Taktyka spalonej ziemi

Skąd my to znamy, a zwłaszcza Rosjanie? Ta taktyka została zastosowana na masową skalę podczas II WŚ przez Niemców. Co nie zdołali ukraść na podbitych na Wschodzie terenach to doszczętnie zniszczyli zanim się wycofali, przy okazji mordowali cywilów. Rosjanie znają ten ból kiedy wkraczali na swoje wyzwalane tereny. Dzisiaj stosują to doświadczenie w wojnie na Ukrainie. Do czego jeszcze gotowi się posunąć aby uniemożliwić powojenne życie i odbudowę okupowanych terenów? Spodziewam się najgorszego, bo moskiewska dzicz zdolna jest jak Niemcy, do najgorszych zbrodni. Putin już wie że nie zniewoli Ukraińców, więc zdemoluje i zatruje doszczętnie ich państwo. Koszty już się dla Putina nie liczą. Wolny Świat  powinien dać Ukrainie możliwość proporcjonalnego odwetu na dużą skalę. Nie ma już innego wyjścia. 
 
Taaak, zaraz ktoś mi napisze że musimy się czymś od nich różnić - ale nie możemy pozwolić na humanitarną katastrofę w tej wojnie, zwłaszcza tej zimy. Nie możemy pozwolić na dalsze masowe mordy Ukraińców! Przypomnę coś, osiem lat temu podczas rzezi Mariupola, apelowałam do ambasadora USA pisząc nie tylko na Twiterze: 

"Ile jeszcze dzieci musi zginąć w Mariupolu aby w USA ktoś wreszcie walnął pięścią w stół? Będzie jeszcze gorzej  jeśli dzisiaj nie zareagujecie! Putin jak Hitler pójdzie dalej" ... 

Ambasador w odpowiedzi zapytał co proponuję. Wściekłam się. Odpisałam mu, że kiedy mieli Prezydenta z jajami to obalił komunę bez jednego wystrzału. Czy nie miałam racji? Przecież USA także gwarantowały wtedy integralność Ukrainy w zamian za nuklearne rozbrojenie. Nic nie pomogło, więc Putasowi przy niemieckim wsparciu urosły skrzydła. Pozostało nam na pocieszenie, że Anglosasi pomagają dzisiaj Ukrainie w tej wojnie czym tylko mogą. Ale można było tego uniknąć.
Unio Europejska, podobno dbasz o moralne zasady i walczyłaś w sądach o życie polskiego kornika, a co z obroną ludzkiego życia na Ukrainie, jest mniej warte od życia kornika drukarza? Interesy z moskiewską dziczą są warte więcej niż ludzkie życie?

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-10-2022 [13:05] - Jabe | Link:

Ta taktyka w czasie II WŚ była sto­sowana wpierw przez Rosję wobec Niemiec, wcześniej wobec Napoleona, a pierwo­wzoru dostarczyli Scytowie.

Powoływanie się na moralność w sto­sunkach z UE, i generalnie między­narodowych, kom­promituje.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-10-2022 [22:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Taktyka Ukrainskiej armii
Malym kosztem a duzo

To dzisiejszy urobek pod Swatowem
Gruz 200

https://twitter.com/i/status/1586065873751535616

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-10-2022 [23:01] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
No właśnie, nie kompromituj się. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-10-2022 [13:41] - Tezeusz | Link:

Faszystowska roSSja to kraj bandytów, morderców i złodziei. Kraj potępiony przez świat. Kraj który na dziesięciolecia będzie pokazywany jako terrorystyczny kraj bandytów..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-10-2022 [22:20] - Siberian Husky Dog | Link:

Wizerunek Putina w worku na zwłoki zawisł na budynku czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych między flagami Czech i Ukrainy

https://pbs.twimg.com/media/FgKvCTGWYAAGRjE?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-10-2022 [16:20] - RinoCeronte | Link:

Dożyjemy zobaczymy...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-10-2022 [22:06] - Siberian Husky Dog | Link:

Pozamiatane.
Według ukraińskiego wywiadu do akcji wkraczają rosyjscy Komandosi z elitarnej Jednostki Specjalnej

https://pbs.twimg.com/media/FgEqNBZWYAA8u0M?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-10-2022 [23:18] - Ula Ujejska | Link:

Husky
Oooo,widzę że szczury na froncie będą miały co żreć 🤣

Obrazek użytkownika sake3

29-10-2022 [07:43] - sake3 | Link:

@Siberian Husky.........Stale słychać o tych elitarnych jednostkach rosyjskich.Szkolone widać tylko do takich specjalności jak mordowanie ludności cywilnej.W razie przegranej zwiewają z pola walki równie szybko jak nieopierzeni rekruci z łapanki. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-10-2022 [05:53] - jazgdyni | Link:

Dzień dobry Ulu

Nie wiem czy przypadkiem anglosasi świadomie nie stosują taktyki przedłużania wojny, by w ten właśnie sposób zniszczyć ruskich tak, by już nigdy nie mogli się podnieść.
Szybkie ich wykończenie mogłoby na przyszłość wyprodukować mit i legendę, a z tych bandziorów uczynić bohaterów.

Oczywiście też jest prawdopodobne, że po prostu tchórzą.

Zdrówka