Dlaczego Rosja zwalcza potencjalnych sprzymierzeńców?

Dowiedzieliśmy się właśnie, że Rosja wstrzymała ostatnio dostawy ropy naftowej na Węgry, Czechy i Słowację.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Agencja Bloomberga podała we wtorek, że 4 sierpnia Rosja wstrzymała dostawy ropy południowym odcinkiem ropociągu "Przyjaźń" do Węgier, Słowacji i Czech, tłumacząc to tym, że nałożone na nią międzynarodowe sankcje uniemożliwiły zrealizowanie płatności za tranzyt surowca.".

  W połowie lipca Rosja wstrzymała dostawy gazu do Niemiec, tłumacząc to problemami z turbiną.  W dniu 21 lipca dostawy zostały częściowo wznowione, ale jak pisze OSW {TUTAJ}:

  "W pierwszej dobie po zakończeniu trwającej od 11 lipca planowej przerwy remontowej przesył wyniósł ok. 64 mln m3 (wobec 170 mln m3 zdolności przesyłowych i ok. 166 mln m3 średniego normalnego przesyłu przed jego ograniczeniem w czerwcu br.). (...) [Władimir Putin] stwierdził też m.in., że Gazprom nie otrzymał dotąd „dokumentów prawnych i dokumentacji technicznej” zatrzymanej w Kanadzie turbiny, która ma być zwrócona. Okoliczności te powodują, że przepływ gazu przez NS1 po przerwie technicznej (do 21 lipca) może wynieść zaledwie 30 mln m3 na dobę. Jeśli natomiast turbina zostanie oddana, wzrośnie do 60 mln m3 na dobę. Wynikać ma to z tego, że 26 lipca zacznie się planowy okres wyłączenia remontowego kolejnej turbiny w stacjiVkompresorowej Portowaja k. Wyborga. Putin ujawnił jednocześnie, że „półtora lub dwa miesiące wcześniej” w rozmowie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem ostrzegł, że w związku z niejasnym statusem gotowego do przesyłu surowca gazociągu Nord Stream 2 (NS2) Rosja będzie zmuszona przekierować połowę dostarczanego przez NS1 gazu na swoje potrzeby wewnętrzne.".  

  Wynika z tego jasno, że uległość wobec Rosji się nie opłaca.  Ten kraj uważa ją za dowód słabości i powód do zaostrzenia szantażu energetycznego.  Doświadczył tego Olaf Scholz, a teraz Viktor Orban.  Dla mnie zadziwiające jest dlaczego Rosja ze szczególną zaciekłością gnębi tych, którzy mogliby ją popierać.  Wojna Putina najbardziej zniszczyła wschodnią Ukrainę zamieszkałą przez rosyjskojęzyczną ludność.  Przeprowadzono niezwykle skutecznie derusyfikację Ukrainy.  Czyżby Putin doszedł do wniosku, iż jest tak potężny, że żadnych sojuszników mu nie trzeba, a "co po drodze - to nieprzyjaciel." ?  To prawda, że znacznie powiększył on ilość wrogów Rosji.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

10-08-2022 [22:20] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [08:33] - sake3 | Link:

Rosja zwalcza wszystkich na swej drodze-sprzymierzeńców wrogów, potencjalnych sprzymierzeńców i potecjalnych wrogów.Tak po prostu prewencyjnie a głównie  celu destabilizacji.To nawet może się Putinowi udać.Przecież chocby taka Europa zajeta prawami mniejszości,ilością płci i paradami równości nie będzie miała ,,głowy'' do zastanowienia się nad jego polityką i postawionymi celami.

Obrazek użytkownika Pers

12-08-2022 [08:59] - Pers | Link:

@sake
//Tak po prostu prewencyjnie a głównie  celu destabilizacji.//
Głębia twoich przemyśleń geopolitycznych zwala z nóg :)))

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2022 [10:43] - tricolour | Link:

Sake ma rację - zrobić burdel, to pomysł na rosyjskie rządy, a potem wprowadzić tam szwejów, złodziei i innych lumpów w roli wasali.

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [12:03] - sake3 | Link:

@Pers.......To głębia moich przemyśleń tak Pana zwaliła z nóg czy raczej lapońska imprezka? A może bawił się Pan w kowboja ujeżdżającego renifery?  Tak czy inaczej bardzo mi przykro.Przyślę Panu jakąś maść przeciwbólową -dronem. żeby szybciej..