Czego chcą Niemcy?

  Wczoraj [21.09.2022] dowiedzieliśmy się, że:

  "Scholz proponuje, by Niemcy zostały stałym członkiem RB ONZ
Występując w czasie 77 sesji plenarnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ, kanclerz Niemiec Olaf Scholz zaproponował, by Niemcy zostały stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ." {TUTAJ}.

  Więcej na ten temat napisał Marek Budzisz w portalu wPolityce.pl {TUTAJ}:

  "wreszcie ostatnio pojawiła się idea europejskiej koalicji Leopard – 2, której celem miałoby być wysłanie na Ukrainę co najmniej 90 tych czołgów tego typu. Ciekawe są, w tym kontekście, ostatnie wypowiedzi kanclerza Scholza, który nie odrzucił idei dostawy Leopardów a raczej koncentrował swą uwagę na tym, iż za tym posunięciem musi stać koalicja europejska, większa grupa państw, skupionych wokół Niemiec, które dostarczą je na Ukrainę. Koalicyjność dostaw jest nie tylko przejawem ostrożności niemieckiej polityki w kwestiach wojskowych, ale zbudowania nawet doraźnie aliansu tego rodzaju oznaczałoby odzyskanie przez Berlin inicjatywy dyplomatycznej i w konsekwencji prymatu w Europie, bo tylko państwa naszego kontynentu użytkują te czołgi. Na poziomie politycznym targi już najwyraźniej mają miejsce czego w mojej opinii potwierdzeniem jest wczorajsze wystąpienie Scholza w ONZ. Warto zwrócić uwagę na fakt, że poprosił on o poparcie niemieckiej kandydatury do funkcji czasowego, w latach 2027-28, członka Rady Bezpieczeństwa ale również opowiedział się za reformą tej instytucji, które miałaby sprowadzić się, m.in. do uzyskania przez Berlin stałego krzesła. Mamy do czynienia z przedstawioną w języku polityki, w sposób elegancki, wizją nowego już post-wojennego ładu światowego z odmienną rolą Niemiec, (...) Zaryzykuję tezę, że właśnie trwają zapewne zakulisowe, ale z pewnością ożywione, rozmowy miedzy Berlinem a Waszyngtonem na temat warunków poważniejszego zaangażowania się Niemiec w wojskowe wsparcie Ukrainy. Jeśli zostaną one rozstrzygnięte, to nie tylko Leopardy-2, ale również rakiety o zasięgu do 300 km i myśliwce, nie mówiąc już o innym sprzęcie, mają szansę trafić na Ukrainę.".

  Warto wspomnieć, że Niemcy były już niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa w latach 2019-2020 {TUTAJ}.  Widać więc wyraźnie, iż Niemcy pogodziły się z tym, że Rosja nie radzi sobie z Ukrainą.  Chcą więc przehandlować swoje ewentualne poparcie dla tej ostatniej w zamian za korzyści polityczne w postaci stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa oraz utworzenia jakiejś koalicji w Europie kierowanej przez Niemcy.  Czy taki plan ma szanse powodzenia?  USA dobrze wiedzą, że przez dziesięciolecia Niemcy starały się rozluźnić kuratelę Waszyngtonu nad sobą i minimalizować obecność Stanów Zjednoczonych w Europie.  Wprawdzie na początku 2021 roku prezydent Biden był skłonny do poparcia czegoś w rodzaju kondominium niemiecko-rosyjskiego w Europie [pod przewodnictwem Niemiec], ale agresja Rosji bezpowrotnie zniszczyła ten plan.  Całkowita samodzielność Niemiec nie jest teraz na rękę USA.  Podejrzewam więc, że Scholza czeka rozczarowanie, co zresztą byłoby korzystne dla Polski.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-09-2022 [18:40] - u2 | Link:

Niemcy starały się rozluźnić kuratelę Waszyngtonu nad sobą i minimalizować obecność Stanów Zjednoczonych w Europie.

Ano. W zamian weszły znowu w układ z Rosją. Historia lubi się powtarzać.

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2022 [19:11] - Jabe | Link:

A czego chce Polska?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-09-2022 [22:03] - Chatar Leon | Link:

Postnazistom zachciewa się znów rządzenia światem? Gazociąg Ribbentrop Mołotow nie wypalił? Gdyby rząd w Polsce podszedł do problemu poważnie i systematycznie, to przeprowadziłaby taką akcję propagandową, że ci spadkobiercy trzeciej rzeszy nie wiedzieliby, gdzie się schować że wstydu. Niestety, w akcji "reparacje" nie widać żadnego metodycznego planu poza ochłapem dla wyborcy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-09-2022 [22:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ostatni taki wielki szum był jak PiS postanowił wsadzać do mamra każdego mieszkańca Drogi Mlecznej który publicznie prezentowałby niepochlebne słowa o zachowaniu się Polaków w czasie II WŚ.
Jaja z tego wyszły gdy Jaki się wygadał iż ustawa pisana była i w Warszawie i w Te Awiwie.
Aż się boję wiedzy z kim Mularczyk konsultował strategię pozyskania zadośćuczynienia od Niemiec. 

Obrazek użytkownika Francik

23-09-2022 [13:31] - Francik | Link:

A fe, cóż za antysemityzm. Nie przystoi tak światłemu blogerowi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-09-2022 [14:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie jestem blogerem, tylko komentatorem.

Obrazek użytkownika Adam66

23-09-2022 [04:56] - Adam66 | Link:

@ Chatar Leon
"Gdyby rząd w Polsce podszedł do problemu poważnie" - gdyby to był rząd polski to pewnie by podszedł do problemu poważnie, ale mamy zarząd Polski pod przywództwem Moryca Moravetzkego więc nic z tego nie będzie.  Pisałem o tym już wiele razy, Polska jest zarządzana od około 400 lat przez osobników wrogich Polsce, w ostatnich latach jest to szczególnie widoczne.  Polską zarządzają albo agenci sterowani z Kremla (kwachu), albo z Berlina (ryży folksdojcz), albo z Jerozolimy (kaczor), żaden z nich nie jest Polakiem - i tu jest pies pogrzebany...

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2022 [07:58] - Jabe | Link:

A o którym przedsięwzięciu PiS-u nie można tego powiedzieć?

Obrazek użytkownika JanAndJan

22-09-2022 [22:17] - JanAndJan | Link:

Poruszyła Pani, bardzo ważny temat. Bardzo. Pozornie - dobroduszny, piaskowy dziadek - Scholz jest groźny. Moim zdaniem, Putin przy kanclerzu (fizys sprzedawcy odkurzaczy), to "gołąbek pokoju". Wie Pani, 2-3 lata temu zadałem sobie trud i przeglądnąłem szwabskie nostalgie na YT. Sprowokował mnie film Nasze matki... Jest tego chłamu setki, może tysiące. Profesjonalnie zrealizowane etiudki n/t, z przesłaniem, nostalgiczne i apologetyczne. Wizualnie - extra. Kommenty... pozostawiam do oceny.
Idąc tym tropem, tzn. weryfikując info, iż aktualna, niemiecka armia - jest be, jej nie ma i, ogólnie, degrengolada - znalazłem filmiki z ćwiczeń wehrmachtu. No, jestem pod wrażeniem. Radziłbym - nie lekceważyć dojcze sołdat und army.
Wracając do tematu: niemieckie wygibasy z pomocą dla Ukrainy, mają sens - w zestawieniu z aspiracjami do krzesła - w rb ONZ.
Na szczęście, nikt już szwabom nie wierzy i mam nadzieję, że nogę im podstawią (faul) żabojady oraz - chinole, "za całokształt".
Ps. Ponad 40 lat temu, w Ostrawie (ponurej, w listopadzie, tuż po: komunę wyprowadź) widziałem banner o treści: 45 lat komunizmu i... wystarczy. Per analogiami, nie uciekając się do Churchilla (prewencyjne bomby), może już czas - cyt. Dr. Bartosiaka - zakończyć, imperialny projekt pt. Deutschland

Obrazek użytkownika u2

23-09-2022 [13:38] - u2 | Link:

niemieckie wygibasy z pomocą dla Ukrainy, mają sens - w zestawieniu z aspiracjami do krzesła - w rb ONZ.

Miałyby sens, gdyby Hanse i Olafy nie byli takimi sknerami. Wizje Mariana Węcławka również stają się coraz bardziej realne. Tyle, że w tych wizjach Niemcy zostają ... zniszczone, choć wcześniej zaatakują Polen :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

23-09-2022 [14:28] - JanAndJan | Link:

O. Klimuszko - podobnie, finalnie - wieszczył - kolaps krzyżaka. Ale, ja nie o profetykach. 100 mld ojro na zbrojenia, oficjalnie anonsowane przez domokrążcę, to - nie żarty. Nowe okręty dla kriegsmarine - moim zdaniem, mocno przewymiarowane na Bałtyk, i inne programy, chociażby nowe wozy bojowe, etc. wyglądają na ofensywne... Co, do sknerstwa - dywidenda z ojro, jako wspólnej waluty, potężny export, tanie paliwa - czyli wysoka marżowość - dają wagony gotówki. Dodając własny przemysł zbrojeniowy i łatwość przekierowania produkcji, na własne potrzeby.. 2, 3 lata i nikt im nie podskoczy. Prawie nikt. Z jednym się zgodzę: taka to już szwabska natura, że przekombinują. Ujmując to poetycko - Kronika, zapowiedzianej śmierci. 

Obrazek użytkownika smieciu

22-09-2022 [22:31] - smieciu | Link:

Sojusz Rusko - Niemiecki. Niekończąca się mydlana opera PiSowców.
Tyle lat straszono rurą. Nie działa. Ale i tak serial trza ciągnąć bo skądś widzowie swoją wiedzę brać muszą.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-09-2022 [22:47] - Chatar Leon | Link:

@smieciu
Miałem taką nadzieję, że wniesiesz tu coś świeżego. Tymczasem pieprzysz takie brednie, że głowa odpada.

Obrazek użytkownika spike

23-09-2022 [08:55] - spike | Link:

śmieciu i świeżość  to skrajna sprzeczność.

Obrazek użytkownika JanAndJan

22-09-2022 [22:51] - JanAndJan | Link:

A, kyż - hakenkrojcu!!! Waruj!! Do budy!!!

Obrazek użytkownika Pers

22-09-2022 [23:42] - Pers | Link:

smieciu
Daj se na luz.
Pisfanom nic nie wytłumaczysz bo to lepszy sort jest :)))

Obrazek użytkownika spike

23-09-2022 [15:18] - spike | Link:

-ach ja natürlich !

Obrazek użytkownika Kaczysta

22-09-2022 [22:52] - Kaczysta | Link:

Czego chcą Niemcy?
A pewnie zwykly wpierdol  chcą