Wyborcza volkslista opozycji

“W poniedziałek przegnaliśmy Niemców z lasu. We wtorek Niemcy przegonili nas. W środę wszystkich przepędził gajowy…” ten fragment z pamiętnika partyzanta pasuje jak ulał do politycznej sytuacji na Śląsku. W wyborach samorządowych koalicja zblatowana przeciw prawicy zdobyła na tyle minimalną większość w sejmiku wojewódzkim, że Wystarczyło przejście na stronę PiS jednego rajcy z klubu demokracji, by władzę w krainie węgla przejęli kaczyści. A teraz na odwyrtkę, zbiesiło się kilkoro ich radnych i nad Śląskiem i Zagłębiem znów łopoce sztandar progresu.
Obiektywni komentatorzy przyrównali pisowskich dezerterów do szczurów uciekających z tonącego okrętu. I na tym samym oddechu wyrazili uznanie głównemu szczurowi, marszałkowi województwa, który najęty przez nowych mocodawców zachował swe stanowisko. Pointując, szczury nie tyle uciekły, ile przesiadły się z łajby na łajbę.
Odbicie przez PiS z rąk ludzi Trzaskowskiego samorządu Pragi Północ jest oczywiście znacznie mniej spektakularne, bo w praktyce o wszystkim i tak decyduje stołeczny ratusz. Ale na bezrybiu… A swoją drogą warszawska samorządność imponuje rozmachem. Jej instytucje zajmują więcej gmachów niż administracja prezydenta Bidena. Każda dzielnica fundnęła sobie okazały ratusz. Radnych wszystkich kategorii nie sposób się doliczyć, że o urzędnikach nie wspomnę. I ta armia dba o to, aby stolica rosła w siłę, a mieszkańcom żyło się dostatniej.
Promieniujące na cały kraj osiągnięcia włodarzy Warszawy, Gdańska, Sopotu, Wrocławia czy Łodzi, sprawiają, że PiS ostatnio raczej traci mir w samorządach, vide wybory lokalnych sterników w Elblągu, Rzeszowie i kilku mniejszych ośrodkach. W dodatku na szczeblu centralnym pakt senacki trzyma się mocno, ba, urósł w siłę po iluminacji senatora Jackowskiego, który po nawróceniu awansował do rangi autorytetu TVN 24. Niejako dla równowagi większość sejmowa także nie pęka, mimo zaklęć opozycji: skuś baba na dziada.
Najbardziej dziwolągowatym przykładem gry w odbijanego jest koło parlamentarne zwolenników wielebnego Hołowni występujących pod szyldem Polska 2050. Ten ruch ma posłów, choć nie startował w wyborach. A niewiele brakuje, by Kukiz, który wraz z drużyną trafił do sejmu legalnie, został sam z ręką…
na przycisku do głosowania. Również nieboszczka Nowoczesna wchłonięta przez tuskowców, usiłuje za wszelką cenę nie przypominać parlamentarnej wydmuszki.
A, byłbym zapomniał. W fotelach sejmowych zasiada od niedawna nowa siła, reprezentacja PPS, z ikonami socjalizmu, Senyszyn i Rozenkiem. Zatem
do rekonstrukcji dawnych wspomnień czaru brakuje już tylko awangardy PPR. I widmo PZPR reinkarnuje się w postaci sprzed zjednoczenia w 1948 roku. Sztandar przewodniej siły narodu, wróć, proletariatu, wprowadzić!
Obserwując to lewicowe wzmożenie czekam na kontrę monarchistów. Od iskry roznieconej w sejmie mógłby rozgorzeć płomień oświetlający drogę ku wolnej elekcji. Ostatecznie mieliśmy w historii kilku zaciężnych władców z godnym dorobkiem, że wspomnę Stefana Batorego czy Jana Kazimierza. Zresztą niekoniecznie musielibyśmy przeflancowywać na nasz grunt jakiś zacny ród panujący w Europie. Bez trudu znalazłoby się przecież kilku kandydatów
na Sobieskich albo i na Maciusia Drugiego.
Ciekawe jaki jakościowo parlament wybierzemy sobie za rok? Intuicja podpowiada mi, niestety, że podobny do obecnego. Wiele wskazuje bowiem na to,
że nadal w krajowej polityce Kozak będzie łapał Tatarzyna, trzymany przezeń za łeb.
“Analitycy” opozycji wydają się nie podzielać tej opinii. Wedle nich społeczeństwo obywatelskie już wydało wyrok skazujący prawicę na kazamaty.
I zintensyfikowało rozpoczęte lata temu dożynanie watahy, wciąż jeszcze głównie propagandowe, wspierane druzgocącymi dla PiS sondażami. Zdegustowany muszę przyznać, że macherzy od czarnego piaru zaskakują mnie pomysłowością skręcając baty na PiS z mizerii marniejszej niż piasek, z którego Mefistofeles wyczarował biczyk w balladzie Mickiewicza.
Spindoktorzy z zaciekłością inkwizytorów piętnują kołtuństwo kliki z Nowogrodzkiej(czytaj: prezesa Kaczyńskiego), homofobię, antyfeminizm, bezprawie, zaściankowość… Ostatnio(?) z zapałem germanofilskich rabów potępiają szaleństwo prawicy, która ponoć usiłuje zbijać kapitał polityczny na antyniemieckich resentymentach, roi o jakichś reparacjach i odrzuca sąsiedzką ofertę wzmocnienia naszej obrony przeciwrakietowej!
Zdystansowana reakcja decydentów na pomysł zainstalowania we wschodniej Polsce dwóch baterii rakiet Patriot wraz z obsługą będących na wyposażeniu Bundeswehry, wywołuje od tygodnia skowyt elyt 3 RP. Streszczę fakty, choć chyba zna je każdy. Ministra obrony w rządzie RFN zaniepokojona zapewne incydentem w Przewodowie, zaproponowała takie wsparcie swemu polskiemu koledze. Minister Błaszczak w pierwszej chwili się ucieszył, ale zainspirowany opinią prezesa zasugerował, że te 16 wyrzutni bardziej przydałoby się w Ukrainie masakrowanej ruskimi rakietami.
No i poszły konie po betonie. Taka postawa osłabiająca i tak rachityczną ochronę naszego nieba zakrawa wręcz na zdradę stanu. Przez niechęć do obecności niemieckich żołnierzy na naszej ziemi PiS skazuje być może na śmierć tysiące Polek i Polaków, tudzież Polaczątek, narażonych na bezkarne ataki rosyjskich rakiet.
Zaś opcja ukraińska jest wręcz poroniona. Bowiem po pierwsze, broni tej klasy Zachód nie kwapi się umieszczać na wschód od Bugu, by nie eskalować i tak monstrualnego napięcia między NATO a Moskwą. P:o drugie, patrioty musieliby obsługiwać specjaliści niemieccy, bo wyszkolenie kanonierów ukraińskich zabrałoby wiele miesięcy. Po trzecie wreszcie, militarna aktywność żołnierzy natowskich na terenie Ukrainy oznaczałaby przystąpienie sojuszu do wojny, być może wówczas już światowej.
A tak na marginesie, wystarczyłby jeden dekret prezydenta Zełenskiego, by z Niemców obsługujących patrioty uczynić naturalizowanych Ukraińców. Precedensów, zwłaszcza w świecie sportu, jest aż nadto.
Z perspektywy prostaczka, a niechby nawet małego Sekatorka po dużym piwie, oceniam całe zamieszanie tak. Krwawiącej Ukrainie patrioty są niezbędne od wczoraj. Polsce mogłyby się przydać być może za kilka dni, ale wyłącznie jako iskierka w morzu natowskiego ognia. Bo atak na nasz kraj powinien uruchomić mechanizmy artykułu piątego statutu North Atlantic Treaty Organization.
I od tego momentu konfrontacja z bandą Putina musiałaby(?) przeistoczyć się z fazy biernej, defensywnej, w totalny atak. Pierwsze cele namierzone są od dawna. Flota czarnomorska, łodzie podwodne na Bałtyku, lotniska, most Chersoński, zajęcie Okręgu Królewieckiego… Tyle teoria, nie do końca zresztą solidna, jeśli istotnie NATO zamierza zareagować dopiero na atomową zaczepkę Kremla. Tak czy owak w razie agresji Rosji na terytorium sojuszu, dwie baterie pomogłyby nam jak umarłemu kadzidło.
Teraz pointa; Obserwując jak liberyjne elyty z nachalnie proniemieckiego punktu widzenia komentują poczynania prawicy w kontaktach z Bundesrepubliką, zaczynam zastanawiać się czy aby wspólna lista wyborcza opozycji nie będzie volkslistą.
 
Sekator
 
Ps.

- Ty chyba też masz antyniemiecką fobię - pokpiwa mój komputer.
- Ale nie dotyczy ona muzyki Wagnera, salcesonu brunszwickiego i mercedesów - wyjaśniam Eustachemu

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-11-2022 [22:07] - u2 | Link:

dwóch baterii rakiet Patriot

Ano, tak jak te dwa nagie miecze od Jungingena :-)

Obrazek użytkownika angela

27-11-2022 [22:41] - angela | Link:

Naczelny volksdoutche opozycji, któremu wcale nie chce się ' siedzieć na tej Wiejskiej" w myśl klasyka " nie chcem,  ale muszem" , może nareszcie będzie musiał wytlumaczyc się przed trybunałem ze swojego szkodnictwa i dewastacji  Polski.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

27-11-2022 [23:30] - Edeldreda z Ely | Link:

Na ten i inne tematy - głos z zaświatów - Anatol Lawina http://www.kontrateksty.pl/index.php?action=show&type=news&newsgroup=3&id=1007

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [10:25] - sake3 | Link:

Autor jest w lepszej sytacji bo ma na podorędziu Eustachego co to potrafi delikatnie coś napomknąć,skrytykować,zasugerować.Mój nic nie chce -taki leniwy a może z zemsty ze nie nadałam mu imienia.W postawie Niemców dziwi mnie upór odnosnie lokalizacji tych Patriotów wskazujący na niestety tchórzostwo Jak tu się bowiem wytłumaczyć przed Putinem niemieckim sprzętem na Ukrainie strzelającym do rosyjskich rakiet? Jak to się ma do wspaniałego projektu Eurazji pod egidą Rosji i Niemiec.To kto w tym dwupaku będzie ważniejszy ,no chyba nie Niemcy?Pan Scholtz stuliwszy uszy przed Putinem zachowuje się natomiast jak niemieckie panisko w stosunku do Polski. Patrioty przekazane czy wypożyczone polskiej stronie? Dowodzenie niemieckie dlaczego? Czyżby w Polsce brakowało wojskowych zdolnych do obsługi tego sprzetu z powodu zacofania i niewiedzy?Może dowódcy niemieccy liczą ,że decydując o jego użyciu sprzęt będzie  po prostu stał i ładnie wyglądał,ale żadnej rakiety rosyjskiej nie będzie zatrzymywał.Może nawet będzie zarabiał,bo na pewno znajdą się chętni do zrobienia sobie zdjęcia z Patriotem w tle.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [10:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czyżby w Polsce brakowało wojskowych zdolnych do obsługi tego sprzetu z powodu zacofania i niewiedzy?"

Czyżby sake domagała się od PiS oficjalnego przystąpienia Sił Zbrojnych RP do konfliktu na terenie Ukrainy.
Tym było by wysłanie Patriotów z polską obsługą za wschodnią granicę.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [12:08] - sake3 | Link:

Nie ,sake niczego się nie domaga się tylko uważa,że jeżeli Patrioty miałyby stacjonować po polskiej stronie to pod polskim dowództwem i z polskimi decyzjami To chyba zrozumiałe. .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [12:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ale Wojsko Polskie nie jest przeszkolone na tym systemie który oferują Niemcy.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [13:03] - sake3 | Link:

Od dwu lat Polscy żołnierze są przeszkoleni na tym systemie.a szkolenie przewidziane na trzy miesiące więc niemieckie dowodzenie nie jest tu konieczne.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [13:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Trzy miesiące trwa szkolenie w USA, potem około rok w Polsce i nie na tym sprzęcie który mają Niemcy.
Krótko opisując  niemieckie Patrioty z niemiecką obsługą na terytorium Polski to kwestia paru tygodni,  ile oferta byłaby prawdziwa.
Niemieckie Patrioty z polską obsługą to kwestia paru miesięcy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [13:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Od dwu lat Polscy żołnierze są przeszkoleni na tym systemie"
Bzdury wypisujesz. niemiecki system ma zupełnie inne radary, inne sektory inne zasięgi i wysokości działania a także odmienny od docelowego polskiego, proces od wykrycia zagrożenie, przez decyzje czy strzelać, do procedury wystrzelenia pocisku.
Wynika to z tego ze niemiecki system jest autonomiczny, a polski ma być jednym z elementów programu, obrony plot.

Obrazek użytkownika paparazzi

29-11-2022 [00:19] - paparazzi | Link:

Udowodnij?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [22:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wypowiedź pisiorskiego posła.
"Natomiast Patrioty, które chcą nam dać Niemcy (...), nie pasują do polskiego systemu. Mamy najnowocześniejsze Patrioty, które są na wyposażeniu i akurat wkomponowanie tych starych z lat 80. będzie powodować pewien bałagan"
https://niezalezna.pl/466430-n...