Jak bym wykrakał... Rakiety spadły na Polskę

Pisałem... Rakiety spadły na Polskę

Wróciłem do domu z prestiżowego spotkania na gdańskiej starówce o 20:30.
Wiadomości informują, że w Polskę uderzyły dwie rakiety. Dwie osoby nie żyją. W TVP Info chaos, głosno i głosy ekspertów.

Pandemonium się zaczyna.

20 września tego roku napisałem wymyślony scenariusz, w którym właśnie ruska rakieta spadła na Polskę. Tutaj [1] jest ten cały felieton.

Przypomnę wymyślony scenariusz zdarzeń, które się rozwijają, gdy bandyći, nawet przez pomyłkę, czy swoją naturalną tandetę zrobią coś Polsce. Fantazja może czasem byc bardzo blisko realizmu.

*****

Tak to może być? Czy nie?

[...]

W ciągu 36 godzin opracowano dosyć precyzyjny protokół działań niemalże do natychmiastowego wykonania.
Głównym i pierwszoplanowym zadaniem ministra Błaszczaka było wyselekcjonowanie i wybranie grupy polityków i ministrów, oraz wraz z generałem Rajmundem Andrzejczakiem – szefem Sztabu Generalnego WP, dowodców sił wojskowych, do zorganizowania zespołu kierującego państwem i osiągnięcia nakreślonych celów.

Precyzyjnie zaplanowanym z USA i Ukrainą zadaniem rozpoczeto akcje specjalną.
 
Ukraina, która dzięki USA i NATO praktycznie sparaliżowała siły powietrzne Rosji, zestrzeliła wiele wrogich samolotów (światowe źródła mówią o co najmniej 55 odrzutowcach), w tym także ruską dumę, strategiczny bombowiec Tu-95. A co najważniejsze – dostarczył on także Ukraińcom dwie rakiety dalekiego zasięgu Raduga Ch-101. Teoretycznie te rakiety skopiowane z amerykańskich Tomahawków, mają zasięg ponad 4000 km i celność do 10 mtr, lecz jak się już dowiedzieliśmy, to tylko riskie pobożne życzenia. Rakiety są uzbrojone w półtonową głowicę nuklearną.
 
Chyba wszyscy widzieli, jak wystrzelona rosyjska rakieta nagle wykonała pętlę i z dziką rozkoszą walnęła i wybuchła rozwalając wyrzutnię, z której ją wystrzelono plus parę innych w okolicy.
Rosyjska broń rakietowa, jak również artyleria są wprost tragikomicznie niedokładne.

I ta właśnie rakieta, odpowiednio zaprogramowana, miała wystartować z terenów na zachód od Odessy, symulując miejsce startu znad Morza Czarnego i uderzyć w uprzednio wyewakuowany mały zakład naprawczy w okolicach Przemyśla.
Sprawa ewidentna – Rosja zaatakowała bezpośrednio Polskę, państwo NATO.
 
Po co to?

Stan wojenny

W dwie godziny po "ruskim ataku" na Przemyśl rząd Rzeczpospolitej ogłasza stan wojenny na terytorium kraju.

Nieco przedtem, w czasie krótkiej debaty tego ad hoc zespołu kryzysowego PL-USA-UA, dyskutowano, czy dołączyć do zespołu również premiera Mateusza Morawieckiego. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Ukraina nie wnosiły sprzeciwu. A sam Morawiecki, gdy go wtajemniczono, nie krył ekscytacji i woli działania.
Zresztą jego rola była tylko epizodyczna. To on – premier – wraz z radą ministrów (uprzednio przeorganizowaną), ogłaszał stan wojenny dla państwa. A już chwilę potem władzę w kraju przejmowało wojsko.
Zdecydowano nie dokooptowywać do Zespołu i władz stanu wojennego prezydenta Andrzeja Dudy. Dlaczego? Nie wiem
 
__________
 
 
Ci z nas, którzy urodzili się przed rokiem 1980, obecni czterdziestolatkowie i starsi, lepiej, lub gorzej, w zależności od wieku w momencie zdarzenia, pamiętają stan wojenny Jaruzelskiego z 1981 roku.
W pierwszym momencie powołano WRON – Wojskową Radę Ocalenia Narodowego.
Więc podobna nazwa już jest spalona. Bardzo brzydko się kojarzy.
Nie będzie też organizowanie kabaretu, jak powolywanie do Rady takich ludzi, jak Mirosław Hermaszewski, polski kosmonauta, a jak wiemy to dzisiaj, agent Kremla.
A na czele tej rady stanął Wojciech Jaruzelski, podobno polski szlachcic herbu Ślepowron. Jak nic pasowało to do jego ciemnych okularów.

Zanim jeszcze naród dowiedział się, że ma właśnie w Polsce stan wojenny, rozpoczęto masowe aresztowania, dla niepoznaki nazwane internowaniem, działaczy opozycji antykomunistycznej (i nie tylko), głównie z Solidarności.
A naród o puczu dowiedział się dopiero późnym porankiem, bo jedyna wtedy w kraju stacja telewizyjna TVP, wyłączyła nadajniki i rozpoczęłą transmisję dopiero wtedy, gdy generał Jaruzelski był gotów wystąpić przed narodem.

Po aresztowaniu przeciwników; nawet tych potencjalnych i opanowaniu mediów publicznych – telewizji, radia i prasy (na szczęście dla nich, nie było jeszcze internetu, a nawet komputerów osobistych), przystąpiono do kolejnych restrykcji: zablokowano połączenia telefoniczne ( sieci komórkowej jeszcze nie było), niemalże wszystkie zakłady produkcyjne i usługowe zostały podporządkowane wojskowym komisarzom, tlące się protesty i strajki bezwzględnie tłumiono, a ich przywódców w sądach doraźnych skazywano nawet na 10 lat więzienia.
Zmniejszono poziom zaopatrzenia sieci handlu detalicznego. Ażeby zwykłym obywatelom wybić z głowy politykę, wprowadzono kartki żywnościowe z miesięcznym limitem towarów, głównie żywności, na poziomie niemalże głodowym.
Zawieszono też, a potem zrewidowano stosunki międzynarodowe – dyplomatyczne i gospodarcze.
Była jeszcze godzina policyjna; ZOMOwskie i wojskowe patrole na drogach.
Naród ponownie poczuł, co to znaczy terror.

__________

Obecny trójstronny zespół sanacji Rzeczpospolitej, w dużej mierze kierujący się koniecznym postępowaniem marszałka Piłsudskiego w czasach II RP, wszystkie te aspekty, biorąc głównie pod uwagę opinię publiczną Polaków, musiał dogłębnie i precyzyjnie rozważyć wszystko.

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowano się izolować głównych i najgłośniejszych członków V Kolumny, lub inaczej – Targowicy, z całą premedytacją działających dla obcych, poza polskich sił, czyli po prawdzie zdrajców państwa i narodu. Ci, których działalność podpada pod Kodeks Karny, Art. 127, § 1. oczywiście winni być sądzeni, a grozi im kara od 10 do 25 lat więzienia.
Lecz by móc tego dokonać, to należy powołać na miejsce tzw. "kasty" sądy stanu wojennego.
Zaznaczę, że parę lat temu, gdy w podobny sposób (choć raczej jako pucz) władzę w Turcji przejął Recep Erdoğan , to do więzieni skierował 60 000 przeciwników.
Nie sądzę by u nas potrzeba osądzić więcej, niż kilkaset zdrajców.

Krokiem koniecznym jest również nałożenie restrykcji na media; w zasadniczej części na te propagujące zdecydowanie antypolskie, często będące kompletnym kłamstwem i judzące naród i manipulujące opinią publiczną.
Zorganizuje się spotkanie z szefostwami największych nadawców wszystkich publicznych mediów, włączając również Internet, przekonując ich, aby zaprzestali działań wrogich wobec Polski. Amerykanie zobowiązali się pomóc wobec tych, w których zaangażowany jest amerykański kapitał.
Właściciele i administratorzy portali społecznościowych mają obowiązek dbać, by nie dopuszczać do publikacji, nie to, że krytycznych wobec władzy, ale wybitnie zmanipulowanych i sfabrykowanych informacji godzących w polską rację stanu.

Trzeba będzie również, począwszy od najwyższych władz, pracowników ministerstw, centralnych instytucji politycznych i gospodarczych, a skończywszy na najmniejszych gminach i sołectwach, przeprowadzić audyty w celu likwidacji korupcji, nepotyzmu i niekompetencji.
Władze terytorialne zostają zrównane w sferze prawidłowej decyzyjności i odpowiedzialności za swą pracę jak instytucje centralne.
Sejm musi wreszcie przyjąć ustawę, że każdy urzędnik podejmujący jakąkolwiek decyzję, jest osobiście odpowiedzialny za jej skutki i efekty.
 
Osobnym zagadnieniem jest polityka i współpraca międzynarodowa.
Na okres stanu wojennego zawiesza się te elementy traktatów i międzynarodowych umów, które bezdyskusyjnie szkodzą zarówno suwerenności i samostanowienia Polski, jak i też uderzają w dobro obywateli.
Obowiązuje zasada, że od tej pory, żadne państwo, czy instytucja międzynarodowa nie może samoistnie wydawać decyzji i zaleceń ingerujących w wewnętrzne sprawy państwa, jeżeli to nie zostanie precyzyjnie i dwustronnie uzgodnione z Polską.
Polska polityka zagraniczna staje się twarda i asertywna i nic nie może zagrażać polskiej racji stanu

[..[

__________

To tylko fragment. Takie sobie domorosłe prognozwanie.
Lecz oto dzisiaj dowiedzieliśmy się, że zacząło się – rakieta spadła na nasze terytorium.
Zostalismy zaatakowani.

[1] https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/nie-tylko-zycie-pisze-scenariusze

Ps. Przepraszam za brak adiustacji. Nie mam czasu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-11-2022 [22:03] - u2 | Link:

Rosja zaatakowała bezpośrednio Polskę, państwo NATO.

Zaatakowała już 10/04/10 zabijajac 96 osób z Polski lecących wojskowym samolotem na uroczystości w Katyniu.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2022 [23:00] - paparazzi | Link:

Ależ U2 to tylko Polska i generałowie z NATO byli Polakami wiec o co chodzi?  Kiedy w Polsce władza, rząd, Polacy, zrozumieją w co grane. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-11-2022 [03:49] - jazgdyni | Link:

@u2

W pełni zgoda. Tylko to było WTEDY. Wojny nie było, a ruskie z Tuskiem zachachmęcili, ze to sprawa cywilna, a potem Anodina puściła w świat bajdę o polskiej winie. Nikt wtedy nie chciał się angażować. Lecz TERAZ jest wojna i choć uniki będą to nasza reakcja powinna być stanowcz i zdecydowana. A co NATO zdecyduje, to będzie probierz współdziałania paktu.

Obrazek użytkownika u2

16-11-2022 [07:15] - u2 | Link:

ruskie z Tuskiem zachachmęcili, ze to sprawa cywilna

Tutaj widać kto odpowiada co najmniej za nierozliczenie tej zbrodni.

PS. Wczoraj sluchałem p. Marka Budzisza w TVP Info, który mówił, że gdyby to była jedna rakieta to możliwa byłaby hipoteza o zbłąkanej rakiecie, ale były dwie, co wyklucza taką możliwość. Możliwe, że wystrzelone z bombowca strategicznego (sugestia p. Budzisza), bo dzisiaj czytam nagłówek z wypowiedzią Bidena, że trajektoria lotu nie wskazuje że zostały wystrzelone z terytorium kacapii.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-11-2022 [22:13] - Siberian Husky Dog | Link:

Jeżeli faktycznie na terytorium Polski spadł pocisk zabijając dwie osoby to nie jest to przypadek.
Ruskie badają nasza reakcję.
Ambasador orków powinien być z całą swoją świtą wydalony z Polski. Majątki ruskich skonfiskowane.

Wszystkie onuce polskojęzyczne z parlamentu wydalone!

Obrazek użytkownika u2

15-11-2022 [22:24] - u2 | Link:

Ruskie badają nasza reakcję.

Nie może być taka jak po 10/04/10 kiedy PDT przybijał piątkę z ludobójcą Putlerem i mówił, że chce robić interesy z Rosja taką jaka jest, czyli zbrodniczym terrorystycznym rajem krat. Bezkarność rozzuchwala ludobójców takich jak Putler.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2022 [23:02] - paparazzi | Link:

Siberian Husky Dog tak to widzę na początek.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-11-2022 [03:51] - jazgdyni | Link:

@Husky

Też sądzę, że bandyci zrobili to świadomie. W panice testują różne scenariusze, by przykryć, że w klasycznej wojnie lądowej dostają po dupie.
No, zobaczymy.

Obrazek użytkownika Jabe

17-11-2022 [12:29] - Jabe | Link:

Też sądzę, że bandyci zrobili to świadomie. W panice testują różne scenariusze – Nawet jeśli nieświadomie, zachowują się bezczelnie.

Obrazek użytkownika Adam66

15-11-2022 [22:58] - Adam66 | Link:

Czy koś pomyślał o innej możliwości? A mianowicie może ktoś chce Polskę na siłę wciągnąć do tej zawieruchy?  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-11-2022 [23:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Nie ulega wątpliwości, że zdecydowano się izolować głównych i najgłośniejszych członków V Kolumny, lub inaczej – Targowicy, z całą premedytacją działających dla obcych, poza polskich sił, czyli po prawdzie zdrajców państwa i narodu. Ci, których działalność podpada pod Kodeks Karny, Art. 127, § 1. oczywiście winni być sądzeni, a grozi im kara od 10 do 25 lat więzienia."

Było to do przewidzenia, jazgot szuka okazji by  wsadzać do pierdla na 25 lat każdego kto z nim nie nawilżał Jarkaczowi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-11-2022 [07:23] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgot
Nie siej paniki. To może być false flag i wszystko na to wskazuje. Nie dajmy się wciągnąć w nie naszą wojnę. Poza tym to świadczy jak szczelna jest obrona przeciwrakietowa natowskiej bądź co bądź granicy.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-11-2022 [07:31] - Czesław2 | Link:

Nie ma żadnej obrony przeciwrakietowej w Polsce. Punktowo dwa zestawy brytyjskie i jeden zestaw Patriot.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-11-2022 [10:32] - Siberian Husky Dog | Link:

@ Czesław2 

Żadna armia nie dysponuje systemem obrony powietrznej, który chroni terytorium całego kraju.
Żadna
Atak rakietowy charakteryzuje się punktowym uderzeniem w wybrany cel, a nie niszczeniem wielu celów na dużych obszarach.

Obrazek użytkownika sake3

16-11-2022 [07:29] - sake3 | Link:

,,I co nam zrobicie?'' powie pani Zacharowa w telewizji Rassija1? 

Obrazek użytkownika u2

16-11-2022 [07:56] - u2 | Link:

pani Zacharowa w telewizji Rassija1?

Ponoć wczoraj ormiańska pimpa Simonian na usługach kacapów dostała orgazmu w kacapskiej tiwi, co wskazuje, że te rakiety mogły być próbą zestrzelenia kacapskich rakiet. Tak, czy siak, gdyby nie wczorajszy zmasowany atak kacapów na Ukrainę to nie byłoby tych dwóch ofiar po stronie polskiej.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-11-2022 [07:51] - Czesław2 | Link:

Jourova zapewnia Polskę o solidarności. Dopiero teraz zacząłem się bać.

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-11-2022 [08:30] - Ijontichy | Link:

Oficjalna wersja  niemiecka! 
To ukraińcy strzelili do ruskiej rakiety,ale im zeszło...nie masz cylu krokodylu :-))

Obrazek użytkownika Roz Sądek

16-11-2022 [09:26] - Roz Sądek | Link:

Dla świętego spokoju my i świat powinniśmy uznać, że te rakiety miały palnąć w Ukrainę, a nie w Polskę, gdzie po prostu zbłądziły. Poza tym naważniejsze heh media i ich najważniejsi redaktorzy od rana wyjaśniają społeczeństwu, że zabicie człowieka rabietą przypadkową to diametralnie coś innego niż umyślną. I poza tym wystarczy obserwować rozwój sytuacji. Bez napinki.
Ogólnie między politologami, socjologami, blogerami, redaktorami i tp. trwa zawzięta dyskusja nad traktatami m.in. natowskimi, czy dwie rakiety juz wyczerpują, czy nie, zapisy któregoś z paragrafów. 

 

Obrazek użytkownika u2

16-11-2022 [09:45] - u2 | Link:

zabicie człowieka rabietą przypadkową to diametralnie coś innego niż umyślną

Umyślnie czy nie, jest to przestępstwo, czyli zabójstwo, artykuł 148 kodeksu karnego. Wczoraj mówił o tym p. Marek Budzisz w TVP Info.

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2022 [11:26] - Jabe | Link:

Obecny trójstronny zespół sanacji Rzeczpospolitej, w dużej mierze kie­rujący się koniecznym po­stępo­waniem marszałka Pił­sudskiego w czasach II RP...

Marzenia zamordysty. Cholernie po­trzebnym, jak historia pokazała, na­wia­sem mówiąc. Polskę nam zmarnował.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-11-2022 [00:25] - jazgdyni | Link:

Jasne Dżebe. 
Chodź nadal w osranych gaciach, bo nie oddasz ich matce - zamordystce, która chce je wyprać.
Dorośnij wreszcie i wyjdź z gimbazy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-11-2022 [12:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wiadomości informują, że w Polskę uderzyły dwie rakiety."

Należy przy takiej okazji zadać pytanie.
Skąd pisiorski przekaźnik wiedzy dla pisiorów zdobył informację, którą podał późnym wieczorem?
Wszak rakiety uderzyły w terytorium Polski około 1500.
Istnieje zagrożenie takie że główne ośrodki manipulacji społeczeństwem czyli TVP i PR, nie mają wiedzy i umiejętności do informowania o rzeczach ważnych.
Potrafią kadzić Kaczorowi i gnoić Tuska, ale o tym że coś dzieje się na granicy dowiadują się grubo po czasie z zagranicznych źródeł, lub nie mają żadnych wypracowanych mechanizmów na podobną okoliczność pomimo tego, że od trzech kwartałów w kraju sąsiednim toczy się wojna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-11-2022 [00:23] - jazgdyni | Link:

...nie mają wiedzy i umiejętności do informowania o rzeczach ważnych.

Ty masz taką wiedzę :-))). Jak praczki w maglu. Posiadacz wiedzy sam decyduje komu i kiedy co przekazać. Kieruje się swoim, albo powszechnym interesem, a nie dziecięcą ciekawością pana Zdzicha.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-11-2022 [07:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Znaczy się że jesteś daleko za Afrykańczykami, którzy wcześniej od ciebie dowiedzieli się iż na terytorium twojego państwa spadły dwie rakiety.
TVP nawet nie zaserwowała żółtych pasków zlewając pisiorstwo, a portal Gazeta.pl wywalił wielki baner o tym wydarzeniu, korzystając z przekazów zagranicznych, wcześniej niż rządowe środki manipulacji medialnych.

Z drugiej strony po co takim jak ty pisiorom wiedza.  Ważne, że możesz oglądać Zenka czy innego Pietrzaka.
 

Obrazek użytkownika tricolour

16-11-2022 [17:01] - tricolour | Link:

Krakać trzeba umieć, cytuję, znaczy - kraczę:

Premier wraz ze swoimi współpracownikami są gotowi iść na daleko idące ustępstwa względem Brukseli, by uruchomić pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. W tym celu rozważane są upowszechnienie testu bezstronności sędziego i zmiany w tzw. ustawie kagańcowej. Pomóc w tym PiS-owi miałaby opozycja, gdyż Solidarna Polska nie zamierza kiwnąć palcem w tej sprawie.

Smacznego.

Obrazek użytkownika u2

16-11-2022 [17:17] - u2 | Link:

Premier wraz ze swoimi współpracownikami są gotowi iść na daleko idące ustępstwa względem Brukseli

Już wiele razy poszedł, teraz wymienił negocjatora p.Konrada Szymańskiego na p. Sęka. Czyli nastąpiło tzw. usztywnienie stanowiska. Wątpliwe, aby Polska żebrała o geld z KPO. Ursula musi się fatalnie czuć, czuje że nie rządzi, tylko jest sterowana z tylnego siedzenia. Zawsze tak było, nawet jak była ministrą wojny w Niemczech :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-11-2022 [00:19] - jazgdyni | Link:

@u2

A co tu Bruksela ma do gadania?! Tu z nimi nikt się nie liczy. Dali nam chociaż złotówkę na wojnę? Przypinają się do tych ważnych, by nie wyjść na dupków. Tu karty rozdaje wyłącznie USA, również poprzez NATO.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-11-2022 [00:16] - jazgdyni | Link:

@zaniepokojeni

Już przed południem rozpoczęła się gra polityczna, by uniknąć sytuacji konfliktu kubańskiego. Stwierdzono, że jest o krok od III WŚ.
Władze polskie na początku szły w kierunku eksperckim, jak pokazywało śledztwo, a potem... zamilkły. Rozpoczęły się wielostronne międzynarodowe rozmowy i konsultacje i USA najprawdopodobniej opuściły kurtynę, przykryły fakty i narzuciły "jedyną właściwą" interpretację.
Prezydent Zełeński natychmiast zareagował i dobitnie stwierdził, że nie była to rakieta ukraińska. Niestety, gdy chciał dosłać swoich ekspertów na miejsce tragedii, Morawiecki się wykręcił, że trzeba to skonsultować z amerykańskim partnerem.
Także gen. Skrzypczak, któremu ufam, bo to szczery, prostolinijny człowiek oświadczył (możesz ten wywiad znaleźć na YT), że na 100% była to rakieta rosyjska, bo na to wskazuje rozmiar leja po wybuchu. Taką moc ma tylko rakieta do celów naziemnych, tymczasem ukraińska rakieta typu ziemia - powietrze, do zwalczania lecących samolotów, czy rakiet, ma ładunek wybuchowy 10 razy mniejszy i nigdy by nie wyorała takiej dziury, zabijając dwoje ludzi (a kilkaset metrów dalej było osiedle mieszkaniowe i wtedy byłaby tragedia).
Czyli wiemy, że nic nie wiemy i z dużym prawdopodobieństwem toczy się klasyczna gra polityczna. A Polska ma siedzieć cicho i słuchać swego hegemona.
Lecz ten epizod, dobrze rozegrany przez polskie władze, może nam dać spore korzyści. Widać teraz bezdyskusyjnie, że musimy chronić niebo nad Ukrainą (powiedzmy tylko nad zachodnią), bo efekty wojny trafiają w państwa NATO.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-11-2022 [07:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

"tymczasem ukraińska rakieta typu ziemia - powietrze, do zwalczania lecących samolotów, czy rakiet, ma ładunek wybuchowy 10 razy mniejszy i nigdy by nie wyorała takiej dziury,"
Głowica, czyli ta część rakiety która zawiera ładunek niszczący w przypadku  S - 300 czyli środka walki ziemia-powietrze używanego powszechnie przez Ukrainę, waży od 130 do 180 kg.
Głowice konwencjonalne pocisków rakietowych typu Kh użytych przez Rosję w ostatnich nalotach mają wagę rzędu 400 kg. Nawet głowica Iskandera to dopiero około 750 kg.

Krótko i zwięźle jazgot. 
Ty jazgot, w dupie byleś, gówno widziałeś. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-11-2022 [08:14] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgot
A nie przyjdzie ci do głowy najprostsze rozwiązanie ? Ukraina próbuje wciągnąć do tej wojny nas i NATO i takie prowokacje mogą się nasilić w czasie. Nie dajmy się wciągnąć w nie naszą wojnę. Niech się kacapy z Ukraińcami tłuką. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-11-2022 [08:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

"uniknąć sytuacji konfliktu kubańskiego"

jazgocie, dla twej informacji. Nie masz na myśli konfliktu kubańskiego*, tylko kryzys kubański. 

* takowy był w roku 1898, ale o nim jak o większości spraw g..  wiesz.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-11-2022 [06:17] - jazgdyni | Link:

@NB

Rewiduję swoje stanowisko.
Wysłuchałem z wielką uwagą innego eksperta, też generała, lecz w odróżnieniu od gen, Skrzypczaka, specjalistę od wszystkiego co lata. Opisał dokładnie, jak działają różne wersje anty-rakiety S300, produkcji rosyjskiej, lecz powszechnie używanych również przez Ukrainę. Ta rakieta często ma dwie głowice wybuchowe. Pierwsza zapewne poraziła cel w powietrzu, potem jak to w ruskich urządzeniach, operator stracił nad nią kontrolę, nie reagowała na rozkaz samozniszczenia, przeleciała do Polski, tam wbiła się w ziemię i wybuchła druga głowica już pod ziemią. Stąd taki lej, a także brak odłamków na traktorze i innych sprzętach w otoczeniu.
Najprawdopodobniej rakieta należała do obrony p-lot Lwowa, który jest ok. 50 km od naszej granicy. A potem 6 km w głąb Polski. To sekundy dla takich rakiet.
Niemniej ruskie świadomie ostrzeliwują obszary na zachodzie blisko nas, bo wiedzą, że różne cuda mogą się zdażyć.
A Ukraińcy będą mogli brać udział w śledztwie jako obserwatorzy.

A pierdoły Mądrali Zdzicha, który nie dyskutuje, tylko się przyper**la, bo taki już jest w nienawiści do Polski, należy umieścić tam gdzie ich miejsce i spuścić wodę. Człon z kompleksem underdoga w vaterlandzie zapewne w wojsku nie był nigdy, a jeśli nawet w wehrmachcie, to sprzątał latryny, a o materiałach wybuchowych słyszał tylko opowieści. Głupek chwali się google, że wie ile waży głowica S300, lecz nie ma pojęcia ile tam materiału wybuchowego. A u ruskich wszystko waży dużo. Kiedyś zamówiłem oscyloskop w ZSRR. Ważył 80 kg. Zachodnie, a nawet polskie nie przekraczają 10 kg.

No i co z takim głupolem zrobić? Niech se dalej stęka. Wszyscy widzą, kto zacz.