Atak von der Leyen na przyszły włoski rząd...

Atak von der Leyen na przyszły włoski rząd przysporzy „Braciom Włochom” kilka pkt. proc.

1. Niektórym komisarzom, w tym także przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, zdarzają się wypowiedzi, tak aroganckie w stosunku do państw członkowskich, że można odnieść wrażenie ich kompletnego oderwania od rzeczywistości.
Przez kilka ostatnich lat doświadcza tego Polska i rząd Zjednoczonej Prawicy, także Węgry szczególnie po tym jak partia Fidesz tworząca rząd w tym kraju, opuściła (została wyrzucona) największą frakcję w Parlamencie Europejskim, a w konsekwencji także partię Europejską Partie Ludową (EPL).
Komisarze często wypowiadają się i działają tak, jakby byli swoistymi „nadzorcami” nad poszczególnymi dziedzinami życia gospodarczego i społecznego w poszczególnych krajach członkowskich, nie przejmując się reakcjami społecznymi.
 
2. Właśnie w taki sposób wypowiedziała się w ostatni czwartek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen na Uniwersytecie w Princeton w USA, odpowiadając na pytanie słuchacza jej wykładu o spodziewane wyniki wyborów we Włoszech (według sondaży wygrywa je blok partii prawicowych).
Przewodnicząca KE zareagowała tak „Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeżeli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia jak w przypadku Polski i Węgier”.
W mediach włoskich ta wypowiedź rozeszła się lotem błyskawicy i jak można przypuszczać przez ostatnie 3 dni kampanii wyborczej, spowoduje dodatkową mobilizację elektoratu partii prawicowych.
 
3. Już teraz wg sondaży prowadzi zdecydowanie partia Bracia Włosi, której przywódczynią jest charyzmatyczna Giorgia Meloni (ok. 25%), na trzecim miejscu jest partia Matteo Salviniego (ok. 13%) na piątym Forza Italia byłego premiera Silvio Berlusconiego (ok. 8%), co już obecnie daje tej koalicji blisko 46% poparcia.
Brutalna ingerencja przewodniczącej KE w toczącą się we Włoszech kampanię wyborczą i to na jej finiszu, zapewne spowoduje poprawienie tego wyniku, przynajmniej o kilka dodatkowych punktów procentowych.
Wypowiedź von der Leyen wywołała bowiem dosłownie wrzenie we Włoszech, wspomniany przywódca Ligi Matteo Salvini nazwał jej słowa „plugawą groźbą” i zapowiedział złożenie przez jego frakcję w PE (ID) wniosku o wotum nieufności dla przewodniczącej KE.
Z kolei wiceprzewodniczący Forza Italia, europoseł Antonio Tajani, były przewodniczący PE, stwierdził „należy powiedzieć całej KE, że Włochy są krajem założycielem UE, wolnym i demokratycznym, nie przyjmującym lekcji od nikogo”.
Dodatkowego smaczku tej wypowiedzi Tajaniego, dodaje fakt, że europosłowie z Forza Italia w PE należą do frakcji EPL, do której należy niemiecka CDU- CSU, której członkinią jest także Ursula Von de Leyen.
 
4. Łamanie traktatów i w konsekwencji często brutalna ingerencja w sprawy, które nie leżą w kompetencjach KE, jak widać na tyle weszło w krew niektórym z komisarzy, że chcą się nawet mieszać w kampanie wyborcze w poszczególnych krajach członkowskich.
We Włoszech ma to miejsce na finiszu kampanii wyborczej, w Polsce miało miejsce na długo przed jej oficjalnym rozpoczęciem, tak naprawdę od momentu kiedy skierowano Donalda Tuska latem 2021 z powrotem do polskiej polityki.
W tym przypadku Ursula Von der Leyen, także się z tym nie kryła, podczas zjazdu partii EPL w Rotterdamie w czerwcu tego roku, kiedy Donald Tusk przestał być szefem tej partii, przewodnicząca KE, mówiła wprost, że czeka na współpracę z nim jako premierem Polski po wyborach w 2023 roku.
 
5. Jak się jednak wydaje, zarówno wypowiedź von de Leyen w stosunku do wyborów we Włoszech, jak i w stosunku do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki, będzie miała skutki odmienne od tych zamierzonych przez przewodniczącą KE.
Zresztą po utworzeniu nowego włoskiego rządu, charakter prawicowy będzie miało już 5 rządów krajów członkowskich (Polska, Węgry, Czechy, Szwecja i Włochy), co więcej będą one wspierane przez przedstawicieli rządów mniejszych krajów UE, które do tej pory były w różny sposób „zastraszane”, a więc wszystko wskazuje na to, że zupełnie inaczej niż do tej pory, będą wyglądały obrady Rady Europejskiej.
KE zostanie przywołana do porządku i będzie musiała wrócić do wykonywania obowiązków przewidzianych dla niej w Traktatach, a więc generalnie do bieżącego zarządzania i realizacji postanowień wypracowanych przez szefów państw członkowskich.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-09-2022 [09:12] - u2 | Link:

KE zostanie przywołana do porządku

Wątpię, rozbestwili się jak nadzwyczajna kasta w Polsce. Pani Leyen narobiła manka jako minister wojny, teraz rozwala budżet KE.

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-09-2022 [09:13] - Ijontichy | Link:

Morawec---enigmatycznie,jak to żyd...że skandaliczne itepe...
Duda--- przepadł,cisza,nic nie skomentowal...jeszcze się sie domył po biegunce ze strachu! 
Kaczyński---nic nie słyszalem,nic nie widzialem,nic nie powiem...
Wszyscy w "rzadzie" zamilkli ...no przeca nic siem nie stanęło...
Eunuchy...

Obrazek użytkownika angela

25-09-2022 [16:00] - angela | Link:

@Ijon, nie łzyj jak sobakow.
Od Premiera Morawieckiego I Prezydenta to trzymaj się na odległość, żebyś ich swoim antypolskim szambem nie pochlapał. 
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-09-2022 [18:54] - Ijontichy | Link:

@angela16.00
W którym miejscu sklamałem? Malo...łgałem! 
Podaj to tekstem na NB bo inaczej będziesz zwykłym bydlakiem,który zarzuca kłamstwo i nie może tego udowodnić! 
Morawiecki jest zydem! Skłamalem? 
Duda ani słowa do dziś do 19 nie powiedzial na temat Urszulki i jej gróźb! Skłamalem?
 

Obrazek użytkownika angela

25-09-2022 [19:56] - angela | Link:

@Ion... oglądałeś Kaczynskiego w Nysie, co mówił? na pewno nie, bo w tfuuuenach ci nie powiedzą. Dlatego łzesz jak bura suka. 
Nikt na twoje zawołanie nie jest, są zajęci budowaniem dobrobytu Polski i Polaków, I nie włóczą się po kraju, zeby wprowadzać ludzi w błąd, jak rudy i cała ta antypolska opozycja. 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-09-2022 [09:30] - Czesław2 | Link:

Berlusconi to prawicowiec? Dopiero co bronił Putina.

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2022 [09:42] - Jabe | Link:

Co ma jedno do drugiego?

Obrazek użytkownika Czesław2

26-09-2022 [07:16] - Czesław2 | Link:

Proszę zauważyć, gdzie padły słowa pani von. W kraju, którego banksterzy mają w portfelu pół świata. To do KOGO były te zapewnienia?

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [07:21] - u2 | Link:

banksterzy mają w portfelu pół świata

Jacy banksterzy ?