Opozycja chce zerwania kontraktów na dostawy broni

Opozycyjni „eksperci” od obronności mówią wprost: niektóre kontrakty na dostawę broni trzeba będzie zerwać po wyborach!
Spotkanie liderów opozycji zainicjowane przez byłych prezydentów – Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego wbrew pozorom miało nie tylko wymiar polityczno-propagandowy. Bardzo znacząca i niebezpieczna (być może właśnie dlatego nienagłaśniana) była dyskusja partyjnych „ekspertów” od obronności. Z jej przebiegu jasno wynika, że gdyby PiS przegrało wybory, los zawieranych obecnie przez MON kontraktów na dostawy broni dla polskiej armii byłby co najmniej zagrożony.

We wtorek odbyła się w Warszawie konferencja „Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO – rola Polski” zorganizowana przez fundację Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae oraz Instytut Bronisława Komorowskiego. Jak zapewniali inicjatorzy konferencji, jej celem miało być dokonanie oceny konsekwencji „dla bezpieczeństwa NATO i Polski” po rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz „oceny kierunku i zakresu przyspieszonej modernizacji Sił Zbrojnych realizowanej przez obecne władze Rzeczypospolitej Polskiej”.

W części tej z ramienia Polski 2050 wystąpił gen. broni (w rezerwie) Mirosław Różański (który m.in. pełnił funkcję dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych w latach 2015-2016), z ramienia PSL Koalicji Polskiej poseł Marek Biernacki (były minister spraw wewnętrznych 1991-2001), Janusz Zemke (wiceminister obrony narodowej 2001-2005), który reprezentował Nową Lewicę, Magdalena Sroka z Porozumienia oraz Tomasz Siemoniak - minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL w latach 2011-2015.
Uczestnicy dyskusji zgodnie kwestionowali zasadność i sposoby podejmowania decyzji dotyczących zakupów uzbrojenia dla polskiej armii. Mirosław Różański stwierdził, że minister Mariusz Błaszczak „zastawił swoistą pułapkę”, która w jego opinii polega na tym, „że legitymacją do jego (szefa MON) działania jest to, że za naszą granicą jest wojna”.

Wojskowy doradca Nowej Lewicy Janusz Zemke politykę zakupową MON nazwał „falą nieszczęść” i zaapelował, aby opozycja nie czekała do wyborów, ale podjęła zdecydowane działania już teraz. Zemke nie doprecyzował jednak na czym te działania miałyby polegać. – To z czym mamy do czynienia dzisiaj, to jest chaos połączony z megalomanią – ocenił.Zemke wyraził obawę, że zapowiedzi ministerstwa obrony dotyczące zakupów uzbrojenia „w ciągu roku przyobleką się w umowy”, a kiedy „za rok” opozycja dojdzie do władzy „czołgi będą stały w garażach a samoloty będą stały w hangarach”. Przekonywał, że stanie się tak, ponieważ „nie będzie logistyki, uzbrojenia i szkolenia” oraz „państwo nie wytrzyma tego finansowo”. – Himarsów – 500, polskich Krabów – 120, koreańskich armatohaubic – 600; przecież nie ma armii świata, która tyle by tego miała. Po co to? – pytał Zemke.
https://niezalezna.pl/458483-o...

Macierewicz o gen. Różańskim: :"Był głównym autorem zniszczenia struktury dowodzenia armią, jasno formułował opcję, którą trzeba nazwać geopolityczną opcją rosyjską: był i jest przeciwny otwarciu blokowanej przez Rosję drogi na Bałtyk poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej. Był przeciwny przeniesieniu jednostek Wojska Polskiego na wschodnią stronę Wisły.Był też głównym autorem zniszczenia struktury dowodzenia polską armią.Nawet nie ukrywał, że jest przeciwnikiem tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej."

Dzisiaj po 8 rano w pr I jakiś nawiedzony " ekspert" z PSL-u wypowiadał się na temat zakupów broni . Powoływał się przy tym na Turcję , Szwajcarię które również dokonują zakupów uzbrojenia . Przygłup twierdził ze tamte kraje robią dobrze a Polska źle bo kupuje za dużo i za szybko . Tylko ten przygłup chyba do szkoły nie chodził i nie wie gdzie te kraje leżą !!! . Gdyby Polska leżała tam gdzie Turcja lub Szwajcaria to moglibyśmy to uzbrojenie kupić za rok może dwa.

Dziś dowiedzieliśmy się, że dla komunistycznego bolszewika Zemke członka PZPR od 1969 roku, w stanie wojennym w KC PZPR junty siepacza Jaruzelskiego, specjalisty od wprowadzania w życie idei marksizmu-leninizmu, że MY to bolszewicka agentura Bul Komorowski. gen. Różański, Koziej, Dukaczewski zapowiadający zwijanie polskiej armii, a ONI to obóz ZP z A. Dudą, Błaszczakiem, polskim dowództwem Armii RP w ramach NATO. Bolszewia zapowiada zerwanie wszystkich kontraktów dostaw broni...co na to Polacy? Niedługo Lesio Miller wróci do swojej narracji sprzed 1990 roku i zacznie mówić że USA zagraża światu i trzeba się związać na stałe z Rosją bo to nasi przyjaciele są. Coraz zuchwalsze komuchy są, a umysły coraz słabsze.

Czego możemy oczekiwać P.O. "ekspertach obronności kraju " skoro takim jest Siemoniak z zakupionymi Tablicami Mendelejewa i ich walorach obronnych(nie wspominając), "karakali " które sami Francuzi je uziemili. Jak i następni z tym zaangażowanym w wyniesieniu wszystkiego oprócz żyrandola z Pałacu Prezydenckiego. Weryfikację to niech u psychiatrów przeprowadzą a pewnikiem szoferak i prawo jazdy straci "taci fachowcy"!

Si vis pacem, para bellum  -„Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny” inaczej Polska zniknie z map Europy jak było w 1939 roku.
A gdzie jest miejsce dla agentury wroga czy zdrajców - w więzieniu !

Żródło :
https://www.mpolska24.pl/post/...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-09-2022 [09:24] - Tezeusz | Link:

I to jest jasny sygnał od tej bandy sprzedawczykow dla wszystkich myślących Polaków, przecież już teraz widać , po tych paru wypowiedziach dokąd zmierzają ci zdrajcy Polski. Każdy zdrowo myślący obywatel, nawet jak nie kocha zjednoczonej Prawicy to powinien przemyśleć czego chce dla kraju i swojej przyszłości i zagłosować przeciw tym kanalia i zdrajca. Można wybrać jakaś formacje która pasuje i tam oddać głos byle by tylko nie na zdrajców i komuchow co sprzedadzą nas i nasz kraj. Wierze w mądrość narodu, przecież gołym okien widać co to jest za ferajna…..

Obrazek użytkownika u2

23-09-2022 [12:02] - u2 | Link:

doradca Nowej Lewicy Janusz Zemke

Jakaż znowu Nowa Lewizna ? Toż to sekretarz KW PZPR w Bydgoszczy w latach 1989-90 :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-09-2022 [13:39] - Siberian Husky Dog | Link:

Przecież mamy już drzwi od stodoły to na cholerę nam F-35

Obrazek użytkownika Jan1797

23-09-2022 [18:42] - Jan1797 | Link:

Toteż kompletnie nie mam nikomu z opozycji za złe, że dwoi się i troi, przecież większość z nas zdaje sobie sprawę, „przysłonić to za wszelką cenę”; https://vod.tvp.pl/video/minel...    Na początku dyskusyjna sielanka, lecz od 26'45" i dalej do 34'00" koniecznie trzeba zobaczyć, by w końcu około 35'10" aż do 39'10" obejrzeć dziennikarstwo jak na prawdziwą telewizję przystało. Oczywiście można oglądać całość.      

  

Obrazek użytkownika u2

23-09-2022 [19:26] - u2 | Link:

koniecznie trzeba zobaczyć

Zaiwania niejaki Iwaniak z Nowej Lewizny. Nic dziwnego, że podważa sens zbrojenia się Polski, bo stawia zapewne na rozbrojenie Polski i poddanie się bez walki swoim ziomalom :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

23-09-2022 [21:22] - Jan1797 | Link:

Nie prawdopodobne, a jednak :-(