Die Welt napisał, że niemiecka propozycja w sprawie...

Die Welt napisał, że niemiecka propozycja w sprawie baterii Patriot, była PR-owska

1. Niemiecki dziennik „Die Welt” w wydaniu z ostatniej soboty w artykule Thorstena Jungholta pisze, że minister obrony tego kraju Chirstine Lambrecht „strzela sobie jednego samobója za drugim”.
Zdaniem autora artykułu, taki charakter miała także, propozycja złożona przez minister Lambrecht, udostępnienia Polsce baterii Patriot,o czym świadczy fakt, że nie była wcześniej konsultowana, między innymi z niemiecką Luftwaffe.
Autor pisze wyraźnie, że propozycja ta została złożona zgodnie z zaleceniami doradców do spraw komunikacji minister Lambrecht, jako „gest solidarności”, w związku z tym że wcześniejsze niemieckie propozycje wzmocnienia Polski sprzętem wojskowym, niestety nie zostały zrealizowane.
Chodziło między innymi o wsparcie Polski niemieckimi czołgami Leopard, po tym jak nasz kraj przekazał już na początku agresji Rosji na Ukrainę, duże ilości własnego sprzętu, broniącym się Ukraińcom.
 
2. Zgodnie z przewidywaniami niemieckich PR-owców, polski minister obrony zareagował na tę propozycję pozytywnie, prosząc o pilne przekazanie szczegółów, a następnie zaproponował, żeby baterie te przekazać bezpośrednio Ukrainie, podkreślając, że tam ich wykorzystanie będzie skuteczniejsze także dla obrony polskiego terytorium.
Warunkiem przekazania tych baterii miało być ich rozmieszczenie wzdłuż granicy Ukrainy z Polską i wykorzystanie do obrony zarówno określonego terytorium jednego i drugiego kraju.
Lambrecht odrzuciła polską kontrpropozycję stwierdzając, że „baterie Patriot są częścią obrony powietrznej NATO” i ich przekazanie Ukrainie wymagałoby konsultacji z władzami Sojuszu.
Pytany o to na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jak podkreśla autor artykułu „nie chciał jednak robić za listek figowy” i stwierdził, że sprawa przekazania baterii Patriot jest „problemem narodowym” i w związku z tym dyskusja w Sojuszu nie jest potrzebna.
Podsumowując tekst Thorstwn Jungholt pisze, że niemiecka minister obrony strzeliła sobie w ten sposób kolejnego samobója i że „bardziej nadaje się na asystentkę, niż na szefową resortu obrony”.
 
3. Sprawy przekazywania sprzętu wojskowego Ukrainie albo jej sąsiadom, w związku z toczącą się wojną, generalnie nie są publicznie omawiane, więc już sam fakt, że propozycja minister Lambrecht została złożona za pośrednictwem Twittera, była co najmniej zastanawiająca.      
Takie sprawy omawia się w zaciszu gabinetów i dopiero po pozytywnym rezultacie pojawiają się publicznie ogólnikowe informacje na ten temat, tak zresztą zorganizowali to sami Amerykanie w swojej bazie w niemieckim Ramstein.
Regularnie spotykają się tam przedstawiciele już ponad 50 krajów z całego świata, którzy są donatorami pomocy wojskowej dla Ukrainy, ustalane są tam wszystkie szczegóły i dopiero później ukazują się ogólne komunikaty przedstawiane przez przedstawicieli USA.
 
4. Z niemiecką pomocą wojskową dla Ukrainy jest zresztą bardzo różnie, zaczęło się od historii z dostawą 5 tys. sztuk hełmów, która trwała kilka miesięcy, później były dostawy cięższego sprzętu, tyle tylko, że po krótkim okresie jego intensywnego używania, okazało się, że nie ma do niego części zamiennych.
Niemcy często publicznie twierdzą, że sami mają puste magazyny i w związku z tym nie są w stanie wesprzeć Ukrainy, ale przez ostatnich 7 lat eksportowali sprzęt wojskowy aż do 53 państw całego świata, także do krajów, które toczyły wojny.
W 2021 roku ten eksport wyniósł blisko 9,4 mld euro, Niemcy były 5. na świecie eksporterem broni, więc widać, że tego rodzaju tłumaczenia są zwyczajnie nie na miejscu, w sytuacji zagrożenia przez Rosję tak naprawdę całej Europy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-11-2022 [08:52] - Chatar Leon | Link:

"Die Welt napisał, że niemiecka propozycja w sprawie baterii Patriot, była PR-owska"

A wy nie byliście w stanie sami na to wpaść?
Bo niestety chyba na tym polega wasz problem.

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [09:24] - u2 | Link:

A wy nie byliście w stanie sami na to wpaść?

Kolejna frau jako minister wojny w Niemczech, to musi się skończyć wojną Niemiec z Polen, przed którą przestrzegał Marian Węcławek :-)

Obrazek użytkownika Ptr

28-11-2022 [11:07] - Ptr | Link:

Po pierwsze Polska nie jest bezpośrednio zagrożona rosyjskimi rakietami, bo to byłaby wojna z NATO. A patrioty nie ochronią pasa przygranicznego. 
Po drugie też możemy złożyć propozycję umieszczenia wojsk lądowych na wyspie Uznam pod polskim dowództwem. Możemy też przekazac dywizję pancerną , która będzie stacjonowała pod Berlinem, a będzie pod polskim dowództwem. 
Niemka wrzuciła wrzutkę , aby totalni mogli atakować rząd strasząc ruskimi rakietami. Aby się żarli wszyscy i aby wykazać ,że nie mamy zamówionych patriotów. 
Mieliśmy też mieć jeszcze w tym roku Abramsy. 

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [12:11] - u2 | Link:

Niemka wrzuciła wrzutkę , aby totalni mogli atakować rząd strasząc ruskimi rakietami.

Dokładnie. Wczoraj była jakaś pyskówka na WSI24. Jakaś kobieta od totalniaków podniesionym głosem w programie typu kawa na ławę oskarżała PJK, że nie przyjął od Niemców patryjotów i ona teraz się boi, bo mieszka w lubelskiem :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-11-2022 [12:37] - Imć Waszeć | Link:

Te kubity od totalnych już tak mają. Niedawno jakaś pindzia z neoPZPR zapytana przez Bosaka czy neguje istnienie prawa zabraniającego nielegalnie przekraczać granice wedle widzi-mi-sie migranta, odparła z cholerycznym gdakaniem, że biedni ludzie, głodni ludzie, z nadzieją ludzie, z dziećmi i kotami, że ludzie mają prawa, a rząd jest od przestrzegania ich praw i zapewniania im pomocy, czyli w skrócie musi pochylać się z troską nad każdym gostkiem próbującym przekroczyć granicę. Nie wiem jak taki bełkot lewackiego idioty ten Bosak znosił, ale słusznie zaproponował, żeby zamiast rwać portki na drucie kolczastym migranci poszli do konsulatu i złożyli papiery, ale to tylko podkręciło lewaczkę. Nagle zaczęła krzyczeć "A jakie ma pan wykształcenie!?" tak samo jak jej protoplaści stare komuchy w "dyskusjach" z lat 60-90 zawsze kończyły niewygodne pytania o ZSRR jednym "argumentem": "A w Ameryce Murzynów biją!". Teraz już widać po co jest komuchom "wykształcenie" i "studia wyższe". Bynajmniej nie po to, żeby się na czymkolwiek znać i coś użytecznego wiedzieć, tylko by swoją liczebnością, bezczelnością oraz planowo wypychać ze sfery inteligencji wszystkich swoich klasowych wrogów, pączkując, bąblując, puchnąc, rozpościerając plechę, zajmować im miejsca na pokolenia, a w momencie krytycznym kłuć w oczy "wykształceniem". Jak ktoś zna historię wie, że ich protoplaści, którzy sfabrykowali byli Marksa, zachowywali się identyczne.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [12:43] - sake3 | Link:

No to już powinna za radą pani byłej premierki Kopacz zamknąć się w domu na cztery spusty i przeczekać.Czas jej będą umilać pyskówki koleżanek po fachu w WSI24. 

Obrazek użytkownika Ptr

29-11-2022 [20:49] - Ptr | Link:

No i teraz w Minęła 20 to już jest jasne , że opozycja już chce karać rząd za to , że nie chce się zgodzić na postawienie Patriotów w Posce. A Napieralski twierdzi, że zbłakana rakieta z Krymu może przypadkiem doleceć do gazoportu.  Oczywiście.

Przeszkolenie Ukrainców poinno się zacząć natychmiast. 
Niemcy robią sobie wizerunek ofiarodaców nic nie dając. 

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2022 [21:36] - sake3 | Link:

@Ptr.........Przecież te Patrioty mają być tylko wypozyczone, a nie żaden prezent więc o co opozycja wrzeszczy? Pewno chce żeby stały,ładnie wygladały i pachniały.No i żebyśmy w pas się kłaniali dziękując za tyle dobra od przyjaciół Niemców.Dobra ,cwana niemiecka robota podporzadkowania sobie Polski. Brakuje tylko głosu Wałęsy apelującego o ,,globalyzacje''.w Meksyku na Konferencji Konserwatystów plotąc tam swoim zwyczajem androny co w połączeniu z czerwonym olbrzymim sombrero na łbie dało efekt komiczny,bo wyglądał jak muchomor..Choć przysłuchując się wygłaszanym przez siebie idiotyzmom o sobie i apelom do Niemców o przywództwo w Europie powiedziałabym,że to raczej wymiar tragikomiczny by tu bardziej pasował.. 

Obrazek użytkownika Jan1797

29-11-2022 [22:42] - Jan1797 | Link:

Dokładnie, jak mawiają moi, dyć albo tyć, o to jest pytanie? Propozycja niemiecka to są bzdury na poziomie nocnego przeznaczenia darowanych hełmów.  Pyskującym trzeba, było kupić patrioty za 1 euro w 2011?- prawa czy fałsz? Strzyże? - tak to poważne noczynie.    ,, 
Jan na styku, Pani Magdaleno:-)