Ruski agent czy pożyteczny idiota?

"Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu ze strony PiS pada pytanie, ruski agent czy pożyteczny idiota?
Na środku morza doszło do awarii bezpiecznego i bezawaryjnego gazociągu Nord Stream. W efekcie ruski gaz przestał płynąć do Niemiec, co bardzo ucieszyło kilka państw. Od razu pojawiły się też spekulacje, że za awarią i uszkodzeniem gazociągu stoją „osoby trzecie”. Zanim w tej materii odezwał się Kreml, całą robotę za ruską propagandę „odwalił” Radek Sikorski, europoseł Platformy Obywatelskiej i były minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska, który skomentował zdarzenie na Twitterze. Jak “przystało” na polityka tego “formatu”, Sikorski ma na Twitterze dwa konta – jedno polskojęzyczne, drugie anglojęzyczne. Swój wpis zamieścił na tym drugim, licząc chyba na ogólnoświatowe zasięgi.

Sikorski zamieścił zdjęcie wycieku z gazociągu i opatrzył je podpisem „Thank you, USA”. Sugestia, że za „awarią” stoi Ameryka, a konkretnie – administracja prezydenta Joe Bidena była aż nadto wyraźna".

Można śmiało zakładać, że po tej publikacji Ławrow i Putin otworzyli szampana. Europejski polityk, mąż Anne Appelbaum, aktywnie zabierającej głos w różnych sprawach amerykańskiej dziennikarki „podziękował” Stanom Zjednoczonym za zamach.
Nic dziwnego, że wyręczeni od oskarżania Stanów Zjednoczonych Rosjanie rzucili się do podawania dalej i komentowania twitta Radka Sikorskiego. Dmitrij Poljański, dyplomata Rosji przy ONZ, odpowiedział: „Dziękuję Radosławowi Sikorskiemu za informację o tym, kto stoi za tym terrorystycznym atakiem wymierzonym w infrastrukturę cywilną”.
- reklama -
„Już nawet nie zadają sobie trudu, żeby się ukryć”,  skomentowała, podając dalej wpis Sikorskiego, dziennikarka propagandowej stacji Russia Today.
Sikorski nie zawiódł się w swoich nadziejach, bo jego wpis był szeroko komentowany na całym świecie. Z tym, że niekoniecznie spotkał się z entuzjazmem na jaki Sikorski ewidentnie liczył i niekoniecznie z odbiorem równie gorącym, jak miało to miejsce w Moskwie.
W Polsce wpis Sikorskiego wywołał burzę. Politycy PiS podają go dalej z mocnymi komentarzami, wręcz zarzucając Sikorskiemu zdradę stanu.

„To co zrobił dziś Sikorski spełnia wszelkie znamiona zdrady stanu. Uderzanie w sojusz PL-USA w czasie wojny na Ukrainie nie można inaczej nazwać jak właśnie zdradą stanu. Ten człowiek był w MSZ za czasów Tuska. Takie Tusk ma kadry. Ci ludzie nigdy do władzy wrócić nie mogą”, napisał Kazimierz Smoliński.

„Pożyteczny idiota czy ruski agent? To pytanie pozostawiam otwarte. Chcę wierzyć, że to alkotweet”, to z kolei komentarz Joachima Brudzińskiego.
Komentatorzy i eksperci nie mają złudzeń – wpis Sikorskiego znakomicie przysłuży się kremlowskiej propagandzie i chociażby z tego powodu nigdy nie powinien zostać zamieszczony. Zwracają uwagę, że Sikorski idealnie wpisał się w narrację Moskwy, że to Zachód atakuje Rosję, a ona jedynie musi się bronić

Politycy opozycji oględnie mówią, że Sikorski był „dobrym ministrem spraw zagranicznych”, ale do obecnych trudnych czasów się „nie nadaje”. Najśmieszniejsi zaś są w tym dziennikarze i inni „eksperci” przewidujący, że Sikorski „mocno zmniejszył swoje szanse na nominację na ministra spraw zagranicznych w przyszłym rządzie obecnej opozycji”. Zapominają o jednym – obecna opozycja musiałaby jeszcze wygrać wybory. A na to się nie zanosi. Sikorski zmniejszył wątłe na to szanse.

Kto tu ma psychozę?
Sam Sikorski na zarzuty odpowiedział wpisami o „psychoprawicy”, której trzeba tłumaczyć, że uszkodzenie Nord Stream jest dobre, bo teraz Rosja będzie „musiała” uruchomić gazociąg jamalski i w tym celu rozmawiać z Polską i z Ukrainą, co da możliwość dyktowania jej warunków. Niestety dla siebie, zapomniał, że w Internecie nic nie ginie. Dzięki temu każdy może przekonać się o jego hipokryzji.
I tak 28 września Sikorski, już na “polskim Titterze” stwierdził: „Cieszy mnie, że Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat jest w 3/4 sparaliżowany. To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców. Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność aby to zrobić stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu”.

Interesujące, bo jeszcze w 2015 roku Sikorski pisał: „Sprzeciw rządu PiS wobec Nordstream był. Błędem było nie dołączenie się do projektu gdy jasnym się stało, że nie potrafimy go zatrzymać”.
https://cai24.pl/na-glowne/475...

Zdaniem rzecznika rządu Piotra Müllera wpis europosła PO Radosława Sikorskiego ws. Nord Stream "to przykład polityki, która jest szkodliwa, wykorzystywana przez propagandę rosyjską". Wskazał również, że postawa Sikorskiego "szczególnie go nie dziwi".
Na dywagowanie publiczne kto i dlaczego w sprawie awarii rurociągów to może sobie pozwolić publicysta, jakiś amator politycznych sensacji a nie stary wyga na urzędach najwyższych w państwie, tudzież poseł europarlamentu; to jest po prostu nieodpowiedzialny w jakimś amoku napisany tekst. Być może, że ten pan utracił całkowicie poczucie przyzwoitości,profesjonalizmu; być może nigdy nie traktował swojej pracy serio tylko jak jakiś wygłup i dlatego wciąż popełnia jakieś harakiri na swoim wizerunku.

Tej ruskiej śmierdzącej onucy POzostaje natychmiast wyjechać do Rosji, ubrać mundur sowiecki i udać się czym prędzej do Donbasu by wspomóc swoich ziomali! Ku chwale mateczki Rossiii. Od czasu gdy Herr Tusk sprzedał jego stanowisko w NATO za swoją funkcję w UE, Raduś nie może jakoś wrócić do równowagi psychicznej i opowiada coraz większe głupoty. W sumie to biedny, głęboko sfrustrowany człowieczek, nic nie znaczący w polityce. Niestety, jego głupie wypowiedzi dobrze służą rosyjskiej propagandzie. Taki podrzędny agent wpływu Moskwy..

Sikorski myśli, że kreuje politykę, a on jest jak marionetka - sterowany przez tych, którzy nie wyprowadzają go z błędu o jego wyższości nad innymi.Sikorski powinien raczej zadbać o wizytę u urologa żeby jako osoba publiczna obszczany nie chodził  ( co pokazują publikowane w mediach fotografie)- , bo nie dość że wygląda to obrzydliwie to jeszcze śmierdzi szczylami.

Myślałem, że to tylko lewacki bufon, a okazuje się że to na dodatek totalny głupek. A może nie głupek? Może dostał od kogoś, kto szuka pretekstu do wojny zlecenie na napisanie tych niebywale groźnych dla pokoju światowego bzdur? Z całą pewnością odpowiednie służby powinny tą sprawę wyjaśnić.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [15:41] - Tezeusz | Link:

Słowa Sikorskiego wykorzystuje kremlowska propaganda. "Żądamy zawieszenia tego szkodnika"
- Radosław Sikorski na pewno nie stoi tam, gdzie stoi polski rząd, dlatego Solidarna Polska stanowczo żąda od (byłego) premiera Donalda Tuska, od całej Platformy Obywatelskiej, co najmniej zawieszenia, jak nie wyrzucenia tego szkodnika, jakim jest Radosław Sikorski - zaapelował podczas konferencji prasowej poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [15:43] - Tezeusz | Link:

Nie ma sie co dziwic osmioniczki po latach dzialaja na te puste mózgowe klepki,i pomyslec toto bezmózgowie bylo w rządzie, tyle narobilo szkody i jeszcze na wolnosci,mysle ze z tym zdrajca zajma sie słuzby ,dość tolerowania zdrajców w czasie wojny przy naszej granicy,jak tak popiera putina to wyjazd w jedna strone,i tam moga sie zajadac ośmiorniczkami otrzymane i wywalczone ukraińską krwią

Obrazek użytkownika u2

28-09-2022 [15:50] - u2 | Link:

Zdradek od razu wiedział, że w Smoleńsku 10/04/10 była wina pilotów. Teraz od razu wie, że wina USA.

Obrazek użytkownika smieciu

28-09-2022 [16:01] - smieciu | Link:

Jeden wpis pijaczka ma świadczyć że jest ruskim agentem? To trochę mało. Na takiej zasadzie każdego można o to oskarżyć,
Warto przypomnieć że jego kariera jest ściśle związana z Anglią a jego żonka ma swoje układy w USA.
„To co zrobił dziś Sikorski spełnia wszelkie znamiona zdrady stanu. Uderzanie w sojusz PL-USA w czasie wojny na Ukrainie nie można inaczej nazwać jak właśnie zdradą stanu.”
Bez przesady. Przecież nie jest w rządzie a każdy ma prawo do swojego zdania. Trudno przypuszczać że nasz sojusznik jest jak dziecko i się będzie przejmować takimi duperelami. No chyba że ktoś uważa że USA jest jak dziecko i Sikorski jest traktowany poważnie.
A może media i komentujący są jak dziecko skoro głupawej prowokacji nadali tyle reklamy biorąc pajaca poważnie?

Sikorski nie napisał nic, co nie krążyłoby po świecie.

Sikorski zamieścił zdjęcie wycieku z gazociągu i opatrzył je podpisem „Thank you, USA”. Sugestia, że za „awarią” stoi Ameryka, a konkretnie – administracja prezydenta Joe Bidena była aż nadto wyraźna".

To ostatnie zdanie jest tak naprawdę tylko ciekawe: konkretnie – administracja prezydenta Joe Bidena. Nie ogólnikowe USA ale Biden. Wydaje mi się że tu jest właściwy trop. Chodzi o Bidena. Co jak sądzę stanie się jaśniejsze w ciągu najbliższych miesięcy.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-09-2022 [16:15] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Zdradek odzywa się zawsze wtedy kiedy Putasowi potrzebne jest wsparcia, jak na Majdanie do Ukraińców: Poddajcie się albo was wyrżną. Niemcom świadczy podobne usługi.

Obrazek użytkownika smieciu

28-09-2022 [16:28] - smieciu | Link:

Ale jakie to wsparcie? Jeśli nawet jest agentem to bardzo sympatycznym bo wszem i wobec to oznajmia. Co z niego za agent?
Nie jest to najważniejsze tak naprawdę. Chodzi tylko i wyłącznie o wylansowanie, nadanie popularności teorii o Amerykanach jako sprawcach. Jedyne co nas powinno obchodzić to jakie tego mogą być konsekwencje. Sikorski zrobił tu swoje. Jeśli nie on zrobiłby to kto inny. Wykonałby robotę, zlecenie przeznaczone na masowy użytek medialny.
Poważne ludki mają raczej poważniejsze źródła informacji.
Zobaczymy jakiej mocy nabierze teoria o robocie USA. Na ile ten kierunek stanie się ważny, podstawą, pretekstem do czyichś działań.
Może ktoś ma jakieś pomysły? Sikorski zrobiło co zrobił, ale po co?

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [16:31] - Tezeusz | Link:

Raduś oszczany z POpaprańczej Niemieckiej partii od dawna liże putlerka od dawna....Taki to patriota....sowiecki..Fakty, fakty , fakty..

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2022 [19:13] - sake3 | Link:

@smeciu....A można wiedzieć w czym taki sympatyczny?Chyba nie z powodu tego smiesznego ryjka w jaki układa usteczka kiedy skanduje swoje mądrości? Albo z fryzurki podobnej do Adolfa? Marnych absolwentów wykształca teraz ten Oxford .

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-09-2022 [20:04] - RinoCeronte | Link:

Amerykanie jak by chcieli to mogliby coś takiego zrobić. Są jednak bardzo pragmatyczni, więc powstaje pytanie po co? Czy Putin z Niemcami tak bardzo skorzystali na tej operacji?
Jeżeli rura jest już "out of order" i nie można jej naprawić to kto na tym zarobił? Czas pokaże komu się to przydało i do czego...

Obrazek użytkownika J z L

28-09-2022 [17:00] - J z L | Link:

Poskładajmy te puzzle;
- Putin przegrywa wojnę
- W Rosji wielka mobilizacja emerytów i nieletnich szwejków
- Prowokacja rosjan z wysadzeniem NS1 i NS2
- Rosyjską agentura wskazuje USA jako sprawcę wysadzenia rurociągów
Staje się jasne, że Rosja uruchomiła agenturę w Polsce i planuję rozszerzenie działań wojennych

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [17:11] - Tezeusz | Link:

A ABW zamyka w pierdlu wszyskie Toy Toye rusofilowe i gitara..

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2022 [16:29] - sake3 | Link:

A Pan jakby postąpił,co Pan radzi? Ten jak go pan nazywa pajac robi to publicznie,w mediach jest europarlamentarzystą a więc nie jest to zwyczajny pajac który coś tam chlapnie ozorem .Faktem jest że światowe media głosno komentują jego wypowiedzi. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [16:53] - Tezeusz | Link:

Sikorski to dyletant nie posiada wyższego wykształcenia , jak również wiedzy w żadnej dziedzinie gospodarki i taki osobnik był "ministrem" to było możliwe tylko za "rządów" totalnych nieudaczników wykopanych przez Polaków w kolejnych wyborach , natomiast USA to wspaniałe mocarstwo dbające o bezpieczeństwo i dobrostan nie tylko Amerykanów , znakomity sojusz Polski z USA oby po wsze czasy wielkie podziękowania dla Pana Prezydenta USA za stałe stacjonowanie Wojsk USA na naszym terytorium

Obrazek użytkownika J z L

28-09-2022 [16:56] - J z L | Link:

Nie wiecie gdzie się znowu zaszył rudy chuj?
Może ma jakieś zdanie na temat wpisu moczymordy z Chobielina?

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [21:25] - Tezeusz | Link:

Macierewicz o wpisie Sikorskiego w sprawie Nord Stream: Zupełne szaleństwo, zdrada stanu oczywista
"To jest wyraz szaleństwa po prostu" - tak tweet Radosława Sikorskiego dotyczący uszkodzenia Nord Stream 2 skomentował w Telewizji Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. W jego ocenie, doszło do oczywistej zdrady stanu.

Obrazek użytkownika marsie

29-09-2022 [00:28] - marsie | Link:

Nie ma zmiłuj - po prostu ruski (patrz Afganistan), agent! Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-09-2022 [08:42] - Tezeusz | Link:

Amerykanie właśnie oficjalnie nazwali PO raszystowską agenturą wpływu! Powinniśmy się poważnie zastanowić, czy ta przestępcza organizacja nie powinna zostać zdelegalizowana

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-09-2022 [16:20] - Tezeusz | Link:

A toy toy po raz kolejny w gębę plaskacza aż miło :
"Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL
Ile razy to już Pieskow zrobił cię w balona, a ty nadal wiernie przy nim stoisz, tak wiernie jak u tych od Sakiewicza, bez których dnia nie przeżyjesz. Co chwila przynosisz tu wieści, co to oni zrobili jakby kogoś to interesowało. Żyją sobie, to Bóg z nimi. Ale ty byś dnia bez nich nie przeżył.

Jak wygląda ta twoja "konająca Ukraina" i nieudana kontrofensywa o której ostatnio tak barwnie pisałeś? Nie budzi to w tobie refleksji, że bycie papugą Pieskowa to jednak nie najlepsze źródło wiedzy?
I jak tam z synami dwóch "bohaterów z bunkra"? Ruszyli wspierać Rosję na froncie, czy jak wielu młodych Rosjan o odpowiednim statusie materialnym, wieję, by nie wypełnić patriotycznego obowiązku?"
https://spiritolibero.nowyekra...

Piękny plaskacz !

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-09-2022 [06:22] - Tezeusz | Link:

Oskarżam go o to, że jest politykiem prorosyjskim i opinia publiczna powinna sobie wyciągnąć wnioski w tym zakresie. Proszę poczytać komentarze internautów pod wpisem Radosława Sikorskiego. Proszę zobaczyć, jak światowa opinia publiczna reaguje. Według mnie jest skompromitowany w Stanach Zjednoczonych. Poszedł o krok za daleko w tym, co zawsze robił" - podkreślił.
Wiceszef MSWiA został spytany przy tym, czy europoseł Radosław Sikorski robi "świadomie czy nie". "W mojej ocenie robi to konsekwentnie i robi to raz na jakiś czas w sposób niezwykle istotny. Zawsze to Rosja jest beneficjentem tego typu zachowań" - dodał Maciej Wąsik.

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-09-2022 [06:42] - Kaczysta | Link:

Śmiejemy się z ruskich, że na hasło mobilizacja ustawiają się kolejki na granicach.
A co by się działo w Polsce?
Przecież takie miasta jak Warszawa, Poznań czy Gdańsk to by się wyludniły w ciągu jednego dnia na hasło mobilizacja.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-09-2022 [08:05] - Tezeusz | Link:

Nie przesadzaj wielu ludzi garnie się do wojska np.WOT patriotyzm mamy we krwi oczywiście Polacy nie  rusko i   niemiecko języczni agenci..