Politycy Platformy zaatakowali rząd „rtęcią w Odrze” ale...

Politycy Platformy zaatakowali rząd „rtęcią w Odrze” ale wróciło to do nich jak bumerang

1. W piątek 12 sierpnia marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak (ta od nadzorowania słynnego z molestowania kobiet WORD-u w Gorzowie), zaatakowała polski rząd „rtęcią w Odrze”, powołując się na informacje, które miała otrzymać od ministra środowiska landu Brandenburgia Axela Vogla.
Mówiła między innymi tak: „minister Vogiel mówił mi, że mają wyniki badań, a stężenie rtęci jest tak wysokie, że skala tego nie ogrania”, tyle tylko, że jak wyjaśnił ten minister w niedzielę, że mówił jej także „może to być wartość odstająca, może to być anomalia, może to być wydarzenie lokalne, z którego nie możemy jeszcze wnioskować ogólnie”.
Powiedział także, że „poinformował Panią marszałek, „że pierwszy wynik nie może być postawą do wyciągania wniosków dla całej Odry, a stwierdzona wartość rtęci mieści się ekologicznym zakresie tolerancji”.
 
2. Tyle tylko, że marszałek Polak nie tylko rozpowszechniła natychmiast w internecie informację o „rtęci w Odrze, której stężenie jest poza skalą”, a dodatkowo wystąpiła w TVN24, gdzie tę informację powtórzyła, atakując przy okazji bezpardonowo rząd.
Skorzystał z tego wręcz skwapliwie Donald Tusk, który pozwolił sobie na jeszcze więcej, umieszczając na Twitterze wpis „Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć”.
Klasyczna retoryka nazistowska, kiedyś za Schetyny była to „pisowska szarańcza”, teraz za Tuska „PiS jak trucizna”, a więc wezwanie do jak najszybszego usunięcia „szarańczy i trucizny” z życia publicznego.
A gdy ta retoryka skutkuje nieprawdopodobnym wręcz hejtem na zwolenników PiS-u, atakowaniem i opluwaniem ludzi wychodzących ze spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim jak ostatnio w Kurniku w woj. wielkopolskim, czy wręcz zabójstwem jak w przypadku Marka Rosiaka, pracownika biura posła PiS w Łodzi przez członka Platformy w 2010 roku, to czołowi politycy tej partii, natychmiast przedstawiają się jako „gołąbki pokoju”.
 
3. Atak przy pomocy „rtęci w Odrze” na rząd PiS-u się jednak nie udał już w niedzielę na wspólnej konferencji prasowej ministrów ochrony środowiska i klimatu Polski i Niemiec w Szczecinie, stwierdzono, że w próbkach pobranych ze śniętych ryb z Odry „nie stwierdzono ani rtęci ani innych metali ciężkich”.
Od niedzieli trwają badania ponad 150 próbek tych ryb w kierunku poszukiwania obecności 300 innych potencjalnych substancji, które mogłyby być przyczyną tak masowego ich śnięcia w szczególności badania pod kątem obecności pestycydów.
Rtęci, która miałaby doprowadzić do śnięcia ryb w Odrze nie ma więc i nie będzie ale Tusk mimo tych twardych już danych i to potwierdzonych przez stronę niemiecką, broni marszałek Polak i atakuje polski rząd.
Tak przy okazji, 15 sierpnia w Dniu Święta Wojska Polskiego i z okazji 102 rocznicy wielkiej wiktorii oręża polskiego nad bolszewicką nawałą, Tuska po raz kolejny, było stać na ataki na polski rząd i niestety nie poświęcił nawet jednego dobrego słowa polskim żołnierzom.
 
4. Katastrofa ekologiczna na Odrze i specyficzne nią zainteresowanie przez polską opozycję i ale i stronę niemiecką, może mieć też drugie dno.
Otóż od momentu kiedy pojawiły się oficjalne informacje o dużych ilościach śniętych ryb w Odrze na założonym w kwietniu tego roku portalu w języku polskim „Czas na Odrę” (odra.pl), korespondującym z niemieckim portalem „saveoder.org”, pojawiają się różne alarmistycznie informacje dotyczące sytuacji na tej rzece.
Jeden z ostatnich brzmi „tu nie chodzi o ryby, tylko o cały ekosystem rzeki. Konieczne jest wstrzymanie dalszych prac kanalizacji Odry (za grube miliony i całkiem bez sensu) i przygotowanie je renaturyzacji.
Jak najbardziej wpisuje się to w blokowanie przez Niemcy pogłębiania Odry w jej dolnym biegu, a także rozbudowy portu kontenerowego w Świnoujściu jako konkurencyjnych projektów dla niemieckiej żeglugi śródlądowej i niemieckich portów.
Niezależnie jednak od tego czy sprawa „rtęci w Odrze” ma drugie dno, czy też go nie ma, ta sprawa uderzyła w Platformę jak bumerang, politycy tej partii złapani za rękę na kłamstwie i to tak ciężkiej kategorii, że wywołał panikę w społecznościach mieszkających nad Odrą”, teraz po stwierdzeniu, że „rtęci w Odrze nie było”, twierdzą, że to nie była ich ręka.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-08-2022 [08:39] - u2 | Link:

PiS jest jak rtęć

Czyli PDT jest jak gie.

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2022 [23:23] - Ryan | Link:

Odnaleziono śnięte ryby również w innych rzekach w Niemczech. Podobno D.Tusk w trybie natychmiastowym udał się do Brukseli z gotowym tekstem rezolucji, która wzywa Niemcy do jak najszybszego odnalezienia sprawcy, przywrócenia ekosystemu w rzece i dymisji kanclerza Scholza.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [10:31] - sake3 | Link:

Mozna nie dziwić się Niemcom,którzy pogłebienie Odry wiążą ze swoimi interesami,które by na tym ucierpiały. Dziwię się Polakom,że jawnie w tej sprawie występują przeciw Polsce.Taki idiota jak Śmiszek (partner idioty Biedronia) żąda aby próbki z Odry były analizowane przez obce laboratoria,w tym w Brukseli. Daje tym samym wyraz nienawiści do Polski i polskich laboratoriów,którym nawet odmawia wiarygodności i perfekcjonizmu. Co taki bałwan jak Śmiszek może nawet wiedzieć o metodach badawczych,o odpowiedzialności za wynik? Przecież on sam nadaje się tylko do biegania w paradach równości i protestach. Dziwię się że że takie kretyńskie wypowiedzi jak tego indywiduum nie są krytykowane. I kto mu w tej Brukseli będzie te analizy robił? Może pani Thun albo Miller?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-08-2022 [16:07] - RinoCeronte | Link:

Śmiszka nienawiść jest gorsza od rtęci.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-08-2022 [19:18] - Tomaszek | Link:

Sake 
Tylko nie Bałwan . Bałwan cieszy dzieci . 
Przeproś bałwana bo on nie jest jakimś pedałem .

Obrazek użytkownika marsie

16-08-2022 [11:37] - marsie | Link:

Panie pośle, przestańcie się obcyndalać!
https://biuletynnowy.blogspot.com
Do roboty!

Obrazek użytkownika Czesław2

16-08-2022 [11:48] - Czesław2 | Link:

Pracują na trzy zmiany. Inflacja w lipcu ponad 15%. Przypominam, że złotówki są tylko w Polsce, ani Putin, ani Pfizer, ani Biden czy KE złotówek nie drukuję. To kto?

Obrazek użytkownika u2

16-08-2022 [12:19] - u2 | Link:

Inflacja w lipcu ponad 15%.

Byłem dzisiaj w sklepie, ceny od kilku miesięcy stoją w miejscu. Wręcz są sezonowe obniżki i walka cenowa między sklepami. Nawet paliwa poszły ostro do dołu.

Obrazek użytkownika Jabe

16-08-2022 [12:39] - Jabe | Link:

Ludzie mogą w to nie uwierzyć.

Obrazek użytkownika tricolour

16-08-2022 [14:14] - tricolour | Link:

@u2

Na jakie artykuły ceny od miesięcy stoją w miejscu? Konkret poproszę, bo znów wyjdzie jak z uzywanymi samochodami.

No to na jakie artykuły?

Obrazek użytkownika u2

16-08-2022 [15:16] - u2 | Link:

Na jakie artykuły ceny od miesięcy stoją w miejscu?

Na pieczywo, na nabiał, na napoje, na mięso. Długo wyliczać. Był początkowo skok cen na paliwach, ale się unormowało pomimo trwającej wojny.

PS. Owoce i warzywa wręcz potaniały, ale to efekt sezonu :-)

Obrazek użytkownika tricolour

16-08-2022 [17:17] - tricolour | Link:

@u2

To bardzo dobrze. Co prawda kilogram piersi indyczej kosztuje 29, a niedawno płaciłem 23, ale słuszną linię ma nasza partia. Przecież mogłoby być po pięćdziesiąt, a tak jest znacząco taniej.

Jeszcze tylko gaz potanieje ze cztery razy (bo Niemce dogadały się z Norwegami i dla nas gazu nie będzie) oraz węgiel potanieje do czterech tysiecy za tonę i będzie kraj mlekiem i miodem płynący jak Odra.

Obrazek użytkownika u2

16-08-2022 [20:59] - u2 | Link:

kilogram piersi indyczej kosztuje 29, a niedawno płaciłem 23

Ja jem świninę, tak po staropolsku. Mam w rodzinie wegankę, ale nie pociąga mnie ten przykład męczenia się soją :-)

PS. Jak już pisałem opalam najbardziej ekologicznym opałem, czyli drewnem. No i najbardziej ekonomicznym.

Obrazek użytkownika mada

16-08-2022 [12:22] - mada | Link:

Przecież Odra to też niemiecka rzeka. A nie widać u nich nerwowości jak u nas. 
A zarybiać będziemy wspólnie czy sami?
Wygląda, że bierzemy wszystko na siebie. Dlaczego?

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-08-2022 [12:34] - Tomaszek | Link:

Autor
A w kierunku pozostałości poniemieckich po II WŚ zbadali ? 

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [14:16] - sake3 | Link:

@Tomaszek....A któżby nawet śmiał.Przecież to myśmy wojnę wywołali złym słowem Polaka (jak utrzymuje wiceprezydent Gdańska) więc ani chybi to nasze pozostałości.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-08-2022 [19:11] - Tomaszek | Link:

Sake
Bo ci Niemcy tak z tą rtęcią wyskoczyli , jakby wiedzieli co w Odrze zatopili . A tu ZONK . Nie ten pojemnik puścił . Teraz dali sobie czas na przejrzenie kartoteki co tam jeszcze wrzucili .  W razie biedy to i tak zwalą na nazistów .

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [19:33] - sake3 | Link:

@Tomaszek........Nie chcę wchodzić w buty jasnowidza,ale myślę że niedługo  właczy się w akcję KE. Niemcy nie maja się co martwić.Zacznie się debata w Brukseli,potem powtórzy się scenariusz oskarżanIa Polski o tą rtęć.Cel-odsunięcie od Niemców wszystkich podejrzeń.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-08-2022 [00:34] - Tomaszek | Link:

I jeszcze uchwalą rezolucję potępiającą Franka Dolasa .

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2022 [21:34] - Ryan | Link:

Słuchajcie, pilna sprawa.
PILNE!
Poszukuję milimetrów słupa rtęci!!!

Obrazek użytkownika Roz Sądek

16-08-2022 [13:15] - Roz Sądek | Link:

Odszukałem filmik, który oglądali obcy sobie pasażerowie przedziału IC. Nie klaskali w rytm oklasków spotkania w Jaktorowie, ale niewiele do tego brakowało. Czy jest możliwe, że ktoś - połowa społeczeństwa bierze takie spotkania na poważnie? Jak to możliwe? 
Tu ten filmik:
https://youtu.be/QrTMSsx5BJQ

Obrazek użytkownika u2

16-08-2022 [13:29] - u2 | Link:

Z komentarzy :

J K
4 days ago
"Ja mogę obiecać"
My to wiemy że może Pan obiecać.
"Jak partia mówi że coś zrobi to mówi"

:-)

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [14:13] - sake3 | Link:

@Roz Sądek....Zdecydowanie nie docenia Pan naszego społeczeństwa pod kątem klaskania.

Obrazek użytkownika Jan1797

16-08-2022 [23:00] - Jan1797 | Link:

-Nam takie coś pachnie reżyserką, nie wszyscy tak mają. 
-Z zasady bardziej wierzę badaniom niż dziennikarzom -tyle o skarżeniu Odry.
-Gdzieś tam w Polsce wynajęto stado owiec, kto miał wyjaśnić, że w deszczu nie pomogą;)
Proszę zauważyć z jakim bagażem doświadczeń tu występujemy, a co mają zrobić młodzi? Spójrzmy na portale społecznościowe. Skąd mają czerpać sferę autorytetu, skoro niwę domową wykpiono i sponiewierano, a szkoła lepiej nie mówić. Życia nam braknie na naprawę. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-08-2022 [23:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

" Skąd mają czerpać sferę autorytetu, skoro niwę domową wykpiono i sponiewierano, a szkoła lepiej nie mówić."
Od Holeckiej z TVP.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-08-2022 [22:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

Połowa społeczeństwa nie bierze na poważnie spotkań w Jaktorowie, ale bierze na poważnie propagandę którą sieje PiS, propagandę wedle której na miano Polaka zasługuje wyłącznie wyborca ZP. Reszta to mendy i meszki.

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2022 [22:23] - Ryan | Link:

 mendy i meszki. z PO
co za odkrycie

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-08-2022 [22:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

Na mendy i meszki najlepszy jest gaz. Cudowna będzie Polska bez takich jak ja, zaprzańców, ruskich onuc, gorszego sortu. Tylko kto na PKB zarobi.
Niepłacący podatków, ale odbierający socjał wyborcy ZP?

Obrazek użytkownika Jan1797

16-08-2022 [23:14] - Jan1797 | Link:

Zdzichu,
A już myślałem, że czytał ty Alpejskiego 
Dobrze ktoś mądry napisał - na pięć minut

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2022 [21:28] - Ryan | Link:

Niemiec mówi tak : rtęci w Odrze nie stwierdzono ale pytano mnie nie o rtęć więc odpowiedziałem że jej nie ma. Poza tym tłumacz był do dupy a folksdojczka o nazwisku Polak źle mnie zrozumiała ale mówi prawdę że rtęć była w Odrze.

I wszystko jasne.