Czyżby to już całkowita klęska roSSyjskiej armii ?

Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowało w piątek nagranie, na którym wyjaśnia rosyjskim żołnierzom, jak oddawać się do niewoli. Zaznaczono, że wśród rosyjskich jeńców obserwowana jest całkowita nieznajomość zasad wojny. "W ostatnim czasie jest więcej przypadków masowego oddawania się do niewoli wojskowych Federacji Rosyjskiej, zdających sobie sprawę z absurdalności wojny z Ukrainą"

Zima może całkowicie pogrążyć rosyjską armię. „W ciągu trzech miesięcy zginie 100 tys. rosyjskich żołnierzy”
W ciągu najbliższych trzech miesięcy rosyjska armia może stracić na Ukrainie dodatkowych 100 tys. żołnierzy, co wiąże się z prowadzeniem działań wojennych w trudnych warunkach zimowych – wskazuje Thomas Theiner, włoski analityk wojskowy i ekspert ds. sił lądowych NATO. Ekspert wskazuje na kilka czynników, które przyczynią się do kolejnych znaczących strat po stronie rosyjskiego agresora.

Na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter, Theiner opublikował prognozę dotyczącą najbliższych miesięcy wojny na Ukrainie. Nie jest ona optymistyczna dla Rosji. Zdaniem eksperta, w przeciągu trzech miesięcy, armia Putina straci kolejnych 100 tys. żołnierzy. 

Wśród głównych powodów takiego scenariusza, Theiner wymienia m.in. bardzo słabe zaopatrzenie rosyjskich wojsk oraz problemy z logistyką.
Brak odzieży zimowej dla rosyjskich żołnierzy jest równoznaczny ze śmiercią z powodu wychłodzenia. Kolejny powód to kiepska rosyjska logistyka – brak zaopatrzenia. – wskazuje ekspert.

Jak dodaje, okres zimowy, a co za tym idzie zmarznięta ziemia, spowodują, że Rosjanie nie będą mieli możliwości kopania różnego rodzaju schronów, przez co staną się łatwiejszym celem dla ukraińskiej artylerii. Theiner wskazuje, że wojska agresora nie będą też miały jak się ogrzać, gdyż dym z płonących ognisk będzie znakiem dla ukraińskich oddziałów. 

Zmarznięta ziemia zwiększa też skuteczność artylerii. Odłamki z pocisków nie wbijają się w ziemię, tylko odbijają od niej, siejąc większe spustoszenie. – pisze Theiner. 

Putin o tym wszystkim wie i desperacko próbuje przetrzymać wojnę do wiosny. Dlatego wszyscy jego pochlebcy domagali się, aby Ukraina negocjowała z Rosją w celu zakończenia wojny. Żadnych negocjacji! Brak przerwy w działaniu! Zima pomoże Ukrainie wyzwolić duże połacie jej terytoriów. Wysyłajcie [Ukrainie] zimowe ubrania, amunicję artyleryjską i gogle noktowizyjne, aby pomóc pokonać orków.

Putin wysłał ich na wojnę. Rezerwiści nie dostają nawet chleba. Co gotują? Kukurydzę ukradzioną z pola
Rodziny wojskowych w rozmowie z niezależnymi mediami przyznali, że rosyjscy rezerwiści wysłani na front na Ukrainę nie mają tam nawet chleba. - Są zmuszeni gotować kukurydzę, którą znaleźli na polach - ich relacje przytacza dziś Radio Swoboda.

(Żołnierze) mogą zjeść tylko raz dziennie. Są zmuszeni spać na ziemi, pod gołym niebem. Jeden śpiwór na pięć osób - oto ich wyposażenie. Ponadto część rzeczy, które kupiliśmy (zmobilizowanym) za nasze własne pieniądze jeszcze w Tiumeniu, została im odebrana"
- przyznała żona jednego z rezerwistów, cytowana przez portal Sibir.Realii, projekt medialny Radia Swoboda.
"Oni nie są przyporządkowani do żadnej jednostki wojskowej, za tych ludzi nikt nie odpowiada. W nocy pełnią wartę na ślepo, ponieważ nie mają środków łączności ani noktowizorów" - dodały rodziny żołnierzy.

Nie chcą walczyć, coraz częściej dokonują samookaleczeń.
Rosjanie popełniają też samobójstwa. W opowieściach tych powtarzają się doniesienia, że mężczyźni są nierzadko wysyłani na front bez żadnego wcześniejszego przeszkolenia lub po zaledwie kilku dniach ćwiczeń.
"Po prostu zostali porzuceni i pozostawieni sami sobie. Zapasy żywności już się kończą, nie mają kuchni polowej. (...) Jeśli chodzi o umundurowanie - jeden (komplet) odzieży przeciwdeszczowej na pięć osób. Jeśli chodzi o uzbrojenie - jeden magazynek z 10 nabojami"- przekazują rozmówcy niezależnych mediów.

"Aż włosy stają dęba, gdy chłopcy opowiadają, co się tam wyprawia. (...) Jeden zapas suchego prowiantu i półtora litra wody na dwie osoby w ciągu doby. A i to, jeśli się uda. (...) Nie mają czego jeść i w co się ubrać. Marzną i głodują. (...) Wolontariusze, którzy wozili im pomoc humanitarną, potwierdzili, jakie u chłopaków oczy, jak się cieszą, gdy zobaczą puszkę konserw. (...) Tam nawet chleb jest uważany za luksus" - powiedziały żony rezerwistów z Tomska na Syberii.

Okupanci rozbudowują sieć umocnień na południu Ukrainy. Obawiają się ukraińskiej kontrofensywy. "Wyobraźcie sobie - na cały dzień przysługuje nam kawałek chleba, jak za czasów blokady Leningradu (podczas II wojny światowej - red.). (...) (Dlatego) jedzenie kupujemy sobie sami, za własne pieniądze. Nawet kociołki, łyżki, kubki" - przyznał jeden z żołnierzy walczących na Ukrainie.
Wojskowi narzekają również na fatalną jakość uzbrojenia.

"Gdy pokazali mi mój sprzęt, długo się śmiałem. Nasze czołgi i pojazdy opancerzone są z czasów sowieckich. (...) Musieliśmy to doprowadzić do porządku, ale armia nie ma na to pieniędzy. Wszystko nabywaliśmy na własny koszt - narzędzia, części zamienne. Zmontowaliśmy to najlepiej, jak potrafiliśmy. Wszystkiego uczyliśmy się z książek, nawet kupowaliśmy podręczniki w internecie"- wspominał Fiodor, zmobilizowany w Kraju Zabajkalskim.

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał 21 września dekret o częściowej mobilizacji na wojnę z Ukrainą oraz zagroził "użyciem wszelkich środków", by bronić Rosji przed rzekomym zagrożeniem ze strony Zachodu. W ocenie niezależnego portalu Meduza branka może w najbliższych miesiącach objąć nawet 1,2 mln mężczyzn, głównie spoza dużych miast.

Tuż po decyzji Putina pojawiło się wiele doniesień o chaosie organizacyjnym podczas mobilizacji. Do armii powoływano m.in. osoby niepełnosprawne i bez doświadczenia w armii. Odnotowywano liczne przypadki pijaństwa wśród poborowych, alarmowano też o fatalnych warunkach zakwaterowania rezerwistów i niskiej jakości wydawanej im broni.

We wrześniu i październiku setki tysięcy mężczyzn opuściło Rosję lub próbowało to uczynić, obawiając się wysłania na front.Zmobilizowany Rosjanin trafia na wojnę średnio po siedmiu dniach od otrzymania wezwania, a ginie - po 12; na polu walki spędza zaledwie około czterech dni - poinformował pod koniec października ukraiński projekt InformNapalm.

"Rosyjscy okupanci nadal dokonują samookaleczeń, aby uznano ich za niezdolnych do walki w wojnie w Ukrainie" — napisała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, publikując nagranie kolejnej przechwyconej rozmowy telefonicznej. Słychać na nim Rosjanina, który rozmawia z innym mężczyzną, prawdopodobnie ze swoim ojcem. Opowiada mu o tym, co zrobił koledze, aby ten mógł wrócić do domu.

Ukraińcy mają dla Rosjan radę. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podpowiada, że jest inny sposób na to, aby nie walczyć. "Rosyjscy żołnierze mogą się poddać i uratować życie, jeśli zadzwonią na gorącą linię 2402" — czytamy w opisie nagrania.

O tym, że morale w rosyjskiej armii jest niskie, piszemy niemal od początku wojny w Ukrainie. Dowodzą temu m.in. nagrania, które przechwycił polski wywiad. — Wśród żołnierzy narasta frustracja i strach przed udziałem w kolejnych walkach. Wielu z nich podejmuje kroki służące uniknięciu dalszego zaangażowania w działania militarne przeciwko Ukrainie — powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Na jednym z zarejestrowanych nagrań rosyjska urzędniczka usiłuje dowiedzieć się w organach porządkowych, jakie procedury obowiązują żołnierzy, którzy chcą uniknąć dalszych walk na froncie. Działa ona w imieniu osób, które nie wiedzą, jakich formalności powinni dopełnić i do kogo się zgłosić, by już nie wracać do swoich oddziałów. Żołnierze coraz częściej wykorzystują urlop lub leczenie jako pretekst do wyjazdu do Rosji, gdzie szukają możliwości uniknięcia powrotu na front. Nagranie obrazuje chaos i poszukiwanie możliwości obejścia decyzji o konieczności powrotu na wojnę" — czytamy na stronie polskiego rządu.

To już koniec mitu  o tzw."niezwyciężonej" bandyckiej armii morderców, bandytów, gwałcicieli i zwykłych złodziei.

Żródło :
https://https://niezalezna.pl/...
https://niezalezna.pl/466429-n...
https://wiadomosci.onet.pl/swi...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [08:55] - Tezeusz | Link:

Bolszewickie metody putinowców. Aresztowali księży, ruszyła propaganda. "Bezbożny reżim" - podają media.
"Rosyjscy najeźdźcy wzięli sobie za cel osoby duchowne. W Berdiańsku aresztowano dwóch księży grekokatolickich. Lokalne władze kościoła nazywają to wprost "uprowadzeniem" i apelują o uwolnienie księży. - W tych trudnych dla naszego narodu czasach, kiedy jesteśmy świadkami licznych bolesnych ofiar wojny, z wielkim żalem i bólem przyjmujemy wiadomość o bezpodstawnym i bezprawnym uprowadzeniu i uwięzieniu dwóch duchownych - napisano w komunikacie egzarchatu donieckiego Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego."

A co robiło SB, zbrojne ramię PO (dawna nazwa PZPR). Nie tylko aresztowali, ale i mordowali duchownych. Dziś ta padlina pod nazwą KOD "walczy o demokrację". W tzw. wolnej Polsce prowadzone jest ok. 2000 postępowań w sprawie ataków na księży i kościoły. Polska jest bardzo mocno zapaskudzona bolszewizmem co zresztą pokazują niejakie @ Maveriki, @ Grzegorze, @ Persy, @anny, @rolniki, @ wielkopolskie, @ jebe i wielu innych komentatorów na NB.
 

Obrazek użytkownika u2

29-11-2022 [09:00] - u2 | Link:

Z kolei lokalna gazeta z Władywostoku poinformowała, że oficer odpowiedzialny za mobilizację strzelił sobie pięć razy w klatkę piersiową, wskutek czego poniósł śmierć. Pułkownik Wadim Bojko, który pracował w Pacyficznym Instytucie Wojenno-Morskim miał za zadanie naprawiać sprzęt wojskowy dla zmobilizowanych i przygotowywać rekrutów do działań bojowych. "Wielokrotnie zgłaszał przełożonym, że sprzęt jest niesprawny i nie ma go dla zmobilizowanych, ale dowództwo nie reagowało na jego apele", wyjaśniała gazeta.

https://niezalezna.pl/466429-n...

Obrazek użytkownika Pers

29-11-2022 [09:31] - Pers | Link:

Kiedy będziecie mieli prąd, wodę i ciepło?

Obrazek użytkownika u2

29-11-2022 [11:20] - u2 | Link:

#ścierwousz aka huiski

Kiedy będziecie mieli prąd, wodę i ciepło?

Czyli twoim celem jest pozbawienie nas prądu, wody i ciepła ubecki ścierwouszku ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

29-11-2022 [11:46] - Pers | Link:

@u-bucik
Już nie macie.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2022 [18:42] - u2 | Link:

#ścierwousz aka huiski

Już nie macie.

Nie ściemniaj ubecki pociotku. U mnie światło, woda i gaz jest i będzie. Czyżbyś pochwalał rosyjską agresję na Ukrainę ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-11-2022 [17:04] - Kaczysta | Link:

 u2 
Ta ruska wsza, żydobolszewicki śmieć to bez najmniejszego oporu strzelałaby w tył głowy nawet ukraińskiemu dziecku
Nie jest ważne czy to dziecko miałoby 10 dni czy 10 lat

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [12:26] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz !
Prąd i światło patriotyzmu już następuje. A całkowicie nastąpi jak wypierd Służby wreszcie  w kosmos antypolski portal NEon24 z antypolskimi blogierami to wówczas będzie światłość patriotyzmu.  Blogi antypolskie już  są eliminowane to  już daje światełko ...sam wiesz ?

 

Obrazek użytkownika Godunow

29-11-2022 [10:44] - Godunow | Link:

Autor. zapomina o jednym 

Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.

Zapomina i o drugim informacja z wojny wtedy jest prawdziwa gdy to potwierdza. druga strona konfliktu.. Lub strona niezależna .. Dziennikarze niezależni..

Ta notka to stek propagandowy z Kijowa  zawiera wszystko oprócz prawdy.. Sytuacja na froncie jest diametralnie inna co potwierdzają  amerykańscy dziennikarze. Ale tu nie ma sensu.

Obrazek użytkownika Pers

29-11-2022 [11:48] - Pers | Link:

Godunow
Daj mu pomarzyć.
Nic więcej im nie zostało.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [13:27] - Tezeusz | Link:

@Rus..
Tak sam do siebie ? objaw zbyt długiego  twego marzenia i bycia  w LGBT ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [12:28] - Tezeusz | Link:

@Pers vel @godunow rus...tak samo śmierdzi sowieckim szambem to te 46 ników  o czym pisał @Zawisza ! Były szperaczki jest godunow rus..wali gównem osranego ze strachu bandyty putlerka..
A jak LGBT dalej wspiersz brawo !! swój swoich..
A "All" to alfonsik sowiecki z LGBT i wszysto jasne..

Nie dość że rusofil to jeszcze LGBT ! i tak o tym z lubością pisuje w scierwoneonku..

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-11-2022 [17:18] - Kaczysta | Link:

Godunow

ty ruska onuco na Toy-Toyu jesteś zaledwie parę godzin
Ale pewnie znasz już żydobolszewickie ścierwo co słynie z kradzieży cudzych tekstów.
9 m-cy temu powołał się na Amerykanina
I co? 
Jaka dziś jest data

Ten plagiat sam znajdziesz.Ja z przyczy sanitarnych linku nie podam

Rosja wygrała wojnę, pozostaje sprzątanie
czwartek, 31 marca 2022, 08:58:29

Obrazek użytkownika J z L

29-11-2022 [21:19] - J z L | Link:

- Kaczysta 
Kto po kim sprzata
Rosjanie nie mieli szans. Ukraińcy zmietli ich z powierzchni ziemi
https://www.salon24.pl/newsroom/1267517,rosjanie-nie-mieli-szans-ukrainskie-zolnierzy-z-okiem-snajpera-zlikwidowal-czolg-najezdzcow
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Godunow

30-11-2022 [11:05] - Godunow | Link:

Obecna Ukraina to terytorium rządzone przez samego zwyrodniałego szatana, która popadła w dzikie i nieokiełznane barbarzyństwo, uzbrojona jest we wszystkie mroczne instynkty i okazuje się, że jest z tego dumna. Obnosi się banderowskimi i nazistowskimi symbolami, wychwala zbrodniarzy wojennych i ludobójców 
nazywając ich bohaterami. Stawiają zwyrodnialcom pomniki tym którzy bestialsko mordowali Polaków. 
Dzieci od najmłodszych lat mają po przez edukację wpajaną nienawiść do Polaków i Rosjan.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-11-2022 [15:30] - Tezeusz | Link:

Pers vel @godunow rus...tak samo śmierdzi sowieckim szambem to te 46 ników  o czym pisał @Zawisza ! Były szperaczki jest godunow rus..wali gównem osranego ze strachu bandyty putlerka..
A jak LGBT dalej wspiersz brawo !! swój swoich..
A "All" to alfonsik sowiecki z LGBT i wszysto jasne..

Nie dość że rusofil to jeszcze LGBT ! i tak o tym z lubością pisuje w scierwoneonku..
 

Obrazek użytkownika J z L

30-11-2022 [16:14] - J z L | Link:

Godunow
Obecna Rosja to terytorium rządzone przez zwyrodniałego bandytę, która popadła w dzikie i nieokiełznane barbarzyństwo, uzbrojona jest we wszystkie mroczne instynkty i okazuje się, że jest z tego dumna. Obnosi się komunistycznymi i nazistowskimi symbolami, wychwala zbrodniarzy wojennych i ludobójców  nazywając ich bohaterami. Stawiają zwyrodnialcom pomniki tym którzy bestialsko mordowali Polaków. 
Dzieci od najmłodszych lat mają po przez edukację wpajaną nienawiść do Polaków i Ukraińców.

Amen

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [13:17] - Tezeusz | Link:

Bardzo dobre prognozy, swoją drogą jestem przekonany że większość rosyjskich bandytów będzie skłonna się poddać a problem będzie co zrobić z tą hołotą i bandyta Putin o tym właśnie wie. Putin bydlak jest gotów na takie poświęcenie siedząc w bunkrze w cieple karmiony wyszukanymi rarytasami i kroplówkami.
Wkrótce zdechnie jak jego guru hitler..

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [13:57] - Tezeusz | Link:

Polski Sejm uzna Rosję za państwo sponsorujące terroryzm? Projekty uchwał w tej sprawie skierowane do komisji
Do pierwszego czytania w sejmowej komisji spraw zagranicznych skierowano dwa projekty uchwał - autorstwa Lewicy oraz PiS - w sprawie uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm. 25 listopada do Sejmu wpłynął projekt uchwały posłów Lewicy „w sprawie uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm”. Natomiast we wtorek, posłowie PiS złożyli projekt uchwały „dotyczący uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm”. Również we wtorek oba projekty uchwał skierowano do pierwszego czytania w komisji spraw zagranicznych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [16:46] - Tezeusz | Link:

Rosjanie fałszują paszporty, żeby pozostać w strefie Schengen. „Mówimy o tysiącach osób”
Prawie wszyscy Rosjanie, którzy przybyli do Finlandii po ogłoszeniu przez Kreml mobilizacji wojskowej, nie powrócili do Rosji w przewidywanych terminach. Donosi o tym fińska Straż Graniczna. Mundurowi podkreślają, że chodzi o "tysiące osób".

Koniec sowieckiego bydła..