Jesteście gośćmi Turcji

Wreszcie uśmiechnięty: Prezydentowi Ukrainy W.Zełenskiemu pokazano zdjęcie dowódców z Azowstalu i opowiedziano o ich stanie

Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak osobiście rozmawiał z uwolnionymi z niewoli rosyjskiej dowódcami Azowstalu. Obecnie nasi bohaterscy żołnierze przechodzą rehabilitację w Turcji.Część z nich będzie leczona w kilku innych krajach zachodnich i USA

Andrij Jermak powiedział, że rozmawiał z każdym z dowódców i dowiedział się o ich dobrym samopoczuciu. Szef PO zaznaczył, że wszyscy nasi żołnierze są w bojowym nastroju.
Wojowników odwiedził też Rustem Umerov
Jermak powiedział, że ukraińscy bohaterowie przechodzą dokładne badania lekarskie. W szczególności odbyło się dogłębne badanie przez terapeutę i chirurga.

Chłopaki przechodzą badania lekarskie, dokładnie sprawdza się ich stan. Zgodnie z wynikami badań medycznych, dogłębne badanie zostało przeprowadzone przez terapeutę i chirurga
Andrij Jermak poinformował, że do Turcji przyjechał szef Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy Rustem Umerow. Sprawdził warunki, w jakich znajduje się ukraińskie wojsko. Od niego Jermak otrzymał zdjęcie uśmiechniętych dowódców.

„Koordynuje również swoją pracę że wszystkimi władzami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo naszych obywateli. Jak powiedział mi Rustem, warunki życia chłopaków są wygodne. Jest dla nas bardzo ważne, aby ukraińscy bohaterowie mieli teraz wszystko, czego potrzebują” – powiedział Jermak.

Zapowiedział, że wkrótce dowódcy będą mogli zobaczyć swoje rodziny.

Co wiadomo o bohaterskich dowódcach z „Azovstal”

21 września odbyła się wymiana jeńców wojennych między Ukrainą a Rosją. Z niewoli zostali zwolnieni dowódcy obrońców Azowstalu, Denisa Prokopenko, Jewgienija Bowy, Siergiej Wołyński, Światosław Palamar, Denis Szlega i Oleg Chomenko.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że wszystkich sześciu dowódców, zgodnie z warunkami wymiany , nie powinno wracać do domu do końca wojny.
Kirył Budanow, szef GUR MO, powiedział, że zwolnieni dowódcy będą mieszkać w prywatnym domu w Turcji. Zapewnił, że jest to dość wygodne miejsce na pobyt. Będą tam przez jakiś czas mieszkać.
Ambasador Ukrainy w Turcji Wasilij Bodnar zaznaczył, że dowódcy powinni pozostać w specjalnej instytucji do końca wojny. Jednocześnie Bodnar zwrócił uwagę na kwestię bezpieczeństwa naszych żołnierzy , którzy będą niezawodnie strzeżeni.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał uwolnionych ukraińskich jeńców wojennych „gośćmi Turcji”.


Wypuszczona z niewoli Maryana Mamonova urodziła córkę

Wśród uwolnionych bohaterow Azow  była tez ciężarna Maryana Mamonova. A już dziś  kobieta stała się szczęśliwą mamą.Poinformowała o tym deputowana łuckiej rady obwodowej Tatiana Pawłowa-Bagreichuk.
Dziewczynka urodziła się w Łucku
Wiadomo, że lekarz Maryana Mamonova urodziła dziewczynkę w Wołyńskim Obwodowym Centrum Perinatalnym. Dziecko urodziło się z wagą 3255 gramów i wzrostem 56 centymetrów . Mariana i jej córka są teraz w zadowalającym stanie

Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak już zareagował na dobrą wiadomość . W swojej publikacji pogratulował lekarce Maryanie Mamonovej narodzin jej córki. Szef PO życzył Kroshce zdrowia.
O ciąży dowiedziałam się, kiedy byłam w Azovmash
Medyczka Maryana Mamonova powiedziała wcześniej, że dowiedziała się o swoim stanie, gdy była w Azovmash
      
Przypomnijmy, że Maryana Mamonova jest jedną z tych, którym udało się wymienić na Medwedczuka, który dostarczył śledczym wszelkich możliwych dowodów. 21 września okazało się, że do domu wróciło 200 bohaterów Ukrainy . Oprócz nich z niewoli udało się uwolnić 5 bohaterów-dowódców Azovstal. Wymieniono ich na 55 jeńców rosyjskich.

Według przedstawiciela prezydenta Turcji Ibrahima Kalina, sama wymiana była dyskutowana przez 3 miesiące . Co ciekawe, sam Recep Erdogan był „bardzo mocno zaangażowany ” w tej bolesnej kwestii dla każdego Ukraińca.
Ibrahima Kalina zaznacza że to dopiero pierwsza faza uwolnień żołnierzy z Azowa.Trwają kolejne negocjacje i ma nadzieję że osobiste zaangażowanie Prezydenta Recepta Erdogana pozwoli wkrótce odzyskać im wolność.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

25-09-2022 [17:43] - Maverick | Link:

Raport z czerwonych Stanów USA.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-09-2022 [20:02] - Kaczysta | Link:

Nie spamuj czerwona onuco!!!!

Obrazek użytkownika Maverick

25-09-2022 [22:47] - Maverick | Link:

Fascunacja jakimis chazrakami to nie jest patriotyzm to nazywa się wasalstwem dla Sorosa i Rodszylda czyli tych z klubu globalistów co prowadzają nowy komunizm.

https://www.facebook.com/kryst...

Obrazek użytkownika Maverick

27-09-2022 [19:23] - Maverick | Link:

Napisałem do swojego brata, który też jest urobiony globalistycznymi rzygami ciągle przeżuwanymi poprzez kabalistów w celu kontroli nierozgarniętrego motłochu.  ty zachowujesz się jak ta globalistyczna kukła z Polin, i kazesz mnie wierzyć w brednie globalistów zamiast samodzielnie myśleć i krytycznie myśleć i kwestionować wszystko co oni mówią od Ukrainy do podtruwania ludzi szczypawkami, które niszczą im teraz systemy imunologiczne. Czy na tym przkładzie widzisz jak jesteś kontrolowany poprzez lucyferianów co sprzedali swoje dusze za mamonę??? On nawet nie ma odwagi testować tych trucizn bo takie dostali rozkazy, gdy wiele krajów je testowało i odrzucili co świadczy o poziomie inteligencji Poliniaków w Polin. A ty cały czas podsyłasz mnie fałszywki o globalistycznej wojnie na Ukrainie gdzie niby lucyferianie zwycięzają. Nie oni dostają lanie od prawdziwych Słowian i Boga bo taka jest jego wola.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

26-09-2022 [11:41] - Siberian Husky Dog | Link:

Urobek Armii Ukrainy w ostatnich godzinach
kapitan Timur Tamazow;
Starszy porucznik Zhumabay Raizov
.......z powodzeniem przeprowadzili dziś operację ograniczenia i zreorganizowania transferu w celu zwiększenia wysiłków w innym (poza ziemskim) kierunku
https://pbs.twimg.com/media/FdkdXmVWQAIiC2g?format=jpg&name=360x360
https://pbs.twimg.com/media/FdkdYNLX0AEmyl2?format=jpg&name=360x360
 

Obrazek użytkownika Ryan

26-09-2022 [12:02] - Ryan | Link:

Breaking News
Są już pierwsze wyniki exit pool z referendum w Donbasie
Jak informuję  radziecki korenspodent wojenny Spiryto Libero w referendum wzięło udział 119.7 % uprawnionych
Za głosowało 116.9 % przeciw nikt,głosów nieważnych 2.8%
Oficjalne wyniki we wtorek

Obrazek użytkownika Ryan

26-09-2022 [12:29] - Ryan | Link:

Dwudziestu ciężko rannych Ukrainian żołnierzy  z Azowa zostanie poddanych leczeniu w Israelu , powiedział ambasador Izraela w Kijowie Michael Brodsky. Leczenie obejmuje protetykę i rehabilitację.

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-09-2022 [19:19] - Kaczysta | Link:

Kongres USA (jednogłośnie) osiągnął  porozumienie w sprawie przyznania Ukrainie dodatkowej pomocy w wysokości ok. 12 mld USD do końca tego roku na zakup uzbrojenia.
​Kwota zostanie przesłana w 3 równych transzach