Najlepsze fajerwerki na świecie

 Putin może być zadowolony, że jego składy amunicji dostarczają najlepszych fajerwerków na świecie
 Ponad 20 samolotów mieściło rosyjskie lotnisko wojskowe Hwardijske na anektowanym Krymie, w rejonie, gdzie, według mediów z Rosji, doszło we wtorek do eksplozji 

      

     

Ponad 20 samolotów mieściło rosyjskie lotnisko wojskowe Hwardijske na anektowanym Krymie, w rejonie, gdzie, według mediów z Rosji, doszło we wtorek do eksplozji - poinformował na Twitterze dziennikarz śledczy portalu Bellingcat Christo Grozew.

W komentarzu Grozew odniósł się do doniesień rosyjskich mediów o wybuchach w rejonie lotniska w miejscowości Hwardijske i unoszących się tam kłębach dymu. Lotnisko to „mieściło 12 samolotów Su-24M oraz 12 Su-25SM i było zintegrowane z rosyjską marynarką wojenną” - napisał Grozew.
  .
Rozbieżne doniesienia o wybuchach na Krymie
Doniesienia o miejscu i przyczynie eksplozji na Krymie są rozbieżne. Najpierw, we wtorek rano, rosyjska administracja na anektowanym półwyspie oświadczyła, że w okolicy miasta Dżankoj wybuchł pożar na stacji transformatorowej. Z kolei Refat Czubarow, przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich, organizacji zdelegalizowanej przez Rosję po aneksji Krymu, poinformował, że pożar wybuchł w jednostce wojskowej w miejscowości Azowske w rejonie (odpowiednik powiatu) dżankojskim.
Ukraińska agencja UNIAN cytuje natomiast parlamentarzystę Ołeksija Honczarenkę, który oświadczył, że miejscem eksplozji były rosyjskie magazyny amunicji. Według niektórych doniesień do wybuchów w składach uzbrojenia doszło w miejscowości Majske.
Tymczasem po południu prorządowe media z Rosji podały, powołując się na świadków, że w Hwardijskem miały miejsce eksplozje, a nad tamtejszym lotniskiem wojskowym widać kłęby dymu. Hwardijske leży w rejonie symferopolskim, około 75 km na południowy zachód od Dżankoja.
Władze ukraińskie poinformowały po porannych eksplozjach, że wydarzenia te były skutkiem działań sił zbrojnych tego kraju. Moskwa przekazała natomiast, że do wybuchów doszło w wyniku działań sabotażowych. Dziennik „New York Times” przekazał we wtorek opinię wysokiej rangi urzędnika ukraińskiego, który - prosząc o zachowanie anonimowości - powiedział, że związek z eksplozjami ma elitarna ukraińska jednostka.
Jeśli do wtorkowych eksplozji na Krymie użyto aparatów bezzałogowych, to oznacza, że na anektowanym przez Rosję półwyspie, który Moskwa ukazywała jako chronioną twierdzę, działa zorganizowana grupa budująca bądź sprowadzająca potężne drony
Rosyjska redakcja BBC, komentując "na gorąco" wtorkowe eksplozje koło miasta Dżankoj, opisuje je jako "już trzeci przypadek, gdy rosyjskie obiekty wojskowe zostają uszkodzone w wyniku działań pewnych tajemniczych sił".

Tymczasem rosyjski sąd nałożył na komunikator Telegram grzywnę w wysokości 4 mln rubli za odmowę usunięcia danych osobowych okupantów i zbrodniarzy którzy przebywają w Ukrainie

Za następców Dżyngis-Chana Azja runeła ostatni raz na Europę; cofając się uderzyła nogą o ziemię i w tym miejscu wyrósł Kreml.
Astolphe de Custine

A  bandyta z kremla  putin nadal chce sprzedać swoje uzbrojenie
A chętnych jak nie było tak dalej nie ma               
           

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-08-2022 [20:47] - Tezeusz | Link:

Ta fotka osranego skurwiela bandyty putlera bezcenna !!

Obrazek użytkownika J z L

17-08-2022 [08:10] - J z L | Link:

Marnej wielkości jest ta broń "jądrową" jaką na fotce ten kremlowski śmieć prezentuje
Tak mini - mini

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2022 [21:51] - Ryan | Link:

Skoro Ukraina atakuje tak wyrafinowane cele jak magazyny wojskowe czy bazy lotnicze na Krymie, to ma zapewne na wyposażeniu dalekosiężne systemy rakietowe

Obrazek użytkownika J z L

17-08-2022 [08:25] - J z L | Link:

łączne straty hord Putina po zamachu wyniosły około 70 osób. Do tej pory potwierdzono śmierć 15 osób, ale liczba ta może być wyższa.
Lekarze oceniają stan wielu rannych jako poważny. Niektórzy oficerowie będą ewakuowani do Rosji, ale nie można ich przetransportować. W tamtejszych szpitalach w , gdzie zbrodniarze zabrali swoje „trzysta”, nie ma niezbędnych lekarstw i sprzętu do ratowania ciężko rannych. Dlatego wielu z nich prawdopodobnie zdechnie w najbliższej przyszłości.

Kolejne zniszczenie stanowiska dowodzenia, choć nie doprowadziło do natychmiastowej poprawy sytuacji na froncie, znacznie podkopało ducha walki wśród wielu dowódców okupantów i terrorystów. Oficerowie rosyjscy, którzy rozumieją, jak poważni ludzie zostali wyeliminowani przez obrońców Ukrainy, mają pełną świadomość, że można im zadać kolejny cios.
Jednocześnie przeprowadzki, zmiany lokalizacji, czy próby przesunięcia strategicznie ważnej siedziby i magazynów dalej od linii frontu nie gwarantują bezpieczeństwa, ale poważnie komplikują logistykę i zarządzanie.
Ponadto wśród rosyjskich okupantów i lokalnych bojowników stacjonujących na tyłach panowała spora panika. Przecież w sierpniu Ukraina zaczęła wykorzystywać HIMARS nie tylko do nalotów na magazyny i składy ropy, ale także na miejsca, gdzie skoncentrowana jest siła robocza putinowskiej hordy. Dlatego wszyscy rozumieją, że prędzej czy później precyzyjne pociski dotrą do nich w dowolnym miejscu na tymczasowo okupowanym terytorium.
 

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2022 [21:57] - Ryan | Link:

W obliczu wybuchających składów amunicji i lotnisk wojskowych Rosjanie na Krymie nie mają zaufania do zdolności Rosji co do ich ochrony. Przed dzisiejszymi eksplozjami składów amunicji, 15 sierpnia rosyjskie media państwowe donoszą, że most Kercz przejechała rekordową liczbę 38 300 samochodów i to tylko w stronę Rosji 

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2022 [22:59] - Pers | Link:

To kiedy mars na Moskwę ciulu?

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2022 [08:21] - tricolour | Link:

@Pers

Nerwowy, co? Miały być trzy dni do Kijowa, już łapki zacierałeś z radości, a tu z Krymu trzeba się wynosić. 

Na Moskwę nikt się nie wybiera, nie ma powodu. 

Obrazek użytkownika Pers

17-08-2022 [04:55] - Pers | Link:

@husky
Napisz coś o fajerwerkach w Jaworowie, Winnicy i jeszcze gdzieś.
Też było fajnie.

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2022 [08:33] - tricolour | Link:

@Pers

Tępaka poznać po tym, że nie potrafi skupić się na rzeczy samej tylko od razu szuka, jak znaleźć kontrprzykład.

Tak, były fajerwerki w miastach ukraińskich, a teraz trzeba spieprzać z Krymu. Cieszysz się, że po kilku miesiącach wojny szweje uciekają w popłochu? A ruskie lotniska płoną wraz z samolotami i załogą?

Obrazek użytkownika Pers

17-08-2022 [10:09] - Pers | Link:

Wszyscy Rosjanie juz uciekli?
Czyli Ukraina wygrala wojne?
NiebywalN...

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2022 [11:44] - tricolour | Link:

@Pers

Palce ci się zaczynają plątać. Śmieszne, co?

Nie, nie wszyscy uciekli. Na raz wszystko nie ucieknie. Ale nie kracz, bo cel jest jasny od początku - cierpliwie poczekaj.

Ważne jest, że zwykli rosjanie spieprzają ze strachu. Boją się, że zginą od ukraińskiej broni, dwieście kilometrów za linią frontu - to jest ważne.

Nie liczę dzikich, kalmuckich hord, zmamionych możliwością gwałtów i kradzieży, bo ten nawóz tysiącami już użyźnia ukraiński czarnoziem. Natomiast z radością patrzę na rodowitych rosjan porzucajacych domy, uciekających z Krymu, bo "druga armia świata" nie potrafi nawet ochronić swych radarów plot, traci lotniska i samoloty. Gdzie T14, gdzie te terminatory " niet anałogów w mirie?

Brudne, nieogolone i głodne szweje, z bronią z muzeum zdychają od paru sztuk zachodniej broni oraz ręcznej schowanej w krzakach.

Obrazek użytkownika Pers

17-08-2022 [13:05] - Pers | Link:

//Brudne, nieogolone i głodne szweje, z bronią z muzeum zdychają od paru sztuk zachodniej broni oraz ręcznej schowanej w krzakach.//
I przed takimi szwejami Ukraińcy ciagle się wycofuja?
 

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2022 [21:13] - tricolour | Link:

@Pers

Tak, wycofują się przed liczną bandą brudnych i głodnych szwejów. Jeśli masz wątpliwości, to gdyby ruscy weszli do nas, to byś szedł na pierwszej linii brudny i głodny mając nadzieję, że w końcu coś zeżresz i zerżniesz zanim zabiją cię za krok wstecz.

Panimajesz? U ruskich będziesz albo śmieciem albo trupem.

Obrazek użytkownika J z L

17-08-2022 [11:47] - J z L | Link:

pam..pers
ty ruski BUCU wygrales wojne 170 dni temu
Zaprzeczysz gnoju?

Obrazek użytkownika Maverick

17-08-2022 [06:36] - Maverick | Link:

Doza realności z USA. https://youtu.be/XX32WvXk4Nc

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-08-2022 [23:03] - Ula Ujejska | Link:

Godna uwagi jest także dywersyjna plakatowa akcja na Krymie. Ukraińcy już pracują nad swoim narodowym znakiem w stylu Kotwicy Polski Walczącej.