Kacze żurawiejki

Kawaleria, szwoleżerowie to kwiat każdej armii. Współcześnie to kawaleria powietrzna, ale historyczna tradycja ciągle jest tu żywa - i konie są obowiązkowym przedmiotem w szkoleniu żołnierzy. No bo cóż to za żołnierz który konia nie zna i szabli nie uniesie? Specjalne szkolenie, a ja bym rzekła że wychowanie, tworzy z tych żołnierzy niesamowicie silną i skuteczną jednostkę. Tomaszowska Kawaleria Powietrzna zdobyła uznanie nie tylko w NATO, niosła także pomoc wszędzie tam gdzie człowieka spotkało nieszczęście.


FOTO: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.

Ciesz się bracie Szwoleżerze
Masz protekcję w Belwederze!
Szablę chwytaj mocno w dłoń
Bolszewików goń goń goń!

Dzielnie skaczą przez bariery
Tomaszowskie Szwoleżery!
Szablę chwytaj mocno w dłoń
Bolszewików goń goń goń!

.
FOTO: Szarża tomaszowskich Szwoleżerów

Kto przykładem w boju świeci?
Tomaszowskie nasze dzieci!
Szablę mocno chwytaj w dłoń
Bolszewików goń goń goń!

A gdy nadejdzie czas próby, oni nie zawiodą. Taka już tomaszowska tradycja: od plutonowego Karaszewskiego który nie cofał się w 1939r ze swoim pułkiem, zginął w obronie Tomaszowa, samotnie powstrzymując niemiecką dywizję pancerną przez kilka godzin, Zniszczył i uszkodził kilkanaście czołgów i innych pojazdów. Ostatnim granatem odebrał sobie życie.

Dziękuję za uwagę.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

19-11-2022 [01:06] - marsie | Link:

Powiem krótko – niezależnie od idiotycznych komentarzy, jestem cały czas za Tobą, a ten wpis to tylko małe poparcie:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrawiam, Ulu!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-11-2022 [05:27] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Marsie
Dziękuję. Rozesłałam Twój link do ludzi.
Pozdrawiam.