Ja nie wiem, czym tu w ogóle się przejmować

               

Amerykańscy dziennikarze przeanalizowali pojawiające się w sieci nagrania z odbicia Makiejewki przez Ukraińców. Na jednym z nich widać ukraińskich wojskowych, którzy zbliżają się do rosyjskich pozycji. Żołnierzom udaje się ostatecznie otoczyć wroga i zmusić go do kapitulacji. Rosjanie jeden po drugim wychodzą z niewielkiego budynku i kładą się na ziemi, tuż przy sobie. Pod koniec materiału jeden z "poddających się" wojskowych otwiera ogień do Ukraińców, a nagranie urywa się.

Gdyby wtedy Rosjanin zatriumfował tym pistoletem maszynowym i zabił Ukraińców, nie byłoby o tym na Kremlu mowy. To szkody uboczne, wyrządzone przez Rosjanina, który po zdobyciu zaufania chciał zabić tego, który miał go pojmać jako więźnia.
Sprawa zamknięta
Jaka niby to "zbrodnia wojenna" jeżeli ruscy mówią, że to tylko operacja specjalna a nie wojna??

"Gdyby nie zaczął strzelać, to wszyscy by przeżyli"
Ekspert do spraw zbrodni wojennych na uniwersytecie w Utrechcie Iva Vukusic wskazał na dwa możliwe scenariusze, według których mogła rozegrać się konfrontacja. Kluczowym czynnikiem, którego w tym momencie nikt nie jest w stanie ustalić, jest szybkość działania ukraińskich wojsk.
- Zastrzelenie Rosjan mogło być efektem wystrzelenia kilku serii z karabinów, po tym, jak "poddający się" zaczął strzelać. Jeżeli jednak pojmanych zastrzelono po zneutralizowaniu bezpośredniego zagrożenia, jako akt zemsty, wtedy możemy mówić o zbrodni wojennej - wskazał, cytowany przez "NYT".
Jednocześnie Vukusic dodał, że zbrodnią wojenną, zgodnie z konwencjami genewskimi, jest udawanie kapitulacji. - Bardzo możliwe, że gdyby ten facet nie zaczął strzelać, to wszyscy zostaliby pojmani i przeżyliby

Reakcja żołnierzy Ukrainy była jedyną możliwą. Prawidłowa,uzasadniona i w pełni profesjonalna. No i paszli w nawóz
W takiej sytuacji inaczej być nie mogło

Po pierwsze - co tam w ogóle na Ukrainie robił  rosyjski ork z karabinem w ręku?
O czym tu dyskutować?
Normalni ludzie siedzą w domu albo w pracy, a nie biegają z kałachem po obcym kraju

W tym całym kremlowskim cyrku chodzi oto aby rosjanie wreszcie przestali się poddawać - to na tym tu zależy Putinowi i Szojgu. Wygląda to właśnie na prowokację mającą do tego doprowadzić, aby potem takie coś pokazywać ich własnym sołdatom i mówić nie poddawajcie się bo i tak to nic nie da.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

22-11-2022 [19:27] - Pers | Link:

@huski
Nie łżyj bo tylko śmiech wzbudzasz :)))))))))
@fekalisz, @kaczuś i może @sake uwierzą.

Obrazek użytkownika sake3

22-11-2022 [20:41] - sake3 | Link:

@Pers.....A mam wierzyć panu?.Na piekne oczy nie ,bo nie wiem czy są piękne,w kremlowskie agitki które mi pan dedykuje też nie bo nudne i  zbyt wiele propagandy jak na mój wyrafinowany gust,a swoimi słowami nie potrafi pan pociągnąć dyskusji inaczej niż gburowate ,,maglarko'' czy ,,nierozgarnięta jesteś'' To trochę mało żeby zacząc wierzyć.,

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2022 [21:00] - Tezeusz | Link:

Czujecie ten smród toytoya ścierwoneonowego sowieckiego gówna chamskiego...Wali osraną dupą bandyty putlerka. Taki mały karzełek bez rozumu..

 

Obrazek użytkownika Ryan

22-11-2022 [21:32] - Ryan | Link:

Niezależny kanał Nexta cytuje na Twitterze doniesienia The Guardian, który powołując się na wypowiedzi okolicznych mieszkańców poinformował, że rosyjscy okupanci wykorzystywali składowisko w Chersoniu do palenia zwłok.
Miejscowi wielokrotnie widzieli ciężarówki wrzucające czarne worki na wysypisko, które następnie były spalane. W powietrzu unosił się zapach spalonego mięsa i włosów.

Obrazek użytkownika Ryan

22-11-2022 [20:54] - Ryan | Link:

Oj tam
Oj tam
12 parchów mniej
A tak na marginesie to z tych 12 łbów Ukraińcy głowiznę zrobili. Ruską głowiznę.Nawet żona ruszkiewicza przepis na leonku zapodała
​Pewnie ich siekierami zadźgali
Co za ludzie

Obrazek użytkownika Maverick

22-11-2022 [21:23] - Maverick | Link:

Propagandą i pustym gadaniem wstawianiem głupich obrazków jeszcze nikt wojny nie wygrał i nie wygra.

Ukraińcy dostają lanie na jakie zasłużyli, za wasalstwo kabalarzom i przedkładanie interesów kabalarzy i eskimosów nad interesy słowiańskie. O[owiadaj sobie bajki ale one tylko świadczą o twojej inteligencji a nie o niczym innym.

Obrazek użytkownika Ryan

22-11-2022 [22:55] - Ryan | Link:

Kolejny ruski debil co w trzy dni wojne wygral

Obrazek użytkownika Ryan

22-11-2022 [23:03] - Ryan | Link:

Rosyjscy propagandyści "zabłysnęli" po raz kolejny. Są lepsi nawet od ruszkiewicza.

Chcieli najprawdopodobniej pokazać ojca Władimira Putina w dobrym świetle i nieco podnieść jego zasługi. Bohater, który zginął na froncie, walcząc za Rosję, brzmi zdecydowanie patriotyczne. Tak więc w rosyjskim reportażu ojciec prezydenta Rosji zginął w czasie walk o Leningrad. 10 lat przed narodzinami syna.
Rossija 1 wyemitowała w internecie reportaż o niemieckich zbrodniach w czasie II wojny światowej. W materiale nie brakowało nawiązania do współczesnej polityki. "O zbrodniach mówił także prezydent Władimir Putin, którego ojciec zginął na przyczółku Newy, przełamując linię oblężnicze wroga" - taka informacją pojawiła się w audycji.

Tekst tej informacji pojawił się również na pasku informacyjnym. Walki o przyczółek Newy dotyczą krwawego oblężenia Leningradu w latach 1941-1944. Dziennikarze serwisu SOTA, którzy poddali materiał rosyjskiej propagandy krytycznej analizie, przytoczyli informację, że ojciec Putina - Władimir Spiridonowicz Putin, otrzymał medal "za zasługi bojowe". Odznaczenie przyznano w związku z raną lewej nogi. Miało to się wydarzyć właśnie w 1941 roku.
Problem w tym, że Putin senior nie mógł zginąć w 1941. Jego syn - późniejszy prezydent Rosj - według oficjalnego życiorysu, urodził się 7 października 1952 roku. Oznacza to, że zgodnie z wersją autorów materiału w Rossija 1, urodził się ponad 10 lat po śmierci ojca.

No jak tu nie powiedziec ze to DEBILE

Obrazek użytkownika Pers

22-11-2022 [23:19] - Pers | Link:

@r-jasiu
Kiedy będziecie mieli znowu światło?

Obrazek użytkownika spike

22-11-2022 [23:28] - spike | Link:

to nie debile, błędem jest niedocenianie wroga, oni takie przekazy publikują, bo wiedzą, że są debile, jak ten tu "pierwszy", którzy to czytają i powielają.

Obrazek użytkownika Maverick

23-11-2022 [02:34] - Maverick | Link:

Ponieważ inni mają inną opinię to nie znaczy ze ty i tobie mają poprawną, nie ma tak na świecie aby istniało wiele prawd, Istnieje tylko jedna prawda. Natomiast paranoje i zwidy się leczy lewacy.

Obrazek użytkownika spike

23-11-2022 [08:57] - spike | Link:

Jeżeli starasz się bronić "rosyjskiej prawdy" , państwa które jest zbrodnicze, nigdy prawdy nie powiedziało od kiedy powstało, to znaczy że masz kłopoty intelektualne.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-11-2022 [04:11] - Kazimierz Kozio... | Link:

weż żółte, zmieszaj z niebieskim to dostaniesz zielone. jest taki gość który stosuje tę recepturę nadzwyczaj efektownie. w ostatnim miesiącu załatwił 10 mld $. niech mięso armatnie dalej dostarcza paliwa to wielcy gracze nigdy nie wygaszą geszeftu. ty łykający i reonujący propagandę też jesteś mięsem armatnim