Czy rząd PiS utonie w Odrze?

  Dziś [13.08.2022] w portalu Wp.pl przeczytałam wiadomość:

  "Zatruta Odra. Policja poszukuje dwóch mężczyzn
Chodzi o dwóch mężczyzn, którzy 27 lipca zauważyli w Odrze śnięte ryby. Informację przekazali kierownikowi stopnia wodnego w Oławie. Teraz policja prosi ich o kontakt - mogą być ważnymi świadkami w sprawie zatrucia Odry." {TUTAJ}.

  Co z niej wynika?  Ano to, że nie tylko zignorowano informację o zatruciu rzeki, ale nawet nie zadano sobie trudu, by zanotować nazwiska osób, które wieść tę przyniosły.  W rzeczywistości o zatruciu wiedziano już 26 lipca, kiedy pojawiło się ono w Lipkach {TUTAJ}.  Dopiero 11 sierpnia podjęto jakieś działania w tej sprawie, a 12 sierpnia premier poświecił jej specjalna konferencję prasową {TUTAJ}.  Muszę się niestety zgodzić z komentarzem na jej temat:

  "Z ZACIĘCIEM13 sierpnia 2022, 11:30
Dwa tygodnie rzeką płynie syf. Dopóki płynęło tylko na odcinku polskim, organy państwa nie widziały problemu i nie alarmowały. Chociaż wędkarze i inni, widzieli masy śniętych ryb i alarmowali.
Trucizna dopłynęła na wysokość granicy z Niemcami, którzy zaczęli alarmować. Rząd zobaczył OGROMNY PROBLEM. Nagle, wczoraj bodaj, pojawiły się u obywateli, świadomych od dawna problemu dzięki  niemieckim mediom (nie sorry - polskojęzycznym, ale  niemieckim) alarmy RCB. TVPiS śladowo informuje o problemie. Zakazuje się (od wczoraj? wchodzić do wody). Dymisje na wysokich stanowiskach. Wąsik mówi, że będą badać KAŻDĄ PRÓBKĘ WODY.
Miało być silne państwo, a wyszło państwo z dykty.
Ej, PiSomatołki, oglądajcie się pilnie za siebie. Gejów się boicie, a rząd was rucha każdego dnia.".

  Z przykrością muszę przyznać, że ten wróg PiS ma rację.  Przemilczanie przez 15 dni zatrucia drugiej najważniejszej rzeki w Polsce - to niebywały skandal i rząd PiS za to zapłaci.  Piotr Wielgucki przypuszcza nawet, że to przemilczanie było celowe i miało służyć ochronie tyłków jakichś "grubych misiów" z PiS {TUTAJ}.  Premier Morawiecki zdymisjonował szefów Wód Polskich oraz Inspektoratu Ochrony Środowiska.  To jednak może nie wystarczyć do zdjęcia z siebie odpowiedzialności za tę aferę.  Próbuje się ją teraz przykryć różnymi zabiegami medialnymi.  Na przykład nagłaśnia się znalezienie 200 śniętych ryb w rzece Ner.  No cóż tylko PZW wyłowił z Odry do 3 sierpnia 8 ton śniętych ryb.  Porównuje się też zatrucie Odry, ze skażeniem Wisły wskutek awarii oczyszczalni Czajka.   Jednak to, co znalazło się w Wiśle było mniej toksyczne od tego, co trafiło do Odry.  Nie wywołało aż takiego pomoru ryb oraz innych stworzeń.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

13-08-2022 [21:27] - u2 | Link:

Nie wywołało aż takiego pomoru ryb oraz innych stworzeń.

Aby na pewno ? Ktoś to zmierzył i zważył ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-08-2022 [22:52] - Kaczysta | Link:

I tak Donald Tusk – łajdacki führer totalnej opozycji pozostał z podrzuconą mu przez Niemców rtęcią jak ten Himilsbach z angielskim…
https://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/fuhrer-tusk-przekroczyl-granice-wlasnego-lajdactwa

Obrazek użytkownika u2

13-08-2022 [22:54] - u2 | Link:

PDT to taki antypolski smieciu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-08-2022 [21:34] - Tezeusz | Link:

Jak uczen SorosaTrzaska w Warszafffccceee zasrał Wisłę i pół Bałtyku jakoś Rudy niemiec szat nie rozdzielał. A prasa obca Polsce zamilkła....ciekawe !

Obrazek użytkownika Jabe

13-08-2022 [22:06] - Jabe | Link:

Zabiegi medialne Odrę oczyszczą.

Obrazek użytkownika smieciu

13-08-2022 [22:17] - smieciu | Link:

Ciekawe jest że ogólnie media jakoś milczały. Czy przykładowo TVN informował wcześniej? Nie mam pojęcia ale wnioskuję że nie. Też chyba czekał. Tak jak rząd.
Trochę jednak czuć grubszą sprawę. Zespołowe milczenie daje do myślenia. Efektem jest faktycznie bardzo silny cios w rząd. Który jakby nie patrzeć okazał się w tej sprawie zupełnie niesprawny. Nie wiedzą, nie mają na nic wpływu czy po prostu biorą udział w tej grze tak jak inni?
Wygląda na to że letnie odprężenie właśnie przemija, było miło ale się skończyło, będzie się dziać coraz więcej i pewnie coraz bardziej niemiło.

Obrazek użytkownika Jabe

13-08-2022 [22:58] - Jabe | Link:

Nie wiem, czy milczały wspólnie, ale zasada jest taka, że w najistotniejszych sprawach „pływają” synchronicznie ponad podziałami.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [09:18] - sake3 | Link:

@śmieciu.....Przecież niemiło jest cały czas,odkąd PiS przejął władzę po PO.od początku rządów bijecie w ten rząd niczym tam-tamy w afrykańskim buszu.Wystarczy przeczytać pełne jadu komentarze tu na NB.Aż dziwne ,że ten rząd i PiS utrzymał się jakoś do tej pory w  tej nieustannej nawałnicy Rząd niesprawny,a może raczej urzędnicy i właściciele firm spuszczających ścieki.Wyrok na PiS już wydany i to przy pomocy Niemców,którzy już znaleźli rtęć w ,,niewyobrażalnej ''skali.Coś mi tu pachnie prowokacją mającą pomóc Tuskowi w przejęciu władzy przed terminem.Już pokrzykuje żeby śledztwo przejęły Niemcy,niczym onegdaj Rosjanie w sprawie katastrofy samolotu. Kasta przyklepie tę niemiecką wersję o rtęci i wyda surowy wyrok a do końca roku uporacie się z obecną władzą.Nikt nawet nie pomyślał,że w panującej suszy przy obniżce poziomu wody wzrasta stężenie znajdujących się w Odrze od lat,w tym od czasu wojny zanieczyszczeń i trucizn?Opozycji jak zauwazyłam nie zalezy w ogóle na znalezieniu przyczyny zatrucia tylko destabilizacji sytuacji w Polsce i przejęcia władzy.A jak widać pomocników w tym zboznym dziele opozycja ma pod dostatkiem.  

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-08-2022 [22:28] - Kaczysta | Link:

Wielgucki o PIS-ie
Ruszkiewicz o Ukrainie
​Znajdz u tych debili jakaś różnice

Obrazek użytkownika u2

13-08-2022 [22:36] - u2 | Link:

Obecnie wolę Ojca Rydzyka od Matki Kurki. Matka Kurka trochę obniżył loty, a Ojciec Rydzyk trzyma poziom :-)

Obrazek użytkownika J z L

13-08-2022 [23:20] - J z L | Link:

Obecnie Pani Elig skutecznie naśladuje Staniszkis

Obrazek użytkownika u2

13-08-2022 [23:32] - u2 | Link:

Pani Staniszkis `mści` się za męża. Wiadomo, mężczyźni rządzą światem, a mężczyznami kobiety :-)

Obrazek użytkownika spike

13-08-2022 [23:34] - spike | Link:

"Z przykrością muszę przyznać, że ten wróg PiS ma rację. "
tylko tyle, a gdzie żądanie dymisji rządu, postawieniem go przed Trybunałem, a co tam, przed sądem i to w trybie natychmiastowym, władzę w poniedziałek powinna przejąć  opozycja z Tuskiem premierem, wtedy nie tylko Odra zostanie oczyszczona, Wisła także, ale najważniejsze, inflacja się cofnie, drożyzna zatrzymana, rurociągiem NS2 popłynie do Polski strumień pieniędzy, będziemy żyli długo i szczęśliwie, nieważne że na niemieckim łańcuchu.
Jak łatwo zaocznie wydawać wyroki na podstawie doniesień medialnych, dlatego Polska jest bez problemu okradana i upokarzana, gratuluję.

Obrazek użytkownika J z L

14-08-2022 [07:27] - J z L | Link:

Wg tvn24 zatrucie Wisły było ekologiczne a zatrucie Odry jest pisowskie

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-08-2022 [07:17] - AŁTORYDET | Link:

Pani Elig, niech Pani przestanie pisać kocopoły, bazując na plwocinach z w.p. Zalew idiotyzmów, z którymi mamy do czynienia w związku z Odrą, odsłania jedynie powszechną ignorancję. Zostawmy ten bełkot z rodzaju "związki soli", "zatrucie rtęcią", "zabrakło skali" i "dwóch panów łódce" (nie pomijając psa). Powszechny amok, spowodował wykluczenie niemców jako sprawców. Ten cyrk, jest żałosny. 

Obrazek użytkownika J z L

14-08-2022 [07:31] - J z L | Link:

- Gdzie są  dzieci z Michałowa!
- Gdzie są respiratory
- Gdzie jest węgiel!
- Gdzie jest benzyna!
- Gdzie jest cukier!
- Gdzie jest rtęć!

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [08:30] - Czesław2 | Link:

Gdzie jest mózg

Obrazek użytkownika u2

14-08-2022 [12:30] - u2 | Link:

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [12:03] - Pani Anna | Link:

A czemuż to Pani Elig ma przestać pisać? Przecież nie ma obowiązku czytania.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [07:31] - Czesław2 | Link:

Polecieli ci, którzy przez 2 tygodnie być może nawet tematu nie znali. Natomiast urzędniczy beton w powiatach i województwach ma się dobrze i nadal robi zapowiedziane kontrole.
https://www.tuolawa.pl/artykul...
Ostrzegam, że podane w artykule fakty mogą nie mieć związku z zatruciem Odry.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [08:12] - Czesław2 | Link:

Już wiemy, że to nie rtęć. Trucizn jest kilka milionów, następne dwa tygodnie będziemy się dowiadywać, że to nie uran. Można sobie też poczytać, jaka trucizna jest stosowana do bielenia papieru i dezynfekcji.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [08:28] - Czesław2 | Link:

"Od końca lipca obserwowany jest pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim."
Z portalu Zielonagospodarka
 czyli to nie ścieki kopalniane i nie Czesi.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [08:54] - Czesław2 | Link:

Najlepszy numer to ten, że jakiś niemiecki brukowiec puścił bąka o rtęci i wszystkie służby w Polsce z rządem włącznie i media stanęły na baczność. Pozazdrościć.

Obrazek użytkownika juur

14-08-2022 [08:58] - juur | Link:

Wypadki się zdarzają. Reakcja na nie mówi wszystko o służbach odpowiedzialnych, rządzie i PMM. Wczorajsze ględzenie, że na badania potrzebne są godziny gdy o zatruciu wiadomo od trzech tygodni wskazuje na „może się uda”. Ale się nie udało. Pytanie: ile już się udało? Ile ma status „może się uda”? I to kolejny przykład, że nie tylko przeciwników politycznych mają w d…. 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [10:12] - Czesław2 | Link:

"wypadki się zdarzają", jest pan optymistą w tym wypadku.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-08-2022 [08:59] - Chatar Leon | Link:

Nie. Nieudacznicy Morawieckiego nie utopią PiSu (czy może raczej tego, co z dawnego PiSu zostało). Zawsze w takich momentach pojawia się mistrz Morawieckiego, Tusk i odstawia takie kabaretowe numery, że Morawieckiego gawiedź odbiera jako ewidentnie mniejsze zło.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [09:01] - Czesław2 | Link:

Teatr?

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2022 [09:58] - Jabe | Link:

Proszę zrozumieć, że dopóki nie będzie przyzwolenia suwerena na kolejną dobrą zmianę, Donald Tusk może co najwyżej PiS ratować.

Obrazek użytkownika smieciu

14-08-2022 [12:19] - smieciu | Link:

@Jabe
Co też do tej pory z powodzeniem czynił.
Tym razem jednak każdy chyba widzi że na świecie zaczęło się dziać. Zmieniać, cokolwiek to znaczy. Tusk, też stał się dość aktywny. Coś zamierza kreować.
Oczywiście dla mas jest tylko jedno wytłumaczenie. Chce (nie wiadomo po co) przejąć władzę (oksymoron).
Ludziom ma tyle wystarczyć. Choć plany Suwerena mogą być ciekawe i niekoniecznie zrozumiałe.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2022 [12:45] - Czesław2 | Link:

Plany Suwerena? Uśmiałem się. To co media podadzą plus kasa za darmo i piwo.

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2022 [12:50] - Jabe | Link:

Mam oczywiście na myśli suwerena zza Wielkiej Wody. A ów suweren zdaje się oszalał. Gdy oglądnąłem stary filmik prof. Mearsheimera rozjaśniło mi się w kwestii wojny, ale uczyniło amerykańskie działania niezrozumiałymi. Wytrwale oskrobują Rosję z wpływów, podczas gdy Chiny są prawdziwym przeciwnikiem. Co taki suweren za miesiąc wymyśli dla nadwiślańskiego terytorium, nie sposób zgadnąć. Nowy rząd może być w każdej chwili, jeśli im tam się odwidzi. Mimo wszystko nie przypuszczam.