Pierwsza decyzja nowego prezesa TVP

  Nowy prezes TVP podjął swą pierwszą decyzję dotyczącą tzw. szerokiej publiczności.  Portal Wirtualnemedia.pl doniósł dzisiaj [8.09.2022], że:

  "Telewizja Polska nie zorganizuje koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, który był planowany na 17 września - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. To decyzja nowego prezesa telewizji publicznej, Mateusza Matyszkowicza. (...) Koncert zapowiedział w zeszły piątek poprzedni prezes TVP Jacek Kurski, który tego dnia wizytował miejsce nad Kanałem Elbląskim, w którym miało się odbyć wydarzenie - Na przekopie będzie start przedsięwzięcia, a tu będzie finał - mówił w Pytaniu na śniadaniu” Kurski. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, podczas szykowanego na 17 września koncertu wystąpić mieli m.in. Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski, Ryszard Makowski oraz artyści z gatunku disco polo. Event był dopinany w tym tygodniu, nie został jeszcze umieszczony w oficjalnej ramówce TVP dla prasy.   Impreza jednak w ogóle się [nie] odbędzie. Jej organizację odwołał w środę nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Początkowo chciał, by na koncercie nie było wykonawców disco polo, ale ostatecznie zdecydował, że cały koncert nie ma w ogóle sensu. - Po usunięciu artystów disco polo zostali m.in. Pietrzak i Makowski. Prezes stwierdził, że to są zbyt słabi artyści, by "uciągnąć" koncert, a w takim razie jego organizacja nie ma sensu - słyszymy od naszego informatora." {TUTAJ}

  Według innych mediów:

  ""Nowy prezes miał uznać, że to nie jest dobry moment na imprezę z muzyką taneczną" - czytamy na Press.pl.
Wcześniej, decyzją Mateusza Matyszkowicza, z grona wykonawców mieli zostać wykluczeni artyści disco polo. Sprawę komentował Plejadzie Don Vasyl, który miał wystąpić podczas koncertu.
"Rozmawiałem z reżyserem oraz Robertem Klattem [szef firmy World Media, realizującej koncerty i festiwale – red.] i powiedział, że odrzucono ten koncert i nawet mnie nie chcą. To jest już naprawdę dyskryminacja!" - stwierdził." {TUTAJ}.

  No cóż, nowy prezes może nie lubić disco polo.  Powinien jednak zdawać sobie sprawę z dwóch rzeczy.  Po pierwsze - takie szlagiery zawsze były, są i będą.  Po prostu ludzie je lubią.  Po drugie - głos w wyborach miłośnika disco polo znaczy tyle samo co głos wyrafinowanego melomana.  Tych pierwszych jest jednak wielokrotnie więcej.  Zdawał sobie z tego sprawę Jacek Kurski i dlatego właśnie organizował takie koncerty.  Mateusz Matyszkowicz tego nie rozumie.  Dzień 17 września kojarzy się z klęską, ale to nie znaczy, że musimy od rana do wieczora chodzić smutni, nadęci i w żałobie.  Otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej to radosne wydarzenie.

  Na szczęście - próba uczynienia z tej okazji dnia żałoby narodowej i tak się nie powiedzie.  Dowiadujemy się {TUTAJ}, iż:

  "Z imprezy w TVP miał zrezygnować nowy prezes Mateusz Matyszkowicz. Koncert miał się odbyć 17 września, czyli w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Nowy prezes miał jednak uznać, że to nie jest dobry moment na "imprezę z muzyką taneczną".
Jednak impreza z Cleo [piosenkarką] z okazji otwarcia przekopu i tak się odbędzie. Jak usłyszeliśmy od współpracowników artystki, ten koncert w ogóle nie miał być transmitowany w TVP. – To miały być dwie różne imprezy. Teraz będzie jedna – słyszymy.
Koncert Cleo, ale i innych gwiazd, odbędzie się na plaży przy Zatoce Gdańskiej, czyli tuż przy przekopie. Zagra też DJ Brave, zespół Sound'n'Grace oraz zespół szantowy Cztery Refy. (...) Ta impreza organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury. Wśród nich są największe państwowe spółki: KGHM, PKN Orlen czy PKO BP. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. "Każdy z uczestników otrzyma opaskę uprawniającą do nieograniczonego wejścia i wyjścia z terenu wydarzenia" – podają organizatorzy." {TUTAJ}.

  Publiczność i tak więc będzie się bawiła.  Straci wyłącznie TVP.

  

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

08-09-2022 [13:38] - smieciu | Link:

Ja też nie lubię disco polo więc w sumie pozytywna informacja :)
Tak swoją drogą sukces tej „muzyki” zawsze będzie mi się kojarzyć z A. Kwaśniewskim, który pierwszy nadał jej politycznego pędu. W sumie ciekawy temat na jakąś pracę. Kogo w III RP preferowali politycznie słuchacze disco polo.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

08-09-2022 [13:42] - AŁTORYDET | Link:

Głupiś Śmieciu, disco-polo, to tylko wykręt dla tych, których - jak mawia Nasza noblistka - cechuje "dosłowność".

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

08-09-2022 [13:39] - AŁTORYDET | Link:

Zaczyna się. Wystarczy przypomnieć sobie ramówkę TVP Kultura, za panowania Mateusza "Barbarossy" z KRAkowa. Niedługo poleci Rachoń ze swoją audycją. Ten kto go na stołek prezesa TVP wsadził, to miał chłop głowę.

Obrazek użytkownika u2

08-09-2022 [14:27] - u2 | Link:

Niedługo poleci Rachoń ze swoją audycją.

No i #wtylewizji, to na pewno ubecja zlikwiduje :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2022 [17:44] - Jan1797 | Link:

W tyle wizji i pan Rachoń mają w swoich boksach oglądalność wśród Polonii, o której szkło kontaktowe i kropka nad mogą pomarzyć. 
Ale mogą próbować.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2022 [14:42] - sake3 | Link:

Może to Kancelaria Prezydenta zaproponowała ową kandydaturę? I co w miejsce Rachonia i wTylewizji? Pani Romaszewska?

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2022 [17:35] - Jan1797 | Link:

 @AŁTORYDET
Gdyby tradycja miała być kontynuowana to raczej tak:))) 
Juliusz Braun objął stery w TVP w marcu 2011 roku..... Braun był członkiem Unii Demokratycznej i Unii Wolności, kierował KRRiT, szefował też sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. https://wiadomosci.dziennik.pl...   Ale nie będzie. 
Warto zerknąć na komentarz; Lola
2014-09-14 14:26:26

Obrazek użytkownika Jabe

08-09-2022 [14:09] - Jabe | Link:

Co właściwie TVP straci?

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2022 [14:27] - sake3 | Link:

Może o to chodziło aby TVP rzeczywiście straciła? Czyli nowy pan prezes spełnia marzenia opozycji by zlikwidować TVP, tylko komu on wtedy będzie prezesować? No i poczekajmy co pan prezes wymyśli w sprawie Sylwestra Marzeń do którego rozmachu Polska przywykła? Chyba nie wykpi się brakiem wykonawców polskich i zagranicznych,bo własnie tam zawsze było ich nagromadzonych pod dostatkiem.

Obrazek użytkownika u2

08-09-2022 [14:29] - u2 | Link:

co pan prezes wymyśli w sprawie Sylwestra Marzeń

Po co komu Sylwester w Polsce, kiedy może być w Niemczech ?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-09-2022 [15:18] - Roz Sądek | Link:

Czy ten artykuł to przykrywka dla dzisiejszej megapodwyżki cen węgla w PGG?

Obrazek użytkownika u2

08-09-2022 [15:25] - u2 | Link:

megapodwyżki cen węgla w PGG?

Kto dzisiaj ogrzewa ekogroszkiem ? Od dawna było wiadomo, że drogi i ceny będą rosły. Ale podwyżka o 25% oczywiście wysoka, widać jakowąś pazerność PGG :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

08-09-2022 [15:38] - Czesław2 | Link:

Wyjątkowa menda.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-09-2022 [16:06] - Chatar Leon | Link:

O ile PiS
- wykonał wiele kroków bardzo sensownych (za co należy go chwalić)
oraz
- popełnił szereg kretyństw, kontynuując w wielu obszarach patologię czeciej-er-pe (co wybaczyć trudno)
o tyle
z oceną działalności nowego prezesa TVP należałoby się chyba jeszcze wstrzymać.

Skądinąd nie wiem, czy można robić coś bardziej kiczowatego i topornego niż to, co odstawiał Kurski. A wyrzucenie Pospieszalskiego za zadawanie pytań w sprawie "najgorszej w dziejach świata pandemii" dyskwalifikuje Kurskiego zupełnie.

Obrazek użytkownika smieciu

08-09-2022 [16:18] - smieciu | Link:

Skądinąd nie wiem, czy można robić coś bardziej kiczowatego i topornego niż to, co odstawiał Kurski
To prawda. Disco Polo i Zenek byli pewnym symbolem.
z oceną działalności nowego prezesa TVP należałoby się chyba jeszcze wstrzymać.
Bo kto wie, może jednak da się przebić Kurskiego choć obecnie wydaje się że zmiana Kurskiego ma wstawić TVP na bardziej nowoczesne (nawet jeśli pseudo), dynamiczne tory. Tak sądzę ale zobaczymy.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2022 [17:34] - sake3 | Link:

@Chatar Leon....Zapomniał Pan ,że dzisiaj w telewizji mamy wybór stacji.Dlaczego mając w ręku pilota a program TVP był toporny i kiczowaty nie zadowolił się Pan ambitnymi o wysokiej randze artystycznej programami w TVN ?.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-09-2022 [20:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski, Ryszard Makowski oraz artyści z gatunku disco polo."

Patrząc na skład, Kurski miał zamiar wystawić Aidę*, w wersji dla ubogich, a skończy się na The Wild Rover

*Pasowałaby na otwarcie kanału.