Źli Niemcy, rzeki i mosty na nich

W poprzednim wpisie starałem się wykazać że zmasowany ostatnio atak medialny skierowany przeciw Niemcom jest bezpodstawny. Dodatkowo jak się wydaje ma jakieś swoje ukryte źródło, może stać za tym czyjś plan. Po prostu za dużo naraz ostatnio pojawiało się tych antyniemieckich wiadomości a przy czym miały dość szczególny charakter polegający na tym że wyciąga się rzeczy drugo i trzeciorzędne, dość mało istotne które mają za zadanie oczernić postępowanie Niemców. Przykładowo Na zdjęciu z wizyty w Kijowie minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) stoi roześmiana z kieliszkiem szampana w dłoni, podobny styl mają nieustanne antyniemieckie docinki związane z przeprowadzką Lewandowskiego do Barcelony. Z drugiej strony jednak warto zauważyć że przecież Polak, Lewandowski stał się jedną z największych gwiazd niemieckiego futbolu bijąc wiele ważnych rekordów należących do legend niemieckiej piłki. A wróciwszy do poważnej polityki, tak naprawdę nie widać by Niemcy swoimi interesami, polityką jakoś odbiegali od innych kluczowych graczy politycznych. Owszem z wielu stron można było się dowiedzieć o istnieniu domniemanego sojuszu Niemiecko - Rosyjskiego, jednak w praktyce sama budowa NS2 to dużo za mało jak na poważne sojusznicze przedsięwzięcia. Tym bardziej że Rosja w związku z NS2 miała ostatnio wyraźnie pod górkę. Także na wskutek działań UE oraz Niemiec.
Ostatecznie sytuacja jest taka że NS2 nie działa, Rosjanie skąpią gazu Niemcom a kanclerz Schulz nazywa Putina zbrodniarzem wojennym. Opierając się na bieżących konkretach widać że postawa i pozycja Niemiec nie różni się jakoś od innych krajów europejskich. Które z jednej strony wykazują się pragmatyzmem nie chcąc natychmiastowego przerwania wszelkich stosunków i handlu z Rosją ale z drugiej są stanowcze i jasne jest że ostatecznie w przypadku kontynuowania wojny innej drogi nie ma.

Obecnie więc nie ma nadmiernych powodów do krytyki Niemiec. Nie znaczy to oczywiście że nie mają udziału w unijnej polityce (którą Polska wdrażała jak inni), która promowała i promuje szereg absurdalnych rozwiązań. Zgadza się. Warto jednaj zauważyć parę rzeczy. Po pierwsze polityka UE niekoniecznie musi być narzucana przez Niemcy. Po drugie, patrząc trzeźwo, unijna polityka będzie mieć (już ma) podobnie negatywny wpływ na wszystkie kraje. Weźmy przykładowo przemysł motoryzacyjny, kluczowy filar niemieckiej gospodarki. Unijne rozporządzenia sprawiają że samochody będą drogie, analizy pokazują że masowe przestawienie się na elektryki wywoła ogromny wzrost cen surowców na których bazują obecne akumulatory. Samochód wyraźnie ewoluuje w kierunku towaru luksusowego co Niemcom nie pomoże. Po trzecie jednak i najważniejsze na świecie właśnie rozkręca się wielki zamęt i zaburzenia gospodarcze, które będą bardzo mocno oddziaływać na społeczeństwa wszystkich krajów. Wydaje się że dzisiaj sensowniejszym działaniem jest raczej dogadywanie się niż eskalowanie dodatkowych sporów. To dogadywanie się zwłaszcza powinno wpływać na wszelkie rządy, które będą musieć się zderzyć z niezadowoleniem społecznym.

Jednak z jakichś, z pewnością ciekawych, powodów rządy zdają się mieć chrapkę na dalszą eskalację. Nie wiem jak wygląda w Niemczech propaganda i wymowa rządowych działań odnośnie Polski ale u nas rząd przyjął zaskakująco ostry kurs. Zwłaszcza porównując obecne postępowanie z tym co działo się przez niemal całe czas rządów Zjednoczonej Prawicy. Dobry opis ostatnich poczynań i zamiarów rządu można np. znaleźć na money.pl. Dwie rzeczy wydają się wysuwać na pierwszy plan. Pierwszą jest pierwszoplanowa rola J. Kaczyńskiego. Twarzą wcześniejszej, kompromisowej, czy raczej ustępliwej polityki rządu był Morawiecki. Twarzą obecnej, konfrontacyjnej jest szef PiS. Który nie jest członkiem rządu co ważne. Efekt działań J. Kaczyńskiego zostanie więc w umysłach mas zespolony konkretną partią i jej szefem. Tylko jak może być ten efekt? To jest właśnie ta druga rzecz, która zwraca szczególną uwagę. Ponieważ, jak też jest wyjaśnione w tekście z money.pl, działania J. Kaczyńskiego mają bardzo słabe szanse na pozytywny efekt.
Przy czym główny powód jest oczywisty: naprawdę zły moment na tego typu gry. Przykładowo, każdy wie że pieniędzy będzie brakować (i to wkrótce) bo przecież koszt tych wszystkich tarcz antyinflacyjnych jest ogromny. Ale nie przeszkadza to prezesowi PiS twierdzić że pieniądze z KPO nie są ważne. Jest to dziwne ale w jakiś sposób tłumaczyć może ostatnią niemiecką retorykę. PiS w krytycznym momencie będzie mieć bowiem wyjaśnienie: źli Niemcy (czyli UE) celowo doprowadzili do tego. Tylko czy to wystarczy wyborcom? Zwłaszcza że to nie wszystko. Prezes PiS wyciągnął bowiem, nie wiadomo dlaczego, jeszcze bardziej śliską sprawę. Czyli złotówka vs euro. Dziwne, gdyż przecież nie był to ostatnio istotny temat polityczny. Być może jednak szef PiS wie coś czego my nie wiemy. Może z jakiś powodów stanie się to niedługo palącą kwestią? W takim układzie logiczne byłyby przykładowo wypowiedzi J. Kaczyńskiego że euro jest warte 2 zł czy coś takiego. Chodziło mu oczywiście o rodzaj siły nabywczej w danym kraju. Te abstrakcyjne rozważania przestają takie być kiedy dochodzi do ustalenia kursu wymiany. Czyli czy ma być kurs rynkowy - tzn dokładnie taki jaki mamy kupując euro. Czy też przeliczony w jakiś inny sposób.

Biorąc wszystko razem co nieco zaczyna się wyjaśniać. Można dojść do następujących wniosków.
1. Nadchodzi jakiś krytyczny moment. Zapewne zimą. Rząd doskonale wie (zresztą każdy myślący człowiek również może do tego dojść) że tym razem będzie bardziej ostro niż zwykle.
2. Rząd z jakiegoś powodu stawia na izolację Polski. Robi to za pomocą J. Kaczyńskiego. Antyniemiecka propaganda współgra z jego działaniami. Prosty ciąg logiczny: Źli Niemcy, zła UE, niepotrzebne euro ani KPO zwłaszcza że Oni najwyraźniej nie chcą nas.

Wszystko w cieniu wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą, z Polską z wielką masą ukraińskich uchodźców, oraz w obliczu kryzysu gazowego o którym zawiadamia Greenpeace a z którym to raportem PGNiG zasadniczo się zgadza.
Sporo wydaje się jasne tylko że przewidywany przebieg zdarzeń sugeruje że J. Kaczyński podkłada minę, która sama go wysadzi. No bo.

Obecnie mamy zapewnienia jak to jako jedni z nielicznych przygotowaliśmy się na problemy z gazem. Tyle że powyższy raport sugeruje coś innego. Rząd i jego zwolennicy uważają że unijna propozycja jedności gazowej i obniżenia zużycia gazu o 15% jest bez sensu. Tyle że coraz bardziej oczywiste jest że i tak nas, Polskę to czeka. Ale zgrywamy lepszego od innych. Np. nieprzygotowanych Niemców. Całość zdaje się sugerować że kiedy już pójdziemy na te udry z Unią, spalimy trochę mostów to nagle okaże się jak bardzo było nam w UE dobrze. Łatwo np. okaże się że osamotniona Polska to niepewna waluta. I ludzie nagle ujrzą jak fajnie byłoby jednak mieć to euro. Okaże się że wszystko co obecnie robi i mówi J. Kaczyński ma sens. Tylko że jest to sens samobójczy.

Nie wiem czy dokładnie tak będzie. Uważam że przede wszystkim dojdzie do bardzo silnego podziału wśród Polaków. I chyba to jest celem. PiS nie straci elektoratu tak łatwo. Rozgrywający tą grę mogą dorzucić coś co PiS wspomoże. Na wskutek czego powstaną jakby dwie Polski. Jedni będą wierzyć w złe Niemcy i UE, która nas zostawiła. Ale drudzy będą uważać że jedynym ratunkiem jest UE, euro i że rząd (a w szczególności symbol PiS, J. Kaczyński) kompletnie się skompromitował swoim tegorocznym postępowaniem. Po prostu podziały staną się niemożliwe. Dołożywszy, co najważniejsze, trudną sytuację gospodarczą, nieuchronnie dojdzie do jakiejś fermentacji, grożącej wybuchem.
Ale wtedy pewnie zaczną się dziać kolejne rzeczy, które pewnie sytuacji nie rozjaśnią.

Gdzie rzeki i mosty będą ważne o czym sporo pisałem na szkolanawigatorow.pl. A teraz kiedy zatruto Odrę tym bardziej wydaje mi się że coś jest w tym co pisałem, choć z pozoru kompletnie było odjechane. Jeszcze i tu napiszę. Narazie tylko wspomnę że jest od pewnego czasu na świecie parcie na budowę zapór/płotów, granic i kreacji izolacji. Odcinania jednych od drugich. Rzeczy zaczynają się zazębiać. Odcięliśmy się od Białorusi. Ukraina odcina nas od reszty Wschodu. Zamierzamy odciąć się od Niemców i UE ideowo a zatruta Odra czyni to niemal dosłownie.
Z jednej strony wydaje się że racja stoi po naszej stronie. I co do postrzegania złych Rusków i złych Niemców. Ale czym jedni i drudzy są naprawdę?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-08-2022 [15:54] - u2 | Link:

zmasowany ostatnio atak medialny skierowany przeciw Niemcom jest bezpodstawny

Gdzie autor "smieciu" widzi ten zmasowany atak ? Ma jakieś przykłady ?

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [23:12] - J z L | Link:

Unikalna fotografia Jarosława Kaczyńskiego dokonującego zrzutu rtęci z rozbitego termometru do Odry.
https://pbs.twimg.com/media/FZ80dlhXEAA1i4e?format=png&name=small

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [16:07] - sake3 | Link:

A jest Pan w stanie udowodnić,że Niemcy nie są źli,że UE nie jest zła,że euro to ratunek dla nas? dlaczego zlikwidowaliśmy stocznie choć Niemcy były takie kochane i miłe dla nas? Dlaczego oddaliśmy w ich ręce polski cukier,dlaczego w Świnoujściu Niemcy blokują powstanie konteneru przeładunkowego? Dlaczego słodka UE co rusz obciąża nas sankcjami i karami w imie wydumanego braku praworządności,a wysuszona miotła co rusz mówi coś innego? Mamy się cieszyć? To co jeszcze mamy zrobić dla poprawy samopoczucia Niemców i debili z UE? Tańczyć i rzucac kwiaty z kapelusza? Jeszcze coś oddać? Może ten gaz ,żeby im tyłki nie marzły?

Obrazek użytkownika smieciu

12-08-2022 [16:22] - smieciu | Link:

UE jest zła... Ale Niemcy to nie UE. Poza tym ja Niemców nie wybielam. Staram się wykazać że nie ma co ich uważać za jakiś demonów knujących z Ruskami. Uważam że powinniśmy z Niemcami się zakumplować. Tylko przykładowo, tak dla odmiany, czym jest Polska? Ta PiSu czy PO? Czy Polskę PO należałoby lubić i się z nią kumplować?
Wydaje mi się że warto wrócić do źródła, które często omijam by skupić się na rzeczach bliższych czytelnikowi. Ale ja jestem anarchistą... Rząd Niemiecki jak i Polski nie różnią się dla mnie nadmiernie. O ile w ogóle. Warto precyzować kto jest odpowiedzialny za dane decyzje. Niemcy to ... kto?
Krytykuję obecną postawę rządu PiS nie dlatego że ich nie lubię ale dlatego że prowadzi nas w syf, o którym piszę. Nie oczekuję też że rząd ten będzie działał lepiej czy coś.

Przede wszystkim chodzi mi o to że nadchodzi zamęt, staram się stonować emocje, które wysuwane są na pierwszy plan tak by ludzie koniecznie musieli opowiedzieć się po czyjejś stronie. Z pozoru słusznej. Bo tamta druga to już na pewno prowadzi do zagłady. Ludzie tak się skupiają na tych negatywach, na tamtych złych że im to wszystko przesłania. Zanika rozsądek, emocje sprawiają że łatwo opowiedzieć się po błędnej stronie. Tym bardziej że tylko taki jest wybór.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-08-2022 [17:19] - jazgdyni | Link:

@Autor

Ale Niemcy to nie UE...  Czyżby?

Proszę zadać sobie trochę trudu i sprawdzić, kto jest w UE na kluczowych stanowiskach. UE przejmowane gdzieś od 2005, jest sprytnym pociągnięciem, by oddalić zarzuty, że ci znowu sobie budują IV Rzeszę. UE to niemiecki lewar, by podporządkować sobie (zgodnie z tajną umową z Rosją) Europę od Dunaju i Odry po Atlantyk.

Dzisiaj, zgodnie z George'm Friedmanem mamy unikalną szansę by zniszczyć na długo ich marzenia o hegemonii. Choć właściwie głównie to oni sami wpędzili się w pułapkę bez wyjścia.
Do końca roku zobaczymy jeszcze wiele ciekawych rzeczy.

Obrazek użytkownika smieciu

12-08-2022 [17:29] - smieciu | Link:

Czy Tusk, Trzaskowski, Sikorski są Polakami? Pewnie są.
Dla mnie liczy się efekt polityki a ta unijna obecnie Niemiec nadmiernie nie wspiera. Podobno już nie jest tam tak różowo jak kiedyś. Zwłaszcza dla młodszych osób. Przynajmniej tak mi opisywał to znajomy tam pracujący.

Obrazek użytkownika Zofia

12-08-2022 [18:18] - Zofia | Link:

@śmieciu obserwuję scenę polityczną i mam wielkie wątpliwości czy te osoby co pan przywołał dbają o dobro Polski, a nie swojego pracodawcy. A jest nim unia i jej rządy. Unia ma swoich komisarzy ich parlament a ja zadaję pytanie czy Europę stać na takie cyrki, które ci ludzie wyprawiają? To nie My nie lubimy Niemców , Francuzów czy Holendrów. To oni pałają nienawiścią do Nas. I to tylko dlatego, że mamy swoje człowieczeństwo.

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [22:59] - J z L | Link:

Cukru w sklepach pełno, obkupili się na rok do przodu. Gównoburzy nie da się już na tym ciągnąć, to rzucili się na Odrę

Nie wiem jak ci popierdoleńcy kojarzą zatrucie rzeki z rządem i skąd w tych tępych łbach rodzi się związek z premierem. To może tłumaczyć jedynie zwierzęca nienawiść wyssana z wnętrza padalca Tuska
"Ten rząd upadnie wcześniej niż wam się wydaje". /Tusk, miesiąc temu na spotkaniu ze swoimi wyborcami/
Daję głowę, że ta kanalia maczała pośrednio łapy w Odrze

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [23:08] - J z L | Link:

Zaraz się okaże, że niemieckie odpady chemiczne wpierdolił do Odry jakiś spasiony sołtys z ZSL-lu albo PO i pijarowcy opozycji odtrąbią odwrót do starego pierdolenia o respiratorach, Pegasusie i inflacji
Powtarzam raz jeszcze. ABW powinna zbadać czy poprzez zatrucie Odry nie doszło do sabotażu że strony PO i jej mocodawców, próby destabilizacji i przejęcia władzy poza demokratycznymi procedurami.
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2022 [02:01] - Tomaszek | Link:

Jełopie z L
To dziadek z Wehrmachtu skarpety wypieprzył do Odry . Niemieckie to bardzo mocne i syf mocny . Czajkowski z Czajką to pikuś . Tu jest chemia niemiecka . A może ktoś próbował wydobywać gaz . Taki Cyklon B łupkowy w biedaodwiertach podobnych do biedaszybów . Niemiecki inwestor z V kolumny . 

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [21:53] - sake3 | Link:

@śmieciu........Pisze Pan,że jest anarchistą ale nie wiem jakie to ma znaczenie w tej dyskusji. Ustosunkuję się więc tylko do Pańskiego zdania,że powinniśmy się z Niemcami zakumplować.Jak Pan to widzi owo zakumplowanie ,na jakim poziomie poufałości i czy Niemcy też tego chcą.Przypomnę tylko słowa pani Barley bodajże z niemieckiego MSZ żadającej zagłodzenia Polski.Czy w przypadku tej paniusi nie zanikł zdrowy rozsądek a nawet zwykłe człowieczeństwo? Jakiej jeszcze postawy oczekuje Pan ze strony PiS i tak już zbyt uległej wobec niemieckiej arogancji i buty okazywanej az nadto.Czy przez swoją nienawiść bo to już nie jest ,,nielubienie'' i Pan i miotająca się z nienawiści opozycja chcecie doprowadzić do upadku rzadu przy pomocy Niemców? Przecież to Niemka Ursula von Leyden w Warszawie niedawno z uśmiechem ,,namaszczała'' Tuska na premiera.T objaw kumplowania,wnikanie w sprawy innego państwa? 

Obrazek użytkownika smieciu

12-08-2022 [22:16] - smieciu | Link:

W sumie zakumplowanie jest raczej życzeniowe. Ot fajnie byłoby jeślibyśmy się dogadywali. W naszej rzeczywistości jednak polityka stoi na przeszkodzie zaistnienia rozsądnych relacji. Więc w praktyce rzeczywiście raczej zakumplować się nie da.

Mimo wszystko nasz rząd dostał fajną szansę wykazania się pewnego rodzaju szlachetnością. Mógł wykonać pewne gesty pod publiczkę. Czyli:
Wy (UE dajmy na to) nam odbieracie KPO? Ale my nie jesteśmy tacy. Mimo że myliliście się co do polityki energetycznej. Chcemy pokazać, zwłaszcza Niemcom, że wolimy współpracę. Jedyne czego chcemy to równych warunków. Przyznania naszej racji. Działajmy razem w obliczu zagrożenia. Zgadzamy się na redukcję zużycia gazu. W razie dużych trudności możemy nawet udostępnić naszą zawczasu przygotowaną infrastrukturę w Świnoujściu.
Taka zagrywka byłaby ciekawa propagandowo. Odjęłaby trochę argumentów przeciwnikom rządu. Oraz wykazała pewną jego wyższość. Rząd zyskałby moralnie w sprawie KPO itp. Pokazałby gest.

Zamiast tego została wybrana droga konfrontacji, w której lepsze karty ma UE. Zwłaszcza jeśli faktycznie okaże się że nasza polityka przyniesie nam szkody. Dostaniemy łatkę niezbyt mądrego wichrzyciela, który powinien słuchać skoro sam niewiele rozumie. Tak to przynajmniej przedstawi nasza sławetna „opozycja”.

Obrazek użytkownika u2

12-08-2022 [22:30] - u2 | Link:

Zamiast tego została wybrana droga konfrontacji, w której lepsze karty ma UE.

Ale ale, to nie Polska wybrała drogę kuń-frontacji, tylko KE sterowana przez Niemkę Ursulę von der Leyen. Właśnie Polska wysyła wniosek o pierwszą transzę kasy na KPO. To będzie test na szczerość deklaracji KE z panią Leyen na czele :-)

Obrazek użytkownika smieciu

12-08-2022 [22:40] - smieciu | Link:

To właśnie standardowa polityka. Nie wygramy trzymając się reguł gry.
Odmawiając KPO faktycznie pokazują nam że im (UE) zależy na konfrontacji. J. Kaczyński odpowiadając tym samym zwyczajnie spełnia ich oczekiwania... A mógłby ich zaskoczyć i zrobić medialne wrażenie. Wśród Niemców przykładowo jeśli media by to tam podjęły. Tak jak napisałem wyżej, miałoby to też inne zalety.
Nas nie stać na samotne kopanie się z UE. Grać chojraka nie posiadając realnych środków nacisku, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Trzeba próbować czegoś niestandardowego.

Ale to tylko teoria. Gdyż pewnie wszystko idzie według rozpisanego scenariusza, który zakłada konfrontację i dlatego tak rozgrywana jest sprawa KPO.

Obrazek użytkownika u2

12-08-2022 [22:48] - u2 | Link:

Nie wygramy trzymając się reguł gry.

Ale ale, Polska zachowuje się nad wyraz kompromisowo i nie chce "wygrywać" kosztem unii. A że z KE płyną sprzeczne komunikaty z wcześniejszymi deklaracjami to trzeba poczekać na kolejny ruch KE w sprawie KPO. Jak już pisałem KPO to nie jest najlepszy pomysł, bo to de facto pożyczka, którą trzeba spłacać, W dodatku wszyscy żyrują innym tę pożyczke. Niemcom powinno zależeć, aby Polska otrzymała środki na KPO, bo to by ją uzależniło od KE, ale może być górą krótkowzroczna taktyka kopania Polaków.

Obrazek użytkownika sake3

13-08-2022 [09:38] - sake3 | Link:

@śmieciu.....To co jeszcze trzeba wg Pana zrobić by nie wychodzić na chojraka? Przecież nasz rząd wykazał już maksimum cierpliwości, rozwiązań kompromisowych, rozmów. Czy naprawdę Pan tego nie widzi? 

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [23:10] - J z L | Link:

Za susze i potworne upały w UK odpowiedzialny jest PIS i Kaczynski 
- Donald Tusk dla BBC

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2022 [18:41] - tricolour | Link:

Gdyby nie Niemcy, to byśmy nie wiedzieli, że Odrą płynie rtęć. Od dwóch tygodni nasze laboratoria analizowały za duże stężenie tlenu, nie wiadomo skąd, co jest oczywiste, bo nie tlen winny. I nic nie mówiły, może sprawa przyschnie jak zatopienie Moskwy.

A te wredne niemce rtęć znalazły od razu. No, za drugim razem, bo za pierwszym skala się skończyła. 

Oczywiście wina tuska.

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [19:14] - sake3 | Link:

A dlaczego odpowedzialnych za skażenie szukacie tylko w Polsce? Po co ta cała awantura z żądaniami dymisji polskiego rządu? Nikt z tych ryczących jakoś nie podnosi tematu ,że to Niemcy mogli skazić Odrę Jak patrzę na te rozwścieczone mordy opozycji i pchanie się przed kamery z oskarżeniami to myślę,że w swoijej nienawiści mogli zatruć rzekę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-08-2022 [20:21] - Pani Anna | Link:

@sake3
Widzisz Sake, jak Trzaskowskiemu gowno wybilo, to przynajmniej było wiadomo co, skąd i nawet dlaczego.  Patrząc na ten rząd nieudaczników,  człowiek zaczyna doceniać takie drobiazgi. Sanepid tak skrupulatnie badający zawartość gówna w Wiśle nie potrafi nagle wykryć rtęci w Odrze.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-08-2022 [20:31] - Tomaszek | Link:

Po pierwsze to ta rtęć jest na razie medialna . Po Drugie niech zrobią Niemcy badania odcinkow to znajdą swoje skarby lll Rzeszy w Odrze . A może wiedzą co i kiedy dziadkowie zatopili i teraz se przypomnieli . Może jeszcze Cyklon B.

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [22:54] - J z L | Link:

Furia z jaką atakowany jest rząd w związku z katastrofą ekologiczną mimo, że nie ustalono jeszcze przyczyn ani winnego skażenia Odry, upewnia mnie w przekonaniu, że jest to celowe działanie najpewniej niemieckich służb na zlecenie PO - i na tym nasze Służby  powinny skupić śledztwo

https://niezalezna.pl/452450-niemcy-paralizuja-odre-ekolodzy-od-putina-bronia-przeciw-polsce

Obrazek użytkownika Jabe

12-08-2022 [23:02] - Jabe | Link:

Jeszcze nie ustalono, ale już wiadomo, że „jest to celowe działanie najpewniej niemieckich służb na zlecenie PO”. Zwłaszcza te służby działające na zlecenie Platformy (nie na odwrót). 🚑

Obrazek użytkownika sake3

13-08-2022 [14:42] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......No cóż ,faktycznie trudno wykryć coś czego nie ma.Zawsze łatwiej posłużyć się newsem,który natychmiast zostaje podchwycony.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-08-2022 [21:47] - Pani Anna | Link:

@sake3
No pacz, zupełnie jak ty z wyspa węży... , czy innego ducha Kijowa.
A te tony śnietych ryb to faktycznie "z niczego".

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [10:21] - sake3 | Link:

@Pani Anna....Nabzdyczona paniusia pomimo intelektu powyżej ,,niewyobrażalnej skali'' nie potrafi czytać ze zrozumieniem? Sake o szczątkowej inteligencji musi jej tłumaczyć? Rtęć chyba trudno pomylić z rybą,a obecne analizy wody mają na celu wykrywanie między innym tej mitycznej rtęci w postaci HgCl2 a nie ryb w wodzie.No i kiedy ja mówiłam o duchu z Kijowa,czy o Wyspie Węży i jaki to ma związek z zatruciem Odry paniusiu? Słabe te paniusi dowcipy

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [11:54] - Pani Anna | Link:

@sake3
No idiotka, jak boga kocham. A weź sobie przeczytaj swoje własne komentarze. No chyba, że nawet tego co sama piszesz nie bardzo rozumiesz, w co jakoś łatwo uwierzyć.  A i pamięć masz krótszą od kury.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [12:02] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....No i udało się. Założyłam się z przyjaciółmi,że doprowadzę paniusię do szewskiej pasji i udało się, wygrałam 1000zł (słownie tysiąc).Trochę to może niechrześcijańskie,ale za to miło popatrzeć jak się paniusia nakręca i jaki ogrom kultury z niej wyłazi. ,,Idiotka, pamięć krótsza od kury'' -no cymesik,prawdziwy cymesik......Proszę o jeszcze bo mam ochotę wygrać kolejne 1000zł .

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [12:10] - Pani Anna | Link:

@sake3
Jeżeli ktoś pisze jak idiotka, myśli jak idiotka to jest idiotka. O jakiej pasji i to szwskiej mówisz, bo nie rozumiem. Wściekać się na kogoś,  kto nie przyjmuje do wiadomości  kim jest, mimo, że wielu tutaj mówi ci to samo, tylko trochę delikatniej? Jak jeden powie, że jesteś oslem - wzrusz ramionami, jak powie to drugi - przejrzyj się w lustrze, jak trzeci, kup sobie siodło. 

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [12:31] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Nakręcaj się paniusiu nakręcaj.To lubię i już mam prawie w kieszeni drugi tysiak. Utrafiłam jednak z tą szewską pasją. Przecież to paniusia się wścieka i to jak .Ale ja miłosierna jestem więc proponuję herbatkę z melissy na uspokojenie i nawet  nie będę czekała aż kolejny tysiąc trafi do moich rączek.Spytam tylko bom ciekawa kto tu się tak ze mnie smieje,czyżby pan Pers? A dlaczego miałby się nie śmiać w tym waszym dwupaku?

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-08-2022 [20:25] - Tomaszek | Link:

Ale Cyklonu B to nie znaleźli ? 
Bo póki co to może być świński wybryk . Jeszcze sto razy napisz że to rtęć i może to będzie rtęć najgroźniejsza , medialna . A tak na prawdę to może jakiś niemiecki pojemnik w Odrze zgnił i puszcza . Nie tylko w Bałtyku gebelsy najróżniejszego  syfu zatopili tysiące ton . Tego na razie nikt nie stwierdził , ale prawdopodobieństwo może być bliskie 100% , nie to czy może nie teraz , ale będzie .
 Swego bożka Tuska z małej litery
Nawet ja go z dużej piszę , taka ortografia .
 

Obrazek użytkownika u2

12-08-2022 [22:42] - u2 | Link:

A te wredne niemce rtęć znalazły od razu

Jest oficjalne dementi strony niemieckiej. To był typowy fejk. Jest wojna. Różne merdialne wrzutki są stosowane.

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [22:56] - J z L | Link:

Podczas budowy NS1 zastosowano 2 mld litrów silnie trującego roztworu glutaraldehydu do przepłukania konstrukcji. Po tej operacji substancja została wypompowana do Bałtyku. Wyginęła cała populacja turbota, oraz część populacji dorsza i śledzia. Nawet Greenpeace ostrzegał.

Obrazek użytkownika Jabe

12-08-2022 [22:59] - Jabe | Link:

Greenpeace jest szczególnie wiarygodny.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2022 [14:54] - Tomaszek | Link:

Tricolour
Inżynierku samozwańcu " No, za drugim razem, bo za pierwszym skala się skończyła." Bo Niemcy rtęć medialną mierzyli metrem metrowym . Jak wzięli dwumetrowy to wyszło . A jak obliczyli rzeczywistą to wyszło jnic . Debilny trollu podający się za inżyniera , tego się nie mierzy metrem , nawet pięciometrowym , to się liczy . A na kryzys gazowy to polecam twoim Niemcom  łupkowy Cyklon B , Zimą będzie jak znalazł , nawet pieca nie trzeba . Posypią sobie w chacie i nikt nie czuje że zimno . 

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-08-2022 [15:39] - Kaczysta | Link:

tricolour

Są już oficjalne wyniki badań wody. Strona niemiecka nie stwierdziła obecności rtęci - poinformowała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

https://www.salon24.pl/newsroom/1244901,sa-oficjalne-wyniki-badan-wody-z-niemiec-wiadomo-co-z-rtecia

Obrazek użytkownika Jabe

13-08-2022 [23:01] - Jabe | Link:

Moskwa poszła na dno.

Obrazek użytkownika spike

14-08-2022 [10:59] - spike | Link:

"Od dwóch tygodni nasze laboratoria analizowały za duże stężenie tlenu, nie wiadomo skąd, co jest oczywiste, bo nie tlen winny."

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." St.Lem
Jak to możliwe, by w XXI w. wieku swobodnego dostępu do informacji, można pisać takie idiotyzmy, nie pomijając edukację. Jako rodzynka brakuje stwierdzenie, że to wina nadmiaru CO2, który produkuje nadmiar ludzi na świecie :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Francik

14-08-2022 [16:08] - Francik | Link:

zdzichu jak zwykle pisze bzdury. Te wredne niemce żadnej rtęci nie znalazły, tylko nakłamały o rtęci. Jak zwykle zresztą - kłamstwo niemce mają we krwi. A różne zdzichy mają we krwi powtarzanie tych kłamstw.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-08-2022 [19:09] - Kaczysta | Link:

Pana słowa tylko potwierdzają, że jest pan für Deutschland

Obrazek użytkownika Poliniak

12-08-2022 [19:51] - Poliniak | Link:

Poliniak napisał:

"Czy Unia Europejska, instytucja Europejskiego Banku Centralnego (we Frankfurcie nad Menem - sentymentalna lokalizacja? ;)), unijna polityka imigracyjna, unijna polityka genderowska, unijna polityka klimatyczna ...itp. jest proniemiecka? Oczywiste, że nie jest! Jest proglobalistyczna. Jest antyniemiecka, antynarodowa, antychrześcijańska ... - "antygojowska/antygoimowska"!

Tak na szybko, polecam Państwu przeczytać inspirujący esej Marka Chlebusia (+ wywiad Rafała Górskiego)

https://instytutsprawobywatelskich.pl/esej-lek-przyszlosci/ 
https://instytutsprawobywatelskich.pl/kto-jest-wlascicielem-swiata/ 

... czy obejrzeć wybitnie demaskujący film "MONOPOLY - Who Owns The World?" by Tim Gielen (2021):

https://www.youtube.com/watch?v=6lWBSBgdzBU 
https://rumble.com/vodqpp-kto-jest-wacicielem-wiata-mocny-film.html 

Pozdrowienia dla Pana smieciu, Naszych Blogowiczów!"

Poliniak napisał:

"IMO, sojusz państw BRICS będzie w stanie (dedolaryzacja, niezależne od SWIFTu systemy płatnicze, większa populacja & produkcja) przeciwstawić się Imperium Rothschildów. Kontrą Banksterów powołanie na świecie nowej żelaznej kurtyny. Polin/Miedzymorze poza fundamentalną rolą buforu między Azją a Europą Zachodnią w tej nowej zimnej wojnie, pełnić będzie również kluczową funkcję dostarczyciela surowców/energii/weglowodorów dla ów cyfrowego piekiełka, jakim w najbliższych latach niewątpliwie stanie się świat Zachodu. Polecam zapoznać się z wykładami prof. zwyczajnego dr hab. inż. Ryszarda Henryka Kozłowskiego czy działalnością inż. Krzysztofa Tytko z OKOPZN (Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych).

https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ 

Pozdrawiam!"

Obrazek użytkownika paparazzi

12-08-2022 [20:00] - paparazzi | Link:

"Scholz...  nazwał prezydenta Putina "zbrodniarzem wojennym" To tak na pokaz dla swojego narodu bo się już zaczęli buntować przeciw niemieckiej polityce. Putin to doskonale rozumie. Lizbona -Władywostok bez niemcow niemożliwe. Podział Polaków już jest od 20 lat przy okazalej pomocy Niemiec i Rosji.

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [22:52] - J z L | Link:

Największa debiliada sponsorowana przez niemiaszkow, którzy tez mogliby dwa tygodnie temu zauważyć śnięte ryby i zrobić badania wody ale was spuścili ze smyczy jak wściekłe psy. Wyglada na peowsko niemiecki sabotaż w celu przejęcia władzy

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2022 [02:11] - Tomaszek | Link:

Tak tak Tusk sołtysem Wrocławia . 

Obrazek użytkownika sake3

13-08-2022 [07:39] - sake3 | Link:

@JzL.....Jakos dziwnie Niemcy wycofują się z oskarżeniami Polski o zatrucie Odry rtęcią.Czyzby na prośbę Tuska wrzucili taki news? No to zresztą nie koniec rzeczy dziwnych=dlaczego właśnie teraz w huraganie ataków opozycji zatrucie nastąpiło? Kto tak naprawdę tę Odrę zatruł?

Obrazek użytkownika J z L

13-08-2022 [07:49] - J z L | Link:

Wiadomo powszechnie, że Niemcy od lat wysyłają na nasz rynek chemię gorszej jakości. No ale tym razem, to chyba jednak przesadzili.
Jeśli słusznie założymy, że Niemcy od lat regularnie nas trują jak nie gazem to rtęcią, to jednak trzeba przyznać, że najgorszą trucizną jaką nam tu przysłali jest Donald Tusk, przy którym wszystkie inne toksyny, to tylko używki.

Obrazek użytkownika Jabe

13-08-2022 [10:22] - Jabe | Link:

Sake, Niemcy się wycofują, czyli rząd niemiecki, tak?

Obrazek użytkownika marsie

12-08-2022 [22:12] - marsie | Link:

Śmieciu wciąż śmieci, zatem dla "pisowskich wyborców":
https://biuletynnowy.blogspot.com
Może jednak IV RP wygra?
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [22:52] - J z L | Link:

Die Zeit krytykuje budowę portu w Świnoujściu.
Argumenty: port umożliwi przeładunek aż 2 mln kontenerów rocznie (Hamburg - 9 mln), do Świnoujścia będą wpływać 400-metrowe statki psując piękne środowisko.
W skrócie: jest Hamburg, po co więc to Świnoujście.

Obrazek użytkownika tricolour

13-08-2022 [09:00] - tricolour | Link:

Cytuję:

"Układ fabryki Izery w Jaworznie jest gotowy. Brakuje projektu.

Co jeszcze (oprócz przeprowadzenia dodatkowych analiz) udało się osiągnąć? Paweł Tomaszek przekazał mi, że zakończył się pierwszy etap współpracy z projektantem fabryki Izery, czyli firmą Dürr Systems AG. Czy tutaj też działania ograniczyły się do "analizy i weryfikacji technicznej"? Niezupełnie.
W ramach umowy Niemcy zaprojektowali linie produkcyjne dla zakładu w Jaworznie, opracowali koncepcję procesu produkcyjnego dla wszystkich trzech wydziałów (spawalni, lakierni i montażowni), określili wytyczne do stworzenia projektu budowlanego fabryki zgodnego z technologią produkcji i zaprojektowali wewnętrzne ścieżki logistyczne oraz schemat procesu lakierniczego obejmujący system oczyszczania powietrza"

Mniam.

Obrazek użytkownika spike

14-08-2022 [10:44] - spike | Link:

"Odcięliśmy się od Białorusi. Ukraina odcina nas od reszty Wschodu. Zamierzamy odciąć się od Niemców i UE ideowo a zatruta Odra czyni to niemal dosłownie."

Co można powiedzieć o piszącym, który ma na skroni pentagram, fryzurę prymitywnych ludów, jedynie że jest opętany, tylko tacy piszą takie brednie pod zadaną tezę.