Suma wszystkich głupot

 

Konkretnie to tygodniowa suma wszystkich głupot. Proszę zauważyć, nie piszę cotygodniowa, bo jestem leń i bałaganiarz i nie mogę obiecywać, że zamierzam stworzyć cykl a'la Ziemkiewicz, czy Gadowski i co tydzień dostarczać papki na weekend. Choć oni głównie zajmują się jednym tematem, na który są napaleni.

Tytuł oczywiście zerżnąłem od książkowego groszoroba Toma Clancy'ego "Suma wszystkich strachów" (The Sum if All Fears), a potem wesji filmowej z kręgu pop-kultury o tym samym tytule, gdzie Ben Affleck wykreował na długo postać agenta CIA Jack'a Rayan'a, odpowiednika agenta 007.

No to zaczynamy.

_____________________

To nieprawda, że byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, aż przebierali nogami, by powrócić do czynnej polityki i pod swoją egidą organizować zjednoczenie opozycji. Oni woleli by nadal siedzieć na swych ulubionych fotelach, robić ulubione rzeczy, jak polowanie na szczura w piwnicy, czy grać w butelkę. Tylko, że międzynarodowi miszczowie od propagandy z konfuzją odkryli, że tacy panowie, jak Trzaskowski, Hołownia, Czarzasty, czy Kosiniak-Kamysz, są ledwo rozpoznawalni przez czarny lud, a ich lider Tusk ma większy elektorat negatywny, niż gorących entuzjastów. Ten usunięty z TVP Kurski jednak namącił sporo tym "Für Deutschland". Tak, że nawet ocknęła się ze zwyczajowego zamroczenia babcia Śledzińska- Katarasińska i zaprotestowała pomrukiem.
Tak więc miszczowie z agencji reklamowych uznali, ze inicjatywę trzeba wzmocnić twarzami byłych prezydentów, bo oni sie już na stałe utrwalili się w pamięci narodu, jeden z powodu nożnej niedyspozycji nad grobami bohaterów, strasznie cuchnącej nieprzetrawioną gorzałą; a ten drugi z racji swojego fantastycznego poczucia humoru, jak ten kawał z Szogunem na stołku w Tokio, rocznicowym, czekoladowym orłem i uczeniem prezydenta USA robienia bigosu.

Tak więc, jak już wyciągnięto ze strychu takich dziadersów bolszewickich jak Miller i Cimoszko (pseudonimy służbowe znane redakcji), to zmuszono do przerwania emerytury byłych narodowych błaznów.

________________________

Na tej imprezce z preziami (bufet był?) jeszcze jedna podgrupa sił szybkiego reagowania wzbudziła straszny niepokój widowni. To były sekretarz KW PZPR, niejaki, już niemalże zapomniany Janusz (a jakże!) Zemke, rezerwista Różański zwany "generałem", specjalista od broni wszelakiej, począwszy od muchołapek i kapiszonów, oraz ten rozkoszny dzidziuś, którego kiedyś ktoś dla jaj, na kacu po imprezie, zrobił ministrem wojny, niejaki Siemoniak, bo już nikt nie mógł wytrzymać z tym ministrem – psychiatrą Klichem, który walczył o przeprowadzenie testów inteligencji ówczesnych polityków. Taki pojeb to był.
No więc widownia zamarła w przerażeniu, gdy ta trójka światowej sławy ekspertów ds. wojskowych oznajmiła i opisała, że pisiory nakupowały za grube miliardy wojskowego badziewia, niemalże od handlarzy bronią z Burkina Faso; i już z tego interesu wycofać się nie da. Więc trzeba będzie jeszcze wybudować magazyny i hangary, by ten złom gdzieś umieścić. A przecież wszyscy wiedzą, "że piniędzy nie ma i nie będzie". Czyli znowu trzeba będzie poprosić obywateli o wsparcie finansowe.

____________________

Aż mi się wierzyć nie chciało! W naszym północnym grajdołku chodzą słuchy, że pomysły do tych fajnych gadułek Tuska wymyśla mu "Nie Chcem ale Muszem" Wałęsa.
Tusk jest tak roztrzęsiony, dosłownie bliski załamania, a jak już nie ma Tante Makrela, to nie pozwalają mu wyjeżdżać w Dolomity by się podleczyć cygarem Big Bertha i francuskim koniakiem, który fonetycznie nazywa się Kurwazje. Okoliczne boiska też są niechętne na jego haratanie w gałę, więc facet powoli, sukcesywnie się wykańcza.
To Wałęsa wymyślił ten kawałek z Z wytatuowanym przez pisorów na czole. Był z tego dumny jak paw, puszył się tak, że aż Danuśka się wściekła, bo też jest wystraszona, że wszystko tak drożeje, choć przecież pieczywo i garmaż mają za darmo od przyjació z klubu "TW".
Trzymajcie lemingi kciuki, bo wasz idol (idiol?) nie będzie miał siły, by wsiąść na białego konia. To zresztą popularna nerwica u szkopów, jak nasi ułani, krótko, bo krótko, we wrześniu dali konnego łupnia ich czołgom.

_____________________

Temat Przekopu Mierzei Wiślanej ostygł, więc aktywiści Departamentu Plucia i Knucia, rzucili się na Baltic Pipe. Puszczają fejka, oprócz zwyczajowych bąków, że Niemcy nas znowu wykiwali (he, he, he) i wykupili całą przestrzeń w gazrurze na Morzu Północnym i dla nas już nie ma miejsca. Będziemy sobie sami ten lodowaty gaz nosić w wiaderkach.
Premierzy Norwegii i Danii, którzy właśnie przylatują na otwarcie gazociągu do nas, podobno przywiozą ze sobą takie wiaderka..

______________________

Słyszeliście?! W Chersoniu kadyrowcy się postrzelali z wagnerowcami. Oba gangi już od początku mają monopol na grube złodziejstwa, grabieże i inne wojenne rozrywki prymitywów. Jak to się nauczyli na "Ojcu chrzestnym", gangi zawarły dżentelmeńską umowę, że kadyrowcy zgarniają gruby sprzęt - lodówki, pralki, wózki dziecięce, czy sedesy, a wagnerowcy pracują w elektronice.
Czara goryczy kadyrowcom przelała się przez telefony. Oni ciągle funkcjonowali na aparatach z klapką, tak starych, że baterie wytrzymywały 2 godziny. A wagnerowcy się pysznili i kłuli w oczy najnowszymi smartfonami i tabletami i ciągle na skajpie, czy zoomie gadali sobie z babami, czy kumplami. No powiedzcie, czy na miejscu brodatych górali nie można się wściec? A, że oni nerwowi, bardziej niż ci nasi z przełomu Dunajca, to zaczęli strzelać do siebie zza węgła. Dobrze, że ruskie trzymali łapy na rakietach, bo by sobie tam, w tym zdradzonym mieście, zrobili mały Armagedon.

                                                                                  ________________________________________________

Nie chce mi się już więcej. Wrrrróć. Nieprawda. Jako dziadyga zapominam smaczne kawałki. Będę sobie musiał kupić specjalny notesik.

A teraz może kochana agentura już wie, ile to będzie kosztować? Więcej niż 500 systemów artylerii rakietowej wysokiej mobilności, M142 HIMARS?

https://youtu.be/qRVIbwxMTLo

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

24-09-2022 [06:42] - r102 | Link:

Czy ten filmik o rozbudowie portu Gdynia -  ma może coś wspólnego z podstępnym pogłębieniem przez Dunów cieśnin - i zwiększeniem Baltimaxa o 2 metry ???

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2022 [09:55] - jazgdyni | Link:

Zapewne

Amerykanie nie chcą za bardzo zwalniać, przepływając przez Bełty bez holowników.

Obrazek użytkownika u2

24-09-2022 [06:52] - u2 | Link:

aktywiści Departamentu Plucia i Knucia, rzucili się na Baltic Pipe

To fakt, tricolor aż pluł w ekran podając fejki jak to gazu w zimie zabraknie w Polszy. Zaraz się pewnikiem odezwie, że to nie on tylko PMM, co nie ma jednak odzwierciedlenia w żadnej wypowiedzi PMM :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2022 [09:57] - jazgdyni | Link:

@u2

Jak nie będzie odpowiednich faktów w rzeczywistości, to się je wymyśli,

Obrazek użytkownika tricolour

24-09-2022 [10:04] - tricolour | Link:

@u2

Partyjna tępota prowadzi do tego, że po cytacie nie możesz znaleźć całości wypowiedzi.

"Przypomnijmy, że 23 sierpnia zarząd Grupy Azoty poinformował o czasowym zatrzymaniu pracy instalacji do produkcji: nawozów azotowych, kaprolaktamu oraz poliamidu 6. Decyzję uzasadniono "nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego". Analogiczną decyzję o wstrzymaniu produkcji nawozów ze względu na wysokie ceny gazu podjął Anwil, który należy do PKN Orlen. Ograniczenie produkcji nawozów ogłosiły również należące do Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn".

Zabraknie gazu. Tak jak węgla. Ale nie martw się, Hołecka wszystko ci wytłumaczy, będziecie  szczęśliwymi partyjniakami, a całość okrasi Zenek.

Obrazek użytkownika Jabe

24-09-2022 [10:20] - Jabe | Link:

podając fejki jak to gazu w zimie zabraknie w Polszy. Zaraz się pewnikiem odezwie, że to nie on tylko PMM, co nie ma jednak odzwierciedlenia w żadnej wypowiedzi PMM

Trudno się przecież po „PPM” tego spodziewać. Wypowiedzi premiera nie sposób nazwać miarodajnymi. Nie ma się więc co się ludziom dziwić, że zaczynają się niepokoić nie tylko o obiecany dobrobyt, ale nawet o ciepłą wodę w kranie.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2022 [07:23] - Czesław2 | Link:

Najlepszym numerem w polityce jest zapowiedź von Layen o sankcjach na ewentualny prawicowy rząd włoski. Jakoś nikogo to tutaj nie obeszło. Zresztą Polski rząd i Duda też zajęli pryncypialne stanowisko. Nabrali wodę w usta. Popierają rząd europejski?
PS Panie Januszu, godzina wpisu to chyba nocna wachta:)

Obrazek użytkownika u2

24-09-2022 [07:52] - u2 | Link:

Jakoś nikogo to tutaj nie obeszło.

Tak, a Kijów nadal okrążony. "Czesław2" rozpowszechnia bezczelne fejki o rządach Dobrej Zmiany.

https://niezalezna.pl/458588-d...

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2022 [10:02] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Wybory we Włoszech jutro, więc komentarz będzie wkrótce. Dla nas, RP, bardzo ważne. Już nie będziemy największym chłopcem do okładania lagą. A w wypowiedzi tej śmiesznej paniusi vdL, wylazła całe te prusactwo, co lubi się bogacić i rozkazywać wyciągając rękę po cudzie. A pruska Frau przypomina mi te damy z Mercedesów, co z lubością kradną w galeriach i salonach.

Obrazek użytkownika sake3

24-09-2022 [09:13] - sake3 | Link:

Muszę jednak zganić autora ,za zbyt mało informacji o tej epokowej imprezce z panami Kwasniewskim,Komorowskim,Tuskiem i kwiatem polskiej opozycji a nawet generalicją.Może dlatego tak niewiele wiemy ,bo na tej dziejowej dla losów świata i Polski konferencji niestety było słychac jedynie gremialne pochrapywanie co uwidoczniły zdjęcia.Wiekszych ustaleń chyba więc nie było,a podnieceni dziennikarze dowiedzieli się jedynie,że trzeba się będzie spotykać częściej. Kto bowiem lepiej obroni Polskę niż owi śpiący rycerze?

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2022 [10:05] - jazgdyni | Link:

@sake3

Sake, daj spokój, po cholerę nagłaśniać i dyszeć w temacie tego kiepskiego kabaretu. To praca dla analityków. W każdym razie nie dla mnie. Są lepsze zajęcia. Wiesz ile w końcu grzybów w lesie?