Dlaczego tak długo to trwa

Ostatni żołnierze sowieccy wyjechali z Polski 18 września 1993 lecz pomników zbrodniczej armii radzieckiej ze sobą niestety nie zabrali

Dekomunizacja i debolszewizacja w praktyce
Wspaniały widok

We wtorek (9 sierpnia) 29 lat po tym jak radziecka swołocz opuściła nasz kraj ,zburzony został jeden z nielicznych już pomników poświęconych zbrodniczej Armii Czerwonej, stojący dotychczas przy ulicy Sikorskiego w Malborku. Obiekt został rozebrany przez firmę wynajętą przez Instytut Pamięci Narodowej.
O wyburzeniu pomnika mówiło się od wielu lat, jednak na przeszkodzie stała niepewność, czy pod nim nie znajdują się ludzkie szczątki, ofiary II wojny światowej. Jeśli tak by było, należałoby wykonać kosztowne pracę ekshumacyjne.

Dla takich pseudo-symboli nie ma miejsca w naszej wolnej Polsce

W kwietniu br.zdemontowno pomniki zbrodniarzy sowieckiej Armii Czerwonej w Siedlcu w Wielkopolsce a także w miejscowościach Garncarsko (woj. dolnośląskie) i Międzybłocie (woj. wielkopolskie)
Lecz nadal w kolejce czeka jeszcze kilkanaście takich pomników oraz tablic pamiątkowy
Zbyt długo to jednak wszystko trwa
Zbyt długo

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-08-2022 [22:20] - Kaczysta | Link:

Teren zaorać.
​Pokrzywy zasiać
Tablicze postawić
Tu było kiedyś zbrodnicze ruskie bydło

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-08-2022 [22:03] - Tomaszek | Link:

Kaczysto
,Czy  ksiedzu , osobie duchownej wypada i czy w ogóle wolno takie rzeczy wypisywać ? Wstyd !!!. Mi za ciebie też . Postronni czytają , a Ty zachowujesz się jak ten cham z Londynu czy Ten Zeus z Kasinki . Niedorobiony zakonnik z KODu . Panuj nad emocjami . Trochę refleksji i przemyśleń . Mniej emocji . Jesteś wszak osoba wykształconą i nie wątpię w Twoją inteligencję i jednak rozumność . 
Póki co .

Obrazek użytkownika mjk1

12-08-2022 [14:42] - mjk1 | Link:

Jak fantastycznie trzeba mieć zryty beret, żeby niszczyć i pochwalać niszczenie pomników ku czci żołnierzy wyzwalających nasz kraj spod okupacji hitlerowskiej?
Gdyby żołnierze wyzwalający nasz kraj wiedzieli, że tak ich w przyszłości „docenimy”, zatrzymaliby się na linii Curzona i nigdy nie przekazaliby nam Prus Wschodnich, Wolnego Miasta Gdańska i ziem zachodnich.
Dokładnie tak samo jak nasi „sojusznicy”: Churchill i Truman.
Niemcy spokojnie dokończyliby Generalplan Ost, Intelligenzaktion, Sonderaktion i wiele innych aktion i byłoby super.
A że po tym wszystkim nas by nie było?
A kogo to obchodzi, jak nie obchodzi nas samych?
Po takich wpisach przestaje mnie dziwić, że wielu odetchnęłoby z ulgą, gdyby nas nie było.

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [15:29] - sake3 | Link:

Zapomina Pan chyba,że to nie tylko Armia Czerwona wyzwalała świat od hitleryzmu.Chyba zresztą nie sądzi Pan,że nasza niechęć do Rosjan wzięła się z niczego.

Obrazek użytkownika mjk1

12-08-2022 [20:39] - mjk1 | Link:

Nie zapominam Droga Sake.
Tak się jednak składa, że nasz kraj wyzwalali Rosjanie, zwykli, w większości młodzi mężczyźni z poboru.
My sami nie potrafiliśmy wyzwolić nawet jednego miasta!
Zamiast, pracować zakładać rodziny i cieszyć się życiem musieli iść wyzwalać nie tylko nasz kraj.
I to o tych ludziach pisze autor tego bloga.
O niszczeniu ich pamięci.
Nie rozumiem więc dlaczego mamy nienawidzić wszystkich Rosjan a nie tych, którzy ich gnębili i wykorzystywali?
Czy mamy też nienawidzić samych siebie, bo pozwoliliśmy, aby rządzili nami Kiszczak z Jaruzelskim?

Obrazek użytkownika u2

12-08-2022 [20:41] - u2 | Link:

My sami nie potrafiliśmy wyzwolić nawet jednego miasta!

Bez przesadyzmu, Polacy wyzwolili np. Wilno. Kiedy Rosjanie weszli do wyzwolonego Wilna to wiadomo co zrobili z Polakami.

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [21:33] - sake3 | Link:

Powiem tak-na cmentarzu grób mojego dziadka jest w bezpośredniej bliskości grobów żołnierzy poległych przy wyzwalaniu naszego miasta ,w tym i rosyjskich.Co roku od lat tak jak uczyli mnie rodzice zapalam znicz i muszę przyznać że nie jestem w tym osamotniona,wiele dzieci z rodzicami,harcerze też tam palą znicze Więc to nie jest kwestia nienawiści,choć idący na Berlin dokonywali masowych gwałtów i rabunków i to jest dziś powodem niechęci ale nie nienawiści.Obchodzona wczoraj 85 rocznica sowieckiego ludobójstwa na Polakach też nie sprzyja okazywaniu sympatii Rosjanom.Ważniejsze jest obecne zachowanie władz Rosji.To ono jest pełne nienawiści do Polaków.Sam Pan przecież o tym pisał obszernie w tekstach o ideologach i ekspertach doradzających Putinowi-Duginie i Rogozinie,ONi nie kryli nienawiści do Polski i Ukrainy odmawiając nam nawet państwowości i bycia cywilizacją,nie uwzględniając Polski na mapach i atakujących polski katolicyzm..Dzisiaj w Rosji Polska jest atakowana,padają groźby.Czy więc należy się dziwić,że społeczeństwo patrzy na to niechętnym okiem? Co własciwie mamy robić,nadstawic drugi policzek?Już go nadstawiliśmy oddając śledztwo smoleńskie Rosjanom,pozwalając na niszczenie samolotu przed śledztwem,karygodnie i lekceważące traktowanie sekcji i ciał zmarłych..Więc i Polaków też trzeba zrozumieć.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-08-2022 [17:32] - Kaczysta | Link:

mjk1
​Ty to tak na trzeźwo pisałeś?