Ukraina, Patrioty i (niepoprawna) Polityka

Zacznę może od tego co tam słychać u przygarniętych przez moją bliską rodzinę Ukraińców. Wieści wesołe nie są. Trwa wojna i ludzie umierają. Na froncie. A tu jeden ich znajomy nie żyje. Drugi, trzeci. Czwarty ciężko ranny. Itd. Ostatnio coraz więcej u nich tego typu informacji. Nie jest już tak optymistycznie jak wcześniej. Inną ciekawą sprawą o jakiej się dowiaduję jest kwestia kosztów materialnych jakie ponoszą zwykli Ukraińcy. Ci co nie walczą są zobowiązani finansować walczących. Przykładowo wyposażenia żołnierza. Czyli przykładowo ubioru, kamizelki kuloodpornej czy zaawansowanego zestawu medycznego. Rzeczy te tanie nie są. Pochodzą zwykle z USA, ktoś tam trzepie na tym kasę.
Słuchając tego typu info po raz kolejny dochodzę do tego samego wniosku. Po prostu uderza absurdalność uczestniczenia w tej wojnie. Taki zwykły Ukrainiec przed nią klepał biedę a teraz dali mu karabin a rodzinę obarczyli kosztami. Facet może umrzeć a jego bliscy tylko na to pracują. Naprawdę zastanawia po co to komu. Przecież ci Ukraińcy działając tą drogą nie mogą osiągnąć kompletnie nic.
Dlatego muszę kolejny raz powtórzyć to co piszę. Działania ukraińskiego rządu są bez sensu, tzn, z pewnością czemuś służą ale tym czymś nie jest Ukraina i jej mieszkańcy. Gdyby Ukraina poddała się natychmiast ocalonoby tysiące istnień ludzkich. Ocalonoby infrastrukturę państwa. Ukraińcy pracowaliby po staremu na siebie jakoś wiążąc koniec z końcem. I tak by się stało nijako samo z siebie gdyż przecież z początku nikt nie wierzył że można stawić opór Rosji. Ta jednak, najwyraźniej celowo popełniła masę błędów wojskowych. Tylko tą drogą Ukraińcy dostać iluzję że możliwe jest zwycięstwo. Tylko w ten sposób Ukraińcy mogli zdobyć wystarczającą wiarę, nabrać odpowiedniego morale.

Dla mnie jasne jest że rząd Zełeńskiego działa w zmowie z Putinem. Któremu po prostu nigdy nie chodziło o zajęcie Ukrainy. A jeśli już to nie na wskutek szybkiej operacji. Po prostu za dużo mamy absurdów co do przebiegu tej wojny. Wszystko jednak staje się całkiem logiczne jeśli przyjmiemy że wojna na Ukrainie jest jedynie narzędziem, będącym bronią w wyższej rozgrywce globalnej. Przykładowo, co ciągle podkreślam, gdyby Ukraina natychmiast poddała się, sankcje mogłyby być dużo bardziej ograniczone ze względu na toczące się rozmowy dyplomatyczne. Rządy Europy i Polski nie miałyby pretekstu do drastycznych działań gdyż nie doszłoby do szeregu zbrodni wojennych. Nie zniszczona ukraińska gospodarka wciąż eksportowałaby swoje istotne dla świata produkty i półprodukty. Co bardzo ważne, nie doszłoby do ograniczeń w dostawach żywności. Rynek gazu i ropy zapewne byłby dużo stabilniejszy.
Nie mielibyśmy do czynienia z wielką falą uchodźców. Nie doszłoby do paniki zbrojeniowej, generującej koszty wzmożone panoszącą się obecnie putinflacją.
Gdyby Ukraina natychmiast powiedziała pas to z punktu widzenia zewnętrznego świata niemal nic by się nie zmieniło.
Nie zmieniłoby się też szczególnie życie Ukraińców. Którzy przed rokiem 2014 uważali Rosję za kraj bogatszy, jeździli tam pracować a porównanie zasobności, czy wyglądu miast wypadało na korzyść Rosji.

Gdyby chodziło o zwykłą wojnę, zwyciężywszy szybko, Rosja zmuszona byłaby dostarczyć gaz czy zrobić inne rzeczy jednające jej ludność.
Rzecz w tym że obecny przebieg wojny oraz poprzedzające ją lata pokazały że chodzi o co innego. Tym czymś nie jest zajęcie ale jakiś rodzaj destrukcji i destabilizacji. A to najlepiej osiągnąć mając na Ukrainie rząd, który roztoczy przed narodem iluzję sensu walki i umierania w imię całkowicie obcej polityki. Której rozgrywający traktowali zawsze Ukrainę całkowicie instrumentalnie a jej ludność za coś stanem nie różniącego się wiele od niewolnika.
Efektywnie więc zasługą rządu Ukrainy jest danie Ukraińcowi narzędzi które posłużą zabijaniu Rusków. Oraz, w ramach reakcji, samych Ukraińców. Przedłużający się opór pogłębia zniszczenia kraju oraz ma coraz większy wpływ na wydarzenia globalne.
Podczas kiedy Rusek z Ukraińcem strzelają do siebie nawzajem z czego się da, tysiącami tracąc życie, ktoś tam osiąga zaplanowany efekt, w grze polegającej na rozkręcaniu globalnego chaosu.

Niestety. Taki osąd sytuacji nie dotrze do ludzi w świecie w którym media orzą ich mózgi z jednej strony ideami w stylu LGBT a z drugiej geopolityką rodem z podstawówki. W której świat został podzielony na państwa, które (państwa a nie ludzie) prowadzą swoje proste jak budowa cepa rozgrywki. Gdzie każdy wie że jedni są dobrzy (Angole) a reszta zła (Niemcy, Ruskie itd). Wystarczy to wiedzieć i wiesz wszystko! Jak ci podsuwają setki internetowych znawców tego tematu. Jedwabny Szlak, Rura łącząca dwóch złych przeciw dobrym, którzy są bardzo naiwni i wierzą tym złym podczas kiedy zwykły bloger z Polski widzi całą intrygę, prawdę jak na dłoni!

Ta jest jasna. Duża zła plama na mapie chce wchłonąć mniejszą by stać się jeszcze większą, jaką wcześniej była. Dlatego napadła mniejszą. Te plamy walczą ze sobą.
Inna wersja jest niepoprawna.
Przykładowo taka: Ukraiński Żyd Kołomojski, który sponsorował w film gdzie jak w naszym serialu Ranczo błazen zostaje prezydentem, stwierdził że w sumie czemu jego błazen nie może zostać prezydentem? Pomysł ten podsunął wyżej a tam dostrzegli go jako człowieka z inicjatywą potrzebną w nadchodzącej rozgrywce na globalną destrukcję. Zełenski został prezydentem. A teraz wraz z Putinem wysyłają wojska tak by wojnę przedłużać i zbędny motłoch likwidować. Kołomojski mógł nawet podsunąć by za tą autodestrukcję płacili sami uczestnicy! I tak miliony rodzin ukraińskich pracują by opłacać wojennych dostawców ze wszelkich stron świata ale głównie z USA. Więcej! Przecież nie tylko ukraińskie rodziny. Cała Europa się zrzuca a Polska w szczególności. Darowany jest Ukrainie sprzęt. Ukraińcy u nas pracują, więc i polska gospodarka zasila dostawców w tej wojnie. Kto wie może Kołomojski dostanie jaką większą nagrodę gdyż przecież znalazł sposób na inflację w istocie. Wystarczy przecież pieniądze ... palić! Tak. Kupić czołg, albo wysłać już posiadanego Kraba i go spalić. Albo rakietę. Ta się musi spalić! Pieniądze spalimy, inflacja spadnie. Jak można z tego nie skorzystać?
Dużo ciekawych rzeczy można z tej Ukrainy tak naprawdę wycisnąć ale przecież... to niemożliwe! Każdy wie że Zełenski to śmiertelny wróg Putina. Nawet jeśli jasne jest że prezydent Ukrainy jest marionetką to tylko USA, które tam toczy wojnę proxy...

Ale co to jest USA?
Weźmy ostatnie wydarzenia w Przewodowie. Spada rakieta, zabija dwóch Polaków. Ale czyja to rakieta? Tego tak naprawdę nikt nie wie. Ostatecznie prezydent USA oświadcza że ukraińska. Ta wersja jednak nie podoba się Zełenskiemu, który upiera się była ona Ruska. Ale jak to? Przecież Zełenski podobno jest amerykańskim przydupasem. Więc skąd jego odmienne zdanie?
Więcej. My, Polska, nasz rząd jest największym przyjacielem Ukrainy. A USA naszym dobrym sojusznikiem. A skoro tak to dlaczego najwyraźniej nasz rząd o „ruskiej” rakiecie dowiaduje się z amerykańskiej agencji prasowej, której informacje dopiero podchwytują nasze media, po czym dopiero mamy reakcję rządu? Dlaczego nasz sojusznik nie powiadomił nas natychmiast? Za to szybko takie info zdobyła agencja prasowa? Skąd? Jest tylko jedna możliwość. Informacja wojskowa. Oczywiste jest że kiedy ta wiadomość przeciekała do amerykańskiej agencji wojsko musiało już wiedzieć wszystko. Gdyż bez dokładnego monitoringu nie wiedziałoby o zdarzeniu. A skoro wiedziało to też właściwie natychmiast mogło ustalić skąd została wystrzelona.
Czyli podsumowując. USA najpierw nie powiadamia nas o groźnym incydencie wojennym mającym miejsce na naszym terytorium. A potem bawi się z nami wstrzymując informację o sprawcy podczas kiedy do naszych mediów docierają przecieki o rakiecie rosyjskiej produkcji podsycając dramaturgię. A kiedy już Biden ogłasza co i jak, sprzeciw zgłasza nasz przyjaciel Ukraina. I to tak dość zdecydowanie.
Co to jest? Przykład działania zgodnych koalicjantów w obliczu strasznej agresji? Ustawianie sojuszników do pozycji baczność? Czy może jakaś gierka polityczna, którą prowadzą te trzy strony? Czy przypadkiem tego dnia miał miejsce szczyt G20 w Indonezji? Tak żeby gracze mogli obejrzeć tą pokazówkę w ramach tej gry? Czy przypadkiem tamtego dnia w Kijowie przebywał szef CIA? Przynajmniej pewne jest że skoro przebywał tam szef CIA to niebo nad Ukrainą było prześwietlane co do metra.

W mediach dostaniesz tysiące wiadomości przedstawiających ruskie zbrodnie i dzielnie walczącą Ukrainę. A ile tekstów analizujących wątpliwości co do przebiegu zdarzeń w Przewodowie? Pewnie niewiele bo i po co? Ukraina wraz z cywilizowanym światem stawia odpór zbrodniczej ruskiej bestii. Narodowi przesiąkniętemu kacapską bezmyślnością i prymitywizmem. Skoro tak to postrzegasz znaczy żeś mądry a reszta to ruskie trolle.

Pewnie te same trolle, które widzą kolejną niejasną polityczną gierkę w sprawie niemieckiej inicjatywy przykazania nam baterii Patriot. Wydawałoby fajnie że nasz sąsiad chce pomóc chronić nam nasze niebo. Tak przykładowo uznał prezydent Duda: miły gest ze strony Niemiec. Taka też była pierwsza reakcja ministra obrony Błaszczaka na twitterze. Przecież trzeba chronić kraj, choćby przed kolejnym przypadkowym wypadkiem.
Rzecz w tym że to co wydaje się jasne wcale takie być nie musi. Przykładowo J. Kaczyński widzi sprawę inaczej. Dlaczego te Patrioty mają stać w Polsce? Niech stoją na Ukrainie! Idea ta zmienia szybko podejście Błaszczaka, który nagle stwierdza że faktycznie tak byłoby lepiej. No ale Niemcy tego nie chcą. Dlaczego? Wiadomo, przecież są źli!
Polska wysunęła propozycję, która dawała podwójną korzyść a tamci odmawiają. Wszystko jasne! Bo i kogo obchodzą szczegóły? Te głupie pierdoły jak w przypadku sprawy rakiety w Przewodowie. Czy przykładowo kogoś obchodzi że taka bateria wymaga przeszkolonej załogi? Niemcy nie mogą wysłać na Ukrainę swojej załogi bo oznaczałoby uczestnictwo w tamtejszej wojnie. Nie mogą tej baterii użyczyć jako sam sprzęt, bez załogi. Z tego samego powodu. Na Ukrainie nie może być sprzętu NATO dlatego przykładowo nasze Kraby zostały Ukrainie darowane. Są ich. Niemcy musieliby zrobić to samo z Patriotami. Dać je a wcześniej przeprowadzić długie szkolenie załogi ukraińskiej. Słowem Kaczyński wymyślił sobie żeby Niemcy podarowały Patrioty Ukrainie na którą trafiłyby po długim okresie szkolenia. Kaczyński jednocześnie zakłada że te baterie stawszy się własnością Ukrainy będą pilnować Polski mimo że całe terytorium Ukrainy podlega ostrzałowi i mając sprzęt logiczniej byłoby go ustawić gdzieś koło Kijowa przykładowo. Słowem J. Kaczyński wymyślił absurdalne rozwiązanie w którym Niemcy tracą rzadki system przeciw lotniczy a Ukraińcy robią z nim to co nam by przyniosło korzyść.
Pięknie! To dlaczego my nie przesuniemy swoich baterii troszkę na wschód, za granicę? Stoją przecież niedaleko!

Dlaczego nie? Odpowiedź jest prosta. Ruskie są bestiami, tak pokazują w mediach. A Niemcy nie wiele lepsi. Jak każdy wie a w szczególności J. Kaczyński. Sprawa jest prosta. Niemce chcą nam zrobić na złość. Jakieś kuku! To przecież oczywiste!
Tym bardziej że nawet niemieckie media uznały wyskok pani niemieckiej minister obrony za niepoważny. I w sumie trudno stwierdzić czy chciała dobrze bidna kobita ale J. Kaczyński i jego tamtejsze media sprowadziły ją na ziemię czy stał za tym jakiś perfidny plan, który, a jakże, też rozszyfrował J. Kaczyński.

I właściwie nie ma się czemu dziwić. Temu że Duda wciąż chce tych baterii tak jak pani Lambrecht. To że Błaszczak chciał ale nie chce jak niemieckie media. I to że J. Kaczyński ich nie chciał nigdy. Najwyraźniej uznając że nie ma czego się bać. A jeśli już to Niemców z ich bateriami Patriot.

I to byłoby na tyle w tym odcinku politycznie niepoprawnej polityki.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

26-11-2022 [19:49] - J z L | Link:

Kiedy Polska w temacie zbrojeń i bezpieczeństwa zaczęła sobie spokojnie robić wielomiliardowe interesy z USA, wtedy między wódkę, a zakąskę wjebały się Niemcy, najważniejszy w Unii Europejskiej sojusznik Rosji.
Was to naprawdę nie zastanawia i nie niepokoi?
Postawa Niemiec jako sponsora państwa terrorystycznego jest konsekwentna i logiczna

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-11-2022 [20:03] - Pani Anna | Link:

Taa... Z tymi nomen omen patriotami to istny cyrk jest.

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2022 [20:28] - smieciu | Link:

Tak ciekawa dwuznaczność.
Ogólnie chodzi mi o to że widać wszędzie dwoistość działań. Ani polityka Bidena nie jest jednoznaczna wobec Ukrainy gdyż ostro potraktował Zełenskiego a i pewnie nie przypadkowo rozsiewane są pogłoski o braku części do sprzętu, który można by wysłać na Ukrainę. Podobnie nieprzyjemnie Biden potraktował nasz rząd Morawieckiego trzymając go w niewiedzy. Tak samo dwoista jest polityka w przypadku Patriotów. I ze strony Polski gdzie Duda i początkowo Błaszczak chcieli tych baterii a Kaczyński nie. Co ma swoje odbicie ze strony niemieckiej gdzie minister obrony wyszła z taką propozycją ale są tam ludzie, którym się to nie spodobało.

Taka właśnie niepoprawna polityka. Gdzie nie możesz wiedzieć po której stronie stoi Zełenski (w którego rządzie są też tak swoją drogą neobanderowcy), Biden, Kaczyński czy Scholz.

Obrazek użytkownika J z L

26-11-2022 [21:28] - J z L | Link:

A ty czekasz na pomoc " bratniej Armii Czerwonej". Ty po polsku jeszcze rozumiesz, czy już trzeba do ciebie po rusku pisać?
Myślałem, że doszedłeś już do granic idiotyzmu

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2022 [21:50] - smieciu | Link:

Mój wpis może być dziwny, wierzę. Myślę że nie ma co się denerwować bo i tak mało kto zgodzi się z jego przesłaniem. Jutro już nikt nie będzie pamiętać...
 

Obrazek użytkownika Maverick

26-11-2022 [22:06] - Maverick | Link:

Twój post obiektywny i nie ma co zwracać uwagi na trockistowskich talmudzczyków z NWO to Polinioki bez IQ.

https://www.facebook.com/watch...

Obrazek użytkownika Maverick

26-11-2022 [22:02] - Maverick | Link:

Chazarki trockistowskie kontrolują USA ale nie na tyle aby ogon psa mógł wywijać psem. Psychopata Zelenski chce wymordować jak największą ilość Słowian bo takie są plany talmudzkie. Oczywiście Polinioki bez IQ są albo ich agentami, jak kiedyś Dzierźyński z CZEKA podsycał nienawiść do Rosjan, którym w kulturze Poliniockie onuce nie dorastają do pięt.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-11-2022 [21:32] - Tomaszek | Link:

Obiecać , jak śpiewać , każdy może . Szczególnie jak nie ma zamiaru dać . Bo z dawaniem  wychodzi podobnie jak ze śpiewaniem .

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2022 [21:26] - Jabe | Link:

Nie ma sojuszu amerykańsko-ukraińskiego. Ot, Ukraina została zgłoszona na ochotnika do samo­bójczej misji obrony demo­kracji. A w sprawie tej rakiety zacho­wują się jak zawsze. Co zresztą mają do stra­cenia?

Nie ma sojuszu amerykańsko-polskiego, bo Polska nie jest podmiotem. O tym, co o tej rakiecie myśleć, rząd dowiedział się prze­cież z gazet.

Oczywiście sojusz ukraińsko-polski istnieje jedynie w wy­obrażeniach kie­ro­wnictwa zaplecza.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-11-2022 [22:16] - rolnik z mazur | Link:

@ śmieciu
to niedobra tak myśleć a jeszcze bardziej niedobra tak pisać. Bardzo niedobra. Pozdr 

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [09:05] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur....To niedobra tak utrzymywać pana @smieciu w przekonaniu że wielkim strategiem jest. To miejsce należy się przecież Panu

Obrazek użytkownika J z L

26-11-2022 [22:55] - J z L | Link:

90 lat temu,w latach 1932-1933 wywołany przez władze sowieckie głód na Ukrainie pochłonął,jak szacują historycy, ponad 4 miliony ofiar
Zginęły miliony Ukraińców, wśród tych ofiar było kilkadziesiąt tysięcy Polaków obywateli ZSRS. Polska uznała Wielki Głód na Ukrainie za zbrodnię ludobójstwa. Większość państw UE w tym Niemcy i Francja nie.

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [01:04] - smieciu | Link:

Z tego co kojarzę, Niemcy właśnie uznali.

Obrazek użytkownika spike

26-11-2022 [23:20] - spike | Link:

"W mordę jeża !", czy ty te swoje głupoty o Ukrainie opowiedziałeś tym Ukraińcom, z którymi rozmawiałeś, że powinni się poddać i by nie musieli pracować na wyposażenie swego wojska, ogólnie nic by im się zmieniło, dalej by klepali biedę, jeździli już nie do sąsiedniego kraju dorabiać na życie, ale byliby jak u siebie itd. ble, ble, ble pierdu, pierdu.

Wniosek jeden, jakby na Polskę napadł Putin razem z Niemcami, to z pewnością pierwszy byś ich witał, jak inny rezydenci w Polsce, kwiatami, chlebem i solą. Masz trafny nick, dosadny.

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [01:15] - smieciu | Link:

Wniosek jeden, jakby na Polskę napadł Putin razem z Niemcami, to z pewnością pierwszy byś ich witał, jak inny rezydenci w Polsce, kwiatami, chlebem i solą.

Są dwie opcje, które się ciągle powtarzają. Można po prostu to olać albo ruszyć do boju. II WŚ jest dobrym punktem odniesienia. Polska się nie wypięła. A wypięli się Francuzi czy Czesi i inni. Kto zyskał?
Cały nasz heroizm był tak naprawdę gówno warty. Opieraliśmy się Niemcom, przyszły Ruskie i zamiast końca walki była kontynuacja. A przecież gdyby nie było AK czy innych takich to Ruskie nie miałyby kogo ścigać.
Ludzie kochają ładne historyjki bo w nich nie uczestniczyli tylko sobie teoretyzują siedząc wygodnie przed kompem. Chciałbym zobaczyć tych wszystkim moich tutejszych krytyków pełnych patriotycznych frazesów kiedy na wojnie ginie ktoś ich bliski. Bo przecież wiem że nikt stąd osobiście do boju nie ruszy. Bo sami emeryci, którym wygodnie krytykować w ciepełku.

Ukraińcy zostali wrobieni w gówno dokładnie tak samo jak Polacy przed II WŚ. Sanacyjny rząd doskonale wiedząc że nie ma szans w starciu z Niemcami postanowił zabawić się w wojenkę. Bo dostał gwarancje od Angoli. Ukraińcy dostali takie same gwarancję oraz podnietę i przynętę bez której nawet nie pierdnęliby. Giną tysiącami ale powstaną fajne piosenki i książki. Dzięki, którym kolejni ruszą do walki w czyjejś rozgrywce.
Jeszcze każdy się przekona.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2022 [11:35] - spike | Link:

"Polska się nie wypięła. A wypięli się Francuzi czy Czesi i inni. Kto zyskał?

Cały nasz heroizm był tak naprawdę gówno warty."

-za te ostatnie słowa, ktoś powinien ci dosłownie dać w twarz, bezcześcisz wszystkich polskich, a także innej narodowości bohaterów, którzy stanęli w obronie Polski, tymi słowami stajesz tam, gdzie stała V kolumna.

Co do samego poddania się Polski. Polska długo się nie broniła, podobnie Francuzi, czy inne kraje, wytłumacz zatem, dlaczego po zajęciu Polski, Niemcy masowo mordowali ludność cywilną, więcej Polaków wymordowali, niż zginęło w czasie bezpośredniej wojny z Niemcami, dodam że Francja, Belgia, Holandia, Czesi, Słowacy itd. kolaborowały z okupantem, za pomoc żydom nie karano ich śmiercią. Polska niezależnie czy by się poddała, czy walczyła, miała być wyniszczona do pewnego minimum, by intelektualnie i siłą nie byli w stanie powstać.

Podobnie by się miała sprawa z Ukrainą, jakby się nawet poddali, to Putin i tak by ich mordował i wywoził, celem jest takie osłabienie Ukrainy, by nigdy więcej nie byli w stanie dać opór sowieckim zbrodniarzom.

Całkiem oddzielną sprawą jest zdrada Polski przez sojuszników, podczas wojny jak i po jej zakończeniu, to jest głównym powodem nienawiści tego "zachodu" do Polski, jak Kain do Abla.

"Świat więcej zawdzięcza Polsce, niż Polska światu" - Spike

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [13:39] - smieciu | Link:

Gdyby rzeczy były czarno-białe a polityka prostą sprawą wszyscy mieliby to samo spojrzenie.
W przypadku agresji Niemców na Polskę trzeba rozważyć wszystko po kolei.
1. Postawa rządu polskiego.
Była zwykłym błędem. Z pewnością wiedzieli że nie mamy szans. Wszystko zostało oparte na sojuszu z Angolami, którzy zwyczajnie nas zdradzili. Zyskując czas oraz wiążąc jakieś siły Niemców w Polsce. Nie wnikając w szczegóły wyższa polityka okazała się fałszywa, interesowna, korzystna dla obcych i okazała się katastrofą dla Polski.
2. Niemcy potraktowali Polskę ostro. To prawda. Nasz rząd nie przystał na ich warunki więc nie dostaliśmy taryfy ulgowej. Po drugie w Polsce działał bardzo rozległy ruch oporu. Przykładowo mój dziadek był jakimś łącznikiem z oddziałami Hubala. I fajnie było obserwować ewolucję poglądów mojego wuja, czyli syna mojego dziadka, który najpierw był z tego bardzo dumny. Ogólnie wujek ma zacięcie historyczne lubi te wszystkie lokalne historie więc się orientuje. I z czasem doszedł do wniosku że Hubal był raczej katastrofą. Masę cywila przez niego zginęło. Dwie wsie zniknęły z mapy spalone przez Niemców bo wspierały romantyczne strzelanki Hubala. A później dziadek dosłownie cudem przeżył gdyż został wydany (jako wspierający Hubala) przez jakichś prostych wieśniaków, którzy mieli w dupie całą tą wojnę. Trafił do niemieckiego pudła z innymi. Wielu rozstrzelano. Ostatecznie żywy został tylko dziadek i jeden jeszcze jego znajomy. Siedząc miesiąc dziadek przestał jeść ze strachu czekając na swoją kolej. Gdy przyszedł Niemiec i kazał im spierd... obaj myśleli że on tak dla sportu zabije ich podczas ucieczki. Ale z jakiegoś powodu tak się nie stało i przeżyli.
Dziadek najpierw udał się do kościoła a potem pieszo na swoją wioskę. Po drodze zobaczył jak ludzie szarpią się się o łupy na jakiejś złodziejce. Przygląda się a tam... moja babka a jego żona. Walczy z kimś o łupy. Takie fajne życie teraz ją czekało po ewentualnej śmierci dziadka głowy rodziny. No ale wrócił i ich życie też się ustabilizowało. Oczywiście później jeszcze dostali za swoje od komuchów ale to też jakoś przetrwali.
Fajne? Fajnie to się tylko słucha tych opowieści.
Niemcy często brutalnie pacyfikowali nasz opór ale przynajmniej część z nich miała też swoje zasady. Różne rzeczy działy się podczas wojny.
Oczywiście były też łapanki i obozy pracy w których ludzie umierali. Ktoś na wojnę musiał zapitalać. Jak zawsze.
Hitler oczywiście miał też swój stosunek do Słowian. Ale w jego armii i postępowaniu było dużo więcej samobójczego elementu każącego się zastanowić na rzecz kogo tak naprawdę prowadził swoją wojnę. Ale to są te szczegóły burzące proste obrazki.

Tak czy owak od początku jasne było że wojna nie skończy się wraz zajęciem Polski. Nie mogli na to pozwolić Angole. Dlatego nasz rząd mógł ustąpić Hitlerowi. Tak samo jak Ukrainy Putinowi. Ciąg dalszy i tak musi nastąpić.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-11-2022 [14:43] - Pani Anna | Link:

@Śmieciu 
Ma Pan dużo racji niestety.
Dzisiaj,  gdyby doszło do analogicznej sytuacji jak w 1939r, to nasz rząd, obojętnie z jakiej opcji politycznej by się nie składał, jako pierwszy wsiadłby z mokrymi portkami do pierwszego samolotu, który wywiózł by go w jakieś zaciszne i bezpieczne miejsce. Skąd rozesłali by odezwę do narodu wzywającą do dzielnego oporu. A że Polacy są jacy są, to pewnie byliby tacy, którzy podjęliby coś na kształt walki, co przy braku dostępu do broni, braku obrony cywilnej, rozbrojeniu wojska miałoby znowu postać bezprecedensowej masakry,  głównie cywilów.  Co my mamy takiego w sobie, że tak łatwo jest nas utrzymać w przekonaniu, że naszą narodową powinnością jest dać się wymordować?

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [15:33] - smieciu | Link:

@Pani Anna
Według mnie ciekawym eksperymentem myślowym, który powinni przeprowadzić tutejsi czytelnicy to wyobrazić sobie jako premiera rządu Donalda Tuska. Tenże Tusk poruszony zbrodniami rosyjskimi wzywa naród do zaciągu do armii, która ma stać się częścią większej kampanii zachodu prowadzonej w celu usunięcia W. Putina.
W naszej TV D. Tusk wraz z prezydentem Dudą podkreślają polską dumę, heroizm, ducha walki. Zostajemy powiadomieni że teraz nadeszła ta szansa na rewanż wobec rosyjskiej cywilizacji kacapii. Nie tylko szansa ale dziejowa konieczność gdyż w przeciwnym wypadku Kacapia może się odrodzić i znów będziemy w dupie.

Tak to wygląda w TV a ja na NB widzę te entuzjastyczne komentarze: Tak! Nasz rząd wie co robi, Rusków należy tępić. Ruszajmy z amerykańskim sojusznikiem!
Choć na świecie obraz może być nieco inny: Polska prowadzi awanturniczą politykę niepotrzebnie się mieszając do wewnętrznych spraw Rosji, która nie stanowi żadnego zagrożenia.
Na co na NB mamy jasną odpowiedź: to knowania Niemców.

I tak z entuzjazmem podchodzimy do rządowej inicjatywy.

Podobnie jak to czynią teraz Ukraińcy.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2022 [15:19] - spike | Link:

Czyli sumując całą twoją historię, wychodzi na to, że dziadek powinien od razu się poddać i iść na kolaborację z Niemcami bo "przynajmniej część z nich miała też swoje zasady.".

Mając takie podejście do Ojczyzny, czyli też rodziny, nie mogą się czuć bezpiecznie, byle jaki bandyta może im zrobić krzywdę, a ty nie kiwniesz palcem, bo może "bandyta ma jakieś zasady" i może nie zabije, najwyżej ograbi i sobie troszkę pogwałci?

Na całe szczęście są ludzie, Polacy, dla których Ojczyzna znaczy to samo jak Matka, za którą należy walczyć, nawet za cenę życia.

Obrazek użytkownika Ptr

26-11-2022 [23:22] - Ptr | Link:

Gube błędy w rozumowaniu. Poddanie się od razu oznaczałoby ,że Ukraina automatycznie traci perspektywę cywilizacyjną i odtąd finansuje Rosję i jest źródłem rekruta, a dzieci zostają wyznawcami Lenina i Stalina. Sytuacja jak coś pomiędzy PRL , a zaborem rosyjskim. Jeżeli Pan tak siedzi po uszy w tym myśleniu. a może ma się za narodowca to jest to postawa z obiema rączkami w górze. Może nie narodowiec, ale na pewno ruch białej flagi.
A praktycznie wojna boli ,bo Rosja uderzyła w ludność cywilną, a drugi bolesny dla Ukrainy czynnik to postawa Niemiec, które nie są ich sojusznikiem. Wręcz niweczą ich dążenia i podważają sens walki, tak jak takie wpisy. 
A część Europy również podtrzymuje Rosję choćby kupując te diamenty. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2022 [23:51] - Jabe | Link:

A tak finansuje dostawców uzbrojenia, te­oretycznie mając w per­spektywie finan­sowanie unii. Naturalnie nie mu­siałoby to oznaczać dawania rekruta, czy kultu Lenina i Stalina. To jakieś mrzonki.

Niemniej zgadzam się, że naty­ch­miastowe poddanie się byłoby złym roz­wiązaniem. Najlepszy scenariusz dla nich to państwo buforowe, nie pod­ległość, jaka nas spotkała.

Obrazek użytkownika Ptr

27-11-2022 [17:02] - Ptr | Link:

Ukraina stałaby się drugą Białorusią ( a jaka Białoruś jest widać ) i za kilka lat przy kryzysie w USA zajęcie przesmyku suwalskiego, Białegostoku  ,Przemyśla i południowej Polski razem z Niemcami "broniącymi" zdrajców w zachodniej Polsce. Odbudowa IV Rzeszy niemieckiej jako państwa EU przy aplauzie pomyleńców. Rabunek wschodniej Polski. 

Ale zwykle wydarza się wtedy coś w rodzaju wojny Rosji z Chinami. Albo też możliwy bunt antyniemiecki w Europie lub uderzenie Ruskie na Niemcy. 

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [17:57] - smieciu | Link:

Niektórzy uważają że na Białorusi jest schludnie i wcale nie tak źle.
Nie ja, bo ja tam nie byłem.

Za to uważam że póki co inny scenariusz zajmowania jest bardziej prawdopodobny:
Chiny zadzierają z USA. Te dogadują się z Ruskami i ... okazuje się że jednak nie warto było palić mostów do Niemiec.

Poza tym ogólnie widzę że ludzie nie mogą się wyrwać z przestarzałego wojennego myślenia, które każe coś zajmować. Wjeżdżać czołgami, przestawiać słupki graniczne. Tylko u licha po co?
Przykładowo wielu tutaj uważa że UE jest kontrolowana przez Niemców. W takim razie już teraz lepiej lub gorzej kontrolują Europę. Pokojowo. Dodatkowo masy Europejczyków, także w Polsce nie widzą nic złego w UE. Więc po co Niemcom jeszcze wojna?

Naprawdę warto na coś się zdecydować. Zakładając że Niemcy kontrolują UE trzeba założyć że znajdują się komfortowej sytuacji. Nie potrzebują zadymy na Ukrainie. Która... przecież chciała zgłosić akces do UE! O to poszło gdy Poroszenko wypraszał Janukowycza. Idąc tym tropem mamy następujący schemat: Ukraina chce do UE (niemieckiej!) ale ... no ktoś jej nie pozwala. Putin przykładowo.

Piszę to bo ludzie łatwo operują ogólnikami i jakoś nie przeszkadza im że w ich teoriach jest masa sprzeczności.

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [01:29] - smieciu | Link:

Poddanie się od razu oznaczałoby ,że Ukraina automatycznie traci perspektywę cywilizacyjną

A teraz to co? Zyskuje perspektywę cywilizacyjną?

Napiszę po raz kolejny. To co robi Ukraina jest dokładnie tym czego chce Putin. Jeśli dla was wykonywanie planów Putina oznacza walkę z nim to macie szczególne pojęcie walki.
Tego właśnie ludzie nie rozumieją. Że poddanie się zawaliłoby plany Putina i jego sojuszników. Bo Ukraina nie jest jakąś wojenką głupawego Putina, który marzy o zaprowadzeniu tam porządków Lenina. Tam się dzieją rzeczy większe. Zełenski stawiając się Ruskom działa na rzecz większego planu, który zakłada wywołanie tam chaosu, który ma roznieść się na cały świat. Także na Polskę. Gdyby Ukraińcy się poddali plan ten nie wypaliłby.
Zamiast tego Ukraińcy nabrali się na patriotyczne śpiewki. Gdzie Putin, co też ciągle podkreślam, celowo dokonywał ataków na obiekty cywilne by wywołać w tam chęć do stawienia oporu. To oczywiście fajne nie jest. Ale znów. Gdyby Zełenski poddałby się natychmiast, nie bardzo byłoby jak prowadzić tego typu działania.

Znów też powtórzę kolejną rzecz. Ludziom z jakiegoś powodu wydaje się że jak Putin zajmie Ukrainę to nastąpi tam średniowiecze. Tylko jakoś nie zauważają że zachód (przyjmijmy USA) był w stanie i doprowadzić do rozpadu ZSRR. Oraz sprawić że Putin w 2014 ustąpił z Ukrainy. A wszystko całkiem pokojowo. Da się.
Prawda jest prosta. To wojna czyichś interesów. W której masy są urabiane medialnie by stanąć po takiej stronie oddać swoje życie. Podczas kiedy mogliby się na to wypiąć i te interesy, by zwyciężyć, musiałyby obrać inną drogę.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2022 [07:13] - u2 | Link:

To co robi Ukraina jest dokładnie tym czego chce Putin.

No i Piłsudski. Zapomniałeś o Ziuku szmeciu. Ukraina robi to co dokładnie chce Ziuk, to są proste sprawy. Pozdrów Ukrów, których trzymacie w swojej piwnicy i na strychu twoim starym wołyńskim pozdrowieniem : Bandera ! Bandera ! Bandera ! :-)

Obrazek użytkownika Poliniak

26-11-2022 [23:45] - Poliniak | Link:

Żydowscy oligarchowie Federacji Rosyjskiej (posiadający izraelskie, szwajcarskie, brytyjskie, cypryjskie ... itd. paszporty) w porozumieniu z żydowskimi oligarchami Ukrainy, za pośrednictwem aktorów: Zełenskiego i obecnego sobowtóra zmarłego na przełomie 2006/2007 na raka figuranta-Putina, marionetkowych/teatralnych administracji obu państw, pod patronatem żydowskiej zachodniej banksterki, budują (zgodnie z planem rabina Menachema Mendela Schneersona) za sprawą SWO tą Wielką Chazarię, też popychają do przodu agendę NWO.

@Poliniak napisał:

"1. "Putin" nie jest "katechonem". Rosja wciąż jest "anglo-saską" (żydowskiej banksterki) kolonią. W latach 90 z marionetkową administracją, "trupą teatralną", z Jelcynem, następnie sobowtórami Jelcyna, a od lat 2000 z takowymi figurantami, na czele z Władimirem Putinem, kolejno (po śmierci ex-KGBisty na raka) jego sobowtórami. Wszystko jak było, tak w dalszym ciągu jest jedną wielką fikcją. Traktuje o tym wybitny film bohaterskiej Svetlany Lada-Rus Peunovej & prawdziwych rosyjskich patriotów z projektu "Oszukana Rosja" - "Czy Rosją rządzą sobowtóry Putina?”/”Россию уничтожают двойники Путина?”. Polecam zapoznać się z całokształtem twórczości "Обманутая Россия"/Svetlany Lada-Rus Peunovej, jak też i zachęcam do odwiedzenia grupy wsparcia powyższego projektu na VK - skvoz_apokalipsis .

2. Trwająca SWO jest realizacją NWO, Agendy 2030, The Great Reset - celową eksterminacją tak Ukraińców jak i Rosjan/"Rosyjskich". "Dziwną wojną", na każdym kroku sabotowaną przez marionetkową/teatralną "administrację FR", obliczoną na definitywne złamanie narodu rosyjskiego i kontrolowany rozpad Federacji Rosyjskiej, z jednoczesną budową (zgodnie z planem rabina Menachema Mendela Schneersona) Wielkiej Chazarii - z terenów Międzymorza i zachodniej części FR. Dowiedzieć można się o tym między innymi z merytorycznej publicystyki - analiz, tłumaczeń z niezależnych rosyjskich komentatorów takich jak I. Girkin, W. Kwaczkow, A. Morozow, R. Doniecki, L. Wierszynin ... - autorstwa polskiego, prorosyjskiego, nacjonalistycznego blogera Światowida. "UKRFront – Światowid" - koniecznie trzeba przeczytać!

Pozdrawiam."

https://youtu.be/1GzsK-P-Unc --> "Czy Rosją rządzą sobowtóry Putina?”

https://vk.com/skvoz_apokalipsis --> Grupa wsparcia projektu "Oszukana Rosja"

https://swiatowid.video.blog/ukrfront/ --> UKRFront – Światowid

Obrazek użytkownika paparazzi

27-11-2022 [00:55] - paparazzi | Link:

Ty śmieciu naprawdę jesteś świrem. Głosisz, by uniknąć wojny to się poddajemy i nie ma wojny. Geniusz przecie, hej Olgino a innego to nie macie?

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [10:40] - sake3 | Link:

@Papparazzi......Pan @smieciu wielkim pacyfistą jest .Tyle że w tekście nie wyszczególnił jakoś czy poddawanie się uważa za czynnik eliminujący każdą wojnę czy tylko tę na Ukrainie.Przypuszczam,że proponuje poddanie się tylko Ukraińcom i tylko w tej wojnie.A ,przepraszam nie w wojnie tylko w operacji specjalnej.Tym większe ułatwienie dla pana @smieciu,bo wyraz wojna zostaje automatycznie wykluczony.To teraz tylko czekać który kraj wskazany paluszkiem Putina dostąpi zaszczytu poddawania się?Może pan @smieciu który wielkim strategiem a nie tylko pacyfistą jest pomoże Putinowi? Bo wybór jest duży

Obrazek użytkownika Pers

27-11-2022 [06:18] - Pers | Link:

Autor
Napisz do mnie
pers-50@wp.pl

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-11-2022 [12:01] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Szukasz kolejnego partnera 
Żona repsol ci doprawiła rogi?

Obrazek użytkownika Ijontichy

27-11-2022 [08:14] - Ijontichy | Link:

Notka na tym portalu,to jawna prowokacja sowiecka...na poziome podprogowym obliczona na debilizm tubylców.
Komentarze w większości agentury rosyjskiej,niemieckiej i ukraińskiej....zadomowionej tu od dawna.
Zwracanie uwagi Admina na tę zgniliznę typu @śmieciu,czy @GPS...to rzucanie grochem o  ścianę.
Mógłbym wymienić blogerów i komentatorów,którzy odeszli,a jednocześnie tych "oddelegowanych na odcinek",którzy tu znaleźli ciepły kącik,ale po co?! 
Administracja ma to na miejscu...tylko kliknąć w odpowiedni link..i widać ...to nawet ślepy widzi.

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-11-2022 [09:35] - Tezeusz | Link:

Witaj z natury rzeczy nie czytam sowieckiego ścierwa na NB np. wypociny komucha @ śmiecia - faktycznie prawdziwy sowiecki śmieć, ale zainteresowało mnie co innego a mianowicie  nagły tutaj ich zlot do gówna moskiewskiegio a mamy przegląd niejakich @ ann, @ mavericków,@jebów,@rolników,@ Persów @ GPS zaraz przyleci zbawiony smorodem kacapskim.... i wszelakiego sowieckiego badziewia.... waniajet z daleka...i tyle....Reszta komentarzy zbyteczna Sowiecki Sojuz w czystej postaci..

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [09:55] - sake3 | Link:

Jakiej wysokości ,,zachęty'' skłonił uczestników tego spędu? Bo że nie jest to wolontariat to jasne.

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-11-2022 [10:44] - Tezeusz | Link:

Słyszycie ten łomot... to Ruszkiewicz dostaje kolejnego plaskacza za rusofilstwo i lizanie...Piękne !
https://zawisza.nowyekran24.co...

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2022 [16:32] - Pers | Link:

@fekaliusz
"Plaskacz" od Zawiszy to zaszczyt.
On dostał ponad 50 :))))

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [12:05] - sake3 | Link:

@smieciu.......Jest Pan jak widać wyrazicielem nowej polityki i nowego spojrzenia na istnienie suwerenności i niepodległości państw Jako koronny argument przekonujący Ukrainę do oddania swej niepodległości wysuwa Pan biedę tam panującą.To już jak widzę kolejny powód do agresji ze strony Rosji. Bo już były takie jak poszukiwanie nazistów i faszystów,było przekonywanie,że to Ukraina jest agresorem i zmusza Rosję do ,,wojny ojczyźnianej'',bylo ,,ciemiężenie'' ludności rosyjskojęzycznej,była obrona przed zgnilizną Zachodu teraz okazuje się że bogata Rosja chce wydobyć Ukrainę z biedy.Doprawdy Putin zasługuje na pomnik ze złota za tyle miłości do Ukrainy.I czy będzie w stanie obdzielić równie wielką miłością inne biedne państwa? To czemu w zapyziałych dawnych swych republikach nie widzi biedy? To z tych kraików przecież wywodzą się żołnierze dla których taka rzecz jak lodówka czy sedes są luksusową zdobyczą zrabowaną na Ukrainie? Chyba nie powie Pan ,że biorą to sobie na pamiątkę.Dlaczego Putin nie likwiduje w takim razie biedy u siebie,a ,,troszczy '' o Ukrainę.?Poddanie się bezwarunkowe i szybkie które Pan proponuje chyba nie zapobiegnie dalszemu ratowaniu świata przed biedą w wykonaniu wersji Putina-dalszej agresji.Czym się będzie kierował -wysokością PKB dla kolejnego kraju? To Polska jest też na celowniku czy nie, przecież tak jęczycie że państwo w ruinie i kamieni kupa?Prewencyjnie Polsce też Pan zaproponuje poddanie się dla jej własnego dobra? 

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2022 [14:02] - smieciu | Link:

Jako koronny argument przekonujący Ukrainę do oddania swej niepodległości wysuwa Pan biedę tam panującą

W pewnym sensie. To argument dla zwykłego Ukraińca. Ten jeśli nie dałby się ponieść podsuwanym kłamstwom i organizowanym emocjom powinien łatwo zauważyć że jego rząd nigdy nic dobrego nie zrobił dla kraju ani dla Ukraińców. Będąc synonimem korupcji gdzie każdy sobie wyszarpywał kawałki Ukrainy dla siebie.

Mam jednak też drugi argument dla widzów tej historii. Tym jest bardzo dziwny styl prowadzenia wojny przez Putina. Gdzie nic właściwie nie wskazuje że chodziło mu zajęcie Ukrainy. Dodatkowo trzeba być naprawdę niesamowicie naiwnym wierząc że Ukraina, której wojsko jeszcze niedawno było ściśle sprzężone z Rosyjskim nie jest nasycona masą ruskich agentów, którzy musieli doskonale znać każdy ruch i zamiary przeciwnika. W tym układzie po prostu, przynajmniej dla mnie, całkowicie niewiarygodne i naiwne jest założenie że mamy tam do czynienia z autentycznymi porażkami Putina.
Ten ma inne cele. I te cele (patrząc z zewnątrz) pomaga mu realizować Zełenski. Rząd Ukrainy na różne sposoby przestawił kraj na konfrontację. Mężczyźni nie mogą z stamtąd wyjechać. Podczas kiedy Ruskie ze swojego reżimu uciekać mogli. Ukraina została zmilitaryzowana a społeczeństwo wręcz zmuszone do wzięcia udziału w tej wojnie. Pozbawiając ich możliwości wyboru.
Zełenski stanął na czele dobrze zorganizowanej machiny medialnej, która wypluwa bez przerwy kolejne materiały propagandowe z których przynajmniej niektóre, często ważne okazały się zwykłymi kłamstwami. Przykładowo historia na Wyspie Węży. Której garnizon miał bohatersko zginąć broniąc się przed Ruskami. Okazało się to kłamstwem. Zełenski musiał kłamać gdyż był to początek wojny i za wszelką cenę robiono wszystko by Ukraińcom nie siadło morale. Robiły to obie strony konfliktu. Ruskie gdyż wysyłały swoich jako łatwy łup by Ukraińcy uwierzyli że mogą zwyciężać. I rząd Ukrainy, który tylko przedstawiał swoje sukcesu a utajniał straty i porażki.
Dodatkowo obie strony nakręcały te same emocje kreując (często za pomocą bomb) obraz zbrodniczego Ruska, któremu trzeba stawić opór. Dzieje się to do dziś. Rusek jest nie tylko zbrodniczy ale i głupawy. Mamy setki medialnych wrzutek. Ruskie kradną kible. Ukraińcy na zawołanie przytaczają podsłuchane rozmowy radiowe itp.
Natomiast po stronie ukraińskiej ma panować heroizm, uczciwość itp.

Bez tych wspólnych działań, Ukraińcy nie ruszyliby do boju.  Ale nie o to najwyraźniej chodziło.  Co powinno dać do myślenia obserwatorom z zewnątrz. Po czyjej stronie gra Zełenski?
Przypominam znów też problem sankcji. Światowych zawirowań gospodarczych, do wywołania których obecny styl prowadzenia wojny jest najodpowiedniejszy. Złe Ruskie i przeciągająca się wojna generują sankcje. Eksport Ukrainy zostaje zaburzony.
Efekt jest globalny. Więc może i ta gra - sprawcy?
 

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2022 [15:28] - sake3 | Link:

@smieciu........Twierdzi Pan ,że aspekt biedy którą dotąd nękała Ukrainę będzie wystarczający do poddania się? Nie tylko zresztą do poddania się ale pewnie i podziękowania swoim wybawcom .A wraz z utratą niepodległości będą żyli długo i szczęśliwie jaką gwarancję mają na to? Więc dlaczego chcą się bić,dlaczego wolą być o głodzie i chłodzie,bez światła,domów,leków,ale jako ludzie wolni?A gdybym to ja zechciała wejść do Pana domu,w nim zamieszkać bez liczenia się z domownikami i ustalać swoje reguły dotyczące np.godziny gaszenia światła ,płacenia rachunków,korzystania z telewizora byłby Pan szczęśliwy czy raczej starał się mnie wyrzucić na zbity pysk? Jak widzę kopiuje Pan stanowisko Sikorskiego,że są rzeczy gorsze niż utrata niepodległości a poddanie się przeciwnikowi może zaowocować współpracą Owszem-może ale nie musi a z Rosją ta współpraca staj się problematyczna.Jak widać wulgarne powiedzenie ,,lepsza kiła niż mogiła'' Sikorskiego zainspirowała.Pisze Pan że ta wojna jest dziwna.Nie jest,bo każda wojna staje się coraz bardziej okrutna.W dobie mediów jest zwiększona ich rola w przekazie,al w czasie wojny zawsze mogą się trafić wiadomości nieprawdziwe.Historia z Wyspą Węży czy dronem strąconym słoikiem nie musi być propagandą tylko niemożnością dotarcia do prawdziwej wersji w czasie działań wojennych.Dziwi mnie tylko fakt postawienia pytania czy to rzeczywiście Ukraina miała być pierwsza,bo są też głosy że chodziło o Japonię tylko Chiny zaprotestowały.My jesteśmy tylko w cieniu polityki którą pewnie dopiero z czasem pojmiemy. 

Obrazek użytkownika Es

28-11-2022 [15:49] - Es | Link:

Różne zarzuty o podejrzane zachowanie stawiałem Żeleńskiemu  i jego rządowi od początku tej wojny,  ale tego, że w porozumieniu z Putinem dokonują zbrodni wojennych na ukraińcach...? Zostawiasz w tyle wszystkich

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [16:01] - smieciu | Link:

Zełenski jest zwykłą marionetką. On wykonuje rozkazy. Nawet nie musi wiedzieć czemu mają służyć. Dostał rozkaz ekspozycji ruskich zbrodni. Oraz mobilizacji Ukraińców do wojny przeciw zbrodniczemu przeciwnikowi. Brzmi dobrze? Być może on też tak sądzi. Wierzy w to co robi.
Istotne jest tyle tylko że według mnie gra w tej samej drużynie co Putin. Drużyna ta ma ludzi na całym świecie, Putin wcale nie jest tam mającym wiele do powiedzenia graczem. Wiedza wielu z tych graczy nie musi obejmować całości rozgrywki, niektóre jej elementy mogą nawet wydawać się im słuszne. Aczkolwiek ci na wyższym poziomie mają z pewnością inne pojęcie słuszności niż my tutaj.