Zemsta Putina

Władimir Putin postanowił dziś [10.10.2022] zemścić się za sobotni atak na Most Krymski.  Nie próbował ukrywać swoich motywów.  Według Rp.pl powiedział:

  "W transmitowanym przez rosyjską telewizję wystąpieniu prezydent Władimir Putin powiedział, że w poniedziałek za pomocą pocisków dalekiego zasięgu Rosja przeprowadziła ataki rakietowe wymierzone w ukraińską infrastrukturę energetyczną, wojskową i komunikacyjną w odwecie za atak na kluczowy most łączący Federację Rosyjską z anektowanym w 2014 r. przez Rosję Krymem." {TUTAJ}.

  Po południu źródła ukraińskie mówiły o 83 rakietach wystrzelonych na miasta Ukrainy, z czego 43 zostały zniszczone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.  O szkodach wyrzadzonych przez pozostałe mówi raport portalu RMF24 {TUTAJ}:

  "Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Zginęło co najmniej 11 osób, a 89 zostało rannych. W obwodach lwowskim, połtawskim, sumskim i tarnopolskim są problemy z dostawami prądu. Ukraińskie Ministerstwo Energii przekazało, że od 11 października Ukraina jest zmuszona do wstrzymania eksportu energii elektrycznej. (...) Rosyjskie pociski uszkodziły infrastrukturę w 20 miastach. Zagrożenie atakami rakietowymi utrzymuje się na terytorium całego kraju - przekazał sztab generalny armii ukraińskiej, podsumowując dzisiejsze rosyjskie ataku. 
"Rosyjska armia okupacyjna, nie mając osiągnięć na polu walki, stosuje taktykę terroryzowania ludności cywilnej Ukrainy. Łamiąc normy międzynarodowego prawa humanitarnego, prawa i zasady wojny, atakuje infrastrukturę krytyczną, a także budynki mieszkalne" - podkreślono w komunikacie. (...) Władze ukraińskie wciąż oceniają straty po dzisiejszych atakach rakietowych. Wiadomo już o co najmniej 11 zabitych, a rannych jest 89 osób - podała policja. Uszkodzono co najmniej 70 obiektów infrastruktury, w tym 29 obiektów infrastruktury krytycznej. W czterech obwodach Ukrainy - lwowskim, połtawskim, sumskim i tarnopolskim są problemy z dostawami prądu. .".

  Rafał Ziemkiewicz ironicznie skomentował akcję Rosjan:

  "Ruska armia nie jest już w stanie stawić oporu ukraińskiej ani jej zaszkodzić, ale potrafi wciąż jeszcze trafić w miasto. Tak z grubsza w miasto. Pewnie kacapy są z tego strasznie dumni." {TUTAJ}.

  Bardziej fachowo ocenił sytuację płk Piotr Gąstal w rozmowie z portalem Onet.pl {TUTAJ}:

  "Ataki na ukraińskie miasta to ślepa zemsta Rosjan za uszkodzony most krymski, zwykły odwet. Rakiety tego typu jak Kalibr (broń, która wbrew pozorom nie jest zbyt precyzyjna) uderzyły m.in. w park, w okolice Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki czy inne obiekty cywilne. Widzimy, że Rosjanie nie zaatakowali mostów, infrastruktury krytycznej czy obiektów wojskowych. Dlatego uważam, że ten atak to nic innego jak chęć złamania woli walki Ukraińców. Jednak ich wola i duch walki tymi atakami terrorystycznymi na pewno nie zostaną załamane.
  Czy skierowanie jednych z najnowocześniejszych rakiet, jakie znajdują się w rosyjskim arsenale, na niszczenie nic nieznaczących dla uzyskania przewagi w wojnie obiektów cywilnych nie jest po prostu marnowaniem własnego potencjału militarnego?
  Oczywiście, że tak. Tego typu uderzenia w obiekty cywilnie absolutnie są marnowaniem potencjału tych rakiet. One powinny uderzać w ważne obiekty wojskowe. Widzimy jednak, że już od dawna Rosjanie nie potrafią dokonać precyzyjnych, przemyślanych taktycznie i strategicznie uderzeń albo rzadko im się to udaje. Ostatnie ostrzały ukraińskich miast na pewno nie mają i nie będą miały wpływu na sytuację na polu walki. To, co zrobili dziś Rosjanie, można nazwać jedynie atakiem terrorystycznym.".

  To, co robi teraz Putin szalenie przypomina postępowanie Adolfa Hitlera podczas Bitwy o Anglię.  Ten ostatni z oślim uporem ostrzeliwał angielskie miasta rakietami V2.  Przyniosło mu to klęskę.  Mam nadzieję, że tak samo będzie i z Putinem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

10-10-2022 [21:22] - r102 | Link:

Następny...
Następny erudyta...
  V2 używane w Bitwie o Anglię... 

Obrazek użytkownika u2

10-10-2022 [22:47] - u2 | Link:

V2 używane w Bitwie o Anglię

Zrobiłeś przeskok myślowy. Izabela nic takiego nie twierdzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/V-2

Do zakończenia działań bojowych przez jednostki rakietowe ogółem odpalono 5500 rakiet V-2[5]. Około 70% z nich trafiło w cele. Ostatnią rakietę odpalono 27 marca 1945[5]. Ogółem ataki rakiet V-2 spowodowały śmierć 7250 żołnierzy i cywilów.

Obrazek użytkownika Pers

10-10-2022 [23:30] - Pers | Link:

u-bucik
//Zrobiłeś przeskok myślowy. Izabela nic takiego nie twierdzi.//

To pisała emerytka "elig" matole a nie Pani Izabela.

Obrazek użytkownika r102

11-10-2022 [05:12] - r102 | Link:

Racz doczytać do końca wypracowanie p. Izabeli /znajoma z kółka wzajemnej adoracji chyba?/ :

"To, co robi teraz Putin szalenie przypomina postępowanie Adolfa Hitlera podczas Bitwy o Anglię.  Ten ostatni z oślim uporem ostrzeliwał angielskie miasta rakietami V2.  Przyniosło mu to klęskę"

Obrazek użytkownika u2

11-10-2022 [10:35] - u2 | Link:

Putin szalenie przypomina postępowanie Adolfa Hitlera podczas Bitwy o Anglię

Ano.

Ten ostatni z oślim uporem ostrzeliwał angielskie miasta rakietami V2.  Przyniosło mu to klęskę

Ano.

Wszystko się zgadza, tylko wnioski masz błędne. Elig nie napisała, że Hitler ostrzeliwał V-2 podczas Bitwy o Anglię w 1940, tylko do końca wojny, w domyśle do końca marca 1945 roku, co i tak nie zapobiegło jego klęsce. To są proste sprawy. Dyktatorzy jak Putin czy Hitler są zaślepieni w swoim szale niszczenia i w swoim zaślepieniu trwają do końca :-)

Obrazek użytkownika J z L

10-10-2022 [21:35] - J z L | Link:

Grajac ruszkiewiczem na fortepiamie Prezydent Zełenski :
Dzieci,starcy,chorzy to jedyny przeciwnik dla Putina z którymi może sobie "poradzić" 

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika J z L

10-10-2022 [23:10] - J z L | Link:

Aktualny stan kolei na moście krymskim\
https://twitter.com/i/status/1579542116006768641

Obrazek użytkownika smieciu

11-10-2022 [09:57] - smieciu | Link:

Ataki na ukraińskie miasta to ślepa zemsta Rosjan za uszkodzony most krymski, zwykły odwet. Rakiety tego typu jak Kalibr (broń, która wbrew pozorom nie jest zbyt precyzyjna) uderzyły m.in. w park, w okolice Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki czy inne obiekty cywilne. Widzimy, że Rosjanie nie zaatakowali mostów, infrastruktury krytycznej czy obiektów wojskowych. Dlatego uważam, że ten atak to nic innego jak chęć złamania woli walki Ukraińców. Jednak ich wola i duch walki tymi atakami terrorystycznymi na pewno nie zostaną załamane.

Tak to wygląda i o to zapewne chodzi.
Mamy zwyczajnie do czynienia ciągle z tym samym. Nie wojną ale kreacją wojennego terroru. Tak jest od początku. Ruskom nie zależy na zwycięstwie i nigdy nie zależało. Przykładowo gdyby szybko obalili rząd to nastałby spokój. Tylko że celem jest niepokój, strach. A ostatnio ludziom zaczęło się wydawać, złudnie, że wojna się kończy i upragniony spokój nastanie.
I Europa zacznie przykładowo wracać do normalności, gospodarka znów wróci na swoje tory. A Ukraińcy do swojego kraju.
Niestety, ludzie powinni sobie uświadomić że Operacja Specjalna na celu ma właśnie to co się dzieje.

Dlatego uważam, że ten atak to nic innego jak chęć złamania woli walki Ukraińców. Jednak ich wola i duch walki tymi atakami terrorystycznymi na pewno nie zostaną załamane.

A jednak. Bo Ukraińcy dostali wyraźny sygnał że wciąż do domu wracać nie mogą. Ten sam sygnał dostają Polacy: w każdym momencie może wyskoczyć coś nowego.

Po prostu Operacja trwa. Powinniśmy się raczej nastawić na ciąg dalszy. Z zasięgiem wychodzącym poza Ukrainę. Powinniśmy też uświadomić sobie że ta wojna jest bardzo szczególna i przykładanie do niej klasycznych miar jest błędem.

Obrazek użytkownika Darek65

11-10-2022 [10:21] - Darek65 | Link:

A tymczasem w Polsce ?
https://twitter.com/ChopAntoni...

Obrazek użytkownika J z L

11-10-2022 [10:44] - J z L | Link:

Jest to efekt pisowskich bomb które na nas spadają

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-10-2022 [13:20] - Kaczysta | Link:

W Portugali na jednej z plenerowych dyskotek przy plaży doszło wczoraj do niecodziennego incydentu z udziałem turystów z Rosji i Włoch.
Nieco wypici makaroniarze wykrzykiwali hasła Śmierć Ukrainie i Brawo Putin.
Nieoczekiwanie dostali sromotny łomot od rosyjskich turystów. "
2 Włochów znajduje się w szpitalu w dość poważnym stanie.

za portugalski dziennik online “Observador”.
https://observador.pt/

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-10-2022 [21:32] - Kaczysta | Link:

Co mu sie stało?
Stanowisko Węgier w sprawie wojny na Ukrainie jest takie samo, jak stanowisko Unii Europejskiej: Rosja dokonała agresji i złamała prawo międzynarodowe - powiedział w Berlinie premier Węgier Viktor Orban