Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Politycy Platformy zaatakowali rząd „rtęcią w Odrze” ale...

Zbigniew Kuźmiuk, 16.08.2022
Politycy Platformy zaatakowali rząd „rtęcią w Odrze” ale wróciło to do nich jak bumerang
1. W piątek 12 sierpnia marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak (ta od nadzorowania słynnego z molestowania kobiet WORD-u w Gorzowie), zaatakowała polski rząd „rtęcią w Odrze”, powołując się na informacje, które miała otrzymać od ministra środowiska landu Brandenburgia Axela Vogla.
Mówiła między innymi tak: „minister Vogiel mówił mi, że mają wyniki badań, a stężenie rtęci jest tak wysokie, że skala tego nie ogrania”, tyle tylko, że jak wyjaśnił ten minister w niedzielę, że mówił jej także „może to być wartość odstająca, może to być anomalia, może to być wydarzenie lokalne, z którego nie możemy jeszcze wnioskować ogólnie”.
Powiedział także, że „poinformował Panią marszałek, „że pierwszy wynik nie może być postawą do wyciągania wniosków dla całej Odry, a stwierdzona wartość rtęci mieści się ekologicznym zakresie tolerancji”.
 
2. Tyle tylko, że marszałek Polak nie tylko rozpowszechniła natychmiast w internecie informację o „rtęci w Odrze, której stężenie jest poza skalą”, a dodatkowo wystąpiła w TVN24, gdzie tę informację powtórzyła, atakując przy okazji bezpardonowo rząd.
Skorzystał z tego wręcz skwapliwie Donald Tusk, który pozwolił sobie na jeszcze więcej, umieszczając na Twitterze wpis „Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć”.
Klasyczna retoryka nazistowska, kiedyś za Schetyny była to „pisowska szarańcza”, teraz za Tuska „PiS jak trucizna”, a więc wezwanie do jak najszybszego usunięcia „szarańczy i trucizny” z życia publicznego.
A gdy ta retoryka skutkuje nieprawdopodobnym wręcz hejtem na zwolenników PiS-u, atakowaniem i opluwaniem ludzi wychodzących ze spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim jak ostatnio w Kurniku w woj. wielkopolskim, czy wręcz zabójstwem jak w przypadku Marka Rosiaka, pracownika biura posła PiS w Łodzi przez członka Platformy w 2010 roku, to czołowi politycy tej partii, natychmiast przedstawiają się jako „gołąbki pokoju”.
 
3. Atak przy pomocy „rtęci w Odrze” na rząd PiS-u się jednak nie udał już w niedzielę na wspólnej konferencji prasowej ministrów ochrony środowiska i klimatu Polski i Niemiec w Szczecinie, stwierdzono, że w próbkach pobranych ze śniętych ryb z Odry „nie stwierdzono ani rtęci ani innych metali ciężkich”.
Od niedzieli trwają badania ponad 150 próbek tych ryb w kierunku poszukiwania obecności 300 innych potencjalnych substancji, które mogłyby być przyczyną tak masowego ich śnięcia w szczególności badania pod kątem obecności pestycydów.
Rtęci, która miałaby doprowadzić do śnięcia ryb w Odrze nie ma więc i nie będzie ale Tusk mimo tych twardych już danych i to potwierdzonych przez stronę niemiecką, broni marszałek Polak i atakuje polski rząd.
Tak przy okazji, 15 sierpnia w Dniu Święta Wojska Polskiego i z okazji 102 rocznicy wielkiej wiktorii oręża polskiego nad bolszewicką nawałą, Tuska po raz kolejny, było stać na ataki na polski rząd i niestety nie poświęcił nawet jednego dobrego słowa polskim żołnierzom.
 
4. Katastrofa ekologiczna na Odrze i specyficzne nią zainteresowanie przez polską opozycję i ale i stronę niemiecką, może mieć też drugie dno.
Otóż od momentu kiedy pojawiły się oficjalne informacje o dużych ilościach śniętych ryb w Odrze na założonym w kwietniu tego roku portalu w języku polskim „Czas na Odrę” (odra.pl), korespondującym z niemieckim portalem „saveoder.org”, pojawiają się różne alarmistycznie informacje dotyczące sytuacji na tej rzece.
Jeden z ostatnich brzmi „tu nie chodzi o ryby, tylko o cały ekosystem rzeki. Konieczne jest wstrzymanie dalszych prac kanalizacji Odry (za grube miliony i całkiem bez sensu) i przygotowanie je renaturyzacji.
Jak najbardziej wpisuje się to w blokowanie przez Niemcy pogłębiania Odry w jej dolnym biegu, a także rozbudowy portu kontenerowego w Świnoujściu jako konkurencyjnych projektów dla niemieckiej żeglugi śródlądowej i niemieckich portów.
Niezależnie jednak od tego czy sprawa „rtęci w Odrze” ma drugie dno, czy też go nie ma, ta sprawa uderzyła w Platformę jak bumerang, politycy tej partii złapani za rękę na kłamstwie i to tak ciężkiej kategorii, że wywołał panikę w społecznościach mieszkających nad Odrą”, teraz po stwierdzeniu, że „rtęci w Odrze nie było”, twierdzą, że to nie była ich ręka.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 4181
u2

u2

16.08.2022 08:39

PiS jest jak rtęć
Czyli PDT jest jak gie.
Ryan

Ryan

16.08.2022 23:23

Dodane przez u2 w odpowiedzi na PiS jest jak rtęć

Odnaleziono śnięte ryby również w innych rzekach w Niemczech. Podobno D.Tusk w trybie natychmiastowym udał się do Brukseli z gotowym tekstem rezolucji, która wzywa Niemcy do jak najszybszego odnalezienia sprawcy, przywrócenia ekosystemu w rzece i dymisji kanclerza Scholza.
sake3

sake2020

16.08.2022 10:31

Mozna nie dziwić się Niemcom,którzy pogłebienie Odry wiążą ze swoimi interesami,które by na tym ucierpiały. Dziwię się Polakom,że jawnie w tej sprawie występują przeciw Polsce.Taki idiota jak Śmiszek (partner idioty Biedronia) żąda aby próbki z Odry były analizowane przez obce laboratoria,w tym w Brukseli. Daje tym samym wyraz nienawiści do Polski i polskich laboratoriów,którym nawet odmawia wiarygodności i perfekcjonizmu. Co taki bałwan jak Śmiszek może nawet wiedzieć o metodach badawczych,o odpowiedzialności za wynik? Przecież on sam nadaje się tylko do biegania w paradach równości i protestach. Dziwię się że że takie kretyńskie wypowiedzi jak tego indywiduum nie są krytykowane. I kto mu w tej Brukseli będzie te analizy robił? Może pani Thun albo Miller?
RinoCeronte

RinoCeronte

16.08.2022 16:07

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Mozna nie dziwić się Niemcom

Śmiszka nienawiść jest gorsza od rtęci.
Tomaszek

Tomaszek

16.08.2022 19:18

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Mozna nie dziwić się Niemcom

Sake 
Tylko nie Bałwan . Bałwan cieszy dzieci . 
Przeproś bałwana bo on nie jest jakimś pedałem .

marsie

marsie

16.08.2022 11:37

Panie pośle, przestańcie się obcyndalać!
biuletynnowy.blogspot.com
Do roboty!
Czesław2

Czesław2

16.08.2022 11:48

Dodane przez marsie w odpowiedzi na Panie pośle, przestańcie się

Pracują na trzy zmiany. Inflacja w lipcu ponad 15%. Przypominam, że złotówki są tylko w Polsce, ani Putin, ani Pfizer, ani Biden czy KE złotówek nie drukuję. To kto?
u2

u2

16.08.2022 12:19

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Pracują na trzy zmiany.

Inflacja w lipcu ponad 15%.
Byłem dzisiaj w sklepie, ceny od kilku miesięcy stoją w miejscu. Wręcz są sezonowe obniżki i walka cenowa między sklepami. Nawet paliwa poszły ostro do dołu.
Jabe

Jabe

16.08.2022 12:39

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Inflacja w lipcu ponad 15%.

Ludzie mogą w to nie uwierzyć.
tricolour

tricolour

16.08.2022 14:14

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Inflacja w lipcu ponad 15%.

@u2
Na jakie artykuły ceny od miesięcy stoją w miejscu? Konkret poproszę, bo znów wyjdzie jak z uzywanymi samochodami.
No to na jakie artykuły?
u2

u2

16.08.2022 15:16

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @u2

Na jakie artykuły ceny od miesięcy stoją w miejscu?
Na pieczywo, na nabiał, na napoje, na mięso. Długo wyliczać. Był początkowo skok cen na paliwach, ale się unormowało pomimo trwającej wojny.
PS. Owoce i warzywa wręcz potaniały, ale to efekt sezonu :-)
tricolour

tricolour

16.08.2022 17:17

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Na jakie artykuły ceny od

@u2
To bardzo dobrze. Co prawda kilogram piersi indyczej kosztuje 29, a niedawno płaciłem 23, ale słuszną linię ma nasza partia. Przecież mogłoby być po pięćdziesiąt, a tak jest znacząco taniej.
Jeszcze tylko gaz potanieje ze cztery razy (bo Niemce dogadały się z Norwegami i dla nas gazu nie będzie) oraz węgiel potanieje do czterech tysiecy za tonę i będzie kraj mlekiem i miodem płynący jak Odra.
u2

u2

16.08.2022 20:59

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @u2

kilogram piersi indyczej kosztuje 29, a niedawno płaciłem 23
Ja jem świninę, tak po staropolsku. Mam w rodzinie wegankę, ale nie pociąga mnie ten przykład męczenia się soją :-)
PS. Jak już pisałem opalam najbardziej ekologicznym opałem, czyli drewnem. No i najbardziej ekonomicznym.
mada

mada

16.08.2022 12:22

Przecież Odra to też niemiecka rzeka. A nie widać u nich nerwowości jak u nas. 
A zarybiać będziemy wspólnie czy sami?
Wygląda, że bierzemy wszystko na siebie. Dlaczego?
Tomaszek

Tomaszek

16.08.2022 12:34

Autor
A w kierunku pozostałości poniemieckich po II WŚ zbadali ?
sake3

sake2020

16.08.2022 14:16

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Autor . A w kierunku

@Tomaszek....A któżby nawet śmiał.Przecież to myśmy wojnę wywołali złym słowem Polaka (jak utrzymuje wiceprezydent Gdańska) więc ani chybi to nasze pozostałości.
Tomaszek

Tomaszek

16.08.2022 19:11

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tomaszek....A któżby nawet

Sake
Bo ci Niemcy tak z tą rtęcią wyskoczyli , jakby wiedzieli co w Odrze zatopili . A tu ZONK . Nie ten pojemnik puścił . Teraz dali sobie czas na przejrzenie kartoteki co tam jeszcze wrzucili .  W razie biedy to i tak zwalą na nazistów .
sake3

sake2020

16.08.2022 19:33

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Sake

@Tomaszek........Nie chcę wchodzić w buty jasnowidza,ale myślę że niedługo  właczy się w akcję KE. Niemcy nie maja się co martwić.Zacznie się debata w Brukseli,potem powtórzy się scenariusz oskarżanIa Polski o tą rtęć.Cel-odsunięcie od Niemców wszystkich podejrzeń.
Tomaszek

Tomaszek

17.08.2022 00:34

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Tomaszek........Nie chcę

I jeszcze uchwalą rezolucję potępiającą Franka Dolasa .
Ryan

Ryan

16.08.2022 21:34

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Sake

Słuchajcie, pilna sprawa.
PILNE!
Poszukuję milimetrów słupa rtęci!!!
Roz Sądek

Roz Sądek

16.08.2022 13:15

Odszukałem filmik, który oglądali obcy sobie pasażerowie przedziału IC. Nie klaskali w rytm oklasków spotkania w Jaktorowie, ale niewiele do tego brakowało. Czy jest możliwe, że ktoś - połowa społeczeństwa bierze takie spotkania na poważnie? Jak to możliwe? 
Tu ten filmik:
youtu.be
u2

u2

16.08.2022 13:29

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Odszukałem filmik, który

Z komentarzy :
J K
4 days ago
"Ja mogę obiecać"
My to wiemy że może Pan obiecać.
"Jak partia mówi że coś zrobi to mówi"
:-)
sake3

sake2020

16.08.2022 14:13

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Odszukałem filmik, który

@Roz Sądek....Zdecydowanie nie docenia Pan naszego społeczeństwa pod kątem klaskania.
Jan1797

Jan1797

16.08.2022 23:00

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Roz Sądek....Zdecydowanie

-Nam takie coś pachnie reżyserką, nie wszyscy tak mają. 
-Z zasady bardziej wierzę badaniom niż dziennikarzom -tyle o skarżeniu Odry.
-Gdzieś tam w Polsce wynajęto stado owiec, kto miał wyjaśnić, że w deszczu nie pomogą;)
Proszę zauważyć z jakim bagażem doświadczeń tu występujemy, a co mają zrobić młodzi? Spójrzmy na portale społecznościowe. Skąd mają czerpać sferę autorytetu, skoro niwę domową wykpiono i sponiewierano, a szkoła lepiej nie mówić. Życia nam braknie na naprawę.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

16.08.2022 23:31

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na -Nam takie coś pachnie

" Skąd mają czerpać sferę autorytetu, skoro niwę domową wykpiono i sponiewierano, a szkoła lepiej nie mówić."
Od Holeckiej z TVP.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

16.08.2022 22:02

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Odszukałem filmik, który

Połowa społeczeństwa nie bierze na poważnie spotkań w Jaktorowie, ale bierze na poważnie propagandę którą sieje PiS, propagandę wedle której na miano Polaka zasługuje wyłącznie wyborca ZP. Reszta to mendy i meszki.
Ryan

Ryan

16.08.2022 22:23

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Połowa społeczeństwa nie

mendy i meszki. z PO
co za odkrycie
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

16.08.2022 22:40

Dodane przez Ryan w odpowiedzi na  mendy i meszki. z PO

Na mendy i meszki najlepszy jest gaz. Cudowna będzie Polska bez takich jak ja, zaprzańców, ruskich onuc, gorszego sortu. Tylko kto na PKB zarobi.
Niepłacący podatków, ale odbierający socjał wyborcy ZP?
Jan1797

Jan1797

16.08.2022 23:14

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Połowa społeczeństwa nie

Zdzichu,
A już myślałem, że czytał ty Alpejskiego 
Dobrze ktoś mądry napisał - na pięć minut
Ryan

Ryan

16.08.2022 21:28

Niemiec mówi tak : rtęci w Odrze nie stwierdzono ale pytano mnie nie o rtęć więc odpowiedziałem że jej nie ma. Poza tym tłumacz był do dupy a folksdojczka o nazwisku Polak źle mnie zrozumiała ale mówi prawdę że rtęć była w Odrze.
I wszystko jasne.
Zbigniew Kuźmiuk
Nazwa bloga:
Blog autorski
Zawód:
Zbigniew Kuźmiuk
Miasto:
Radom

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 025
Liczba wyświetleń: 10,475,795
Liczba komentarzy: 15,960

Ostatnie wpisy blogera

  • Wrócił Tusk, wracają pomysły poniesienia wieku emerytalnego, likwidacji 13.i 14.emerytury,cięć w programie 800 plus
  • Pod presją przedsiębiorców minister Domański zrezygnował z obejmowania systemem SENT odzieży i obuwia
  • Podatek od nadzwyczajnych zysków spowodował, że w ciągu kilku dni wartość Orlenu spadła o ok. 20 mld zł

Moje ostatnie komentarze

  • Ja jestem teraz posłem do polskiego Sejmu  a w Parlamencie europejskim pracowałem do roku 2009
  • Jak dogonimy Niemcy pod względem poziomu infrastruktury technicznej i społecznej to wtedy zaczniemy mieć budżety zrównoważone. Pozdrawiam

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kogo my mamy za prezydenta?
  • Czy śmierć Andrzeja Leppera spowoduje polityczne trzęsienie ziemi?
  • Za gaz płacimy jak za przysłowiowe zboże

Ostatnio komentowane

  • u2, "poniesienia wieku emerytalnego, likwidacji 13.i 14.emerytury,cięć w programie 800 plus " Zawsze jak rządzi gauleiter Tusk to nie ma kasy na nic. Gauleiter Tusk nie wie gdzie są pieniądze…
  • NASZ_HENRY, Surrealizm był w PRLu codziennie 😉 Niektórzy jeszcze pamiętają: dakowski.pl
  • Marek Michalski, A co z transportem kapsli i butelek zwrotnych? Jak surrealizm do na całego.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności