Ameryka na rozdrożu…

No cóż, jeśli ktoś swoją dobrze wypasioną pupą wchodzi w Twoje lustro, to trudno tego nie zauważyć, szczególnie jeśli chcesz przemieszczać się do przodu w rytmie wypełniania swoich obowiązków. Czyli globalistyczny Davos. Wiadomo, że jak pisze ich guru Klaus Schwab w swojej książce “Great Reset” (unowocześniona naukowa wersja “Mein Kampf”) na tym pełnym różnorodności świecie trzeba zaprowadzić porządek przy pomocy czasem drastycznych metod. Co jest niezbędne do poważnej demolki istniejącego systemu? Oczywiście plan i dużo forsy! Pełni jakże prymitywnego pożądania globaliści mają takie sny i mają też środki, aby te mokre sny zrealizować. Pamiętajmy jednak, że żeby zbudować nowy świat (czy jakąkolwiek jego utopijną wersję) trzeba zniszczyć fundamenty starej istniejącej cywilizacji łacińskiej z jej źródłami w greckiej demokracji i nauce, rzymskim systemie prawa i etyce chrześcijańskiej. Podstawą tego dziedzictwa jest RODZINA, WŁASNOŚĆ PRYWATNA i PAŃSTWO, to dziedzictwo globaliści chcą nam odebrać, wiadomo, jak bandyta włamuje się do Twojego domu, czy Twojego komputera chce zagarnąć wszystko co przedstawia jakąkolwiek wartość. Cóż, ci wariaci chcą, aby po nas w historii ostał się jeno kurz…
https://www.youtube.com/watch?v=-GOyCzM5X3I 
Faszyzm to system w którym wszystko jest czynione ku chwale PAŃSTWA,  nazizm wszystko ku chwale NARODU (w tym historycznym przypadku narodu niemieckiego), ale wiemy przecież i o innych jego socjalistycznych odmianach. Rewolucja to rodzaj wytrychu, nielegalnego włamania w istniejący system z pogwałceniem jego zasad. Coś jakby złodziejstwo, gwałt, włamanie hakerów przed którym zdiagnozowani jako normalni ludzie, w imię zdrowego rozsądku i jasnych systemów  wartości powinni się bronić. 
 
Pytanie: jak się zachowamy w sytuacji zagrożenia? Czy nawet zdajemy sobie sprawę, że to jest śmiertelne zagrożenie dla nas, dla naszej rodziny, naszej tradycji, kultury, religii, naszych osobistych wolności i narodowego państwa. Dobrze opłacani renegaci służący obcym na ciepłych posadach, medialnie krążą wszędzie aby nas oszukać, rozmydlić nasze pryncypia, sprzedać nasze wartości i nadzieję na przyszłości za garść nowocześnie świecących srebrników. Pamiętajmy, że sznur ma swoją funkcję. Zdrajcom, którzy dla bieżących korzyści dołączą (nie po raz pierwszy w naszej historii) do podstępnych naszych ciemiężycieli, bez znaczenia czy do tych bezpośrednich, czy pośrednich, nie pozwólmy mieć dzień spokojny i nazwijmy ich straszliwym imieniem.

 
Żyjemy w interesujących czasach (przekleństwo chińskie), niewielu graczy, jeszcze więcej  ofiar. Czasem trudno połapać się w zarysowującej się przed nami rzeczywistości. Zwykle rozumiemy wydarzenia z niższej półki, choć nie zawsze jesteśmy świadomi, że jesteśmy bezczelnie rozgrywani zgodnie z naszymi wyobrażeniami i wartościami przez bezwzględnych graczy hegemonów (tak jak w kolejnych powstaniach wyniszczającą polski kwiat narodowy) dla ich gier i planów. Staraj się poznać tych krętaczy i zdrajców…
 
Może mówię za dużo. Wobec tego polecam nieco łagodniejszą swoją wielowątkową wypowiedź odnoszącą się do sytuacji w USA w programie na YOUTUBE “Kanał Polityczny” młodszych polskich patriotów pod redakcją Marcina Jana Orłowskiego.  Link wyżej, zapraszam do obejrzenia…

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2022/11/29
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2022 [08:47] - Czesław2 | Link:

Jeśli w każdym kraju nie nazwiemy z imienia i nazwiska reprezentantów banksterów, będziemy mieć tylko bicie piany.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2022 [08:52] - u2 | Link:

Faszyzm to system w którym wszystko jest czynione ku chwale PAŃSTWA, 

Tak, ale z wyrugowaniem systemu parlamentarnej demokracji. Wszystko jest podporządkowane wodzu, czyli duce Mussoliniemu lub firerkowi Hitlerowi.

nazizm wszystko ku chwale NARODU

To jest faszyzm, ale z dodatkiem rasizmu i ksenofobii, czyli np. antysemityzmu lub antypolonizmu jak w Niemczech. Nazizm odmawia innym narodom, oprócz narodu wybranego, prawa do istnienia. Współczesną formą nazizmu jest tzw. "ruski mir", który odmawia Ukrainie prawa do istnienia.

PS. Można zaobserwować również nazizm w komunizmie, na przykład w ChRL jest 11 milionów Ujgurów, w okręgu Sinciang, z których 1 milion jest przetrzymywanych w obozach koncentracyjnych, gdzie są poddawani "reedukacji", czyli torturowani i zabijani, zaś pozostałe 10 milionów jest totalnie iniwigilowane i wynaradawiane.

Tak więc nazizm, czy faszyzm nie jest prawicowy, tylko lewicowy. O czym zapomnieli np. autorzy Wikipedii :-)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

29-11-2022 [09:06] - Jacek K.M. | Link:

Faszyzm czy nazizm zawsze był lewicowy, socjalistyczny...
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2022 [19:34] - Imć Waszeć | Link:

Są, ale nie dlatego, że są z założenia projektowego socjalistyczne, tylko dlatego, że z łamania zasad i umów zrobiły cnotę. Są przede wszystkim antykonserwatywne.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2022 [19:51] - u2 | Link:

z łamania zasad i umów zrobiły cnotę

Faszyzm i nazizm z zasady są socjalistyczne, łamią zasady demokracji parlamentarnej i stosują rasizm oraz ksenofobię dla umocnienia swojej władzy. Czyli taki typowy komunistyczny bolszewizm, tylko ubrany w trochę inne słówka.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

29-11-2022 [10:01] - Lech Makowiecki | Link:

Jacku. Napisałem ostatnio piosenkę o Romanie Dmowskim. A właściwie to on sam ją napisał. Ja tylko zrymowałem jego złote myśli i cytaty z niego.
I wiesz co?
Wydaje mi się, że jego słowa są wciąż tak samo aktualne...
A może nawet bardziej teraz,niż kiedyś.
Polecam:

ROMAN DMOWSKI (testament)
https://www.youtube.com/watch?v=xrzHbNQdFRA

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

30-11-2022 [04:51] - Jacek K.M. | Link:

Lechu, gratuluję Ci natchnienia i rezultatu...