Fraszka z "bombelkami" 😜

Łubudu, świzdu gwizdu,
Rekin beknął bąbelkami ...
I dwie rury poszły w pi**u
Razem z "dojczrublami"!

Wszelkie służby to badają
Wkrótce złożą swe raporty
Wszyscy prawdę dawno znają
Czyje rekin ma paszporty!

U rekinów dziś impreza,
A na główne super danie
Grilowany ruski śledzik
Z "bombelkami" i w śmietanie!

Przewidywałam na początku roku, że te ruskie rury spotka właśnie taki los. Popatrzmy kto na tym najwięcej zyska. Ano Norwegia i USA mające tyle gazu ile komu potrzeba. Car więc wypada z gry. Car ma teraz pretekst do kolejnej agresji - ciekawie się zapowiada. Teraz jedyna droga do Europy dla ruskiego gazu to przez Polskę i Ukrainę. No i tu jest kłopot, bo Polska oczywiście pokaże carowi środkowy palec a na Ukrainie trwa totalna wojna. Myślicie że car w odwecie może zniszczyć naszą rurę? To carowi niewiele da, bo norweski gaz płynie także do Niemiec i do Skandynawii, a dostawy amerykańskiego gazu można z dnia na dzień zwiększyć wielokrotnie. Ciekawe co zrobią Rosjanie? Pole manewru zostało im ograniczone niemal do zera, no chyba że się przeproszą z Polską. A my wiadomo, postawimy warunek, że najpierw won z Ukrainy a potem może pogadamy o interesach.

Dziękuję za uwagę. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2022 [22:05] - sake3 | Link:

Car może chce odwetu a może i nie,ale za to protestuje i żąda zamknięcia Baltic Pipe.....Greenpeace Poland. Jest ktoś zdziwiony?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-09-2022 [22:44] - RinoCeronte | Link:

Does Radek smoke a pipe?

Obrazek użytkownika J z L

27-09-2022 [23:29] - J z L | Link:

Jest jasne stanowisko  Putina w sprawie otwarcia Baltic Pipe;

https://twitter.com/i/status/1574801518175346693

Obrazek użytkownika Abot Kincz

28-09-2022 [09:13] - Abot Kincz | Link:

W temacie Pani przewidywań, pod koniec stycznia pisała Pani:
"Trwa dozbrajanie przez Rosję samozwańczych republik wschodniej Ukrainy oraz zaciąg najemników. To wojska tych republik rozpoczną "wyzwoleńczą wojnę" na Ukrainie. Gdyby siły republik okazały się za słabe (...) armia rosyjska, dośle znów swoich "zielonych ludzików". Taki jest plan Putina. Będzie oficjalnie stał z boku i dolewał benzyny do ognia.
Świat spuści głowę i powie, że w wewnętrzny konflikt na Ukrainie nie będzie się mieszał. Będą słać poselstwa o zawieszenie broni i o kolejny "okrągły stół" pod przewodnictwem Niemiec, Francji i Rosji. Putin zagra jak zwykle obrońcę pokoju a Niemcy postarają się o odpowiednią propagandę. Demencjał z USA będzie znów wyizolowany a NATO z obciętymi jajami podkuli ogon i potulnie przyłączy się do pokojowej misji Niemiec. "Okrągły Stoliczek" zakończy się oczywiście sukcesem, a zniewolona Ukraina stanie się mega republiką Donbasu pod protektoratem Niemiec, Rosji i Francji."
Nic się z tego nie sprawdziło. Ani jedno zdanie nie ma pokrycia w rzeczywistości. Jeszcze jakieś Pani przewidywania?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-09-2022 [15:59] - Ula Ujejska | Link:

Abot Kincz
Nie ma Pan pojęcia co się działo w tym temacie przed ruską inwazją na Ukrainę. Moje przewidywania sprawdziły się w 100%, tylko że o tym dowiedzieliśmy dopiero po inwazji. Trzy państwa: Niemcy, Francja i Rosja próbowały wymusić kapitulację na Ukrainie. To trwało m/w ok 3 miesięcy do połowy lutego. Putin w międzyczasie gromadził na granicy swoją armię jako argument w tych naciskach, a jego "zielone ludziki" prowokowały w Donbasie. Widziałam to na własne oczy i brałam udział w przesłuchaniach ruskich łotrów złapanych w tym rejonie.. Ukraina sprytnie manewrując nie uległa, a Putin stracił 3 miesiące dając nam czas na dozbrojenie Ukrainy. Kiedy uderzył, to dostał takiego kopa pod Kijowem a później w Donbasie, że do dzisiaj nie może ochłonąć. Francja i Niemcy do dzisiaj próbują dotrzymać haniebnych mińskich ustaleń z Putinem.

Obrazek użytkownika Abot Kincz

29-09-2022 [12:56] - Abot Kincz | Link:

Ale ten komentarz, który zacytowałem pochodzi z II połowy stycznia (21 stycznia dokładnie) a więc podobno pani wiedziała, że od 2 miesięcy Putin traci czas a Ukraina jest potajemnie dozbrajana. Dlaczego wiedząc to wszystko pisała pani miesiąc przed wybuchem wojny, że to nie armia rosyjska ją zacznie tylko samozwańcze republiki? Putin nie stoi z boku tylko zaangażował całe państwo od pierwszego dnia. Świat nie spuścił głowy. "Demencjał" jak to ładnie pani określiła Prezydenta USA nie jest jakoś wyizolowany skoro stoi w centrum pomocy Ukrainie, żadna pokojowa misja Niemiec, przynajmniej oficjalnie, nie miała miejsca. Rzeczywistość weryfikuje pani przewidywania dokładnie negatywnie i to w złośliwy niemalże sposób. A przy okazji zapytam: w jakim charakterze brała pani udział w przesłuchaniach?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-09-2022 [15:04] - Ula Ujejska | Link:

Abot Kincz
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. No to jeszcze raz  ... stało się dokładnie tak jak przewidywałam. Inwazję Rosji na Ukrainę (najpierw jako nacisk) rozpoczęły ruskie "zielone ludziki"  w Donbasie. Było ostro, osobiście pojechałam to sprawdzić. Ukraińcy skopali im tyłek i wtedy odrzucili niemiecko ruskie propozycje. Putin zrozumiał że tylko bezpośredni atak może mu coś dać i zmusić do czegoś Ukrainę, a plany Putina i jego wspólników były takie jak pisałam wyżej. "Zielone ludziki" poniosły klęskę i Ukraińcy obnażyli  wtedy rusko niemiecką intrygę.. Byłam wtedy w Donbasie i z bronią w ręku zbierałam ruskie skalpy. Chyba nie myśli Pan że wcześniejsze ujawnienie celów ukraińskich i sojuszników byłoby słuszne?
 

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2022 [15:09] - Jabe | Link:

Zielone ludziki zaczęły od Krymu i poszło im znakomicie.

Obrazek użytkownika Abot Kincz

30-09-2022 [10:19] - Abot Kincz | Link:

A więc w styczniu 2022 roku przewidziała Pani to co się stało w połowie 2014 roku. A wpisywała tu Pani jako swoje przewidywania co do przebiegu wojny, która zaczęła się w lutym 2022, scenariusze dokładnie przeciwne do tego co się zdarzyło w rzeczywistości po to, by nie ujawniać planów ukraińskich i sojuszników, tak?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-09-2022 [14:34] - Ula Ujejska | Link:

Abot Kincz
Bla bla bla ... skomentował Pan moją notkę ze stycznia tego roku która się odnosiła do bieżącej wtedy sytuacji na Ukrainie - była prognozą. A teraz jak fakty Panu nie pasują to próbuje się Pan wytłumaczyć z głupoty swoimi urojeniami ci to ja niby miałam na myśli 🤣 No więc jeszcze raz, łopatologicznie,, dopiero po ruskiej inwazji w lutym ujawniono wiele faktów odnośnie nacisków i ruchów w Donbasie "zielonych ludzików". A te "ruchy "zielonych" widziałam na własne oczy.
Jasne?

Obrazek użytkownika Abot Kincz

03-10-2022 [09:40] - Abot Kincz | Link:

Przed chwilą Pani pisała, że z pani prognozy sprawdziło się 100%. Teraz się pani wycofuje i odwołuje do nieweryfikowalnych w żaden sposób "nacisków i ruchów". Oczywiście, że pani notka była prognozą, zdaję sobie z tego sprawę. Do tego prognozą zupełnie chybioną. Bardzo ciekaw jestem, w którym wpisie, bo nie znalazłem, przewidywała pani, że NS zostanie w ten sposób zniszczony jak miało to miejsce w rzeczywistości. Może chociaż ta prognoza się pani trafiła. A więc, który to był wpis?

Obrazek użytkownika Abot Kincz

04-10-2022 [11:40] - Abot Kincz | Link:

Jest szansa, że się pani pochwali, gdzie przewidziała wysadzenie NS?

Obrazek użytkownika mada

28-09-2022 [11:06] - mada | Link:

Jak jest chroniona nasza rura? Putin ewidentnie robi sobie atmosferę, że rury wybuchają - a sprawcy nieznani.
Czy znowu będziemy naiwni i udawać, że przecież to niemożliwe.
Tak naiwni jak zaproszenie Komisji Weneckiej i  zgoda na warunkowość.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-09-2022 [16:05] - Ula Ujejska | Link:

mada
Nasza rura wobec zniszczenia ruskich ma swoje znaczenie., ale niezbyt wielkie jeśli chodzi o dystrybucję gazu w europejskiej skali. Putin nawet jak ją zniszczy, to nic nie zyska bo nasz gaz popłynie przez Niemcy i Danię. Będzie tylko trochę drożej. Putinowi taka agresja się nie opłaca - już wypadł z gazowej gry. Zaczepianie Polski może skończyć się tym, że żaden ruski tranzyt z Rosji nie przejdzie przez Polskę. Jamal nadal można znów uruchomić, więc nie sądzę aby nas zaczepiał.

Obrazek użytkownika Abot Kincz

30-09-2022 [10:20] - Abot Kincz | Link:

Co to jest "Jamal"?