Kolejny szkopski pic na wodę

 

Niemiecka ministra (haha) obrony narodowej, Annegret Kramp-Karrenbauer, już druga z kolei Walkiria po pani komisarz Ursuli von der Leyen, z całym swoim narodowym sprytem, rozpętała kolejną międzynarodową tzw. Gównoburzę.
Co ciekawe, epicentrum tego zjawiska znalazło się w naszej ukochanej Polsce.
Kiedy wreszcie się nauczymy, że jak z naszego zachodu nadciągają deszcze i ulewy, to trzeba założyć kalosze i otworzyć parasol, a nie paradować w meloniku, albo kontuszu.

 

Prosta i w zasadzie banalna oferta dla Polski ze strony Niemiec. Lecz taką by była, gdyby to właśnie nie Niemcy ją nam złożyły. Przecież już ponad pół roku czekamy na czołgi, które miały do nas dotrzeć niemalże natychmiast.
Niemcy, po katastrofie na naszym terytorium, gdy zbłąkana rakieta ze strefy wojny na Ukrainie, zabiła dwóch Polaków, zaoferowały nam, że przyślą do nas, by pomogły w obronie antyrakietowej, dwie baterie amerykańskich, lecz będących własnością RFN Patriotów. To bardzo dobra broń, mimo tego, że jak później media wyszperały, już nie taka młoda, bo z lat 80-tych ubiegłego Millenium.
Polski szczyt władzy, z całą naszą szlachecką rycerskością, prezydent Duda i wicepremier, minister obrony Błaszczak, serdecznie kobiecie podziękowali. I nawet się ucieszyli, chociaż trzeźwo zasugerowali, jak to chłopy w sprawach wojennych dobrej kobiecie, że chyba byłoby lepiej, gdyby jednak te Patrioty znalazły sie na Ukrainie, gdyż te ruskie rakiety latają szybko i na przykład gdy ta jedna co doleciała do wsi Przewodów w województwie lubelskim, w powiecie hrubieszowskim, w gminie Dołhobyczów i uderzyła w suszarnię zboża, to na terenie naszego kraju przebywała 3 sekundy, bo tyle potrzebuje, by przelecieć 7 kilometrów, które są do granicy kraju.
Te trzy sekundy to tyle co leniwe mrugnięcie i nie da się: – zaobserwować, pomyśleć, podjąć decyzję, powiedzieć aha i nacisnąć guzik. A ile czasu zajęłoby polskiemu, albo własnie – niemieckiemu Patriocie, by dolecieć i zniszczyć ruską swołocz, zanim zniszczy tę suszarnię, zabijając dwóch przypadkowych cywilów? Niech to sobie analitycy policzą. A Duda i Błaszczak prawidłowo kombinowali, gdy sugerowali, by te dwie stacje antyrakiet były na Ukrainie (Lwów jest 70 kilometrów od Przewodowa).

Niemiecka ministra (haha) to jedna z tych kobiet, które nie lubią, gdy jej chłopy usiłują korygować powstały w ślicznej główce fantastyczny pomysł. Krzyknęła więc szybko: - Nein, nein! Na Ukrainę nie można, bo to wtedy była by już wojna Rosji z całym NATO.
Zdenerwował się nieco Jens Stoltenberg, szef NATO, który jako Norweg, bardzo dobrze zna metody pomysłowych swoich rodaczek, zdementował: - W tych sprawach, każdy kraj z osobna może robić co chce. Ot, konfuzja.

Tymczasem w Polsce rozwinęła się już wspaniała, jak to tylko totalsi i nasi niezbyt bystrzy i cwani publicyści potrafią, gównoburza.
Niemalże wrzeszczeli: - Dudę i Błaszczaka powiesić za zdradę ojczyzny! Nawet tak mądry i szanowany przeze mnie Marek Nowakowski oświadczył, że to duży błąd, to nieprzyjęcie Patriotów z Niemiec, zapewne na kolanach i z ucałowaniem ręki.
Nie usłyszałem, by ktoś powołał się na króla Jagiełłę, który dwa miecze przyjął.

I tak dalej, i tak dalej. Aż to nudne, bo od 2015, gdy PIS fałszując oczywiście wybory, zagarnął władzę, takie bicie piany, czy to o wieżowce Kaczyńskiego, rtęć w Odrze, czy rekordzisty świata w pływaniu w płytkiej wodzie na białoruskiej granicy, odbywało się nieustannie. Każdy może sobie sam coś przypomnieć, a jeśli jest znerwicowany, w stresie/panice/traumie/strachu, to nawet się oburzyć i powściekać z lewakami.
 

Jednak nie usłyszałem, lecz całkiem możliwe, że prezes Kaczyński, prezydent Duda i wicepremier Błaszczak rżną głupa, dobrze wiedzą co jest grane i tylko ze wspomnianą polską elegancją, prowadzą rozgrywkę polityczno – dyplomatyczną.

Pamiętacie? Gdy w USA, zapalili się w Białym Domu do polskiego projektu Trójmorza i znienacka okazało się, że przy wsparciu Anglosasów, idea może być realna, to natychmiast Niemcy, którzy nie byli brani pod uwagę, bo niby dlaczego, zaczęli chodzić na uszach, żeby chociaż zostać obserwatorem projektu, Klasyka – jak to mówią marynarze: - przykleiło się g. do statku i woła – płyniemy!
A gdy już w Stanach prezydentem został ten, dla mnie kompletny głupek i właściwie uzurpator, Obama, to urodziła się propozycja, że centrala Trójmorza będzie w Berlinie. Fajne co? Ot germańsko, złodziejski trik.
Tak więc teraz jest niemalże to samo. Najpierw ten nachalny niemiecki propagandzista Tusk, beszta polskie władze za to, że nie chcą przystąpić do fantastycznego projektu europejskiej tarczy obronnej, zapewne, nie wiem dokładnie, bo nie śledzę tej utopijnej bzdury, z czerwonym guzikiem w Berlinie. To jest taka salwa przygotowawcza.
Ponieważ wszyscy ważni dobrze wiedzą, oczywiście za wyjątkiem potulnych owieczek – europejskiej opinii publicznej, że ta tarcza nad tak wielkim i różnorodnym obszarem, to dzisiaj nawet nie jest w fazie wstępnego projektu i zapewne może powstać za jakieś 1000 lat.
Szczególnie w sferze obronnej całkowicie Niemcy zgnuśniały, bo przez 70 lat, od końca IIWŚ bezpieczeństwo zapewniała im Ameryka, więc oni swobodnie mogli swoje pieniądze wydawać na socjal, wabiąc przy tym islamskich młodzieńców, tych szczęściarzy nie bojących się śmierci, bo na nich w raju czekają śliczne panienki – dziewice.
Tymczasem obecnie, nawet dotychczas wrogie i złośliwe wobec Polski i Polaków media na świecie, otwarcie i z przekonaniem stwierdzają, że Polska wyrasta na największą w Europie potęgę militarną.
Musieli to wreszcie pojąć Niemcy. Zapewne z wielką zgryzotą i złością, zbudowaną przez ich tysiącletnią tradycję hodowania pogardy dla Polski.
Co więc oni robią w takich sytuacjach? Jak zawsze, jak zawsze... Choćby gdy znajdują durnia, który zaprosił do Rzeczpospolitej Krzyżaków, jak szepnąć na ucho by inny, amerykański dureń zaplanował stolicę Trójmorza w Berlinie.
Małymi krokami, najpierw usadowić w Polsce swoje baterie rakiet – co ważne – obsługiwane przez Niemców; i co jeszcze ważniejsze – dowodzone przez Niemców! To oni będą decydować kiedy i w co strzelać. Nie Polacy, na których terytorium będą stacjonować.
Kolejne kroki germańskiej buty i głupio – cwanych posunięć łatwo sobie wyobrazić, jeżeli polska władza będzie spolegliwa, mało czujna i powolna.
Tak, jak kiedyś krok po kroku, najpierw poprzez próbę ustanowienia konstytucji Unii Europejskiej, potem przez Traktat Lizboński, wprowadzenie waluty euro, zdyscyplinowania i ukaranie Grecji, usunięcie niewygodnej Wielkiej Brytanii, Berlin opanował Brukselę i Strasburg, a wszystkie instytucje Unii, gęsto obsadzone przez niemieckich urzędasów i polityków, uczynił doskonałymi narzędziami, by objąć panowanie nad całą Europą.
Nie trzeba dodawać, że w wielkiej przyjaźni z Rosją i Putinem.
Kto zaprzeczy, że poprzez te Patrioty, to pierwsze jaskółki niemieckiej próby dominacji również nad miltarną rosnącą potęgą Rzeczpospolitej i Niemcy nie usiłują dążyć do kontroli nad taką mocą militarną, jaką budujemy?
To oni przecież, co wielokrotnie powtarzał ten największy prymityw, wśród światowych przywódców, Olaf Scholtz, mają wprost boskie prawo decydować o wszystkim na naszym kontynencie.
Nie będzie im pod bokiem wyrastać jakaś siła militarna – i co wprost obrzydliwe – tych polskich podludzi,
W sobotnim, cotygodniowym programie TVP Info, "Salon dziennikarski", redaktor i reżyser, trochę enfant terrible mediów, Maciej Pawlicki zapytał:
A kto nam da gwarancje, że te Patrioty z niemiecką obsługą i na niemiecki rozkaz, nie odpalą tych rakiet na przykład na Warszawę?! (cytuję z pamięci, więc może powiedział o innym miejscu w Polsce – jk).
Dodam tylko, ze prowadzący dyskusję redaktor Jacek Karnowski cholernie się oburzył. Ale on już taki jest od zawsze.
Ktoś z Was chce niemieckie wojsko w Polsce? Przecież nie ma już szlabanów granicznych, które trzeba łamać...
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

28-11-2022 [07:26] - Czesław2 | Link:

Zastanawiał się ktoś z Państwa nad ciekawym związkiem przyczynowo-skutkowym? A mianowicie chodzi mi o masową produkcję na komunistycznych uniwersytetach pań mgr z nagranymi odpowiednimi poglądami i następnie związek z dyrektywą uni dotyczącą parytetów w zatrudnieniu. Nie, nie mechaników, górników, hutników tylko władz spółek, firm itp. To a propos obecności wykształconych pań decydujących w cywilizowanym świecie o broni, energetyce, ekologii w transporcie i tak dalej. Szkoda, że nie ma tutaj Pana socjologa Trottelreinera, który  też tym się zajmuje . Miał często ciekawe uwagi, w związku z czym byl przez tutejszych postępowców często opluwany

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [08:00] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

A potem te inżynierki mają kłopot, co jest wtyczką, a co gniazdkiem. A te od obrony narodowej to liczą tylko lufy.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [09:41] - sake3 | Link:

@jzgdyni......A po co niby tym inżynierkom czy magisterkom ta wiedza? Do okrzyków ,,precz z dyktaturą kobiet'' czy ,,stwórzmy komisję złożoną z pedofilów'' na protestach czy  Sejmie,rzucania rewolucyjnych spojrzeń a'la Nowacka studia i kończący je papierek to tylko podkładka pod te przyszłe prezeski firm i korporacji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-11-2022 [12:15] - Imć Waszeć | Link:

W chwili, gdy Die Gauleiter fur Die Struktur nach Polska rothaarig Herr Tusk wygłosił swoje Rerum bez Warum, oczywiście fur Deutschland, można było się domyślić co się tutaj święci. Popatrzcie tylko Panowie z jaką determinacją i uporem maniaka reprezentacja Niemiec próbuje wkur... Katarczyków swoimi pedalskimi poglądami oraz lewackimi teatrzykami. Powinni się jeszcze przykleić łbami do Czarnego Kamienia Kaaba za pomocą kleju firmy BASF. Nawet w memach nie ma za wiele przesady, gdy drużyna pozuje w tęczowym afro, wywąchując jak ich trener dłoń wyjętą prosto z gatek w kroku. Niemcy próbują grać mocarstwo moralne, ale cel ich jest niezmienny od czasów Bismarcka - POdbój.

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [07:29] - u2 | Link:

założyć kalosze i otworzyć parasol

Ano, tak potraktował Sarkozy`ego i Merkel nasz drogi Bredzisław. Stali i mokli w rzęsistym deszczu, a on schronił się pod parasolem.

PS. Po małżonce Obamy też się przejechał, nie wspominając o Japonii i szogunie :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [07:57] - jazgdyni | Link:

@u2

Cześć

W Polsce tylko chyba Bolek jest w stanie przebić intelektualną i kulturalną klasę hrabiego Komorowskiego (sygnet kupił w Turcji). Lecz wzajemnie się nie lubią. Ich problem to - ja jestem mądrzejszy, a ten drugi to idiota.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-11-2022 [08:12] - Czesław2 | Link:

Panie Januszu  mnie raczej interesuje , kto to tak ładnie zorganizował, kto wykłada kasę i kto trzyma palec na spuście.

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-11-2022 [09:20] - Ijontichy | Link:

@Czesław2
"Już książę Richelieu,a przed nim Machiavelli korzystali takiego bon motu: W POLITYCE NIE MA PRZYPADKÓW,ANI ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI.A JEŻELI JUŻ SA,TO SĄ DOBRZE WYREŻYSEROWANE".
To nie te "pańcie" z RFN...tam inne szatany mieszają w kotle....paniusie są tylko przekaziorami...a u nas...liczy sie tumanów i pożytecznych idiotów,którzy ten szajs kupią.
To byłu wagi na pierwszy komentarz i ten pod którym piszę,
Duda,Morawec i Błaszczak...spełniają ten warunek.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-11-2022 [09:25] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgot
brednie totalne. Spojrz na mapę!

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [13:26] - jazgdyni | Link:

Dziękuję

Każda taka twoja opinia utwierdza wszystkich, że jest właśnie tak, jak napisałem.

Zebrałeś już  brukselkę? Świetna do berlinek.

Obrazek użytkownika tricolour

28-11-2022 [09:27] - tricolour | Link:

Kolejny wpis o szkopach.

Znaczy rozmowy o pieniądzach z KPO idą pełną parą, upragniony cel blisko. Trzeba jedynie przygotować grunt na wzięcie kasy za danie ciała z oczywistym obrzydzeniem.

Obrzydzenie ma być tarczą lafiryndy.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [09:46] - sake3 | Link:

Jak widzę pan marynarz dostał się pod huraganowy ogień piratów spod czarnej bandery.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [16:12] - jazgdyni | Link:

Piraci???

Ja widzę Gang Olsena. Albo jak na zdjęciu - szkopów z "Allo, allo".

Obrazek użytkownika spike

28-11-2022 [09:51] - spike | Link:

"Niemcy, po katastrofie na naszym terytorium, gdy zbłąkana rakieta ze strefy wojny na Ukrainie, zabiła dwóch Polaków, zaoferowały nam, że przyślą do nas, by pomogły w obronie antyrakietowej, dwie baterie amerykańskich, lecz będących własnością RFN Patriotów."
. . . . . . . . . . .
"Wróg jest wobec ciebie najbardziej uprzejmy wówczas, gdy zamyślał bądź już zaplanował twoją zgubę." James Clavell

"baba z wozu, koniom lżej" - moja sąsiadka, emerytowana nauczycielka, która w niejednej szkole pracowała, w rozmowie o kobietach stwierdziła, że w szkołach, gdzie dyrektorem była kobieta, najgorzej się pracowało, problemy szkoły nie były priorytetem, a intrygi i zatargi z nauczycielami, w polityce jest podobnie, tylko %% kobiet tam ulokowanych jest warta uwagi i szacunku, zdecydowana większość to intelektualna "kamieni kupa", nie bez powodu powstało przysłowie "gdzie Diabeł nie może, tam babę wyśle".

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [13:23] - jazgdyni | Link:

"Wróg jest wobec ciebie najbardziej uprzejmy wówczas, gdy zamyślał bądź już zaplanował twoją zgubę."

A ja odpowiem:
"Timeo Danaes et dona ferentes"
Bójcie się Danaów (Greków) gdy przynoszą prezenty. "Eneida" Wergiliusz.

Jak raz pasuje do Prusaków, czy Germańców.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [10:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

"prezydent Duda i wicepremier, minister obrony Błaszczak, serdecznie kobiecie podziękowali. I nawet się ucieszyli, chociaż trzeźwo zasugerowali, jak to chłopy w sprawach wojennych dobrej kobiecie, że chyba byłoby lepiej, gdyby jednak te Patrioty znalazły sie na Ukrainie, "
Popieprzyła ci się kolejność jazgocie i zgubiłeś jedną osobę ale najważniejsza w tej mafijnej triadzie.
1. Na twitterową propozycję ze strony niemieckiej minister odpowiada, minister MON Błaszczak, witając system Patriot wraz z niemiecką obsługą na polskiej granicy.
2. Po około 12 h z gabinetu Prezesa Kaczyńskiego wychodzi idea umiejscowienia tego systemu na Ukrainie.
3. Zaraz po tym budzi się Prezydent Duda i podobnie jak Błaszczak wita serdecznie Patrioty na ziemi polskiej, by po 24 h przychylić się do pomysłu Prezesa Kaczyńskiego.
4. Minister Błaszczak przyjmuje pomysł Prezesa jako wspaniały.
5. Andrzej Duda zgłasza następną koncepcję, jeśli nie na Ukrainie to niech będą w Polsce.
6. Wszyscy się dowiadują że minister niemiecka prawdopodobnie nie ustalała swej propozycji z własną generalicja.
7. Pojawia się "Szef Nato" i wymijająco stwierdza iż przesyłanie Patriotów wraz z obsługą jest sprawą narodową, nie wiem co dokładnie powiedział ponieważ nie odsłuchałem wypowiedzi w oryginale.
8. PiS czepia się jak rzep tej wypowiedzi, pomimo tego że wysłanie każdego zasilającego Ukraińców pakietu uzbrojenia z polskich zasobów jest konsultowany przez PiS z USA. 

Podstawowe szkolenie z obsługi systemu Patriot trwa ponad 3 miesiące, w połączeniu z pełnym poznaniem faktycznej obsługi około roku. W Polsce trwa to już ponad dwa lata i nie ma co tego porównywać z Himars który jest zupełnie innym systemem służącym do czegoś innego.

Konkluzja
Może było to zagranie czysto PR ze strony niemieckiej, ale okazało się że zadziałało jak kij w pisowskie mrowisko.
Wyszło na to że MON, Gabinet Prezydenta i Gabinet Faktycznego Naczelnika nie potrafią wytrzymać paru godzin, że mają jakiś  imperatyw narzucający im wykazanie kto ważniejszy i szybszy w formułowaniu publicznego stanowiska, zamiast poświęcenia  parunastu minut na wzajemną konsultację. Dziwi mnie wycofana pozycja Pana Morawieckiego Mateusza.

BTW
Przypominam ze całkiem niedawno Pan Duda z własnej woli uprawiał publiczną wymianę myśli na Internecie z userem o nicku " leśne ruchadełko "

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [13:14] - jazgdyni | Link:

@WZdzicho

Ty jednak musisz być zawodowym agentem. Kto inny zadałby sobie trudu, by godzina po godzinie rejestrować, co się działo. I jaki jest sens tego w sensie poznawczym zwykłego człowieka, jeżeli nie musi pisać raportu.

Oj, chyba coraz bardziej się odsłaniasz. Poczytaj sobie mój felieton o spadających maskach.

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [13:23] - u2 | Link:

musisz być zawodowym agentem

Mógł dostać gotowca z centrali pełomafii, ten harcerzyk z ZHP :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [14:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ty jednak musisz być zawodowym agentem" 
Czy Red. Gójska to dla ciebie też agent, bo jej zdanie dokładnie pokrywa się z moim sprzed paru tygodni, tylko że ja wcześniej to zwerbalizowałem niż ona.
"Instytucje państwa polskiego, najważniejsi politycy powinni wręcz studiować działanie Ukrainy, bo sytuacja z tragedią w powiecie hrubieszowskim obnażyła nieudolność i niewydolność informacyjną RP. "
https://niezalezna.pl/466368-w...

Wtedy mieliśmy wielkie milczenie, teraz nieskoordynowany ...... jazgot.
 

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [15:15] - u2 | Link:

teraz nieskoordynowany ...... jazgot

Nie jazgot, tylko wolność słowa. Jako harcerzyk z ZHP nie rozumiesz najprostszych spraw :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [16:10] - jazgdyni | Link:

Chyba nie nadążam. Co ma piernik do wiatraka?
Od dawna skarżę się na fatalną komunikację władzy z obywatelami i mediami, jeszcze zanim Michał zaczął robić karierę a pani Kasia dobrze o tym wie.

Ona jest dziennikarzem. I to dobrym. A ty kim jesteś, jeśli jak mówisz, nie agentem?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2022 [16:28] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Michał zaczął robić karierę"
Buldożek pisowski czyli Michał nie jest od komunikacji tylko od manipulowania takimi jak  ty. 
Jak z centrali na Nowogrodzkiej przyjdzie rozkaz by zachwalać laczkowanie na ulicach homosi to ten buldożek sumiennie wypełni swe zadanie w TVP, a ty naśladując go, zachwalać będziesz polecenia centrali, na NB.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-12-2022 [07:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

https://wpolityce.pl/polityka/...

Twoja kasta, jazgocie, Prawdziwych Polaków tak się prężyła, ale jednak te dwa nagie niemieckie miecze z pocałowaniem ręki wezmą.
Na co twój jazgot pseudopatriotyczny?

Obrazek użytkownika MFW

28-11-2022 [10:17] - MFW | Link:

"Niemiecka ministra (haha) obrony narodowej, Annegret Kramp-Karrenbauer, już druga z kolei Walkiria po pani komisarz Ursuli von der Leyen, z całym swoim narodowym sprytem, rozpętała kolejną międzynarodową tzw. Gównoburzę."

Popełnił Pan błąd w kolejności następowania ministr obrony narodowej w RFN, bo po Ursuli von der Leyen, ministrą była słynna Annegret Kramp-Karrenbauer, która na ostatniej prostej wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku złożyła USA ofertę, że w zamian za wyprowadzenie się USA z Europy, Niemcy/UE podpiszą z USA traktat o wolnym handlu i przejmą militarną rolę w Europie, którą dotad pełniły USA, poprzez znaczne wzmocnienie siły Bundeswehry.
Oferta Annegret Kramp-Karrenbauer była zapewne uzgodniona w tajnym pakcie "Annegret Kramp-Karrenbauer - Siergiej Wiktorowicz Ławrow", a tak naprawdę "Angela Merkel - Władimir Putin", czyli pakt Ribbentrop - Mołotow 2.0..

Obecną ministrą, która zagrała Patriotami, jest Christine Lambrecht.

Obrazek użytkownika u2

28-11-2022 [12:17] - u2 | Link:

Obecną ministrą, która zagrała Patriotami, jest Christine Lambrecht.

Nawet Niemcy twierdzą, że strzeliła sobie (i im) kolejnego samobója :

https://www.dw.com/pl/die-welt...

Die Welt: minister obrony strzeliła sobie samobója

Dziennik „Die Welt” ocenił krytycznie działania niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht. Pani minister „strzela sobie jednego samobója za drugim”

Dziennik „Die Welt” ocenił krytycznie działania niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht. Pani minister „strzela sobie jednego samobója za drugim” – ocenił Thorsten Jungholt w analizie opublikowanej w sobotę. Jego zdaniem kanclerz Olaf Scholz musiał kilkakrotnie naprawiać jej błędy, a dowództwo Bundeswehry jest zaniepokojone jej wpadkami.

„Najnowszy samobój”
Najnowszym „samobójem” Lambrecht jest zdaniem autora propozycja udostępnienia Polsce baterii Patriot. Szefowa resortu wykonała wobec Polski „gest solidarności” postępując zgodnie z zaleceniami jej doradców do spraw strategicznej komunikacji.

„Niemiecka Luftwaffe nie była wcześniej konsultowana” – zaznacza Thorsten Jungholt.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [13:09] - jazgdyni | Link:

@MFW

Tak to jest, jak pisze się o drugiej w nocy i nie wypije się trzech kaw (poziom strong). Chyba muszę już zacząć brać jakieś cudowne leki, by gaf nie popełniać.

Dziękuję więc i pozdrawiam.

Ps. Chyba ta aszybka nie zmienia sensu przekazu?

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [13:32] - smieciu | Link:

Znowu ci źli Niemcy...
No ale ok przyjmijmy że pani Lambrecht jest głupia czy głupawa. Czyli jak to Niemcy, którzy według autora z jednej strony są tacy wszyscy głupawi ale z drugiej ciągle niecnie knują nie mówiąc o tym że UE chodzi na ich pasku. No więc ta głupawa magisterka ministerka wychodzi z głupawą propozycją.
Ok. Tylko rzecz w tym że reakcja J. Kaczyńskiego jest jeszcze głupsza.
Ponieważ wystarczyło zostać przy tym co mówił Błaszczak i Duda. Którzy z otwartymi ramionami przyjęli tą propozycję. Która nie była konsultowana szerzej w niemieckim i natowskim dowództwie. O czym piszą sami Niemcy. Że wcale nie tak łatwo byłoby wysłać te baterie do Polski.
Czyli gdyby się nie wtrącił prezes PiS to Niemcy sami by się skompromitowali obiecując coś czego nie mogą dotrzymać. Duda czy Błaszczak gadaliby ciągle: no gdzie te Patrioty? Podczas kiedy Niemcy musieliby się migać wychodząc na głupków.
Wkroczył jednak J. Kaczyński ze swoją jeszcze głupszą propozycją, która pozwoliła Niemcom wyjść z twarzą.
To nie Niemcy ale on ostatecznie będzie medialnie odpowiedzialny za to że te baterie w Polsce się nie pojawią.

Obrazek użytkownika smieciu

28-11-2022 [13:57] - smieciu | Link:

Moja interpretacja tych zdarzeń jest następująca:
Jak ciągle piszę rząd składa się z dwóch układów: Ziobrystów z Morawieckim czy Kaczyńskim oraz starych dziadków pilnujących interesów PO & company czyli Dudy czy Sasina ale też zapewne Błaszczaka.
W Polsce ciągle toczy się między nimi walka, która jest odbiciem układów jeszcze wyższych. Starzy ciągle atakują Ziobro ale ostatnio mają sporo sukcesów co do J. Kaczyńskiego, który odlatuje w coraz większe iluzje co do stanu gospodarki, pieniędzy z KPO itp. O czym sporo pisałem. J. Kaczyński jest zawziętym wrogiem Starych, których identyfikuje z Niemcami. Ma na ich punkcie fioła dokładnie takiego samego jak autor wpisu. Co postanowił ktoś wykorzystać organizując prowokację z Patriotami.
Pani Lambrecht wyszła ze swoją raczej niemożliwą do wykonania propozycją. Która spotyka się w Polsce ze zrozumieniem. Wtedy wkroczył do gry jakiś przydupas Kaczyńskiego roztaczając przed nim wizje identyczne jak z głównego wpisu. Na co Kaczyński: tak nie może być! Co mamy z tym zrobić? Na to przydupas: powiedzmy żeby Niemcy wysłali Patrioty na Ukrainę, czego nie będą chcieć zrobić i wyjdzie że trzymają z Ruskami. Prezes PiS długo nie myśląc rzecze: tak zrobić trzeba!
No i poszło...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-11-2022 [16:00] - jazgdyni | Link:

Szczerze podziwiam.

Umysł szanownego w kombinacjach, może nie jeszcze szachowy, ale w warcaby już można grać. 
Jak Warzecha, czy inny Sekielski, kolega ma jobsa w tematach wewnątrz pisowskich walk szubrawców (a Kaczyński największy, a na dodatek głupek)

Jednakże trzeba być ślepym durniem, by nie widzieć żadnych pozytywów obecnej władzy dokonanych od 2015. Ok, trzepaki Tuska pozwalali na więcej swobody cwaniakom w kombinowaniu, jumaniu, fałszywych fakturach i to tak bezkarnie, bo sądy, swoi ludzie, nie zrobią krzywdy, jak ostatnio "Jebace" Niesiołowskiemu. Lecz, gdy wbudowana jest aplikacja w mózgu typu Nur für Deutsche, to widzi się tylko jednym okiem, czyli i brak perspektywy, daltonizm i bzdety konfabulacyjne, z braku wizji pełnego obrazu. 
No cóż, są piękni i brzydcy, silni i słabi, a także mądrzy i niemądrzy. I co naukowo udowodnione - niemądrzy nienawidzą mądrych.

Ps. A ten Niesiołowski, który nawet potrafił w swej dzikości nawet łóżko rozwalić, przyznam, zaimponował mi. On ma teraz 78 lat i ciągle taki chutliwy i nienasycony. 

Obrazek użytkownika tricolour

28-11-2022 [16:52] - tricolour | Link:

Hehehe... Niemądrzy nienawidzą mądrych. Zatem naukowo udowodniono, ześ kiep...

Już pisałem, jak ja lubię takie tępe komingałty.

Obrazek użytkownika MFW

28-11-2022 [16:56] - MFW | Link:

Niemcy nauczyli się od żydowskich bankierów(Rothschildów, Warburgów,  Goldmanów, Rockefellerów) żydowskiego cwaniactwa wywodzonego z Talmudu i na tym cwaniactwie jadą, sterowani przez wymienione rody banksterskie, które realizują za ich pośrednictwem ideę panowania nad światem.
Gdyby tak nie było, to nie wywoływaliby II WŚ  po przegranej I WŚ, a teraz tej obecnej na Ukrainie, poprzez futrowanie Rosji petrodolarami(to potwierdza, że nie jest to polityka zgodna z interesem społeczeństwa niemieckiego ale interesy banksterskich mocodawców Niemiec).

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2022 [07:13] - Czesław2 | Link:

@MFW Mimo personalnych ataków na mnie, z tym wpisem muszę się zgodzić. Z jednym zastrzeżeniem. To nie dotyczy tylko Niemiec, lista krajów zajmuje pół świata w tym całą Europę.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2022 [18:53] - sake3 | Link:

@smieciu......Moja interpretacja zdarzeń jest następująca''...Czy aby na pewno pańska? Bo tak się Pan z nią obnosi jak kura z jajem.po wszystkich blogach.Dziś nawet ze wsparciem pana forosa w kwestii pensum i nauczycielskiej krzywdy dla zwiększenia dramatyzmu przekazu,

Obrazek użytkownika Jan1797

28-11-2022 [22:09] - Jan1797 | Link:

Poprzedni wpis był na tyle trafny, że teraz większość tematów jest kontynuacją ;-) 
 Wojna nie dość potrafiła zerwać maski czy nawet tknąć puder, bo cały makijaż prawd obrotowych nadal przysłania rzeczywistość na tyle, że autorzy gubią się w tym, co i kiedy powiedzieli lub zrobili.  Przez ostatnie miesiące węgiel wozimy z portów w głąb kraju, kolejarze mocno to odczuwają, okazuje się Baltic Pipe zbudowali kosmici. Warto więc przypomnieć co mówiła dzisiejsza pozycja w 2014 roku? https://www.youtube.com/watch?...   
Skoro nie ma sposobu, by pojednać nas w obliczu wojny na Ukrainie to znaczy, że nikt ma powodu, by bać się komisji sejmowej ws. polityki energetycznej w latach 2007-2022.