Bolszewia na Ukrainie pokazała, że w życiu należy kraść, gwałcić i niszczyć. To nasi, domowi mają być inni? Cicho siedzą tylko wtedy, gdy się boją.

Lecz mnie martwią ci wszyscy konformiści i cwaniacy, których teraz widzę wśród publicystów, a także blogerów. Oni są zawsze po właściwej stronie.
W 2015 wygrała prawica. PIS i Kaczyński. Więc – hurra! - idziemy z nimi. Idziemy, bo to się bardziej opłaca.

Po siedmiu latach niesamowicie ciężkiego rządzenia, bo od pierwszego momentu władania hołota zaczęła rzucać kamieniami i fekaliami. Przychodzili pod dom i rzucali. Jeździli po miastach i gminach i rzucali. Wyjąc przy tym.
Rzucali nawet z Berlina, Paryża i Brukseli. Włosy sobie farbowali, by było ich lepiej widać. A gdy się pytano – dlaczego? - dumnie odpowiadali - Für Deutschland .
Zamęczyli by każdego. Święty Franciszek by nie wytrzymał.

Ci, co zawsze przylepiają się do zwycięzców, wyczuli, że wiatr się zmienia. Zaczęli już pakować swoje graty. Na samochodach przykleili ze wszystkich stron "***** ***". Zmienili kanał w telewizorze – literę P zamienili na N. I sycą się urokiem Moniki i klasą Morawieckiego.

I piszą. Piszą po nowemu. Znowu białe jest czarne, a czarne białe. Bo jak można wytrzymać, gdy ci kretyni, jak jakieś durne pawiany, z uporem maniaka nadal ciągle twierdzą, że w Smoleńsku był zamach. Zamiast leczyć COVID, budować szpitale, to po świńsku dają forsę swojej telewizji (to dzisiejszy red. Mazurek).

Więc my dziennikarze, my blogerzy, po tym tragicznym romansie z Kaczorem, wracamy do Tuska. Każdy wie, że przy nim łatwiej żyć. Tak po bolszewicku można coś ukraść. Włożyć tej młodej łapę pod sukienkę i żaden buc nie będzie opowiadał o jakimś molestowaniu. A puste nogi w stole, które mi pan Zenek wydrążył, znowu będzie można wypełnić papierowym dobrem.

*****

Powoli budzi się nasza duma. Odzyskujemy godność. Pracujemy mocno by na świecie zdobyć szacunek.
Lecz gdy przegramy i bolszewia zniszczy wszystko między Odrą i Bugiem, to koniec.
Zacząłem się obawiać, jak widzę, że dziennikarskie i blogerskie szczury zaczynają z naszej łodzi uciekać.
Będzie wtedy szacunek na świecie? Nie będzie.

A ci, co naiwnie myślą, że nas, Polaków wszędzie kochają; poważają; cenią i szanują, niech posłuchają panią profesor z Ameryki. Polkę z pochodzenia, dumną ze swojej polskości.
Napisała książkę "Stereotyp Polaka-bydlaka". Tak właśnie standardowo myśli się o nas w USA. Niestety, muszę się z tym zgodzić. Czy jesteśmy bez winy, bo to tylko Żydzi i Niemcy w Stanach Zjednoczonych robią nam taką czarną opinię?

Bardzo proszę tego posłuchać:

https://youtu.be/oFQ2eoXKlsg

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

18-12-2022 [04:59] - Maverick | Link:

Ja się z tym już dawno skonfrontowałem i widzę ze Polacy spuszczają głowy w dół w tym polscy prezydenci gry upokorżani w sferze dyplomatycznej. Tutaj Polaków pkazuje się jako współwinnych holocaustu, jako ciemne masy nadające się do małopłatnych prac. Naprawdę trzeba mieć charakter aby się poprzez to przebić co mnie przyszło z ogromną łatwością bo nie miałem kompleksów, to ja nazywam Amerykanów wyjątkowo upośledzonych umysłowych i spasionych na sztucznym jedzeniu GMO, ogłupionymi rzydziańskimi fałszywymi mediami, ograniczeni umsłowo ze stali się ich narzedziem w celu zniewolenia świata. Polish jokes to celowo nakręcana maszynko często poprzez naszych niby sąsiadów z Polinu i ich rosyjskich refusników którzy tylko tak się maskowali a naprawdę robili subwersję komunistyczną w USA. Kontrolują media, rozrywkę, w tym wszelkie "comedy shows" gdzie rzucają poliniackimi kawałami. Kontrolują przemysł pornografriczny a poprzez Hollywood eksportują pedofilię i gender. Posunęli się już tak daleko ze wybory w USA to fikcja w stylu Stalina. Oni naprawdę chcą doprowadzić do wojny nuklernej pomiędzy Rosją i  USA aby zniszczyć białą rasę.  Ta ich wojna z kulturą łacińską to tylko początek a Polinicy tacy zachłysnęci tą Ameryką, której dni świetności już dawno są za nami.    Pozdrawiam za otworżenie patrzałek tym naiwnym i waslaskim Poliniokom.  Gdy amerykańscy politycy nas upokarząją trzeba z nimi twardo a nie spuszczać głów, bo oni w niczym nam nie pomogą a najprawdopoboniej wpuszczą w maliny aby wykorzystać. Dlatego musimy wrócić do swoich korzeni i kultury a nie wasalić tym ograniczonym spasionym i pozbawionym IQ Amerykanem.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-12-2022 [08:15] - Czesław2 | Link:

Za późno. Polska ( i inne postępowe kraje ) jest już w takim stanie, że banksterzy mogą kraj wyłączyć naciśnięciem klawisza enter. Ziobro MM nazywa opcją banksterską w PISie.

Obrazek użytkownika Ijontichy

18-12-2022 [08:27] - Ijontichy | Link:

Może nie enter...tylko delete,albo backspace?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [03:56] - jazgdyni | Link:

@Maverick

W rozumowaniu i w tym co napisałeś, robisz jeden poważny błąd. Przeciwstawiasz Polaków (Polonię USA) jakimś bliżej nieokreślonym Amerykanom. Jeżeli Polacy w USA, to nie Amerykanie, to także Latynosi z Ameryki Łacińskiej (Puerto Rico też) nie są Amerykanami, Chińczycy nie są, Żydzi nie są, Skandynawowie nie są; i Włosi też. Chyba nie piszesz o rdzennych Amerykanach pozamykanych w swoich malutkich terytoriach. 
Właśnie takie myślenie, negatywna asymilacja, psuje nam opinię.

Obrazek użytkownika Jabe

18-12-2022 [06:40] - Jabe | Link:

Na neoliberałów nadają właśnie lewacy (oni lubią przed­rostek neo-). No ale, o ile dobrze pa­miętam, swego czasu Autor przedstawiał rządzących jako kon­serwaty­stów. Świnki w kosmosie. Po­mieszanie pojęć jest ważnym ele­mentem Nowego Ładu.

Powoli budzi się nasza duma. Od­zyskujemy godność. Pracujemy mocno by na świecie zdobyć szacunek.

O! Doskonały przykład takiej paplaniny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [03:59] - jazgdyni | Link:

Masz pewną rację. Dzisiaj stare podziały i katekoryzacja nie mają sensu. To tylko tymczasowa nazwa, jak powiedzmy klubów piłkarskich. Dla mnie (jak napisałem - faszyście) jest tylko neobolszewia i tradycjonaliści postępowi. :-)

Obrazek użytkownika Pers

18-12-2022 [07:24] - Pers | Link:

Dopóki będziemy ujadać na Rosję i włazić w rzyć Ukraińcom to będą nas trochę "szanować".

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-12-2022 [14:04] - Tezeusz | Link:

A my osranych kacapów mamy w dooooopppiiiieeeeeeee

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-12-2022 [14:05] - Tezeusz | Link:

A my osranych kacapów mamy w dooooopppiiiieeeeeeee

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-12-2022 [14:05] - Tezeusz | Link:

A my osranych kacapów mamy w dooooopppiiiieeeeeeee

Obrazek użytkownika u2

18-12-2022 [12:29] - u2 | Link:

"Stereotyp Polaka-bydlaka". Tak właśnie standardowo myśli się o nas w USA

Świetna książka. Ale nie pokazuje źródła Polish Jokes w USA. Okazuje się, że przemysł filmowy jest opanowany przez nację handlową i to oni trudnią się lub zatrudniają cwaniaków tworzących te Polish Jokes :-)

PS. Odpryskiem na NB tych cwaniaczków jest maweryk. Stamtąd właśnie biorą się te wszelakie antypolskie dziwaki.

PS2 Drugim źródłem antypolonizmu są Rosja i Niemcy. Nasi odwieczni wrogowie, dużo groźniejsi od nacji handlowej.

Obrazek użytkownika zbychbor

18-12-2022 [14:24] - zbychbor | Link:

@fek2
nacja handlowa najgroźniejsza. Ma w kieszeni Niemcy i Rosję, za ich pomocą atakuje Polskę

Obrazek użytkownika u2

18-12-2022 [17:27] - u2 | Link:

Ma w kieszeni Niemcy i Rosję

No właśnie nie ma. Cytowałem Szimona Peresa podającego które kraje mają w "kieszeni". Tyle, że to jest "manie" na zdrowych kapitalistycznych zasadach. Z krajami terrorystycznymi, takimi jak kacapia, jednak zdrowy kapitalizm nie działa, bo terrorysta zawsze okłamie i okradnie mając w nosie uczciwy kapitalizm. Dlatego taka bieda z nędzą w tej kacapii.

Obrazek użytkownika zbychbor

18-12-2022 [20:36] - zbychbor | Link:

@fek2
Kacapia jest tylko gangsterem do wynajęcia. A kto ma pieniądze?

Obrazek użytkownika u2

21-12-2022 [19:07] - u2 | Link:

#fekaliusz

Kacapia jest tylko gangsterem do wynajęcia. A kto ma pieniądze?

No przecież macie swoje rubelki. Może wam kitajce pożyczą ? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [04:01] - jazgdyni | Link:

@u2

Co mnie w Stanach ubawiło, to to, że najlepsze dowcipy o żydach wymyślają też żydzi.

Obrazek użytkownika u2

21-12-2022 [19:08] - u2 | Link:

najlepsze dowcipy o żydach wymyślają też żydzi.

Tyle że te dowcipy wskazują jak inteligentni i zaradni są żydzi, o Pollacks wymyślają inne kawały :-)

Obrazek użytkownika marsie

18-12-2022 [14:32] - marsie | Link:

Do Autora - "sama prawda", niestety - pozdrawiam!

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [04:03] - jazgdyni | Link:

@marsie

To jest przykre. Lecz drobinka pozytywu - widzę, że już coś pomalutku zaczyna się wreszcie zmieniać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-12-2022 [15:42] - Imć Waszeć | Link:

To się luźno wiąże ze stereotypem Polaka, ale też jest o stereotypach, czyli o ideologii olewającej ciekiem skośnym modele i obliczenia. Ponieważ trudno jest powiedzieć kto tu ma rację, to powinniśmy zastanowić się nad pojęciem "zanieczyszczeń", "śmieci" i "toksycznych odpadów", które tworzą wysysane z palca koncepcje i teorie ekonomiczne, gospodarcze dogmaty i finansowe absurdy. Takie ekonomiczne i polityczne emisje CO2, ale jeszcze bez konieczności płacenia za emisje. To jest podobna sytuacja jak w filozofii, gdzie parcie na szkło z czasem zaczęło wymuszać coraz durniejsze koncepcje, żeby się odróżnić i wylansować (powodem jest zwyczajny deficyt ścisłowców i inżynierów w stosunku do ilości humanistów i propagandystów). Gdyby podejść do zagadnienia uczciwie (vide Rosja narzucająca wolę państwom słabym i niespójnym wewnętrznie), to możliwości bogacenia się tworzy stabilne państwo. Za tą stabilność płacą głównie pracownicy w tym sensie, że płacą relatywnie więcej w stosunku do korzyści niż bogacze. Z drugiej strony pieniądz jako jedynie wyrażenie wartości bogactwa państwa, a nie wyssany z palca koncept, to też fakt. Ta dyskusja musi się toczyć, bo obie strony mają tendencje do tworzenia społecznego "brudu", którego potem nie zamierzają posprzątać.
Link: https://www.youtube.com/watch?...
PS: Jak dla mnie genialnie uzupełniająca się wizja ekonomii przyszłości. Oczywiście po wycięciu bzdur ideologicznych. Bardzo pasuje do mojej koncepcji dwuwalutowego systemu "zapisów-monet". Przykładowo gdyby lekarza lub nauczyciela (ogólnie "urzędnika") wynagradzać w "zapisach", tak jakby "dochód gwarantowany" za wkład pracy w siebie (wiedza, ew. dyplom, gdyby coś mówił o wiedzy oczywiście), to zarabialiby powiedzmy 1100 i 1000 w "zapisach" przez następne 100 lat i nie byłoby presji na strajk płacowy (oprócz zmian względnych wartości pracy i waluacji względem worka ziemniaków lub kaczki na targu.). Dopiero "monety" wyrażałyby frakcję wartości państwa, którą można wynieść na zewnątrz systemu, a ograniczenie liczby emitentów (za zasługi, tak jak akcje, kredyty i obligacje) dawałoby gwarancję pewnej stabilności. Nie można by było łatwo zaatakować wnętrza państwa z "globcia" za pomocą kryterium uliczno-inflacyjnego. ;)
PS 2: Problemy ze sterowaniem może rozwiązać przyszła AI. Tak samo można usunąć starożytną koncepcję z ery kamienia łupanego, którą jest sądownictwo, gdzie panowie i panie w togach są zawsze na "tak" wobec władzy i narzuconego systemu, a nie wobec elementarnej sprawiedliwości.

Obrazek użytkownika spike

18-12-2022 [17:39] - spike | Link:

"Bardzo pasuje do mojej koncepcji dwuwalutowego systemu "zapisów-monet". Przykładowo gdyby lekarza lub nauczyciela wynagradzać w zapisach, tak jakby "dochód gwarantowany" za wkład pracy w siebie (wiedza, ew. dyplom, gdyby coś mówił o wiedzy oczywiście), to zarabialiby powiedzmy 1100 i 1000 w "zapisach" przez następne 100 lat..."

O podobnym systemie (był znany i stosowany) takiego zapisu, już była mowa na NB, jest testowana w Chinach, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć techniki i Sztucznej Inteligencji. Miałem okazję oglądać film dok. opisujący ten eksperyment, włosy mi dęba stanęły.
Jest uruchomiony system oceny danego człowieka, jego osiągnięć, wykształcenie, wyniki w pracy, społeczne zaangażowanie, czy łamie prawo, stosunki między sąsiadami, ich opinie o tym człowieku etc.. albo np. za pomocą systemu kamer, można dokładnie określić kiedy, gdzie i z kim się spotyka dany człowiek, nawet z ruchu warg można odczytać o czym mówią. System to analizuje i wyciąga wnioski, informując o tym władze, wtedy zapada decyzja, co z nim robić, większość trafia do obozu resocjalizacji, a są przypadki, że znikają.
Dziennikarz który to relacjonował, jeździł taksówką, na końcu powiedział, że tego taksówkarza już nie widzi na postoju, nikt nie wie co się z nim stało.

O takim systemie Pan pisze ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-12-2022 [23:27] - Imć Waszeć | Link:

Nie. Tak samo jak Syrenka nie jest ciężarowym Volvo, choć nazywa się "samochód". Tam w Chinach jest to AI ściśle podległa Partii i "myśląca" jak Partia każe, czyli po prostu atrapa systemu, żeby udawać na końcu, że to nie człowiek podejmuje złe subiektywne ideologiczne decyzje dotyczące innych ludzi. Poza tym skoro Chiny widzą sens systemu dwuwalutowego (w enklawie), a mają w tym zakresie doświadczenie kilku tysięcy lat handlu, to znaczy, że to działa dobrze na suwerenność. Alternatywą jest oddanie kamienic handlowym za czapkę gruszek wyprodukowanych z papieru w Brooklynie.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

18-12-2022 [17:44] - Edeldreda z Ely | Link:

@Imć Waszeć 
Smażę właśnie pewien tekst, który luźno będzie wiązać się z tym, o czym Pan w komentarzu pisze. PS jako rzeczona nadmiarowa  humanistka nie mogę przecież nawiązywać ściśle 😁 Pozdrawiam Autora i Pana. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-12-2022 [23:21] - Imć Waszeć | Link:

@Edeldreda z Ely "nadmiarowi humaniści" w moim rozumieniu to typy zwane przez pewnego polonijnego biznesmena z USA wykonawcami "bullshit jobs".
https://en.wikipedia.org/wiki/...
To są aktywiści łażący po gospodarstwach w poszukiwaniu "torturowanych zwierząt", urzędasy wymyślające np. redystrybucję węgla, która i tak nie działa, zezwalacze na dom, rurę, drogę, drzewo i psa ale szczepionego sześć razy do roku, sprawdzacze kart pływackich i wędkarskich, wreszcie naukowcy piszący prace o du... Maryni, w tym z filozofii (ale to tylko był przykład). Ogólnie wszyscy rozumiemy jak działa i czym się zajmuje lewactwo EUropejskie. Nie da się ich pozbyć bez konsekwentnego stosowania niemarksistowskiego języka i zdrowych reguł społecznych. Nie pisałem tego, ale lewacki sznyt polega właśnie na oklejaniu się jak najgrubszą warstwą innych ludzi - związanych z tematem i przygodnych, przypadkowych. Tworzą sobie z nich zbroję czyli proletariat zastępczy, zawsze przy tym poszukują "sprzeczności". I tak lekarz będzie zawsze trzymał stronę innego lekarza, nauczyciel innego nauczyciela, facio uważający się za zdolnego biznesmena stronę innego biznesmena, związkowiec związkowca, mundurowy mundurowego, polityczny innego politycznego, wreszcie idiota innego idiotę, bo taki jest właśnie sposób żerowania lewactwa. Homo sovieticus w całej krasie. Aha zapomniałbym o światku akademickim, co tam widać szczególnie wyraźnie. W końcu cały projekt państwa opartego na "dochodzie gwarantowanym" za zdobycie odpowiedniego wykształcenia lub posady, to właśnie czysty socjalizm - etatyzm. To zjawisko dalej rozciąga się na upychanie po dziurach w państwie inżynierów robiących za "dopuszczających instalacje do użycia" (których na oczy nie widzieli i nawet by nie zrozumieli, skoro wielu ma problem nawet z wielomianami), rozmaitych geologów, techników od obowiązkowych badań pojazdów, maszyn, procedur, chodzenia po krawężniku bez spadania, obiegów dokumentów po piętrach koniecznie po trzy razy, biegłych co robią za wyrocznie nawet dla fizyki (wiemy przecież co pie..lą w różnych przypadkach wypadków komunikacyjnych). Jednym słowem cały socjalistyczny system upychania po dziurach w państwie nadprodukcji kiepskich magistrów, żeby im się żyło lepiej na koszt reszty. Widać to gołym okiem, ale właśnie tu zaczyna się rola "nadmiarowych humanistów", którzy potrafią chłopu na rowie wyjaśnić, że to co widać, to nie jest to co widać, ale coś innego. Przykładowo "sołowiowy" w mediach, thinktankach, gremiach, grupach, komisjach, ciałach, kolektywach i komitetach... To miałem właśnie na myśli. Wspomniany na wstępie biznesmen skwitował to zgrabniej "dla tych właśnie należy stworzyć dochód gwarantowany, żeby siedzieli na dupie i nie szkodzili w państwie oraz biznesie".

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

18-12-2022 [23:52] - Edeldreda z Ely | Link:

@Imć
Dziękuję za odpowiedź.
PS Pan nie musi umieszczać  nowych wpisów, same się z Pańskich komentarzy tworzą... 

Obrazek użytkownika paparazzi

19-12-2022 [01:31] - paparazzi | Link:

@  Imć Waszeć i jak to mawiał w TVP za komuny, profesor w programie dla rolników " pamiętajcie żeby wszystko zebrać z pola". Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

19-12-2022 [14:38] - Edeldreda z Ely | Link:

@paparazzi 
To jak w tym kawale (jednym z moich ulubionych) :

Wychodzi rolnik w sierpniu z kosą na pole...
Patrzy w prawo, patrzy w lewo... Patrzy przed siebie... 
- kur... - zapomniałem zasiać! 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-12-2022 [08:59] - Czesław2 | Link:

@ImćWaszeć Stąd w Polsce poparcie w wysokości ponad 60% dla funduszy unijnych w zamian za likwidację Polski. Skąś nadmiarowi kasę muszą mieć. Zresztą, po to zostali wyprodukowani.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-12-2022 [18:34] - Jan1797 | Link:

Z jęku niewiedzy będących w rozkroku? Ze złej woli. Z przyczyny błędnego adresowania roszczeń, chwilami uzasadnionych. Tymczasem Autorze oraz wszyscy, którzy przyjmują życzenia; Dopóki są nauczyciele, którzy pieką z uczniami pierniczki, odwiedzają żywe szopki, kultywują tradycje, wierzę. Gdzie wiara, nadzieja tam wspólnota otwarta bez strachu przed wysypem Greczynek, dlaczego zwanych końmi trojańskimi? Nie wiem ;-) 

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [04:06] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Wszelkie stereotypy to umysłowy skrót. Po co rozmyślać, jeżeli wiadomo, że Polak to bastard, Żyd to złodziej, Włoch - mafizo, itd.
Przecież w matematyce jest to samo.

Obrazek użytkownika tricolour

18-12-2022 [21:04] - tricolour | Link:

"Powoli budzi się nasza duma. Odzyskujemy godność. Pracujemy mocno by na świecie zdobyć szacunek"

Czym się to wyraża? Biedronka, Lidl, Aldi, Castorama, OBI, Kaufland, Schwartzwaldgruppe, Auchan, Carrefour... Która uczelnia w pierwszej pięćsetce?

Pytam, z czego budzi się duma? Przez osiem lat można było zrobić wydział budowy samochodów, wykształcić inżynierów, na cztery lata wysłać na praktyki w świat. I co? I gówno - zrobi to chińczyk.

No to z czego duma?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [03:48] - jazgdyni | Link:

Durnyś, jak zwykle. Wyjątkowy infantyl zachwycony supermarketami.

Czym się wyraża? Choćby tym.

"POLITICO - Polska ma najlepszą armię w Europie"

https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/polska-ma-najlepsza-armie-w-europie/

Nawet policja ma granatniki.

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2022 [08:38] - tricolour | Link:

@jzg

Już ci tłumaczyłem, capie z demencją, że to nie zachwyt tylko szydera.

Ilustracja potęgi i dumy Polski granatnikami w policji, które wybuchają w gabinetach komendantów - pierwszy sort. Z resztą podobnie, ale przyznaję, że skoro ze wszystkiego możliwego tylko armia (na kupnych rzeczach) jako duma została - to świadczy o wstawaniu z kolan.

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [09:08] - u2 | Link:

#bydlak

capie z demencją

Tak może napisać tylko prawdziwy bydlak z Wrocka.

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2022 [09:26] - tricolour | Link:

@u2

We Wrocławiu nawet bydlę potrafi pisać i stąd z Wrocławiem związanych jest - bodajże - czternastu noblistów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-12-2022 [09:34] - jazgdyni | Link:

Re. #bydlak

Właśnie o takich polaczkach pisze profesor. Wczoraj jeszcze parobkował u chłopa, a jak poszedł do bauera, to i styl i kulturę przejął od nowego pana. Już jest Uber, już kocha Gescheft.
W kraju to było tylko zero. U Herr Klopke awansował - już jest dwa zera bo wszyscy sr..ą na niego. Smutny żywot.

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2022 [09:53] - tricolour | Link:

@jzg

No i widzisz - w nerwach mówisz prawdę, że w kraju jesteście zerami i dopiero Klopke może coś zrobić. Dlatego musicie wstawać z kolan. Cały czas o tych kolanach gadacie i o wstawaniu.

Wstańcie w końcu. Łopatę weźcie, tę pierwszą...

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [10:39] - u2 | Link:

Właśnie o takich polaczkach pisze profesor.

Takie bydlaki wyrabiają opinię o Polsce za granicą. Są tam pośmiewiskiem, że można tak się upodlić w swoim zbydlęceniu, czyli antypolonizmie :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2022 [10:50] - tricolour | Link:

Hehehe...

Dlatego do endokrynologa postoisz w kolejce cztery lata. Lekarze wyjechali, by robić z siebie pośmiewisko, oni bez pośmiewiska żyć nie mogą. Wstali z kolan i wyjechali.

Obrazek użytkownika sake3

19-12-2022 [16:11] - sake3 | Link:

Morze żółci przelane na blogu.Chyba trzeba coraz niżej pochylać głowę ze smutkiem nad marnością bycia Polakiem i obywatelem Polski.Głupi magistrzy,beznadziejni inżynierowie technicy od jedynie dopuszczania do ruchu,sprawdznia procedur,dzielenia włosa na czworo w każdej kwestii. Pan Imć Waszeć podsumował Polaków szczególnie druzgocąco.Nie wiem czy w Polsce tak trudno o dobrego studenta,magistra,inżyniera czy lekarza w końcu o dobrego pracownika.Przecież nie każdy musi być wybitnym umysłem niekoniecznie robiącym epokowe wynalazki  czy tworzącym prawa.Może przecież jest zaangażowany w swoją pracę,sprawdzający sie na stanowisku odnoszącym może małe ale sukcesy Dlaczego wiecznie wpędza się Polaków w kompleksy? W ten sposób nikt nie będzie Polski cenił,bo sami wpychamy się do worka niewiedzy, niekompetencji a głównie niewiary we własne siły.Nie potrafimy spojrzeć już inaczej na siebie? I komu zależy by nas w tych kompleksach utwierdzać?

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2022 [19:41] - tricolour | Link:

@sake

Imc ma rację.

Są rzeczy mierzalne, o nich tu pisałem, bo suwalczyk ma problem z Wrocławiem. Proszę, poniżej lista wroclawskich noblistów. Proszę sobie przyczytać i zastanowić się, z jakiego powodu wszystko skończyło się po drugiej wojnie światowej? No nie, jest też Tokarczuk, Ukrainka, co?

https://www.zajezdnia.org/wh-2711

Obrazek użytkownika sake3

19-12-2022 [21:52] - sake3 | Link:

@Tricolour....Dziękuję za interesującą notkę o wrocławskich bądż studiujących we Wrocławiu przyszlych noblistach. Prawdę powiedziawszy nawet studiując chemię na Uniwersytecie Wrocławskim nie wiedziałam na zajęciach z chemii fizycznej że np.Schrodinger też był z Wrocławiem związany.Trochę trudno odpowiedzieć na pytanie dlaczego Polska powojenna nie wydał żadnego noblisty z wyjatkiem pani Tokarczuk.Myslę,że to nie dlatego że Polacy nie zasługują na to zaszczytne wyróżnienie,może kraj który stracił tyle na wojnie odbudowując się nie podołał edukacji,może forsowanie ludzi miernych ale partyjnych,a może brakowało pieniędzy na badania i eksperymenty w zniszczonym kraju, Nie sądzę ,że to zydowskie czy niemieckie korzenie były sprzyjające dla naukowych osiągnięc tych noblistów. 

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [22:01] - u2 | Link:

dlaczego Polska powojenna nie wydał żadnego noblisty z wyjatkiem pani Tokarczuk

Według bydlaka to Ukrainka :-)

PS. Czytałem Księgi Jakubowe, ale przyznam szczerze, że zmorzyła mnie ta cegła. Choć każda potfora znajdzie swego amatora. Mam inne książki  p. Tokarczuk, ale jeszcze ich nie tknąłem. Lubię Opowieści Niesamowite. Ma chyba coś podobnego w swoim dorobku, ale Xięgi Dżakubowe mnie porządnie wystraszyły :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2022 [23:19] - tricolour | Link:

@u2

Nie jestem bydlakiem, tchórzu. Jestem czasem chamem, bo takiego narzędzia potrzebuję, by dać w ryj. Gdybyś był facetem, a nie ciotą jęczącą nad guzem, który ci zrobiłem na ryju, to byś się zastanowił nad powodami obicia ci ryja. Obawiam się jednak, że zastanawianie się jest już czynnością ci niedostępną więc zostały ci tylko bydlęce jęki. Twoja sprawa.

Zapamiętaj jednak, że jestem katolikiem praktykującym i nie odmawiam stosownej obsługi nadstawionego drugiego policzka, w twoim przypadku - półryja.

Wesołych Świąt.

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [23:37] - u2 | Link:

#bydlak

jestem katolikiem praktykującym

Tere fere masz kuku na muniu bydlaku ubecki :-)

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [20:01] - u2 | Link:

Imć Waszeć podsumował Polaków szczególnie druzgocąco

O ile podziwiam wiedzę matematyczną Imcia, to kompletnie nie zgadzam się z jego oceną Polaków i obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej Polski. Wychodzą jakieś kompleksy i pedagogika wstydu. Rozumiem, że to dziedzictwo PRL-u, którego trudno się pozbyć :-)

Obrazek użytkownika sake3

19-12-2022 [22:19] - sake3 | Link:

@u2.....Pan Imć Waszeć mierzy wszystkich Polaków jedną miarą-odrażający,brzydcy,źli.Tymczasem wcale tak nie jest,tzn.,że każdy kto jest Polakiem nie nadaje się do niczego.To bardzo krzywdzące.W każdym społeczeństwie znajdują się ludzie bardziej lub mniej zdolni,pracowici,umiejący iść pod prąd.Z przykrością przeczytałam jego komentarz sugerujący ,że Polacy nie potrafią wykorzystac swego potencjału albo w ogóle go nie posiadają.Różne dziedziny gospodarki potrzebują różnych fachowców,nawet takich jak pogardliwie ich pan Imć przedstawia,bo są do określonych zawodów przydatni a niekoniecznie do tych zawodów potrzeba noblistów.Ktoś nadaje swoją wiedzą kierunek,inny ten kierunek wdraża czy dalej rozwija.Potrzebni są wszyscy.nie wiem dlaczego zewsząd wpędza się Polaków w kompleksy.Wstydzą się mówić po polsku,źle o Polsce się wyrażają ,nadają na swój kraj w Brukseli chcąc na siłę go przyporządkować.Dzisiaj wyczytałam w Polityce.pl jak odgrażają się sędziowie.Trzeba będzie chyba wypuścic z więzień wszystkich kryminalistów by zapełnić cele Polakami znienawidzonymi przez kastę i opozycję.Czy w takiej atmosferze da się nawet twórczo pracować albo działać?

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [22:24] - u2 | Link:

Waszeć mierzy wszystkich Polaków jedną miarą-odrażający,brzydcy,źli

To taki western-spaghetti był. Na końcu taka fajna scena strzelania była, stojących w kółku rewolwerowców :-)

jak odgrażają się sędziowie

No też dzisiaj obejrzałem występ p. Drążek aka Kijek. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Taki to poziom jej wystąpienia :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-12-2022 [05:53] - jazgdyni | Link:

@sake3

Ja ciebie przestaję rozumieć. Zafascynowałaś się matką Teresą? Wkrótce weźmiesz się za godzenie Ukraińców z Mariupola z armią Wagnera?

Facet ewidentnie atakuje, nie mnie osobiście, bo mi to zwisa, tylko bezczelnie Polskę i Polaków, udowodniając każdym komentarzem, że jesteśmy ćwoki, durnie i w porównaniu z Niemcami to jesteśmy śmiecie.
Nie masz godności?! Nie walczysz z wrogami o ojczyznę? Podejmujesz dialog. a to oznacza, że dajesz mu wsparcie. Ja rozumiem, że wielu jest zakręconych, zagubionych, bo trauma czasu kryzysu taka już jest. Ty jesteś zakręcona, nawet Imć Waszeć wykazuje obniżenie poziomu rozsądku. To zrozumiałe. Ale do licha - przynajmniej dajcie sobie wytłumaczyć!

Koleżanka EzE pozuje nieco na Olgę Tokarczuk. Żeby chociaż wybrała Wisławę Szymborską.
(Nic dwa razy się nie zdarza
I dlatego z tej przyczyny
Zrodziliśmy się bez wprawy
I pomrzemy bez rutyny…)

My naprawdę kochamy inteligentne i oryginalne kobiety. Nie trzeba się popisywać. I pozować też jednocześnie na Pytię i Temidę.

A agentów, zdrajców i pojebów zostawić. Oni się aż ślinią, gdy widzą oddźwięk, bo ktoś, nie dość, że czyta ich durne prowokacje i obelgi, to jeszcze grzecznie odpowiada.
Czy honor i godność zostały rozstrzelane w Katyniu?

Obrazek użytkownika sake3

20-12-2022 [10:26] - sake3 | Link:

@jazgdyni....Niby w czym jestem zakręcona? W komentarzu do Imć Waszeć czy do Tricoloura? Czy kulturalna odpowiedź jest dziś niewskazana nawet jeśli rozmówca posługuje się językiem nienawiści? I czy to świadczy o tym że jestem mało inteligentna czy oryginalna?No trudno,świat nie może się składać wyłacznie z ludzi mądrych i nietuzinkowych,musi być i miejsce dla takich durni jak ja.Zresztą moje poglądy są ugruntowane nawet bez względu na grzeczny ton którym się posługuję i chyba nietrudne do zrozumienia.Uważam że traktowanie Polaków przez samych Polaków jako gorszy sort jest czymś niesłychanie podłym.Wyraźnie to wyartykułowałam.Gdyby tak sięgnąc głębiej to można znaleźć mnóstwo przykładów osób Polaków czy polskiego pochodzenia znanych w świecie ze swych osiągnięć niekoniecznie uwieńczonych Nagrodą Nobla.Takich ludzi jest wielu ,są i teraz ale trzeba o nich zacząc pisać i mówić.Ja nie pozuję na nikogo ani na Pytię ani na Temidę,jestem obserwatorem i to co piszę jest wynikiem obserwacji.Moich obserwacji.   

Obrazek użytkownika u2

20-12-2022 [10:32] - u2 | Link:

jeśli rozmówca posługuje się językiem nienawiści?

Droga sake, bierzesz swoich interlokutorów pod włos, często wymieniasz z nimi niepotrzebne uprzejmości utwierdzając ich, że to co robią jest ok. A tak nie jest, oni otwarcie popierają ludobójców z Rosji, na czele z Putinem. Gardzą nami Polakami, najchętniej by z nami zrobili to co ich przodkowie w Katyniu, czy w obławie Augustowskiej :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-12-2022 [10:56] - sake3 | Link:

@u2...No cóż zmienię swój styl w ogniu takiej krytyki,przynajmniej się postaram.Nie sądze jednak by ktokolwiek moje uprzejmości potraktował jako popieranie ich poglądów czy zgadzanie sie z nimi.

Obrazek użytkownika tricolour

20-12-2022 [13:42] - tricolour | Link:

@sake

I po ci był ten Schroedinger? Wyrzuć go z pamięci i wyrzeknij jakiejkolwiek rzeczy, która jego jest. Bo jeśli nie, to prawdziwy polak przestanie być łagodny. Na razie cię lubi, ale to nie jest stan nie do zmiany.

Ty jesteś baba i masz słuchać, a jeśli mówić, to wyłącznie to, na co pan pozwala.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-12-2022 [12:16] - jazgdyni | Link:

@s3

Powiedziałem co chciałem i już tego drążyć nie będę.
Wiesz, że Ciebie lubię i dlatego zachowałem się tak łagodnie.