Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych od Niemiec

Tezeusz, 01.09.2022
Zapadła decyzja o wystąpieniu o reparacje wojenne i odszkodowania za to, co Niemcy uczynili w Polsce w latach 1939-1945; polskim obowiązkiem jest ich zgłoszenie - powiedział w czwartek, w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak wskazał, w relacjach międzynarodowych jest tak, że jeśli jedno państwo drugiemu uczyni wielkie szkody, to później, po ewentualnej porażce wojennej czy w innych okolicznościach zmieniających sytuację, musi te szkody wyrównać. "I nie ma żadnego powodu, żeby Polska była wyłączona z działania tej zasady".
"Przyjęcie takiego stanowiska oznacza przyjęcie takiej postawy, którą można określić jako wyraz pewnego, bardzo daleko idącego, chorobliwego wręcz kompleksu - kompleksu niższości. Kompleksu, który z natury rzeczy nie może być podstawą żadnej dobrej polityki państwowej, żadnej dobrej polityki narodowej, nie może stanowić czegoś, co buduje. To może być tylko podstawa drogi ku nowemu zniewoleniu, ku nowym stratom" - mówił Kaczyński.
W czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja raportu o stratach wojennych, jakie Polska poniosła w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. W wydarzeniu biorą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes partii rządzącej - PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Arkadiusz Mularczyk poseł PiS, który kierował zespołem przygotowującym raport dotyczący reparacji. Prace nad dokumentem trwały 5 lat.
Premier Morawiecki: „Ten raport jest wystawieniem rachunku. Tym, którzy są winni zbrodni na Polakach”
"Niebywała bezczelność ze strony niektórych Niemców i wielu komentatorów była szokiem dla większości Polaków, gdy narracja brzmiała, że Polacy są współwinni. To pomieszanie pojęć, to kłamstwo, nieprawda i musimy dać temu odpór" - mówił premier Polski Mateusz Morawiecki podczas prezentacji raportu o stratach wojennych na Zamku Królewskim w Warszawie.
Jak zaznaczył szef polskiego rządu - "jesteśmy dziś zobowiązani do tego, żeby policzyć dziś wszystkie straty i za te straty wystawić odpowiedni rachunek. Tym, którzy są temu winni. Zło się nie kończy. Zbrodnie będą się powtarzać. I się powtarzają".
"Pamięć i przestroga. Przestroga również dla przyszłości. To niezwykle ważne dzieło, którego podjął się zespół Arkadiusza Mularczyka. To wielki krok w wyjaśnieniu tych zbrodni" - oznajmił.
"Myślimy o tych stratach jako o stratach wojennych. Ale dochodziło do takich aktów również wśród zwykłych Niemców. W wielu pamiętnikach Polaków znajdujemy takie właśnie fakty. Pamiętajmy o tym, że zwykli Niemcy dokonywali grabieży na własną rękę. A państwo niemieckie robiło to w sposób systemowy"- zaznaczył.
Straty Polski to ponad 1,5 biliona dolarów !! Tyle są nam winni Niemcy za reparacje wojenne. wskutek wojny i przesunięcia granic państwo polskie w ciągu 7 lat utraciło ok. 11,2 mln obywateli, podczas II wojny światowej do niewolniczej pracy wywieziono ponad 2 mln 100 tys. polskich obywateli; przepracowano 4 miliony 881 tys. roboczolat. - Każdy z tych robotników przymusowych pracował średnio 2 lata i 9 miesięcy.
Ogólna kwota strat Polski - 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych, co w przeliczeniu daje 1 bilion 532 miliardy 170 milionów dolarów.

Podczas wojny Niemcy zabrali Polakom i przekazali do zgermanizowania ok. 196 tys. polskich dzieci, z których udało się odzyskać jedynie 30 tysięcy. - Zostały zabrane tylko dlatego, że były zdrowe i ładne, według chorych niemieckich kryteriów czyste rasowo - na tym polegała ich wina - powiedział.  Podczas wojny 590 tys. polskich obywateli zostało inwalidami, nie tylko w wyniku bezpośrednich działań wojennych, ale także z powodu eksperymentów pseudomedycznych i przetrzymywania w obozach koncentracyjnych - mówił Mularczyk, który jest przewodniczącym rady Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego. Zaznaczył, że ponad milion osób zapadło na gruźlicę głównie ze względu na długotrwałe niedożywienie w czasie okupacji. Jak mówił w Zamku Królewskim Mularczyk, oszacowano kwotę ok. 4 bilionów 330 miliardów złotych z tytułu ofiar śmiertelnych. - To jest czysto ekonomiczna wycena życia ludzkiego, wyłącznie przez pryzmat utraty PKB – nie uwzględnia cierpienia i rozbitych rodzin czy urazów psychicznych - powiedział. Mularczyk tłumaczył, że średnie utracone wynagrodzenie jednej ofiary śmiertelnej oszacowano na ponad 800 tys. zł, czyli ok. 200 tys. dolarów amerykańskich w cenach z 2021 r.
Niemcy chciały z Polski uczynić naród parobków. W sumie straty w dobrach kultury i dziełach sztuki poniesione w wyniku działań wojennych i okupacji niemieckiej wyniosły około 19,31 mld złotych- przekazał Mularczyk. Dodał, że:
"Głównym zamiarem okupanta było uczynienie z Polaków narodu parobków, pozbawionego własnej kultury i sztuki, dlatego z tak dużą determinacją przystąpili do niszczenia polskiego dziedzictwa narodowego, materialnego, osobowego i organizacyjnego."
W wyniku napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku Polska w wyniku II wojny światowej utraciła szanse rozwojowe odczuwalne są one do dzisiaj. Niemcy wymordowali kwiat inteligencji narodu, zniszczyli prawei całkowicie przemysł, rozkradli dobra kultury narodowej i majątki zwykłych obywateli budując do dzisiaj swoją potęgę gospodarczą."Według tego raportu - w roku 1951 zniszczona wojną Polska - na głowę jednego mieszkańca miała średnio 113 proc. dochodu w porównaniu do dochodu per capita mieszkańca Hiszpanii. Czterdzieści lat później wynosił on 38 proc. Niebywała utrata wielkich szans rozwojowych daje się mocno odczuć także dziś". Cała gospodarka, całe państwo Polskie nie mogło się normalnie rozwijać" i musimy o tym wiedzieć, bo strata ponad 5 mln 200 tys. ludzi to pewnego rodzaju liczba, której nie jesteśmy w stanie sobie w ogóle wyobrazić.
Niemcy nigdy tak naprawdę nie rozliczyły się ze swoich zbrodni wobec Polski, NAJWYŻSZY JUŻ NA TO CZAS. Inaczej trudno o dobrosąsiedzkie stosunki między narodami nawet mimo sprzedajnej i agenturalnej postawy totalnej opozycji w Polsce.
Żródło :
https://niezalezna.pl/45…
https://niezalezna.pl/45…
https://www.bankier.pl/w…
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 7999
smieciu

smieciu

01.09.2022 15:55

Powstał Raport.
A czy powstał oficjalny dokument rządowy? Czyli czy rząd wystąpił z jakąś oficjalną, prawną procedurą? Zarówno wewnętrzną, wykazującą stanowisko rządu jak i zewnętrzną, przekazującą to stanowisko Niemcom czy komuś innemu?
Czy przedstawiono jakie kroki i kiedy w tych kwestiach zostaną podjęte?
Czy w takich sprawach coś do powiedzenia ma Sejm?
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 22:20

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Powstał Raport.

-Ktoś to dzisiaj powiedział; jeżeli nawet, że PiS „schrzani reparacje” to kto do tej pory zrobił cokolwiek w tej kwestii, by pyskować?
-Tak teraz kolej na notę dyplomatyczną; o podjęcie rokowań.
Pani Anna

Pani Anna

02.09.2022 22:27

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na Ktoś to dzisiaj powiedział;

Prymitywny szantaz emocjonalny. Nie jeżeli,  tylko gdy PIS już schrzani, a przede wszystkim ośmieszy temat, nikt nigdy już nie będzie miał najmniejszych szans na jakiekolwiek reparacje.
Jabe

Jabe

02.09.2022 22:38

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Prymitywny szantaz

Może takie ma zadanie?
Jan1797

Jan1797

04.09.2022 13:37

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Może takie ma zadanie?

Jak przyjmujesz do siebie takie twoje credo -chamie?
u2

u2

02.09.2022 22:47

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Prymitywny szantaz

77 lat trzeba było czekać na oszacowanie strat wojennych i opublikowanie ich. Nieprawdą jest, że Polska kiedykolwiek zrzekła się reparacji, albo że jakieś mocarstwa gwarantowały Niemcom, że nigdy nie będą ich już płacić. Długi czas od wojny również nie jest przeszkodą. Niedawno Niemcy wypłaciły ponad miliard ojro dla Namibii za zbrodnie ludobójstwa popełnione ponad 100 lat temu w latach 1904-1908. Co prawda Niemcy unikają nazwania tego reparacjami, co nie zmienia faktu, że to są reparacje.
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 23:15

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Prymitywny szantaz

tylko gdy PIS już schrzani, a przede wszystkim ośmieszy temat
Tak to jest prymitywne
Pani Anna

Pani Anna

03.09.2022 11:18

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na tylko gdy PIS już schrzani, a

@Jan1797
Założymy się ?
Proszę mi wskazac choćby 1 moj komentarz na przestrzeni ostatnich dwóch lat, który by się nie sprawdził.  Niestety.
Jan1797

Jan1797

04.09.2022 11:46

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Jan1797

@Pani Anna
Przyznam trochę mnie ubodło, ale na kobiety obrażać się nie wypada. U nas w maglu raczej wszyscy pojęli, że niebawem zostanie przedstawione stronie niemieckiej tłumaczenie, następnie jak wskazałem, brak negocjacji przyspieszy notę dyplomatyczną i jestem gotów się o to założyć. Skąd więc „PIS już schrzani, a przede wszystkim ośmieszy temat”, na razie ośmiesza się opozycja poza PSL-em, prace trwają i kto nie będzie miał najmniejszych szans?
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 23:18

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Prymitywny szantaz

Tak mniej więcej, gdyby połowa światowych mediów nie miała w przekazie tej części raportu mówiącej o sześćdziesięciu miastach zrównanych z ziemią i dwustu tysiącach dzieci wywiezionych do Niemiec. Taką mniej więcej odpowiedź usłyszą sąsiedzi po ofercie zawieszenia reparacji za odblokowanie KPO.
u2

u2

01.09.2022 16:01

Straty Polski to ponad 1,5 biliona dolarów
Trzeba jednak odróżnić bilion amerykański równy miliardowi w Polsce, od biliona w Polsce, czyli tysiąca miliardów. Jak się powie w USA bilion to oni zrozumieją że miliard, czyli tyle co nic dla budżetu.
Jabe

Jabe

01.09.2022 17:38

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Straty Polski to ponad 1,5

Reparacje w kwocie zera bilionów, ewentualnie zera miliardów.
krzysztofjaw

krzysztofjaw

01.09.2022 18:14

WRESZCIE! Ile ja się napisałem o konieczności tych reparacji. Wreszcie raport powstał a rząd polski ma jeszcze dzisiaj wysłać oficjalne żądanie do Niemiec.
Oczywiście można się zawsze czepiać o tamto, o siamto, ale ten materiał jest czymś nad czym można dyskutować i jest stanie się odniesieniem do obliczeń niemieckich, które zapewne się pojawią. Oczywiście będą i dalsze prace, tym razem o odszkodowania od Rosji Sowieckiej, ale to jest temat przyszłościowy i o wiele trudniejszy. 
Na razie mamy Niemcy, czyli największego agresora w II WŚ, który napadł na Polskę i mamy prawo żądać tych reparacji!
A tak naprawdę to samy Niemcy winny wyjść z taką propozycją, choćby ze względów moralno-etycznych, które powinny charakteryzować Niemców jako najważniejszego członka UE. 
Ale gdzież tam. U nich dalej funkcjonuje wszczepiony im antypolski. 
Pzdr
sake3

sake2020

01.09.2022 18:26

Dodane przez krzysztofjaw w odpowiedzi na WRESZCIE! Ile ja się

Sądzi Pan,że cokolwiek uzyskamy? Ja mocno wątpię.Przecież nasza opozycja biega od jednej gazety niemieckiej do drugiej zapewniając że do tego nie dopuści No chyba ,że państwo Izrael zapraszane do współpracy podniesie wrzask na cały świat.Tyle,że wtedy cokolwiek się załatwi to i tak zgarną pod pozorem odzyskania utraconego mienia.
Jabe

Jabe

01.09.2022 18:42

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Sądzi Pan,że cokolwiek

W jaki sposób rzekome bieganie opozycji przeszkodzi?
J z L

JzL

01.09.2022 18:50

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Sądzi Pan,że cokolwiek

Podobno po ogłoszeniu kwoty reparacji ekipa TVN24 nie nadąża ze zmianą pampersów. Nie wiadomo czy nie odwołają dzisiejszych Faktów
Tomaszek

Tomaszek

01.09.2022 22:26

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Sądzi Pan,że cokolwiek

" No chyba ,że państwo Izrael zapraszane do współpracy podniesie wrzask na cały świat." Powiedzą że Żydzi po milonie a nie po dwieście tysięcy dolarów . I wystawią nam rachunek na trzy biliony . Reszty nie trzeba . Płacz i płać .
J z L

JzL

01.09.2022 18:48

Bądźmy sprawiedliwi trzeba rozliczyć nie tylko Niemców ale i Rosjan , Białorusinów, Litwinów którzy także nie rozliczyli się z nami Polakami z krzywd wojennych. Nie można o jednych pamiętać o drugich nie
u2

u2

01.09.2022 19:18

Dodane przez J z L w odpowiedzi na Bądźmy sprawiedliwi trzeba

nie tylko Niemców ale i Rosjan , Białorusinów, Litwinów
Proszę nie rozmywać niemieckiej odpowiedzialności za zniszczenia dokonane przez Niemców podczas wojny.
Marek Kudła

keram

01.09.2022 18:59

Przypominam, że mamy jeszcze 235 posłów i 48 senatorów Zjednoczonej Prawicy w sejmie i senacie, i setki spraw do załatwienia !!! Jakieś nowe inicjatywy panie i panowie parlamentarzyści ?!!! Może reparacje wojenne od Rosji i odzyskanie okupowanego przez Rosję okręgu królewieckiego ?!
Tomaszek

Tomaszek

01.09.2022 22:20

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na Przypominam, że mamy jeszcze

Panie Marku
A kto miałby ten Królewiec odzyskać i dla kogo ? 
Może jeszcze skarga do Pana Boga ?
To chyba najlepsze .
Marek Kudła

keram

02.09.2022 11:22

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Panie Marku

@Tomaszek
"A kto miałby ten Królewiec odzyskać i dla kogo ? "
Najprostsza odpowiedź brzmi: Państwo polskie dla Polaków !!!
Wiemy, że ruscy nie śmierdzą pieniędzmi, a zatem w ramach reparacji zamiast płacić rublami powinni oddać nam okupowany od wojny okręg królewiecki.  Jeśli uważasz to za niemożliwe, to po co wogóle tu komentujesz ?!
Widzisz, obecnie występujemy do Niemiec o reparacje wojenne - bez skargi do Pana Boga !  Czy ty to ogarniasz swoim umysłem ?!!
P.S. Środki z reparacji wojennych od Niemiec będą również przeznaczone dla was lewacy ! Otóż, rząd planuje wydać kilka miliardów i zakupić dla was jedną z niezamieszkałych wysp greckich. Dostaniecie „one way tickets” i dopiero tam będziecie mogli budować waszą demokrację, dobrobyt i zielony kraj mlekiem i miodem płynący !
Jabe

Jabe

02.09.2022 12:09

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na @Tomaszek

Panie Kudła, pan na przedzie.
Marek Kudła

keram

02.09.2022 15:04

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Panie Kudła, pan na przedzie.

@Jabe
zgoda, ale ty zaraz za mną, żebym cię zajobie przypadkiem nie zgubił !!!
Tomaszek

Tomaszek

02.09.2022 21:08

Dodane przez Marek Kudła w odpowiedzi na @Tomaszek

Nie wiem jak sobie to wyobrażasz ten Królewiec razem z ruskimi i ruskim syfem . Co ? Napisze Dudek do Putina daj nam kase i Putin powie , nie mam , ale sobie Kaliningrad weż ?
Dzieciak jesteś , jajca ogolić i  do przedszkola . Na razie to występujecie do Niemców , tylko rząd żadnego wniosku do nikogo nie złożył . Jeżeli  to ogarniasz inaczej to zapytaj kogoś , kto wie . Póki co to przedwyborcza hucpa i tyle . Będzie jak zwykle . Z  resztą Szwaby powiedzą Nie , bo nie , a rząd powie aha no to tak . Króliczka będą gonić  i nawet parę osób na tym gonieniu się dorobi . 
Nie pajacuj , bo to wstyd niedługo będzie za takich "patriotów " neofitów jak Ty , Ten Zeus  czy reszta "Londyńczyków"
A propos 
Ruscy śmierdzą kasą teraz bardziej niż kiedykolwiek . Niemcy o to zadbali . tylko co z tego ?
I jeszcze wybory trzeba wygrać , bo teraz  to Tusek  pewnie złoży wniosek za dziadków z wehrmachtu przeciw Polsce . A potem sam wypłaci .
Jan1797

Jan1797

01.09.2022 19:10

Jednym Sven Felix Kellerhoff tłumaczył w 2019 r., że się nie opłaca. Inni na POczekaniu mają sztampę nigdy, a wystarczy spokojnielearngerman.dw.com na stronie wiele mówi;)
Jan1797

Jan1797

01.09.2022 19:23

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na    Jednym Sven Felix

Proszę skopiować link i przejść, jeżeli państwo sobie życzą oczywiście.
Sorki za utrudnienie;)
u2

u2

02.09.2022 07:27

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na Proszę skopiować link i

Proszę skopiować link
Wystarczyłoby, aby Jan1797 poprawił tekst, czyli dodał spację przed linkiem, o dziwo takie coś poniżej działa :
learngerman.dw.com
Die Welt: Reparacje – więcej szkód niż korzyści
Po Grecji i Polsce, reparacji od Niemców domagają się też Kraje Bałtyckie. „Die Welt” posługuje się przykładami z przeszłości, by ostrzec przed „dramatycznymi” skutkami roszczeń, włącznie z rozpadem Unii Europejskiej.
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 15:41

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Proszę skopiować link

"Wystarczyłoby, aby Jan1797 poprawił tekst, czyli dodał spację przed linkiem,"
H m, nawet nie podejrzewam o zmowę:) Jest u mnie coś w rodzaju kolizji zabezpieczeń lub utrata komunikacji klawiatury:(
eset jest wiarygodny, reszta też trzeba poprosić o pomoc admuncher, jak u2 sądzi?
Tezeusz

Tezeusz

01.09.2022 19:10

Procedura postępowania :
1. Raport w 3 tomach w 2 językach wysłany do państw i organizacji międzynarodowych,
2. Wystąpienie Prezesa Rady Ministrów na wniosek Sejmu RP o reparacje wojenne do Rządu Niemiec,
3. Zaangażowanie przez Kancelarię Premiera międzynarodowych prawników, zabiegi dyplomatyczne....
4. Sądy międzynarodowe wobec odmowy Niemiec.
Wstrzymywane przez szwabów KPO dla Polski wobec kwoty reparacji to pryszcz...A rudy szwab i jego ekipa wyje...oj wyje !
Jabe

Jabe

02.09.2022 22:37

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Procedura postępowania :

Potrzebne źródło.
Tezeusz

Tezeusz

01.09.2022 20:04

Niemcy wbrew pozorom są w bardzo słabej sytuacji, bo wiedzą, że sprawy drugiej wojny światowej są pod ogromnym pręgierzem moralnym. Nie udało im się, mimo wielu zabiegów, przerzucić odpowiedzialności na inne narody, chociaż z jednym mogliby się podzielić: z sojusznikiem Putinem, z tym, któremu sfinansowali armię dziś mordującą Ukraińców. Niemcy mają genialny patent na to, jak nie zapłacić reparacji. Zamiast zapłacić wszystkim Polakom, płacą niektórym Polakom za to, żeby reparacji nie było, płacą fundacjom, partiom politycznym. To jest jedna dziesiąta promila tego, co są Polsce winni
Jan1797

Jan1797

01.09.2022 20:26

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Niemcy wbrew pozorom są w

"Niemcy wbrew pozorom są w bardzo słabej sytuacji"
---------------

Dokładnie tak, youtube.com
Jan1797

Jan1797

01.09.2022 20:26

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Niemcy wbrew pozorom są w

.
Tezeusz

Tezeusz

01.09.2022 20:07

Polska procedura uzyskania reparacji od Niemiec wzorem dla Ukrainy? Ciekawa opinia eksperta
- Władze Ukrainy mogą po zakończeniu inwazji Rosji wystąpić o odszkodowania do Moskwy na podobnych zasadach, jak robi to obecnie Polska, domagając się reparacji za zniszczenia z okresu II wojny światowej od Niemiec, uważa rumuński politolog prof. Radu Carp.
EsaurGappa

EsaurGappa

01.09.2022 21:58

Mamona od bałwochwalczych szwabów złodziei, a gdzie tam zapomnij.A więc tu nie chodzi o hajs.(Każdy uczciwy obywatel świata powinnien Niemców i ich sympatyków za kłamliwą mordę i okrutny kark złapać i napi.....lać ich prawdą aż im uszy zbledną,bo krwiożercze bestie udają sprawiedliwe owieczki i wszystkich kochają w zjednaczonej uni baranów ..!)Wybory za rogiem,czas zacząć scalać "patriotów".Jeśli za rok na jesień będę miał możność napisać coś dobrego o Zjednaczonej Prawicy  to mam nadzieje że jeśli wszczyna awanturę z Niemcami na serio to dzięki temu od razu mamy jak na patelni wszystkie mendy świata zjednaczone pod jedną skurwiałą banderą.
u2

u2

01.09.2022 22:13

Dodane przez EsaurGappa w odpowiedzi na Mamona od bałwochwalczych

A więc tu nie chodzi o hajs
"Hajs" jest sprawą pochodną. Pierwszorzędną sprawą jest nierozliczenie się Niemców ze zbrodni ludobójstwa i zbrodni wojennych. Niemcy mieli szanse na uregulowanie swoich długów, ale wolą kombinować jak kuń pod górę z Rosjanami.
Czesław2

Czesław2

02.09.2022 06:31

Dodane przez EsaurGappa w odpowiedzi na Mamona od bałwochwalczych

@EsaurGappa Mamy 50% mieszkańców Polski, którzy są przeciw reparacjom. Kim są ci ludzie? Bo przecież też należą do wszystkich mend świata. Czy połowa narodu w dwa pokolenia może tak się skurwić dla paru srebrników? Jeśli tak, to gdzie pracowano nad tym skurwieniem? Uczelnie, szkoły, szkolenia w korpo, media, głupota? Wszystko razem? Skłonność do skurwienia też w tym musiała być. Jak już tu kiedyś zauważył pewien bloger, naród Polski nie istnieje.
u2

u2

02.09.2022 07:23

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na @EsaurGappa Mamy 50%

Mamy 50% mieszkańców Polski, którzy są przeciw reparacjom.
No i Kijów jest nadal okrążony :-)
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 10:10

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Mamy 50% mieszkańców Polski,

Skłonność do skurwienia też w tym musiała być. Jak już tu kiedyś zauważył pewien bloger, naród Polski nie istnieje.
-----------------------------

Ależ panie Czesławie istnieje, grubo ponad 50%, stąd zniecierpliwienie gawiedzi przeciwnej. Że niebrany pod uwagę w propagandzie; pomiarami oglądalności, sondażami, pracowniami socjologicznymi i uczelniami jak pan wskazał. 70 lat tradycji :(
Większość NB,
Wysłuchałem wczoraj akademickiej dyskusji na temat niemieckiego dziennikarza. Powiedział ów w konkluzji, że mają spory problem, bo plan gry jest poufny. Niezauważone w akademickiej dyskusji :0 Na koniec, w linku można otworzyć niemiecką sondę, a w niej Niemcy widzą konieczność reparacji w proporcjach 50/50.
Czy nie zauważyli, czy trafiło na towarzystwo związane wypędzanymi2004r?
Czesław2

Czesław2

02.09.2022 10:15

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na Skłonność do skurwienia też w

50/50? To nie jest naród. Przy każdych wyborach strach, że będę mieszkał w landzie.  Na dodatek 80% prawa dla Polski tworzy KE czyli Niemcy. Słabo bo idzie nowe pokolenie zombie, dla których NIC OPRÓCZ KASY nie istnieje. I jeszcze jedno. Właśnie KE zatwierdziła Fit for 55 dla Polskiego rolnictwa podpisany przrz Wojciechowskiego na polecenie MM. Oznacza to likwidację większości hodowli zwierząt i weganizm.
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 10:44

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na 50/50. Słabo bo idzie nowe

 "Na koniec, w linku można otworzyć niemiecką sondę, a w niej Niemcy widzą konieczność reparacji w proporcjach 50/50."
--------------------

Słabo? Nie wierzę, jeszcze raz, niemiecka sonda DW, a w niej Niemcy widzą konieczność reparacji w proporcjach 50/50."
:O
Czesław2

Czesław2

02.09.2022 10:55

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na  "Na koniec, w linku można

Ja mówiąc 50/50 miałem na myśli Polaków i volksdeutschów. Nieporozumienie.
Jan1797

Jan1797

02.09.2022 15:42

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Ja mówiąc 50/50 miałem na

Tak zrozumiałem:) Pozdrawiam
Jabe

Jabe

02.09.2022 08:49

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na @EsaurGappa Mamy 50%

Przeciwni reparacjom, czy przeciwni nowej drace, z której znów nic nie wyniknie?
Es

Es

02.09.2022 13:21

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na @EsaurGappa Mamy 50%

@Czesław
"Jeśli tak, to gdzie pracowano nad tym skurwieniem?". Granty, fundacje, stypendia, organizacje pozarządowe pleniące się jak perz, Wszystko za niemieckie pieniądze . I tak od p0nad 30 lat.
sake3

sake2020

02.09.2022 09:14

Czy Niemcy wypłacą Polsce reparacje? Powszechnie uważa się,że elementem najważniejszym będą tu wybory w Polsce w 2023 roku. W walce o władzę Sikorski.Tusk politycy PO i Lewicy poprą stanowisko Niemiec. Niemcy się przecież odwdzięczą za wsparcie zaprzańców i antypolaków finansując kampanię wyborczą Tuska,może będą płacić za każdy głos przeciw ZP oraz pozyskiwać elektorat? Przecież fornal chobieliński już kilka lat temu złożył Berlinowi hołd lenny to teraz się nie wycofa. Pan śmieciu zaś powie,że w trosce o solidarność europejską raport nie powinien nawet powstać
Pers

Pers

02.09.2022 09:33

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czy Niemcy wypłacą Polsce

@sake
//Pan śmieciu zaś powie,że w trosce o solidarność europejską raport nie powinien nawet powstać //
A ja co powiem?
sake3

sake2020

02.09.2022 12:59

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

@Pers.......To mnie się pan pyta? Proszę się zgłosić do pana @śmieciu. No własnie jestem ciekawa co pan powie.
Tezeusz

Tezeusz

02.09.2022 17:35

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

@ Ruszkiewicz vel ścierwousz
Buda bo szperaczkami poszczuję... paszoł...
u2

u2

02.09.2022 09:40

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czy Niemcy wypłacą Polsce

Czy Niemcy wypłacą Polsce reparacje?
Raczej będą próbowali najechać Polskę, co przewidział śniący wizjoner z Leszna Marian Węcławek. Proszę zwrócić uwagę na twardą antypolską retorykę czołowych polityków niemieckich z Szolcem na czele :-)
sake3

sake2020

02.09.2022 10:12

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Czy Niemcy wypłacą Polsce

@u2.....Ale pod jakim pretekstem by ten najazd miałby mieć miejsce? Ochronę niemieckolubnej ludności w Polsce np.Tuska i jego szemranej ferajny? Poza tym niewiele wiem o śniącym wizjonerze z Leszna. Prawdę mówiąc jestem dość sceptycznie nastawiona do wszelkich wizji choć nie wykluczam że takowe są. .
u2

u2

02.09.2022 10:53

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @u2.....Ale pod jakim

Ale pod jakim pretekstem by ten najazd miałby mieć miejsce?
Wczoraj słuchałem wypowiedzi posła Arkadiusza Mularczyka w Polsat News. Powiedział to o czym wielu Polaków nie wie. Polska z Niemcami nie podpisały żadnego traktatu pokojowego po zakończeniu drugiej wojny światowej. Niemcy praktycznie nigdy nie uznały polskich granic na Odrze i Nysie. Wojna u nich ciągle trwa :-)
angela

angela

02.09.2022 12:35

Oprócz reparacji od Niemiec I Rosji, Polsce przynależy również  'Plan Marshalla' .
Tej pomocy powojennej  też nie odrzucili Polacy, tylko okupacyjny rząd soviecki.
wielkahistoria.pl
Marek Kudła

keram

02.09.2022 15:07

Dodane przez angela w odpowiedzi na Oprócz reparacji od Niemiec I

Angela,
aleś ty mundro Angela ?!!!
Tezeusz

Tezeusz

02.09.2022 18:45

„Czy państwo - liczące przed 1 września 1939 roku 389,7 tys. kw. powierzchni i około 35,2 mln ludności, które w wyniku napaści agresora wyłania się z pożogi wojny i okupacji, jako kraj okrojony do 311,7 tys km kw. i liczbą ludności zmniejszoną do 23,9 mln, a więc które bezpośrednio straciło 20% powierzchni i 1/3 swoich obywateli, z których niemiecki agresor wymordował około 6 mln a ponadto zniszczył i obrabował majątek materialny, wywiózł 200 tys. „rasowo wartościowych” dzieci na zgermanizowanie, okradał przez 5 lat okupacji z nadwyżki ekonomicznej, wywiózł 2,5 mln osób na roboty przymusowe, zniszczył i wymordował ponad 50% ludności stolicy, wymordował 20% księży i zabił, co 15 nauczyciela, w programie niszczenia warstw inteligencji w dążeniu do obrócenia reszty obywateli w „tanią siłę roboczą” na miejscu, obrabował z dóbr kultury, ograniczył kształcenie podstawowe, zlikwidował naukę i szkolnictwo wyższe i wymordował kadrę akademicką – czy takie państwo nie miałoby podstaw do domagania się od agresora reparacji za wyrządzone szkody?".
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

02.09.2022 21:31

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na „Czy państwo - liczące przed

@ Tezeuszku
Ma prawo moralne i co z tego? Jak je chcesz wyegzekwować?
EsaurGappa

EsaurGappa

02.09.2022 22:06

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ Tezeuszku

My chcemy egzekwować Prawo czego nie rozumiesz,brat brata wesprze każdego dnia i nie dopuści do zwątpienia.Wczoraj to nie dzisiaj,ale tu nie chodzi o hajs rolniku tu rzecz rozchodzi się o prawdę i niech tych bogatych złodziei szlag trafi jak nie potrafią być ludzmi.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

03.09.2022 07:59

Dodane przez EsaurGappa w odpowiedzi na Brat brata wesprze każdego

@ esaur
Pelna zgoda. Tylko to narod bandycko kupiecki i u nich prawo moralne nie istnieje. Liczy się brutalna sila i to co zapisano. Pzdr
Tezeusz
Nazwa bloga:
Tezeusz
Zawód:
https://albicla.com/Tezeusz
Miasto:
Gdynia

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 883
Liczba wyświetleń: 3,516,148
Liczba komentarzy: 18,665

Ostatnie wpisy blogera

  • Odznaki bohaterów
  • Powstańcza miłość. Historia prawdziwa
  • Mordowali Polaków Niemcy ale mordowali także i Rosjanie. AUSCHWITZ

Moje ostatnie komentarze

  • W punkt
  • @ Tomaszek przecież wiesz i znasz pro kacapskie i niemieckie postawy i powiązania blogerów NB z czerwonymi oni wcale ich nie ukrywają wielu sam ujawniłem w moich materiałach.
  • Ten blogger to potomek Niemieckiego scierwa

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przesmyk Suwalski – czy tam zaatakuje Rosja?
  • Szczepionki przeciwko COVID-19 – dlaczego są bezpieczne?
  • Dlaczego Polscy nie chcą się szczepić przeciwko Covid19

Ostatnio komentowane

  • Tezeusz, @ Tomaszek przecież wiesz i znasz pro kacapskie i niemieckie postawy i powiązania blogerów NB z czerwonymi oni wcale ich nie ukrywają wielu sam ujawniłem w moich materiałach.
  • Tomaszek, Było jeszcze Kołdyczewo . I to nie takie jak w Wikipedii . I narodzik też cyrylicowy . Wierny zawsze niezależnie czy to car , putin czy stalin . Kolejny temat do eksploracji .  Czy Ponary nie…
  • Tomaszek, Sake Bo Ty nic nie rozumiesz , ja z resztą też . Jest tu troche , jak ich oceniam "dzwonów gumowych " Produkują sie jak stachanowcy na wszystkie tematy . Pisałem już że Nasze Blogi to w zasadzie…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności