Wojsko Polskie. W dniu ich święta

Wojsko Polskie było jest i będzie dumą Polaków. Oparte na tradycjach wielowiekowych walk o narodowe wyzwolenie pod sztandarami BÓG- HONOR- OJCZYZNA walczyło na wszystkich frontach świata. Doceniane przez wszystkich od USA poprzez resztę krajów świata gdzie żołnierz z biało czerwoną bił się o " Wolność Naszą i waszą " na lądzie, morzu i w powietrzu.
Dzisiaj chroni i broni naszą ojczyznę.

"MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM" - SILNE WOJSKO TO BEZPIECZNA POLSKA.

W dniu Święta Wojska Polskiego kilka informacji celem przypomnienia.

Rodzaje Sił Zbrojnych RP

Wojska Lądowe
Wojska Lądowe stanowią trzon Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zapewniają obronę przed atakiem lądowo-powietrznym w dowolnym rejonie kraju w obliczu każdej formy zagrożenia militarnego. W strukturze Wojsk Lądowych wyróżnia się związki taktyczne, oddziały i pododdziały. Bardzo dobre przygotowanie oraz wykorzystanie nowoczesnych technik prowadzenia walki pozwala Wojskom Lądowym na działanie w wymagających warunkach współczesnych konfliktów zbrojnych.

Siły Powietrzne
Siły Powietrzne zapewniają obronę przestrzeni powietrznej kraju. Są także przygotowane do prowadzenia operacji mających na celu utrzymanie przewagi w powietrzu oraz wspierania innych rodzajów wojsk w operacjach połączonych. Ponadto odpowiadają za polski wkład do zintegrowanego systemu obrony powietrznej NATO – NATINADS.

Marynarka Wojenna
Marynarkę Wojenną wyposażono w jednostki zapewniające aktywny udział w działaniach sił połączonych NATO i UE. Polscy marynarze między innymi uczestniczyli w operacji Enduring Freedom, Iraqi Freedom w Zatoce Perskiej czy sojuszniczej operacji antyterrorystycznej na Morzu Śródziemnym Active Endeavour.

Wojska Obrony Terytorialnej
Ponad 20000 terytorialsów jest już gotowych do służby Ojczyźnie. Obecnie wszystkie Brygady Obrony Terytorialnej są w różnych stopniach procesów formowania, ale żadna nie odbiega od założeń określonych w naszych planach tworzenia WOT. Wojska Obrony Terytorialnej są dobrze dostosowane zarówno do potrzeb Wojska Polskiego, jak i zapotrzebowania społeczeństwa.
 
Wojska Specjalne
W związku ze swoim przeznaczeniem i jasno określonym zakresem działania każda z jednostek wojsk specjalnych ma unikatowe zdolności i jest stale gotowa do realizacji wyznaczonych zadań. Wojska Specjalne mogą brać udział we wszystkich misjach Sił Zbrojnych RP. Ich zaangażowanie w operacjach Sojuszu oraz w Siłach Odpowiedzi NATO jest niezbędne w procesie stabilizacji sytuacji międzynarodowej.

Misja Sił zbrojnych RP
Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i niepodzielności jego terytorium. Zapewniają bezpieczeństwo i nienaruszalność jego granic. Jako podstawowy element systemu obronnego państwa uczestniczą w realizacji polityki bezpieczeństwa i polityki obronnej. Wojsko Polskie zapewnia również wsparcie administracji publicznej i społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych oraz uczestniczy w międzynarodowych działaniach na rzecze pokoju i bezpieczeństwa.

Wizja Sił Zbrojnych RP
Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej stanowią fundament bezpieczeństwa narodowego Polski w XXI wieku. Jako w pełni profesjonalna i nowocześnie wyposażona armia są w stanie sprostać wyzwaniom i zagrożeniom zarówno militarnym gwarantując skuteczną obronę przed każdą formą agresji zbrojnej, jak również zapewniają skuteczne wsparcie organom administracji publicznej i społeczeństwu w obliczu zagrożeń pozamilitarnych.
https://www.wojsko-polskie.pl/...

Nowoczesna i skuteczna
Myśliwce 5 generacji
Resort obrony przyśpiesza realizację programu, którego efektem będzie pozyskanie samolotu myśliwskiego nowej generacji wprowadzającego nową jakość w działaniach lotniczych, jak również wsparcia pola walki. Myśliwiec będzie operować w środowisku antydostępowym i sieciocentrycznym oraz będzie współpracował z komponentem sojuszniczych wojsk lotniczych.

System HIMARS
HIMARS jest systemem mobilnych wyrzutni, wykorzystujących amunicję kierowaną GMLRS-U/AW i ATACMS. W ramach programu dostarczony zostanie wieloprowadnicowy system rakietowy, zdolny do rażenia celów na odległości do 300 km. System HIMARS pozwoli na wykonywanie głębokich uderzeń rakietowych.

System PATRIOT
System PATRIOT będący częścią programu „Wisła” będzie jednym z głównych elementów tworzących system Obrony Powietrznej kraju. Podstawowym zadaniem systemu będzie zwalczanie taktycznych rakiet balistycznych krótkiego zasięgu, rakiet samosterujących oraz pilotowanych środków napadu powietrznego w całym zakresie prędkości i wysokości lotu, wykorzystywanych przez lotnictwo taktyczne, jak również zwalczanie bezpilotowych statków powietrznych.

Czołgi Abrams
We wtorek 5 kwietnia 2022 r. w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej, szef MON podpisał umowę na zakup 250 czołgów Abrams dla Wojska Polskiego. 250 nowych maszyn wydatnie wzmocni potencjał Wojsk Lądowych. M1A2 SEP v.3 to najnowsza wersja amerykańskiego czołgu podstawowego Abrams. Zakup Abramsów to jeden z kluczowych elementów modernizacji i rozbudowy Wojska Polskiego.

Moździerze samobieżne Rak
Rak to samobieżny moździerz kalibru 120 mm. Został zaprojektowany i wyprodukowany przez HSW. To pierwszy moździerz, który znajduje się w zamkniętej wieży, dzięki temu w pełni chroni załogę; w pełni automatyczny, nie wymaga ingerencji człowieka. Ponadto, moździerz ten może prowadzić ogień od minus 3 stopni położenia lufy aż do plus 80 stopni. To oznacza, że jest to jedyny moździerz, który może prowadzić ogień do celów, które są widoczne na wprost.

Wyposażenie Sił Zbrojnych RP :
https://www.wojsko-polskie.pl/...

Wojsko Polskie naszą narodową dumą naszą, tradycją, bezpieczeństwem i gwarancją rozwoju Rzeczypospolitej. Bez Wojska Polskiego nie było by Polski.
Stoimy " Murem za Polskim Mundurem"

Polecam :https://www.mpolska24.pl/post/...

Chwała obrońcom ojczyzny, bohaterskim żołnierzom Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Dla nich ten materiał dedykuję.

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

14-08-2022 [09:09] - u2 | Link:

System PATRIOT będący częścią programu „Wisła”

Jest tworzona również obrona "Narew" :

https://defence24.pl/sily-zbro...

Jak informuje MON już we wrześniu bieżącego roku do Sił Zbrojnych RP ma trafić pierwsza jednostka ogniowa systemu Narew, w skład której wejdą trzy wyrzutnie pocisków CAMM firmy MBDA oraz polska stacja radiolokacyjna Soła i system kierowania ogniem wraz ze sprzętem towarzyszącym. Jak przekonuje ministerstwo, nie jest to konfiguracja docelowa, ale umożliwi rozpoczęcie szkolenia i szybkie wzmocnienie obrony przeciwlotniczej.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-08-2022 [16:53] - Siberian Husky Dog | Link:

Jak w 1920 r. Warszawa stanęła na drodze bolszewickiej nawale, tak dziś ukraińskie miasta powstrzymują napór Rosji prącej do odbudowy imperium 
- napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników obchodów 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, skierowanym na ręce starosty powiatu wołomińskiego Adama Lubiaka.