Reportaż z wojny

Jestem w drodze, wiadomo dokąd - na Ukrainę pod Chersoń. Tam ludzie czekają na wszystko. Wieziemy pomoc przeróżną, a chłopcy napotkanym po drodze ludziom oddają swoje "kuchenki polowe" i część zapasów. Nad głowami latają ruskie "małpy", ale co tam, chłopaki od czasu do czasu coś upolują jak za blisko podleci. Nie jestem strachliwa, ale czasem ciarki po plecach przechodzą. Wtedy Ukraińcy pocieszają: Ula spokojnie, te z tamtej strony to nasze, lecą orkom pod ogon. I pokazuje mi na urządzeniu gdzie spadną.

W rejonie chersońskim ostrzeżono nas że nadlatują w naszą stronę ruskie drony. W kilka minut zamaskowano konwój a żołnierze zajęli pozycje obronne. Kilka sztuk nadleciało z boku naszej pozycji, ja ich nie widziałam ale rozpoznanie tak. Z różnych stron poleciały w niebo rakiety i krótkie serie z BWP - żaden dron nie przeszedł, ale o tym dowiedziałam się dopiero, jak szybko ruszyliśmy w dalszą drogę.

Kiedy dojechaliśmy do celu i rozejrzałam się po okolicy, to nogi się pode mną ugięły. Uwierzcie mi, ja już widziałam niejedno, ale takiej okropności wojny jeszcze nie. Głodni, zmarznięci i poparzeni ludzie, zwęglone zwłoki dzieci i kobiet - w innym miejscu pokazano mi kolejne masowe groby pomordowanych... Widok przypominał zdjęcia z Powstania Warszawskiego ... zacisnęłam pięści. Pierwsi ludzie którzy do nas podbiegli, zapytali czy dostaną jakąkolwiek broń - słyszycie? - nie jedzenie czy ciepłą odzież - tylko BROŃ! 
Wśród proszących był nastoletni chłopiec. Popatrzyłam na niego, przytuliłam i zaproponowałam: Lepiej przysłużysz się ojczyźnie jak wrócisz z nami ... Wtedy on wziął mnie za rękę i zaprowadził do ruin domu. Powiedział mi że tam pod gruzami leżą jego rodzice, rodzeństwo i babcia. On przeżył tylko dlatego, że w momencie przyjazdu orków wyszedł po wodę dla rodziny. I kiedy przeszli nasi, to on popędził w pogoni za orkami. Dostał tylko cztery granaty... zużył skutecznie dwa. Zapytał mnie czy dam mu karabin. Popatrzyłam na dowódcę ... kiwnął głową na tak, a do chłopca powiedział żeby poszedł za nim, to dostanie mundur i hełm.
Broń dostał każdy kto potrafił ją obsługiwać. Dowódca zostawił w tym oddziale dwóch swoich żołnierzy jako dowodzących, z jednym zadaniem: mają szukać ruskich maruderów i zdrajców - i jedziemy dalej na front pod Chersoń.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [10:32] - sake3 | Link:

Pani Urszulo,jest tam Pani ,widzi własnymi oczami,słyszy swoimi uszami ale zaraz zgłosza się ci co powiedzą,że to propaganda,kłamstwo,fake news.A prawdę objawioną wg nich głosi tylko Rassija 1 i jej propagandyści.

Obrazek użytkownika Jabe

28-11-2022 [11:24] - Jabe | Link:

Ani jedni, ani drudzy. Tak to już jest.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-11-2022 [11:56] - RinoCeronte | Link:

Cmoknij Angelę ...

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [14:48] - smieciu | Link:

@Jabe
Tak jest.
Ostatnio posłuchałem opowieści z ukraińskiego frontu. I znów uderzył mnie cały absurd tej wojny. Siedzą tam w tych okopach jak szczury albo biegają z artylerią po polach siejąc ogniem i żelastwem po przeciwniku, który robi to samo...

A przecież jeszcze naście lat temu w sondażach Ukraińcy uznawali Rosjan za najbliższą im nację. Tą, która cieszy się ich największą sympatię. Wystarczyło jednak trochę polityki od 2014. A od lutego tego mamy ostrzał obiektów cywilnych. Gdzie na początku z pewnością mieliśmy do czynienia z mieszaniną prawdy i kłamstwa. Kogoś zabili Rosjanie. Ukraińcy to rozdmuchiwali medialnie.
Potem już potoczyć musiało się samo. Gdy gnijesz w okopie i widzisz jak giną bliscy rodzą się już te właśnie odruchy o które chodziło tym na górze. By ludzie skoczyli sobie do gardła. By swoją nienawiść wyładowali na kolesiu dokładnie takim jak on sam tylko że będącym po drugiej stronie...

KSU Rozkaz

Kiedyś dadzą Ci karabin
Każą równo stać
Kiedyś każą załadować
Potem oddać strzał

Siłą wpędzą do okopu
W błoto wbiją twarz
Później padnie rozkaz Umrzyj
I skończy się czas

Rozkaz rozkaz idziemy ze śpiewem
Rozkaz rozkaz a sztandar powiewa nasz

Tamten frajer z drugiej strony
To odwieczny wróg
Rozkaz padł rzucasz granat
On już jest bez nóg

Miał 20 lat jak Ty
I chciał rzucić też
Ty dostaniesz wielki order
Z niego tryska krew

Rozkaz rozkaz idziemy ze śpiewem
Rozkaz rozkaz a sztandar powiewa nasz
Deszcze niespokojne potargały sad
A my na tej wojnie ładnych parę lat

Deszcze niespokojne potargały sad
A my na tej wojnie ładnych parę lat
Do domu wrócimy w piecu napalimy
Nakarmimy Szarika a potem Gustlika

Rozkaz rozkaz idziemy ze śpiewem
Rozkaz rozkaz a sztandar powiewa nasz
Rozkaz rozkaz idziemy ze śpiewem
Rozkaz rozkaz a sztandar powiewa
Rozkaz rozkaz idziemy ze śpiewem
Rozkaz rozkaz a sztandar powiewa
Nasz
Nasz
Nasz

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [15:09] - u2 | Link:

jeszcze naście lat temu w sondażach Ukraińcy uznawali Rosjan za najbliższą im nację

Bo to są bliskie sobie nacje, nie tylko geograficznie. Pisałem już o tym kilka razy na NB, że wojna z bratnią Ukrainą to największy błąd Putlera, odejdzie w niesławie jako bratobójca :-)

Obrazek użytkownika Jabe

28-11-2022 [16:09] - Jabe | Link:

On Ukrainę kocha taką miłością, która woli ją zni­szczyć, niż ją na czyjąś rzecz utracić.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-11-2022 [17:05] - RinoCeronte | Link:

To taka refleksja z kawką i ciasteczkiem na biurku!  Tymczasem  Ukraińcy chcą tylko aby rosjanie odeszli i przestali ich zabijać. Nie wierzysz? To przejedź się z pomocą na Ukrainę...

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [17:18] - sake3 | Link:

@smieciu.......Uderzył pana absurd tej wojny.to może uderzy również absurd wypowiedzi rosyjskich propagandystów w programie Sołowiowa rosyjskiej telewizji.Choć powiedziałabym,że to coś więcej ,bo groźba nawet niezawoalowana i nie pierwsza wobec Polski,Ukrainy i innych państw.  Goście programu R.Iszczenko i N.Wawiłow -politolodzy,wypowiedzieli się na temat przyszłości Polski i Ukrainy.Ukraina ma zniknąć z mapy,bo jest stałym zagrożeniem,a język ukraiński tylko dialektem rosyjskiego.Liczą,że w ciągu 10 lat Rosja przywróci kontrolę nad terytorium Polski,Litwy i Półwypu Bałkańskiego.Wszystkie te narody nazywające się niepodległymi zostaną wchłoniętę przez imperium jako barbarzyńcy tworząc 200-stumilionowy kolektyw rosyjski z językiem rosyjskim. Pan bodajże wczoraj sugerował że słusznym jest poddanie się Ukrainy.Czy to samo zasugeruje pan Polsce? Chciałabym tylko jeszcze dodać ,że dzisiaj Putin zagroził inwazją Kirgistanowi.Szybko to idzie prawda?Przecież dwa tygodnie temu groził Mołdawii  podobno też nazistowskiej.Nadal pan twierdzi że o Rosjanach powinno się mówić wyłącznie dobrze? 

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2022 [18:00] - Pers | Link:

@sake
//Chciałabym tylko jeszcze dodać ,że dzisiaj Putin zagroził inwazją Kirgistanowi.//

Mogłabyś podać źródło tej wiedzy?
Będę wdzięczny za jakiś oficjalny link z tą wypowiedzią.
Czy to znowu magiel?

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [18:03] - smieciu | Link:

bo groźba nawet niezawoalowana i nie pierwsza wobec Polski,Ukrainy i innych państw. 

Przecież ciągle chodzi o to samo...

Ruskie rzucają te swoje groźby by ludzie w nie uwierzyli. By poczuli podnietę każącą im stanąć do boju. Bez tego nic by nie działało! Schemat jest prosty:
Ruskie rzucają groźbę. Potem rząd kraju na który padła groźba organizuje opór. Potem dochodzi do rzezi bo ludzie kolejny raz nabrali się na czyjeś rządowe gierki i prowokacje, wzięli kałachy i zaczęli strzelać do siebie.
Ruskie muszą rzucać takie groźby gdyż w przeciwnym wypadku nikt by nie poczuł strachu i chęci do zbrojeń. Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć? Polska i jej lud ma teraz wybór. Uwierzyć w to i wziąć w tym udział czy może zachować zimną krew.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć że przecież nas najadą i wyrżną jak cielęta jeśli czegoś nie zrobimy. Tylko czy to prawda? Musisz założyć że Ruskie mówią prawdę, jeśli w to wierzysz. Musisz uwierzyć Ruskom! Dlaczego nie uznać że kłamią i prowokują?
Tym bardziej że przebieg zdarzeń pokazuje jedno. Wojna na Ukrainie nie wykracza poza jej teren. Ruskie prowokacje mają miejsce tylko na ich infrastrukturze. Takiej jak NS czy Most Krymski. Ruskie po prostu biją ciągle w swój bęben. Którym także jest Ukraina.

To jak test na inteligencję. Możesz uwierzyć że takie gówniane państwo jak Ukraina było samodzielne a jej wojsko, które jeszcze 10 lat temu było zespolone z ruskim stawia opór. A możesz zacząć myśleć i dojść do wniosku że gówniany rząd Ukrainy i jej gówniane wojsko jest ciągle pod tymi samymi gównianymi rozkazami. Więc gra toczy się tam do jednej bramki.
Gdzie obie strony walą samobója i zapraszają do tego innych.

Ja wiem że to może być trochę trudne. Nie dotrze to do ludzi, którzy ślepo wierzą w rząd. W RZĄD a nie w PiS czy PO. Nie dotrze to przykładowo do ludzi na których oczach rząd rozwala edukację. Wywołując zniszczenia jak na wojnie tylko że bez ognia karabinów. Nie dotrze to do ludzi, którzy mają to przed oczami ale nie widzą, wszędzie za to węsząc obcego zaplutego karła reakcji (Tuska/ZNP/Niemców) jak za PRL. Nie dotrze to do ludzi, którzy mając przed oczami rozwałkę energetyki i własne zasoby udają że rząd nie ma z tym nic wspólnego.

Po prostu ci do których to nie dociera będą musieć wziąć udział w tej grze. Wezmą udział w tej grze z własnej woli. Najpierw uwierzywszy w propagandowe groźby Rusków a potem w propagandową gadkę własnego rządu. Który i tam i tu powie ci że robi słusznie. I dlatego trzeba przyłączyć się do tej gry.
W imię patriotyzmu czy jakiegokolwiek innego kitu, który wywoła odpowiednią reakcję.

Pisałem. Gdyby to Tusk zamiast Kaczyńskiego wezwałby was do boju to też ruszylibyście radośnie plując na tych co widzą zmyłę?
A Ukraina zatrudniała męty Tuska a także inne z całego świata ale wszyscy tu wierzą w czystość Zełeńskiego i jego kliki.

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [18:17] - smieciu | Link:

Gdzie jeszcze raz muszę powtórzyć: Wszyscy byli przekonani w lutym że stawianie oporu Ruskom na nic się nie zda. Także sami Ukraińcy nie wierzyli w zwycięstwo. Więc gdyby nie zrobiono nic to ... nie stałoby się nic. Ruskie zajęłyby Ukrainę czy coś takiego powiedzmy.
Jednak zamiast tego rząd Zełenskiego wysłał ludzi na front a ci łyknęli haczyk pozornych łatwych zwycięstw. A potem poszło. W jakiś blok uderzył pocisk (ale nikt nie zginął) itp. Trzeźwi ludzie wciąż mieli szansę zobaczyć że coś nie gra.
Jednak wielka propaganda zrobiła swoje.
Efekt? Dziesiątki tysięcy zabitych, niektóre rejony kraju zdewastowane.
No piękny sukces.
Ale tylko powiedz, jak ja że to porażka, gówno warta absurdalna wojna...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-11-2022 [18:36] - Chatar Leon | Link:

@śmieciu
Twoim zdaniem Polska w 1939, aby uniknąć absurdalnej wojny, powinna:
a) cała oddać się Niemcom w prezencie,
b) oddać się Sowietom,
c) zaproponować Niemcom i Sowietom podział pomiędzy nich?
 

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [19:37] - smieciu | Link:

@Chatar Leon
W 1939 roku Polska powinna zgodzić się na propozycje Niemców gdyż nie była stroną tej walki!
Ci prowadzili ekspansję ogólną. Zajęli Austrię. Czechy, Kłajpedę chyba, potem przyszła kolej na Polskę. To było naruszanie globalnych układów, których Polska nie miała nic do powiedzenia. Wiadomo było że Angole zareagują i tak. Przecież nasz udział w tej wojnie miał całkiem drugorzędny wpływ na jej wynik. Więc? Po co?
Ludzie ciągle żyją iluzjami! Propagandą rodem z PRL. W której chodziło w dużej części o to by Polacy skupili się na złych Niemcach i nie myśleli o udziale ZSRR czy o wątpliwej grze Aliantów. I tak narodziło się trochę rzeczy o słusznym patriotyzmie czy heroizmie.

Angole...
Podałeś Chatar Leon trzy podpunkty jakbyśmy mieli jakiś wybór. Tego nie było!
Nasz rząd ustąpiłby Niemcom wiedząc że nie mamy szans. Tylko interwencja Angoli to zmieniła!
W czyim imieniu pytasz? Narodu, który był za mordę trzymany przez Sanację? W imieniu Sanacji czy może kogoś innego?
Którzy tak naprawdę zadecydowali.
Rząd dał się kupić Angolom i spierdzielił. Ot cała prawda. Drugą opcją było ustąpienie Niemcom.
Ja nie miałbym nic do powiedzenia. Ale gdybym miał to unikałbym oczywiście nie swojej wojny. Wojny na której wynik nie miałbym wpływu. Czy na rozstrzygnięcia zwycięzców.

To samo jest na Ukrainie.
Rząd Zełenskiego, domyślnie dzięki gwarancjom Angoli stawia opór. Co więc robi Ukraina? Wykrwawia się w większej grze. Bo przecież gdyby nie było takiej gry to Zełenski nie miałby wsparcia od zachodu, skapitulowałby natychmiast.
Ale skoro jest gra, skoro komuś zależy na tej Ukrainie. Finansuje to. To niech sam sobie wysyła swoje wojska.
Tylko po co?
Łatwiej jest rzucić kaskę biedakom, omamić ich hasełkami i niech wykrwawiają się na rzecz interesów prowadzonych przez innych.
 

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [20:22] - sake3 | Link:

,,No faktycznie nie stałoby się nic .Ruskie zajeli by Ukrainę.''Prawda jakie to proste wejśc sobie i zająć.Tak samo pewnie pan powie jak wkroczą do Polski..Polacy nic sie nie stało,przywitajmy chłopców chlebkiem i solą.I bimbrem jak kto ma ..Koniecznie. Bez zbędnych dąsów.Postarajmy się być gościnni,a dziewczyny usmiechniete..

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2022 [20:31] - Pers | Link:

@sake
//Postarajmy się być gościnni,a dziewczyny usmiechniete..//

Ja przyjdą do twojego magla to z pewnością ich nie wyrzucisz i i będziesz uśmiechnięta :))

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [21:46] - sake3 | Link:

@Pers.....Nie wyrzucę,wszak jestem damą, przemagluję,ale kawą nie poczestuję.Co to to nie.Kawa tylko z przyjaciółmi.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-11-2022 [18:18] - RinoCeronte | Link:

Do 24 lutego 2022 ja też tak myślałem. Za inwazję na gruzję pierwsza kara Nord stream 1, za inwazję w 2014 druga kara Nord stream 2, no to teraz Nord stream 3 ?. Jedź na Ukrainę Munchausenie, to może coś zrozumiesz!

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [18:44] - sake3 | Link:

Cokolwiek by zostało na Rosję powiedziane,cokolwiek by powiedziała Rosja pan zawsze stanie po jej stronie uwagę skierowując i skupiając się na zły rząd polski.Oczywiście nazywając to testem na inteligencję oczywiście jakżeby inaczej.Jakie pan ma gwarancje,że groźby wielokroć powtarzane nie zamienią się w czyn? Przecież wygibasy rosyjskich propagandystów mają przekonać Rosjan o słuszności walki ,a świat będzie epatowany nieprawdziwymi wiadomościami też w końcu przychyli się do rosyjskiego planu chocby dla świętego spokoju.Pan nie widzi zagrożenia tylko oskarża Polaków o podejrzliwość i niezgodę na rosyjskie plany a główny ciężar pretensji przenosi na rząd i jak nakręcona katarynka zaczyna nadawać.A to rząd rozwala edukację(w czym niby),wywołuje zniszczenia jak na wojnie,rozwala energetykę (kto ją tak naprawde rozwalił?),węszy za Tuskiem i nie kocha Niemców. A musimy kochać? To nie jest żadna gra tylko rosyjskie przygotowanie do odbudowy imperium..

Obrazek użytkownika paparazzi

28-11-2022 [23:43] - paparazzi | Link:

Wedle teorii śmiecia poddać się natychmiast. Nihil novi sub sole, premiero Kopacz kazała rodzinom biec do kuchni pod stół. Infantylizm do kwadratu, śmieciu ogarnij się chłopie.

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2022 [07:03] - Czesław2 | Link:

@paparazzi Różnica jest taka, że Kopacz po prostu jest tchórzem, Śmieciu wykonuje rozkaz.

Obrazek użytkownika Ryan

28-11-2022 [19:39] - Ryan | Link:

W swym najnowszym plagiacie ruszkiewicz informuję swoich fanów o powodach natychmiastowej ucieczki z terytorium Rosji
By nie brać udziału w czynie przestępczym jakim jest zuchwałą kradzież cudzych tekstów linku nie podaję

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2022 [19:52] - Pers | Link:

@r-jasiu
//W swym najnowszym plagiacie ruszkiewicz informuję//

Jaki to "plagiat" skoro podaję nazwisko Autora? Puknij się w ten pusty czerep @r-jasiu...
Boli was trochę prawdy, nie? 
Uwielbiam wasze wycie :)))))))

A link ja podam  https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [07:06] - Tezeusz | Link:

@Pers i LGBT to takie oczywiste od dawna coż można na uczucie nawet sowieckie. Na jakiej paradzie równości można ciebie spotkać chętnie popatrzę na twoje ciuszki...hahahahaha

Obrazek użytkownika Godunow

28-11-2022 [18:58] - Godunow | Link:

JAKI  jest sens komentowania na  nasze blogi..??? Skoro cenzura rodem z ABW pewnie na polecenie .. Nawet w USA  można spotkać. wywiady z generałami  z Rosji. czy ludzi nieprzychylnych Ukrainie.  Ale blog wpisuje się w przekaz  banderowców.. Szkoda czasu na Was.

Obrazek użytkownika Ryan

28-11-2022 [19:11] - Ryan | Link:

"W końcu zdemobilizowany"
Zlikwidowano współzałożyciela separatystycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego w tzw. Donieckiej Republice Ludowej (DRL)

Siergiej Samoszkin pracował w Zarządzie Głównym Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, brał udział w "krymskiej wiośnie" i wojnie na Ukrainie.

https://i.iplsc.com/ukraina-siergiej-samoszkin-bral-udzial-w-krymskiej-wiosnie/000GEM6IU3WCXRYL-C122-F4.jpg
 

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2022 [19:26] - Pers | Link:

@r-jasiu
Po zabójców przyjdą chłopaki Kadyrowa.
Już zutylizowali tych co rozstrzelali bezbronnych jeńców rosyjskich.
A oni to potrafią :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-11-2022 [07:15] - Tezeusz | Link:

Wyjesz Ruszkiewicz :

"degeneratem jest Bidet i jego synkowie.
Putin jeszcze się nie splamił żadnymi zbrodniami.

Ubijając nazistów banderowskich oddaje wielką przysługę Ludzkości.
Wam rzytkom to się oczywiście nie podoba :)"

Te " rzydki "to twoja rodzina a " nazisci " to kumple moje gratulacje..

A ile masz ników jak by zliczyć Niepoprawnych, Salon, NEon i NB to 46 jak podaje @ @Zawisza...przypomnieć ?

Obrazek użytkownika Maverick

28-11-2022 [20:14] - Maverick | Link:

Wywiad Polaka z Douglasem Macgregorem.   https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-11-2022 [21:43] - Siberian Husky Dog | Link:

@Ryan
Czy zostały po nim choć uszy lub skarpety?

https://pbs.twimg.com/media/FikSn-tXgAMinK9?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Es

29-11-2022 [11:05] - Es | Link:

Śmieciu nie wiem jak ty, ale gdy jakiś drab wrzeszczy że mi gębę obije,  to bez względu na to kto go podpuszcza ja zaciskam pięści i najwyżej przy braku opamiętania z jego strony, kończy się to nawalanką, tak jak mnie uczyli. Nie zmiatam przed nim , lub nie kulę się gdzieś po kątach aż sobie pójdzie. Widzę, że przyjąłeś zupełnie inne założenia

Obrazek użytkownika Es

29-11-2022 [11:21] - Es | Link:

" wśród proszących był nastoletni chłopiec" 
Pokonanie rosji prowadząc wojnę w takim wymiarze jest niemożliwe. Pomijając że nikt na to nie pozwoli -z ameryką włacznie. Jesteśmy zatem i w perspektywie kolejnych lat będziemy świadkami powstawania nowego Libanu tuż za naszą granicą. Naród wyznania handlowego organizuje swoją nową przestrzeń życiową, przenosząc ją że starej z całym dobrodziejstwem inwentarza

Obrazek użytkownika u2

29-11-2022 [11:25] - u2 | Link:

Naród wyznania handlowego organizuje swoją nową przestrzeń życiową, przenosząc ją że starej z całym dobrodziejstwem inwentarza

Typowa antysemicka wrzutka.

Obrazek użytkownika Es

29-11-2022 [12:40] - Es | Link:

@u2
Proszę sprawdzić w czyich rękach jest -a w zasadzie była przeważająca część ukraińskiej gospodarki, korzenie narodowościowe zarządzających Ukrainą oligarchów i w czyje ręce poszły ostatnio hurtowo wyprzedawane za bezcen połacie kraju. A później wrócić z wnioskami na temat "antysemickich wrzutek".
PS Komentarz był na temat powstającego tuż za miedzą obszaru immanentnego terroru na ulicach, wybuchających bomb, strzelanin i pacyfikacji raz jednych raz drugich lokalnych społeczności

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2022 [11:42] - sake3 | Link:

@es....A jaki bardziej optymalny wymiar walki z Rosją Pan by zaproponował? Pan @śmieciu już wprawdzie dyskretnie ale sugeruje na przykładzie Ukrainy że poddanie się to najlepsza droga.Tak samo widzi rozwiązanie konfliktu papież Franciszek któremu nie może przejść przez gardło kto jest agresorem a kto ofiarą.Ale czy w ten sposób uniknie się imperialnych zapędów Rosji? Myślę,że jeszcze bardziej rozzuchwali.Zwłaszcza,że ulubienica Putina pani Merkel już kiwa do niego przyjaxnie rączką i widzi Rosję jako stróża bezpieczeństwa w Europie. Wczorajsze doniesienia o debacie w telewizji Rassija1 rozwiewają złudzenia. Polski ma nie być, powinna zostać wchłonieta  przez imperium rosyjskie jako barbarzyńca i podobnie jak Ukraina wymazana z mapy świata.Czy Polaków niepodległość aż tak uwiera? Taka straszna? 

Obrazek użytkownika Es

29-11-2022 [12:29] - Es | Link:

@sake
Mówię, że Ukraina nie ma wystarczających sił i środków na pokonanie Rosji. Racjonowana pomoc Zachodu służyć może jedynie przywróceniu stanu sprzed 24 lutego. Każdy metr ziemi odzyskany ponad to będzie i tak sukcesem, ponieważ nikt oprócz samych ukraińców nie jest- również z przyczyn geopolitycznych- zainteresowany przedłużaniem konfliktu, a tym bardziej rzuceniem w jakiejś formie Rosji na kolana , czy też jej defragmentacją. Rzeczy toczą się niestety niezależnie od naszych emocji, czy chciejstwa.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2022 [13:27] - sake3 | Link:

To prawda,ale teraz gra toczy się już nie tylko o Ukrainę.Czy nie czas najwyższy by Polacy pochłonięci serialami,dziwacznym programami typu hotel Paradise,tańcami i życiem celebrytów i kłótniami wreszcie przejrzeli na oczy?

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2022 [14:09] - Jabe | Link:

A o co jeszcze toczy się już teraz gra?

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2022 [12:52] - Czesław2 | Link:

@Es Naród wyznania handlowego zawsze był podzielony na dwa skłócone szczepy. jeden w Jerozolimie, drugi na Wall Street. Po co narodowi zza Atlantyku przestrzeń życiowa na Ukrainie? Tzn, odpowiedź wydaje się prosta, dla samego mania, ale czy tylko?

Obrazek użytkownika Es

29-11-2022 [13:25] - Es | Link:

@Czesław
Te parę setek tysięcy, którym zarówno Bagsik pomógł wyjwchać na wczasy jak i Putin chciał się pozbyć znudziło się już kurzem, spiekotą i powtarzającym się "cyklicznie stalowym deszczem" . Nie tylko polskie paszporty mogą mieć branie
A Wall Street i City?... business is business