Dwa tygodnie bicia piany - i co z tego?

  Dziś [29.09.2022] rano przeczytałam w portalu RMF24 {TUTAJ} wiadomość, która powinna była okryć żałobą "totalną opozycję".  Brzmiała ona:

  "Koniec puczu w PiS-ie. Wymiany premiera nie będzie
Roch Kowalski,
Krzysztof Berenda
Dzisiaj, 29 września (10:01)
Aktualizacja: Dzisiaj, 29 września (12:16)
Koniec puczu w Prawie i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zakomunikował współpracownikom, że teraz nie będzie wymiany premiera Mateusza Morawieckiego - to najnowsze ustalenia dziennikarzy RMF FM.
  Dymisji Mateusza Morawieckiego głośno domagał się przede wszystkim wicepremier Jacek Sasin.
Jak zauważa dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, prezes PiS nie posłuchał spiskowców dlatego, że przesadzili. Cała kampania oczerniania premiera rozpętana przez Jacka Sasina była nieodpowiedzialna. Zaangażowanie w nią państwowych spółek i zewnętrznych speców od komunikacji przechyliło szalę.  Dlatego - jak donoszą nasze źródła - Jarosław Kaczyński powiedział Jackowi Sasinowi, żeby pamiętał, że wrogiem jest raczej Donald Tusk niż Mateusz Morawiecki, a Elżbiecie Witek prezes zakomunikował, żeby ograniczyła ambicje, bo na razie nie nadaje się na premiera. (...)  Żeby jednak i przeciwnicy Morawieckiego nie odczuli wielkiej porażki, w rządzie zostaną dokonane zmiany - na czele z odejściem Michała Dworczyka. Jak nieoficjalnie zapowiadają politycy, na szefie kancelarii premiera lista wymienianych ministrów się nie skończy. (...)  Doniesienia o zakończeniu sprawy potwierdza w rozmowie z RMF FM rzecznik PiS Radosław Fogiel. Premier Morawiecki jest premierem i tak jak niedawno zapowiadał Jarosław Kaczyński, ma przed sobą zadania do wykonania - podkreśla.
Na pytanie co teraz ze spiskowcami, chcącymi obalić premiera, czyli z Jackiem Sasinem i Elżbietą Witek, odpowiada: "To są osoby niezwykle zasłużone dla Prawa i Sprawiedliwości, z dużym doświadczeniem, każdy z nich pełni ważną rolę i nie przewidujemy zmian".".

  I co teraz?  Przez około dwa tygodnie opozycja upajała się wizją straszliwego konfliktu w znienawidzonym rządzie i miała nadzieję na jego upadek.  Opozycyjne media zużyły tysiące słów na opisywanie personalnych przepychanek, przymierzanie różnych osób do stanowiska premiera oraz próby zaogniania konfliktów.  Teraz widać, że do niczego to nie służyło.  Cala para poszła w gwizdek.  Pokazało tylko całkowitą jałowość opozycyjnej polityki.  Mamy trudne czasy, wojna trwa, inflacja szaleje, kryzys energetyczny jest faktem, a Polska jest bezpośrednim zapleczem frontu.  Rząd PiS stara się jakoś sobie z tym wszystkim radzić.  Opozycja natomiast nie jest w stanie wygenerować jednej konstruktywnej myśli.  Potrafi tylko podsrywać nielubianym politykom i wywoływać wciąż nowe gównoburze.

  Jak słusznie zauważył bloger Jazgdyni {TUTAJ} - taka opozycja powinna zostać izolowana w obozach internowania.  Do niczego innego się nie nadaje.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [19:24] - u2 | Link:

Opozycja natomiast nie jest w stanie wygenerować jednej konstruktywnej myśli.

Spotkali się niedawno z Olkiem i Bronkiem na 5-godzinnej nasiadówie i doszli do wniosku, że jak dojdą do władzy to zrezygnują z modernizacji polskiej armii i planowanych zakupów. Oczywiście plany takie jak budowa CPK, czy elektrowni atomowych też będą wyrzucone do kosza :-)
 

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2022 [19:42] - sake3 | Link:

No nie wiem czy doszli do jakichkolwiek wniosków,bo przespali całą konferencję co bezlitośnie pokazały zdjęcia.Jedynym efektem tego epokowego spotkania była obietnica ,by spotykać się częściej.

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2022 [19:58] - smieciu | Link:

Na pytanie co teraz ze spiskowcami, chcącymi obalić premiera, czyli z Jackiem Sasinem i Elżbietą Witek, odpowiada: "To są osoby niezwykle zasłużone dla Prawa i Sprawiedliwości, z dużym doświadczeniem, każdy z nich pełni ważną rolę i nie przewidujemy zmian".

Sasin ma swoje plecy... Nie poleci.
I oczywiście żadnemu pisowcowi nie zapali się żadna lampka ostrzegawcza. Według autorki:
 Cała kampania oczerniania premiera rozpętana przez Jacka Sasina była nieodpowiedzialna. Zaangażowanie w nią państwowych spółek i zewnętrznych speców od komunikacji przechyliło szalę. 
Sasin, który zbudował swoje małe imperium w spółkach skarbu państwa, prowadzi swoje gierki, podważając pozycję Morawieckiego oraz siłą rzeczy Kaczyńskiego i ... nic. To Sasin zapewne wstrzymał produkcję nawozów czego pokłosiem była afera z CO2.  Na chwilę dosłownie zatrząsł gospodarką po to by wywalić premiera ale jak się okazuje nie ma się czym przejmować. Wszystko gra.

  I co teraz?  Przez około dwa tygodnie opozycja upajała się wizją straszliwego konfliktu w znienawidzonym rządzie i miała nadzieję na jego upadek.  Opozycyjne media zużyły tysiące słów na opisywanie personalnych przepychanek, przymierzanie różnych osób do stanowiska premiera oraz próby zaogniania konfliktów.  Teraz widać, że do niczego to nie służyło.  Cala para poszła w gwizdek.  Pokazało tylko całkowitą jałowość opozycyjnej polityki. 

Nie, pani elig. Ta historia, kolejna zresztą, pokazuje czarno na białym że opozycja to coś więcej niż pyskacze z KO i okolic. Ta opozycja to także Sasin i spóła, którzy bez przerwy rzeźbią by zrobić wyłomy w obecnym układzie władzy. Robią to ręka w rękę.

Piszę o tym od dawna. Ziobryści (Kaczyński, Morawiecki, Kurski czy Banaś) stanowią sól w oku dawnego układu (Duda, Sasin, twarde jądro PiS, KO). Sprawa Banasia naprawdę jasno wykazała że linia podziału przebiega inaczej niż się prostemu ludowi wydaje. Dlaczego do sprawy Banasia rozpętanej przez TVN włączyło się ABW gnębiąc rodzinkę Banasiów? Bo tak to wygląda właśnie.
Sasin ma swoje plecy.
Ziobryści swoje.
Podgryzają się czasem naprawdę widowiskowo, jawnie ale jakoś nikt nie widzi problemu. Bo w tutejszych mediach przecież wszystko jest takie proste. Jest tylko dobry zwarty rząd i PiS przeciw którym występuje zła, głupawa, zjednoczona nienawiścią opozycja.

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2022 [20:43] - Jabe | Link:

Sypią sobie jałowym piaskiem po oczach w nadziei, że się przyklei. Przecież to również pod­stawowe zajęcie po pisowej stronie. Tak wygląda polska polityka, przynajmniej ta wysoko­procentowa. A naiwnych, którzy się tym przed­stawieniem ekscytują, wciąż nie brakuje.

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-09-2022 [20:50] - Kaczysta | Link:

- Wbrew medialnym spekulacjom nie będzie zmiany na stanowisku premiera - powiedział po posiedzeniu klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że rezygnację z funkcji szefa KPRM ma za to złożyć Michał Dworczyk. - To kwestia godzin lub dni - zaznaczył polityk PiS.
Dworczyk przechodzi do dyplomacji