Podpalacze i strażacy

Dziś dowiedzieliśmy się, że:

  "Międzynarodowe media informują, że obowiązujące od niedzielnego wieczora zawieszenie broni między Izraelem a Palestyńskim Islamskim Dżihadem jest przestrzegane. Od piątku Izrael prowadził naloty na Strefę Gazy wymierzone w bojowników Islamskiego Dżihadu, organizacja odpowiadała wystrzeliwaniem rakiet na teren państwa żydowskiego.  Wynegocjowane za pośrednictwem Egiptu zawieszenie broni obowiązuje od godziny 23:30 czasu lokalnego w niedzielę (godz. 22:30 w Polsce). Około tej godziny słychać było jeszcze pojedyncze strzały, które później ucichły - przekazała BBC. Izrael i Islamski Dżihad poinformowały o zawarciu umowy w osobnych komunikatach." {TUTAJ}

  W tej najnowszej odsłonie konfliktu izraelsko-palestyńskiego rolę podpalaczy pełniły Islamski Dżihad oraz Izrael, a strażakiem został Egipt negocjujący rozejm.  W roku 2022 najgroźniejszym podpalaczem okazało się Rosja Putina napadając na Ukrainę.  Co więcej tkwi ona w tej roli do dzisiaj.  Oto komentarze blogerki Amica do mojej poprzedniej notki:

  "1. Pospolite ruszenie
amica, ndz., 07/08/2022 - 15:59
Koreańczycy przesłonili pospolite ruszenie, czyli narodnoje opołczenije. Już parę tygodni temu Fontanka pisała o naborze w Petersburgu. Chodzi o "zryw ludowy" w wersji putinowskiej. Ochotnicy dostają do ręki 200 tys. rubli (średnia płaca to połowa), zawierają kontrakt na pół roku, kolejna płaca jest do 380 tys. miesięcznie. Po 3 mcach szkolenia ruszają do boju. Do wysokiej płacy dochodzi masa bonusów dla rodziny -- ubezpieczenie, pierwszeństwo w staraniach o różne dobra (przedszkole, dobra szkoła, sanatoria, leczenie), wyższa uczelnia bez kolejki praca i przywileje weterana dla żołnierza. Bataliony zmechanizowane, czołgów i piechoty. Rosjanie liczą na parę milionów, już zwerbowali dziesiątki tysięcy. Batalion im. Minina (wypędzał Polaków z Kremla w 17 w.) w Niżnim Nowogrodzie do walki z Ukraińcami na czołgach z 1960 r. w obronie władzy Kremla na terenie Donbasu i z Koreańczykami przy boku wydaje się nieco egzotyczny. Nie mniej Putin sypnął groszem i w każdym większym mieście i rejonie trwa werbunek. Liczy na parę milionów chętnych. Prilepin (nowa partia Sprawiedliwaja Rossija Za Prawdu) swój batalion przygotowuje do walk ulicznych w Rosji obawiając się Majdanu. Powołano GRAD komisję śledczą do szukania antypaństwowców w kulturze.
Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać
2. opołczenije
amica, ndz., 07/08/2022 - 16:02
O batalionach można przeczytać przez Russkoe Agentsvo Novostej (nacjonalistyczny portal ros.) i wrzucając Opołczenie do Yandexu." {TUTAJ}.

  Strażakiem próbowała zostać Turcja, ale udało jej się tylko odblokować ukraińskie statki ze zbożem.

  Co ciekawe, podpalacze jednego konfliktu mogą być strażakami gaszącymi pożary w innych miejscach.  Tak więc Rosja stara się nie dopuścić do ponownego wybuchu walk miedzy Azerbejdżanem a Armenią oraz powstrzymuje Turcję przed zaatakowaniem Kurdów w północnej Syrii.  Tak więc sytuacja na światowej szachownicy jest dość skomplikowana.  Dochodzi do tego konflikt USA - Chiny.  Tu podpalaczem okazali się: pani Nancy Pelosi oraz Chiny organizujące ogromne manewry wokół Tajwanu.  Strażaków na razie brak.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

08-08-2022 [17:37] - Maverick | Link:

Jak komuszki przy okrągłym stole zniszczyli Polskę:
https://www.facebook.com/watch...

Obrazek użytkownika u2

08-08-2022 [18:00] - u2 | Link:

Rosjanie liczą na parę milionów, już zwerbowali dziesiątki tysięcy.

Pewnie przydadzą im się te miliony jak ich ChRL napadnie. Ale teraz wąpię, aby zwerbowali więcej "puszecznego miasa" :-)

Obrazek użytkownika Maverick

08-08-2022 [20:56] - Maverick | Link:

Schedę po East India Trading Company przejęły instytucje finansowe zarządzające finansami elit i to one są właścicielami 70% światowych dóbr. Są to Black Rock, Vangard, Alphabet czy UBS.  Stworzony poprzez East India Deep State dalej kontroluje rządy i podstawia swoich na pozycje do duraczenia motłochu, obywatele USA wcale nie są wyjątkiem.  Duraczenie tutaj jest na najwwyższym poziomie światowym, Deep State jest właścicielem mediów , prasy i mediów socjalnych. A co najważniejsze nastąpiła fuzia city of London z Deep State w USA. To daje im możliwość tworżenia walut bez pokrycia i wykupowania praktycznie wszystkiego na świecie drukując fikcyjny pieniądz. Wojna na Ukrainia też jest wywołana poprzez Deep State, ale w Polin nigdy tego nie zrozumieją, bo obywatele Polin mają przypisaną rolę wasali, a do duraczenia ich w tej roli są podstawieni wybrańcy NWO.  

Jako ciekawostkę dodam.
Bill Maher znany komik z HBO w USA jak samo nazwisko wskazuje maher szacher, był bardzo lewacki zawsze atakował konserwatystów, jednak dorobił się milionów i przyzwyczaił do wysokich standartów życia jak latanie prywatnym samolotem, wiele posiadłości, dobrych markowych fur. Wyniesiony na piedestał poprzez lewackie media, ale trzeba przyznać ze ostatnio mówi zdrowym rozsądkiem. I gdy lewactwo promuje odbieranie tych dóbr to teraz mu się odmieniło, protestuje między innymi promowanie dzenderu i wmawianie dzieciom nienawiści do płci nadanej im poprzez Boga.

Obrazek użytkownika u2

09-08-2022 [09:24] - u2 | Link:

Wojna na Ukrainia też jest wywołana poprzez Deep State

To według ciebie rick Putler jest  z deep state ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

09-08-2022 [09:33] - Pers | Link:

@u-bucik
Ty taki jesteś vzy tylko udajesz?

Obrazek użytkownika Maverick

08-08-2022 [18:55] - Maverick | Link:

Amerykański adwokat świetnie tłumaczy dlaczego masoni i rzydziany stworzyły demokrację, która nic nie znaczy.

https://chartable.com/podcasts...

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [12:20] - sake3 | Link:

A co ma znaczyć? Na razie wiemy tylko,że im bardziej gęby demokracji pełne tym mniej ją widać.