„Prawdziwa prezydent” ciągle w formie

1. W ostatnią środę, obecna wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa- Błońska była gościem audycji red. Bogdana Rymanowskiego w radiu Zet i po raz kolejny okazało się, że „satyryczne” podejście do nawet najpoważniejszych problemów jest ciągle jej znakiem rozpoznawczym.
Najpierw zasugerowała, „że firmy i spółki z sektora energetycznego powinny ograniczyć swoje zyski” i dodała, „że to nie jest czas, żeby się bogacić”.
Na uwagę prowadzącego, że jest kodeks handlowy, który penalizuje działania zarządów na niekorzyść spółki, Kidawa -Błońska stwierdziła „to w większości spółki Skarbu Państwa i one powinny jako nasze spółki, nas obywateli- oczywiście pomnażać swój dorobek, ale nie kosztem obywateli”.
Tak się składa, że taki „eksperyment” o jakim mówi Pani marszałek przez kilkanaście ostatnich miesięcy, przeprowadzały bratnie Węgry, ustalając regulowane ceny paliwa na stacjach benzynowych i teraz błyskawicznie się z tego eksperymentu wycofały, przy okazji powodując duży skokowy wzrost ich cen paliw.
 
2. Z jeszcze większą swadą, Kidawa-Błońska opowiadała w tej rozmowie o konieczności realizacji unijnej polityki klimatycznej, mimo tego, że za naszą wschodnia granicą trwa wojna, co spowodowało gwałtowny wzrost cen nośników energii i powoduje gwałtowny wzrost kosztów utrzymanie ogromnej ilości gospodarstw domowych i kosztów wytwarzania w przedsiębiorstwach.
Wicemarszałek Sejmu, próbując uzasadnić konieczność jej realizacji, najpierw stwierdziła, „że jeżeli ktoś ma teraz 18 lat i wie, że za 20 lat, nie będzie mógł oddychać, rzeki i jeziora wyschną, to dla tych ludzi to realny problem”.
A później zaproponowała nawet rozwiązanie mówiąc „kiedyś nie zakładaliśmy, że w ogóle będziemy jeździli samochodami, świat się zmieniał, stopniowo będziemy musieli przyzwyczaić się do czegoś innego”, by po dodatkowym pytaniu red. Rymanowskiego „przesiadamy się na rowery?” stwierdzić z całą otwartością „byłoby to bardzo zdrowe, nie będzie wzrostu temperatury, anomalii pogodowych”.
Widać, że Pani marszałek o polityce klimatycznej wie wszystko, co więcej ma jasną koncepcję uratowania planety, tylko wszyscy musimy się przesiąść na rowery, wtedy „nie będzie wzrostu temperatury, ani anomalii pogodowych”.
 
3. Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska już wcześniej zasłynęła, z nazwijmy to jak najoględniej, niekonwencjonalnych wypowiedzi, na które zaczęto zwracać uwagę, kiedy została wybrana na tę funkcję.
W marcu 2019 roku zaskoczyła opinię publiczną wypowiedzią na temat przekopu Mierzei Wiślanej, według pani marszałek ważna inwestycja rządu Zjednoczonej Prawicy jest niepotrzebna, bo tak zdecydowała natura.
„Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był”- stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, w krótkiej rozmowie z dziennikarzem programu śledczego Anity Gargas.
 
4. Tuż po nominacji przez Platformę Małgorzaty Kidawy -Błońskiej na kandydatkę na prezydenta wiosną 2020 roku i ogłoszeniu hasła wyborczego „Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość” w swojej gazetce wyborczej umieściła tekst, którego myślą przewodnią było stwierdzenie, że to Prawo i Sprawiedliwość jest głównym zagrożeniem dla kontynuacji programu „Rodzina 500 plus”.
W uzasadnieniu tej swoistej „złotej myśli” znalazło się miedzy innymi stwierdzenie  „równie straszne jest to, że PiS naraża program 500 plus, nie dbając o publiczne pieniądze i nie umiejąc zarobić ich dla Polaków...” i dalej „Nie wolno dopuścić do tego, żeby przez bezmyślność PiS, Polacy stracili te świadczenia”.
Wprawdzie w kampanii wyborczej, często przeprowadza się ataki na konkurentów politycznych, nawet z użyciem nie do końca prawdziwych argumentów ale atak sugerujący, że to PiS jest głównym zagrożeniem dla programu „Rodzina 500 plus”, był jednak wówczas z jednej strony nie tylko karkołomny, a z drugiej, wyjątkowo bezczelny.
 
5. Także w prezydenckiej kampanii wyborczej w kwietniu 2020 roku, podczas wystąpienia z trybuny sejmowej, Kidawa -Błońska zasłynęła stwierdzeniem „w banku są wielkie pokłady pieniędzy, a rząd mówi, że nie ma pieniędzy”.
A przecież tak doświadczona osoba, powinna wiedzieć, że w Konstytucji RP w art. 220 ust.2 jest zapisane wprost, że „ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”.
A więc mówiąc wprost, wydatki państwa nie mogą być finansowane przez NBP, a gdyby tak się stało, to oznaczałoby wprost złamanie Konstytucji RP, ze wszystkimi tego prawnymi i ekonomicznymi negatywnymi skutkami.
Tak w NBP są, jak mówi kandydatka na prezydenta Kidawa-Błońska, „wielkie pokłady pieniądza” ale rząd musi się trzymać od nich z daleka, bo polityka pieniężna w każdym cywilizowanym kraju jest wyłącznością banku centralnego.
 
6. Te i inne wypowiedzi Kidawy-Błońskiej doprowadziły do klęski jej kampanii wyborczej, bo przecież po ogłoszeniu kandydatury, miała ona nawet 28% poparcia w różnego rodzaju sondażach i pewne II miejsce, a więc wejście do II tury wyborów prezydenckich, po kilku miesiącach prowadzenia kampanii, poparcie to spadło do 9% i Platforma zdecydowała o jej wycofaniu i rekomendowaniu kolejnego kandydata, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
Teraz tego rodzaju wypowiedziami, wicemarszałek Kidawa- Błońska, nie tylko przypomina o swoim istnieniu, ale także potwierdza, że „niekonwencjonalne wypowiedzi”, ciągle będą jej znakiem rozpoznawczym.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

09-12-2022 [09:26] - u2 | Link:

rzeki i jeziora wyschną

Skąd takie Kidawy się biorą ?

PS. Dzisiaj rano wysłuchałem dyskusji w TVP Info gdzie udzielała się m.in. p. Gill-Piątek. Ta kobieta z "Polski2050" chce najwyraźniej likwidacji Polski dużo szybciej niż w 2050. A może 2050 to jej ranking szachowy ? Ponoć grała w szachy, tyle, że ja o niej nic nie słyszałem, a trochę śledzę rozgrywki szachowe :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Była finalistką olimpiad ogólnopolskich z chemii i fizyki oraz szachowej[3].

https://lodz.wyborcza.pl/lodz/...

I pamiętam doskonale, jak podczas studniówki wypaliliśmy jednego papierosa na 13 osób! - wspomina Hanna Gill-Piątek, absolwentka I LO w Łodzi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-12-2022 [10:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kidawa jest śmieszna, ale jakimi słowami opisać wobec tego Kaczyńskiego, który zapowiada niszczenie ludzi którzy są przeciwnikami jego rządów. Czy sformułowanie faszysta jest już uprawnione?

Obrazek użytkownika u2

09-12-2022 [12:52] - u2 | Link:

Kaczyńskiego, który zapowiada niszczenie ludzi którzy są przeciwnikami jego rządów

Pomylił się tobie harcerzyku PJK z twoim firerkiem Tuskiem, to twój firerek zapowiada siłowe obalenie rządu Dobrej Zmiany :-)

Obrazek użytkownika Kocur1

09-12-2022 [14:49] - Kocur1 | Link:

Udowodnij to swoje twierdzenie, ze ''Kaczynski zapowiada niszczenie ludzi'''. CZEKAM. I tak wiem, ty antypolskie, klamliwe scierwo, ze nie udowodnisz chocbys sie zesral na rzadko 5 razy pod rzad, ty zmanipulowany, bezmozgi lemingu. I taki szmaciarz jak ty ma prawo do jednego glosu wyborczego....TFU!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-12-2022 [16:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Polska nie może być silnym narodem, nie może mieć silnego państwa - bo to się nie podoba naszym sąsiadom. Otóż nie - będziemy mieli silne państwo, i zniszczymy tych ludzi"
https://wpolityce.pl/polityka/...

Swoją drogą to miłe, że Prezes jeszcze przed wyborami zakomunikował co będzie robić z takimi jak ja. 

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2022 [16:42] - Jabe | Link:

Nie liczą się z nim na arenie między­narodowej, więc tubylcom się oberwie. Reszta jest lukro­waniem.

Dewiza tych rządów: Państwo słabe wobec silnych, silne wobec słabych.

Drakońskie przepisy o kon­fiskacie samo­chodów mogą być przy­kładem.

Obrazek użytkownika u2

09-12-2022 [17:00] - u2 | Link:

co będzie robić z takimi jak ja.

Czyli jesteś przeciwnikiem suwerennej, czyli silnej Polen i chcesz ją siłowo zniszczyć z twoim firerkiem. Dlatego zostaniesz zniszczony harcerzyku z hitlerjugend, tak jak twój hajmat, tako rzecze Marian Węcławek :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-12-2022 [17:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dla Prezesa, który uważa się za Króla Słońce, każdy kto nie głosuje na PiS jest do zniszczenia.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-12-2022 [13:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Dlatego zostaniesz zniszczony harcerzyku z hitlerjugend"

musisz poinformować tego twojego Dudę że przyjął Światełko Betlejemskie z rąk przedstawicieli Hitlerjugend.

https://niezalezna.pl/468133-h...

Obrazek użytkownika Godunow

09-12-2022 [10:50] - Godunow | Link:

Witam Zdrajców Polski.. Wołyń  Panietamy..

Info dla Was dedykowane,,
Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy wprowadziło obcych najemników do Artemowska - wywiad Ługańskiej Republiki Ludowej |  rosyjska wiosna
Podpułkownik Milicji Ludowej ŁRL Andriej Maroczka, powołując się na dane wywiadu, powiedział, że ukraińskie dowództwo oszukało dostarczanie posiłków spośród zagranicznych bojowników do Artemowska.

„W związku z bardzo złym stanem rzeczy dla VFU w rejonie n. Artemowsk, zagraniczni najemnicy, którzy niedawno podpisali kontrakt, zaczęli odmawiać udania się w ten rejon pod różnymi pretekstami.

Ukraińskie dowództwo uciekało się do podstępów i oszukiwania personelu, ogłaszając, że jadą do Dniepropietrowska w celu ochrony przedsiębiorstw przemysłowych, ale kiedy cudzoziemcy wysiedli z samochodów, okazało się, że znajdują się na zachód od Artemowska, we wsi. Osada Chasov Yar” – powiedział Marochko w Telegramie.

Источник: https://rusvesna.su/news/16705...

Obrazek użytkownika J z L

09-12-2022 [14:10] - J z L | Link:

Witam Zdrajców Polski.. Katyń  Pamietamy..

 Sowiecka onuco z Szamba 24r.u
Wsadz se w odbyt ten ruski fejk
Ave
Salute
Spie***aj
 СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

https://naszeblogi.pl/64767-radio-erewan-reaktywacja

Obrazek użytkownika Czesław2

09-12-2022 [14:56] - Czesław2 | Link:

"uniwersytet" w Pułtusku. Następcy szpiega wykładowcy.