Specjaliści od robienia "łaski"

"Łaskawcy" począwszy od filozofów, ekologów etc., po czynnych polityków ... kolejka jest długa, od Hiszpanii po Białoruś. Prześcigają się w pomysłach w jaki sposób zrobić "łaskę" moskiewskiemu zbrodniarzowi. Car nie skąpi dolarów, car promuje najlepsze wypowiedzi nawet na forum ONZ. Uciekający z Rosji byli zwolennicy carskiej polityki nie potrafią się odnieść w przyzwoity sposób do zbrodni popełnianych na wojnie przez ich kraj. To także swoisty sposób robienia carowi "łaski" - kogoś to dziwi? 
Dziadek Stalin i Hitler w niektórych nacjach ciągle cieszy się szacunkiem. Wielu "bohaterów" toczonych przez dziadków wojen do dzisiaj ma swoje miejsce w narodowych panteonach tych krajów. Pamiętamy jaki opór w Polsce wywołuje usuwanie wszelkich "pomników wdzięczności", a "but Stalina" w centrum naszej stolicy do dzisiaj straszy moje pokolenie. No cóż, dla młodych jest już tylko atrakcją turystyczna - szkoda. Jeśli ostatnie robienie "łaski" przez Radka nie jest dowodem i ostrzeżeniem na to, że but Stalina nadal przyciska do ziemi, przynajmniej część naszej społeczności, to obudzicie się kiedyś w niedzielę i znów nie będzie Teleranka. A wnuk dziadka z Wehrmachtu wodząc wilczym spojrzeniem każe skakać wam z okien.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

02-10-2022 [10:33] - u2 | Link:

Uciekający z Rosji byli zwolennicy carskiej polityki nie potrafią się odnieść w przyzwoity sposób do zbrodni popełnianych na wojnie przez ich kraj.

Tak działa strach, siła strachu. Pozostawili w kacapii rodziny, które mogą ucierpieć jak skrytykują cara za granicą. Tam nie ma katolików jak w Polsce, tam nie ma chłopów na swoim broniących swojej własności. Są nadal łagry na dalekiej Syberii. Dlatego strachliwi są :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-10-2022 [10:40] - Ula Ujejska | Link:

U2
A nie boją się że za dezercję ich rodziny czeka zsyłka? To dziwne.

Obrazek użytkownika u2

02-10-2022 [11:43] - u2 | Link:

za dezercję ich rodziny czeka zsyłka?

Póki nie otrzymali biletu w jedną stronę do mogilizacji to uciekają. Kacapia to więzienie narodów od wieków. Rozumni zwiewają stamtąd, tylko śnieżny typek typu Snowden tam ucieka :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-10-2022 [13:52] - Siberian Husky Dog | Link:

Zdobycie Limana eksperci nazywają wielkim policzkiem dla Rosji i samego Putina. W końcu, podczas gdy „dziadek bunkra” chwali się aneksją, terytoria są mu zabierane spod nosa. To, nawiasem mówiąc, szalenie oburza samych Rosjan. W rosyjskim internecie obrażają i poniżają armię swojego kraju i za wszystko obwiniają słabość najwyższego przywództwa wojskowego

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-10-2022 [10:36] - Tezeusz | Link:

Oszczany Raduś beknie w USA oj beknie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-10-2022 [10:42] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
W USA mogliby zajrzeć mu w dochody np. ile i od kogo brał za tzw. konsultacje.

Obrazek użytkownika sake3

02-10-2022 [11:23] - sake3 | Link:

E tam,konsultacje, wykłady to już normalka w polskiej rzeczywistości i podkładka do inkasowania grubej forsy.

Obrazek użytkownika u2

02-10-2022 [11:48] - u2 | Link:

podkładka do inkasowania grubej forsy
 

W taki sposób Francuzi wypompowywali kasę z TP S.A. Nasłali do tepsy setki "doradców", którzy inkasowali grube miliony za "doradzanie". To doradzanie było tylko na papierze. Ale kasa była jak najbardziej realna :-)

Obrazek użytkownika Pers

02-10-2022 [10:41] - Pers | Link:

//"but Stalina" w centrum naszej stolicy do dzisiaj straszy moje pokolenie.//
To ty @ujejska masz już ze 110 lat!
I jeszcze masz siłę przesłuchiwać "orki"? Gratulacje :)))))))

Obrazek użytkownika sake3

02-10-2022 [19:27] - sake3 | Link:

Faktycznie,ten ryjek ma rozkoszny zwłaszcza jak z namaszczeniem skanduje nawet zwykłe słowa.