Rosja nie jest supermocarstwem

Stara rosyjska tradycja

Boris Mints: Rosja nie jest supermocarstwem: zbrodnicza inwazja Putina na Ukrainę obnażyła pomniejszoną rzeczywistość kryjącą się za mitem rosyjskiej potęgi militarnej. Farsowe mówienie Kremla o „gestach dobrej woli” i „przypadkowych pożarach” służy jedynie podkreśleniu sedna sprawy
Jeśli wszyscy się odezwą, to się agresja skończy. Putin nie może wsadzić całej Rosji do więzienia.


Boris Mints jest jednym z niewielu bardzo bogatych Rosjan, którzy wypowiadają się przeciwko inwazji Rosji na Ukraine i Putina. Powiedział, że „każda osoba”, która otwarcie krytykuje Putina, „ma podstawy, by martwić się o swoje bezpieczeństwo, ale „nie ma zamiaru mieszkać w schronie przeciwatomowym”, jak Putin

W ekskluzywnym wywiadzie dla serwisu Channel 24 Boris Mints opowiedział o scenariuszach końca wojny , początku końca reżimu Putina

Ch24-Jak możemy wpłynąć na sytuację w najbliższej przyszłości? Teraz umierają ludzie, na przykład nie ma czasu czekać na dostawy broni.
Mints- Siły Zbrojne Ukrainy nie potrzebują porady, wiedzą co robić. Jak powiedziałem, nowoczesna broń aliantów pomaga niszczyć ważne cele, takie jak składy ropy, składy amunicji itp.Zachodnie rządy już pokazały, którą drogę wybrały. Postanowili pomóc Ukrainie bronią. Ukraina musi wygrać tę wojnę, aby wypchnąć Rosję z Ukrainy.

CH24- Wróćmy jednak do twojego doświadczenia. Jeden ukraiński prawnik, który się tam urodził i walczy o Ukrainę (Masi Najem), powiedział kiedyś, że ZSRR nie wytrzymał wojny w Afganistanie i upadł, a ten sam los może spotkać Rosję w wyniku wojny na Ukrainie. Co sądzisz o tym scenariuszu i czy uważasz, że Rosja wyciągnęła jakieś wnioski?
Mints - Na pewno to zrobili. I Putina też. I myślę, że Putin przegra wojnę z Ukrainą i zostanie odsunięty od władzy, zaczną się reformy. Putin rozpoczął tę wojnę, aby utrzymać swoje wpływy polityczne. To był jego główny cel. Kiedy dyktator rozpoczyna wojnę, mobilizuje machinę propagandową i jego popularność rośnie. Poparcie Putina upadnie, gdy przegra wojnę. Wtedy straci poparcie oligarchów. Dlatego Putin kontynuuje wojnę. Nawet jeśli dojdzie do zawieszenia broni, będzie to środek tymczasowy. Putin nie chce dać Ukrainie czasu na przekształcenie armii przy pomocy nowoczesnej broni Zachodu i szkolenia specjalistów NATO

CH24 - Ale czy uważasz, że problem dotyczy tylko Putina? Ponieważ jego środowisko też jest skorumpowane. I mimo naszych marzeń o jego śmierci i wszystkich wiadomości o jego chorobie, Rosji nie będzie tak łatwo wyrwać się z tej imperialnej historii.
 B,Mints - Myślę, że tak się nie stanie. Wydaje się, że siły bezpieczeństwa Putina są jeszcze silniejsze niż armia rosyjska. Ale już wspomniałem o roli oligarchów i scenariuszu zwycięstwa Ukrainy. I wierzę, że bogaci rosyjscy mają plan, jak zastąpić Putina.

CH24 - Po zakończeniu wojny armia ukraińska będzie jedną z najpotężniejszych w Europie i pierwszą na kontynencie pod względem wyszkolenia bojowego. Czy nie powinniśmy teraz patrzeć w przyszłość i budować koncepcję bezpieczeństwa w regionie? A jaką rolę mogłaby odegrać Ukraina?

B.Mints - Więc. Po zwycięstwie w wojnie Ukraina powinna wstąpić do NATO. A nawet jeśli wojna będzie trwać nadal, Siły Zbrojne są już przekształcane z systemu sowieckiego w armię z nowoczesną bronią. I to jest droga do wolnej i demokratycznej Ukrainy. I to jest koszmar Putina.
Mam nadzieję, że tak się stanie. Ale kontynuując temat sojuszników, jaki jest obecny nastrój w USA? W końcu otrzymaliśmy doniesienia, że ​​niektórzy politycy już próbują poruszyć kwestię korupcji i reform na Ukrainie, próbując zdobyć punkty przed jesiennymi wyborami w połowie kadencji.
Oczywiście są politycy, którzy mówią podobnie, jak w każdym innym kraju. Ale nie są kluczowymi liderami. Większość polityków w USA i większość obywateli głęboko współczuje cierpieniom, przez które przechodzi Ukraina. Nie zmieniło się to w ciągu tych 5 miesięcy. Tak, toczyły się dyskusje polityczne na różne tematy, jak to zawsze bywa podczas kampanii wyborczej.
Ale chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat. Rodzaj broni dostarczanej obecnie na Ukrainę to kwestia, z którą nie do końca się zgadzam. Ukraina potrzebuje więcej broni, która pomoże pokonać Rosję. A na liście zaopatrzenia powinny znaleźć się bezzałogowce rozpoznawcze i uderzeniowe – na przykład MQ-9 Reaper. I więcej systemów HIMARS do ataku na granicę i na terytorium okupowanego Krymu. Wczorajszy atak potwierdza to co mowie. Wierzę, że na pewnym etapie USA dostarczą Ukrainie myśliwce i zapewnią szkolenie pilotów.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

11-08-2022 [19:23] - u2 | Link:

Jest wielu przyzwoitych Rosjan. Boris Mints jest jednym z nich. Wiedzą, że Ukraina to naprawdę bratni kraj, i nie należy go deukrainizować.

Obrazek użytkownika Pers

11-08-2022 [19:24] - Pers | Link:

//Rosja nie jest supermocarstwem//
To prawda.
Nie ma już "suprmocarstw>.
Ostatnie, USA, chciało robić za "supermocarstwo" ale okazali się cienkimi bolkami.
Ale Rosji nikt nie podskoczy.
Jakieś pytania?

Obrazek użytkownika Kocur1

11-08-2022 [21:14] - Kocur1 | Link:

Tylko debil moze twierdzic, ze Rosji nikt nie podskoczy...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-08-2022 [19:24] - Marek Kudła | Link:

Rosjanie to naród durniów wierzących, że Stalin miał usta słodsze od malin !  I co Stalin rozkazał, było wykonane w 100 %, bo jeśli nie to kulka w łeb, albo Sybir, mordowali oficerów strzałami w tył głowy, wywozili Polaków na Sybir, na nieludzką ziemię,  na pewną śmierć, posłali Polaków na rzeź pod Lenino.  I już po wojnie mordowali Polaków w tzw. obławie augustowskiej , mordowali niezłomnych, a do roku 1990 są odpowiedzialni za zamordyzm komunistyczny ! I jakby tego było mało to jeszxze zamordowali nam prezydenta i 96 członków delegacji do Smoleńska !
Chcemy mieć obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych i WON od Polski !!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

11-08-2022 [19:27] - Marek Kudła | Link:

Putin nic nie ugrał - wręcz odwrotnie, został mordercą, barbarzyńcą i ludobójcą !  Teraz potępiają go kolejni ludzie na świecie, i kolejni nie chcą mieć nic do czynienia z Rosją – bezrozumnymi ludzmi i nieludzką ziemią. Putin to kłamca i dureń sowiecki, niestety po serii tylu porażek na wszystkich frontach (nawet w sporcie zostali wykluczeni na następne 4 lata), to jest jego upadek, a wojska USA w Polsce i tarcza antyrakietowa, którą montują amerykanie, spowodowała taką nerwowość. Dodając jeszcze do tego fatalny stan rosyjskiej gospodarki, problemy z Nord Stream 2 i zapowiedź Polski o rezygnacji z dalszych zakupów ruskiego gazu powoduje, że ledwo zipią, i że są po prostu stacją benzynową, która jeszcze żyje ze sprzedarzy ropy naftowej i gazu .
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-08-2022 [19:34] - Tezeusz | Link:

RoSSja to państwo faszystowskie banda zwykłych morderców, złodziei, pedofili i skurwielstwa ostatniej wody. 

Obrazek użytkownika Maverick

11-08-2022 [20:07] - Maverick | Link:

Bóg przyrzekł ze ci co się wywyższają zostaną upokorzęni. Wygląda ze Eskimosi wszędzie i zawsze podważają męceństwo innych lub innych męczeństwo umniejszają lub wymazują z historii. Zastępując je własnymi fałszywkami. Nawet wtedy gdy to oni byli wykonawcami tego zła, jakim choćby była rewolucja październikowa, Katyń, obozy śmierci w Polsce po 45 roku.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

11-08-2022 [19:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Czy nie dziwi Was bezkarność Girkina?
Kanały na Youtube,profile na FB i TT.
Kanał na telegramie
Miliony odsłon
I ta jawna drwina z Szojgu i Putina
Pytanie.
Dlaczego Girkin jest taki bezkarny,skoro za krzywy uśmiech do Putina dostaje się 10 lat łagrów

Obrazek użytkownika Maverick

11-08-2022 [19:59] - Maverick | Link:

Chyba pomyliłaś zelenskiego z Putinem??

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

11-08-2022 [21:17] - Siberian Husky Dog | Link:

Na poligonach Wielkiej Brytanii powoli kończy się szkolenie prawie 10 tysięcy żołnierzy ukraińskich.Szkolenie prowadzą wojskowi specjaliści z 6 krajów.
Pierwsza grupa 2000 żołnierzy powinna wrócić na Ukrainę jeszcze przed końcem Sierpnia.
Trwa również szkolenie 4 tysięcznej grupy ochotników złożonych z obywateli kilku krajów ale 90% z nich to mieszkający na stałe poza swym krajem Ukraińcy.
Wszyscy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt ochronnych.Hełmy kewlarowe,celowniki strzeleckie  ,kamizelki kuloodporne,noktowizory,bielizna termiczna,skarpety termiczne, etc.

Obrazek użytkownika Maverick

11-08-2022 [21:21] - Maverick | Link:

Nowe mięso armatnie kabalarzy!!! Chyba po tym jak wylądują straty ukraińskie przekroczą 200 000 bo teraz wynoszą 190 000.

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-08-2022 [22:22] - Kaczysta | Link:

Aleś ty pierdolnięty ruski struś
​Gorzej niż dachowiec

Obrazek użytkownika Maverick

12-08-2022 [05:59] - Maverick | Link:

Rumun o wasalstwie: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2022 [07:40] - sake3 | Link:

Wojna na Ukrainie potrwa jeszcze długo Hurraoptymistycznie brzmią wypowiedzi o grillowaniu Putina.Jednak jemu wcale nie chodzi o samą Ukrainę a bardziej na złożach których Ukraina ma pod dostatkiem.Szacuje się ich wartośc na 12bilionów dolarów.To właśnie na to czeka Putin i jest gotowy nawet Ukrainę obrócić w perzynę. w żadne tam idiotyzmy i wciskanie kitu o szukaniu nazistów czy obrona ludności rosyjskojezycznej nie ma co wierzyć. Zresztą w to już tylko chyba dureń w muszce i @Pers wierzą..

Obrazek użytkownika Jabe

12-08-2022 [13:43] - Jabe | Link:

Dla Sake wszystko jest kwestią wierzeń.

Obrazek użytkownika J z L

12-08-2022 [21:46] - J z L | Link:

Wyposażenie wojaków z Ługańskiej Republiki
Mam wrażenie, że lepiej ubierają ich do trumny

https://streamable.com/t3jt7c#